44 minut

25. září 2016

Obsah dílu

Navýšení důchodů — Starobní penze — Exploze v centru Budapešti — Rusko obviněné za bombardování v Sýrii — Místní proti ženské věznici — Tryzna v Terezíně — Falešné pasy běženců — Přesčasy lékařů — Zveřejnění videa úterního zásahu v Charlotte — Český byznys v Rusku — Požár v Kopřivnici — Wintonovy děti chystají pomník svým rodičům — Povolení na dotace obnovitelných zdrojů — Další tři miliarady na boj se suchem — Elektrický vozík pro tělesně postižené děti — Neukáznění řidiči v Česku — Převoz dopravního letounu TU-154 — Prevence urologických onemocnění — Urologičtí pacienti v nemocnici — Fotbalové derby Sparty a Slavie — Cyklotrasy nejsou cyklostezky — Největší teleskop na světě v provozu — Muzea v Molenbeeku hlásí návštěvní rekordy — Akce Světla nad bunkry — Kámen s pružností plastelíny

Části dílu

00:36
Navýšení důchodů
  Maximální navýšení důchodů bude ministerstvo práce navrhovat i v příštím roce. Tento týden vláda souhlasila s tím, že penze udrží na 40ti procentech průměrné mzdy.
  03:27
  Starobní penze
   Za poslední dvě dekády vzrostl průměrný důchod na trojnásobek. Zatímco v roce 1995 dostávali penzisté přes tři a půl tisíce měsíčně, příští rok to má být 11 745 korun.
   04:46
   Exploze v centru Budapešti
    Centrem Budapešti v noci otřásl výbuch. Exploze u zavřeného obchodu zranila policejní hlídku. Úřady incident vyšetřují jako pokus o vraždu.
    06:26
    Rusko obviněné za bombardování v Sýrii
     Rusko může podle britského ministra zahraničí za prodlužování konfliktu v Sýrii, i za to, že je válka momentálně krutější.
     06:49
     Místní proti ženské věznici
      Věznice pro ženy v Králíkách na Orlickoústecku - ano či ne? Místní jsou proti záměru ministerstva spravedlnosti a Vězeňské služby. Přebudovat by chtěly bývalý dětský výchovný ústav. Živý vstup Vlastimla Weinera.
      08:33
      Tryzna v Terezíně
       Kever Avot – tradiční svátek Židů, při kterém vzpomínají na své předky. Památku těch tragicky zesnulých dnes uctili i v Terezíně.
       09:38
       Falešné pasy běženců
        Německý úřad pro migraci a uprchlíky, který má na starosti posuzování žádostí o azyl, údajně opakovaně nerozpoznal falešné pasy běženců.
        12:32
        Přesčasy lékařů
         Lékaři až dvojnásobně překračují roční limit přesčasových hodin. Podle odborového klubu by jinak nemocnice nemohly zajistit plnohodnotný provoz.
         14:56
         Zveřejnění videa úterního zásahu v Charlotte
          Policie v Charlotte v Severní Karolíně zveřejnila videa úterního zásahu, při kterém zabila třiačtyřicetiletého černocha. Jestli držel v ruce zbraň, jak tvrdí vyšetřovatelé, neukazují.
          15:35
          Český byznys v Rusku
           Po letech stagnace se čeští podnikatelé opět snaží dostat na ruský trh. Věří, že tamní ekonomika už má krizi za sebou. Tuzemským firmám příliš nepřekážejí mezinárodní sankce uvalené na Rusko.
           17:49
           Požár v Kopřivnici
            Dva lidé se odpoledne lehce zranili při požáru obchodního centra v Kopřivnici na Novojičínsku. Nejdřív začal hořet odpad uložený ve skladu. Příčina se zjišťuje, škodu zatím hasiči nevyčíslili.
            18:06
            Wintonovy děti chystají pomník svým rodičům
             Uctít památku a odvahu rodičů - o to usilují takzvané Wintonovy děti. Kvůli připravovanému památníku už založily sbírku a hledají dárce.
             20:43
             Povolení na dotace obnovitelných zdrojů
              Česko zřejmě nedostane z Bruselu včas povolení na miliardové dotace obnovitelných zdrojů na příští rok. Jde o elektrárny a teplárny zapojené v letech 2006 až 2012.
              23:06
              Další tři miliarady na boj se suchem
               Ministerstvo životního prostředí chce do konce roku dát na boj se suchem další tři miliardy korun. V Otázkách Václava Moravce to řekl šéf resortu Richard Brabec.
               23:45
               Elektrický vozík pro tělesně postižené děti
                Nemůžou se samy hýbat. Přestože se jinak od ostatních dětí neliší, brzdí je to v začleňování i dalším vývoji. Pomoci může elektrický vozík.
                25:59
                Neukáznění řidiči v Česku
                 Tři ze čtyř českých řidičů vědomě překračují povolenou rychlost. Vyplývá to z průzkumu v 17 zemích. S podílem hříšníků 74 procent je Česko nad celosvětovým průměrem.
                 26:20
                 Převoz dopravního letounu TU-154
                  Dopravní letoun TU-154, který od 70. let vozil prezidenty, ministry, ale také vítězné hokejisty z Nagana, bude ozdobou Leteckého muzea v Kunovicích.
                  28:34
                  Prevence urologických onemocnění
                   Pacientů v urologických ambulancí přibývá a spolu s tím i těch, kteří do nich se svými problémy přicházejí v pozdějších stádiích nemoci.
                   30:44
                   Urologičtí pacienti v nemocnici
                    Počet lidí, kteří skončí se svým problémem s nemocí, se i díky stále modernější medicíně a ambulantní léčbě téměř nemění. Kvůli chorobám močové a související pohlavní soustavy bylo loni přes 177 tisíc hospitalizací.
                    34:27
                    Fotbalové derby Sparty a Slavie
                     Živý vstup redaktora Richarda Samka.
                     36:02
                     Cyklotrasy nejsou cyklostezky
                      Lidé si pletou cyklotrasy s cyklostezkami a v lesích jsou kvůli tomu konflikty. Lesníkům se nelíbí arogantní chování cyklistů.
                      38:09
                      Největší teleskop na světě v provozu
                       Čína dnes na jihozápadě země uvedla do provozu největší teleskop na světě. Sloužit má k výzkumu vesmíru. Pátrat bude i po případných mimozemských civilizacích.
                       38:28
                       Muzea v Molenbeeku hlásí návštěvní rekordy
                        Muzea v Bruselu si stěžují na velký pokles v návštěvnosti po březnových sebevražednách atentátech na tamním letišti a v metru. Návštěvníků chodí o 30 % míň. Neplatí to ale u dvou muzeí ve čtvrti Molenbeek, odkud pocházeli někteří teroristé.
                        40:41
                        Akce Světla nad bunkry
                         Světlice, reflektory, oheň, ale i baterky, osvítily včera v noci přes 300 vojenských pevností a bunkrů v českém pohraničí. Do akce Světla nad bunkry se zapojilo několik tisíc lidí.
                         41:19
                         Kámen s pružností plastelíny
                          Stavebníkům by měl pomoci nový vynález, který představili vědci z Ústí nad Labem. Vytvořili kámen, který je možné tvarovat jako plastelínu.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž48 minut
                          Další díl
                          26. září 2016

                          Přehled dílů

                          Stopáž54 minut

                          21. září

                          Headlines — Jednání Národní rozpočtové rady — Plnění státního rozpočtu — Letošní schodek — Roztržka mezi Varšavou a Kyjevem — Rupert Murdoch odchází z vedení společností — Ceny pohonných hmot — Soud v kauze otravy řeky Bečvy — Transformace České pošty — Vzdušné útoky na ukrajinská města — Ruské útoky proti Ukrajině — Technika na odminování pro Ukrajinu — Vyšetřování pobodání školačky v Brně — Stěhování Věstonické Venuše — Střety v Náhorním Karabachu — Jednání v OSN — Nelegální alkohol — Pronásledování řidičky v Praze — Předpověď počasí — Nová zjištění k vraždě Otýlie Vranské — Policie ukázala na pravděpodobné pachatele — Poslední den Otýlie Vranské — Nevyřešené vraždy — Návštěva Karla III. ve Francii — Jednání zastupitelstva Českého Krumlova — Kasino v Poličce na Svitavsku — Vztahy Saudské Arábie s Izraelem — Hospodaření Českých drah — Tendr na stavbu nové linky metra — Málo vody v Teplé Vltavě — Financování zdravotnictví — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Návrh na změnu názvu Indie — Konference PBI Prague — Výbuch domu v Otinovsi na Prostějovsku — Koncert Moravské filharmonie

                          21. 9. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          21. září

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          21. 9. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          20. září

                          Zasedání valného shromáždění OSN — Rozepře na Valném shromáždění OSN — 78. zasedání Valného shromáždění OSN — Program prezidenta Pavla v New Yorku — Úpravy vládního balíčku — Zájem o stavební spoření — Výjezdní zasedání vlády v Kadani — Kauza prodeje městských bytů v Praze — Dohoda na příměří v Karabachu — Německo posílí kontroly na hranicích — Návrh zvýšení rodičovského příspěvku — Noc literatury — Král Karel III. na zahraniční cestě ve Francii — Soudní spor o sesuv na D8 — Prevence rakoviny děložního čípku — Výskyt rakoviny děložního hrdla v ČR — Padělané známky — Padělaná známka České pošty — Počet padělaných bankovek se zvýšil — Jindřišskou věž může koupit Praha — Armáda začlení nové radary MADR — Obžaloby v kauze veřejných zakázek CzechTourism — Rusko zasáhlo ropnou rafinerii v Kremenčuku — Ukrajinská protiofenziva — Při izraelské razii v uprchlickém táboře zemřelo pět Palestinců — Nový systém parkování v Havlíčkově Brodě — Dopravní nehoda na Orlickoústecku — Nebezpečné skládky v Brně — Sněmovna otevřela Parlamentárium — Divočáci na Šumavě jsou radioaktivní — Útočník v Brně napadl školačku — Začal televizní festival Zlatá Praha

                          20. 9. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          20. září

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          20. 9. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          19. září

                          Dotace na podporu sportu — Vládní výdaje na sport — Plánované škrty ve státních dotacích — Útoky v Náhorním Karabachu — Německo zakázalo neonacistické hnutí Hammerskins — Zásah na generálním štábu — ČEZ prodlouží termín pro Dukovany — Vojenská pomoc Ukrajině — Začalo Valné shromáždění OSN — Musk chce zpoplatnit přístup na platformu X — Likvidace dolu Frenštát — Příspěvek na péči se nezvýší — Premiéra snímku Tloskov Fiction — Výzva Pirátů k odvolání Blažka — Zisky bank — Napětí na Slovensku pokračuje — Žák gymnázia při vyučování skočil z okna — Práce vojenských pyrotechniků — Výstavba protihlukové stěny u dálnice D1 — Hlukové limity — Stížnosti na hluk — Nový lék pro děti — Rozkrádání ve vojenském zpravodajství na Slovensku — Přípravy na volby ve Velké Británii — Moskevský soud se nebude zabývat odvoláním novináře Gerškoviče — Podvody při koupi ojetin — Nová zelená úsporám se znovu otevírá — Nedostatek pracovníků v domovech pro seniory — Roztržka mezi Kanadou a Indií — Mezinárodní festival seriálů v Brně — 40 let výcviku řídících let. provozu — Vodohospodáři vypustili Malý Vajgar kvůli opravě — Karlův most v Dobříši

                          19. 9. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          19. září

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          19. 9. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          18. září

                          Ceny v zemědělské výrobě — Ceny potravin — Dovoz obilí z Ukrajiny — Ceny průmyslových výrobců — Klimatičtí aktivisté blokovali dopravu v Berlíně — Dotace pro úsporné bydlení — Toyota v Kolíně obnovila výrobu — Ukrajinské útoky na ruské pozice — Obnova osvobozených ukrajinských vesnic vázne — Zabavování aut s ruskými značkami — Stát koupil plynové zásobníky — Bod obnovy vstupuje do kin — Navržené změny konsolidačního balíčku — V Brně začala stavba multifunkční arény — Soud schválil dohody v kauze nemocničních zakázek — Žatec na seznamu UNESCO — České dědictví UNESCO — Milostivé léto pomáhá dlužníkům — Dluhy českých domácností — Evidence exekucí — Věznice v Říčanech nebude — Piráti o ministrovi Blažkovi — Polsko buduje novou armádu — Tchaj-wan zaznamenal ve svém okolí stovku čínských vojenských letadel — Výstraha před bouřkami — Sportovní protézy — České oběti v Plötzensee — Posílení bezpečnostních opatření na nádraží v Bruselu — Výměna vězňů s Íránem — Turisté se vrací do Česka — Obchvat Dasného a Češnovic na Českobudějovicku — Genová terapie

                          18. 9. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          18. září

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          18. 9. 2023 na ČT24
                          Stopáž50 minut

                          17. září

                          Platy státních zaměstnanců — Zmrazení platů státních zaměstnaců — Počet státních zaměstnanců — Válka na Ukrajině — Nelegální migrace ukrajinských mužů — Novela zákoníku práce bude platit — Návrat návštěvníků do lázní — Členství Švédska v NATO — Žatec a UNESCO — Zpomalení inflace — Německá ekomika zpomaluje — Slovensko před volbami — 30 let od vydání alba In Utero — Milosti jen od prezidenta — Jednání poslaneckých výborů — Systém penzijního spoření — 30 let od rozsudku pro Pavla Minaříka — Dobré podmínky pro houbaře — Popraskaný povrch dálnic — Energie pro spotřebitele zlevňují — Poplatky za obnovitelné zdroje — Počet domácností v Česku a hlavní zdroje vytápění — Situace na Lampeduse — Společné bydlení studentů a seniorů — Most nad Orlickou přehradou — Podzimní samosběr brambor — Dny NATO v Ostravě — Vlajky EU ve Velké Británii — Provazochodci v Kladně — Opravy krnovské textilky Karnola

                          17. 9. 2023 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          17. září

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          17. 9. 2023 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám