13. září 2016

Část: Budoucnost leteckých záchranářů na jihu Čech

Obsah dílu

Premiér představil zprávu o migraci — Zatýkání v Německu — Protiteroristické zákony v Česku — Integrace cizinců — Intervence české koruny — Rekordně výhodné úvěry — Tragická srážka na vlakovém přejezdu — Stávka praktických lékařů — Prezidentská amnestie pro Jakuba Michálka — Napětí na Korejském poloostrově — Budoucnost leteckých záchranářů na jihu Čech — Kritika Maďarska za postoj k uprchlíkům — Dokument z válečného Brna — Otazníky nad zdravím Hillary Clintonové — Policie zveřejnila podrobnosti k případu unesených dětí — Celníci v roli exekutorů — Problémy kvůli suchu — Kapesní robot pohlídá zdraví — Lákadla letošních dnů NATO v Mošnově — Příměří v Sýrii — Nový britský eurokomisař — Letošní sklizeň chmele — Fotbaloví příznivci proti filmu o fotbale a Romech — České osobnosti v USA

Části dílu

00:30
Premiér představil zprávu o migraci
  Premiér Bohuslav Sobotka vystoupil před poslanci s projevem o svém postoji k migraci. Vyzval ho k tomu poslanec hnutí ANO Zdeněk Soukup.
  04:26
  Zatýkání v Německu
   Živý vstup Václava Černohorského.
   06:37
   Protiteroristické zákony v Česku
    Protiteroristická opatření má dnes na programu i sněmovna v Česku. Novela, kterou poslanci projednávají, umožní policii snadnější stíhání teroristů.
    08:23
    Integrace cizinců
     Rozhovor s Milanem Chovancem.
     10:53
     Intervence české koruny
      Česká národní banka by mohla intervence koruny ukončit ve druhé polovině roku 2017. V rozhovoru pro Českou televizi to upřesnil guvernér Jiří Rusnok.
      11:14
      Rekordně výhodné úvěry
       V eurozóně si v tuto chvíli lze půjčit i za záporný úrok. Takový úvěr potvrdila společnost ČEZ.
       13:35
       Tragická srážka na vlakovém přejezdu
        Živý vstup Josefa Kvasničky.
        15:13
        Stávka praktických lékařů
         Podle ministra zdravotnictví nemají praktičtí lékaři důvod k nespokojenosti a avizované zavření ordinací označil za vydírání.
         17:10
         Prezidentská amnestie pro Jakuba Michálka
          Hrad musí znovu rozhodnout o žádosti pražského zastupitele Jakuba Michálka, který chtěl informace o prezidentské amnestii.
          18:22
          Napětí na Korejském poloostrově
           Čtyři dny poté, co komunistická Severní Korea provedla už pátý jaderný test, odpovědělo americké letectvo demonstrací síly.
           20:49
           Budoucnost leteckých záchranářů na jihu Čech
            Letecká záchranná služba Jihočeského kraje se přestěhuje z Českých Budějovic do Bechyně. Vládu o tuto změnu požádá ministr obrany.
            22:37
            Kritika Maďarska za postoj k uprchlíkům
             Maďarsko by podle lucemburského ministra zahraničí mělo být za svůj postoj k uprchlíkům či svobodě slova vyloučeno z Evropské unie.
             23:02
             Dokument z válečného Brna
              Události z konce druhé světové války a atmosféru poválečného, rozvráceného Brna připomene nový polohraný dokument s názvem Za svobodné Brno.
              25:29
              Otazníky nad zdravím Hillary Clintonové
               Americká prezidentská kandidátka Hillary Clintonová přiznala, že podcenila zápal plic a neposlechla lékaře, kteří jí radili klid.
               27:49
               Policie zveřejnila podrobnosti k případu unesených dětí
                Kromě jiného ukázala i vnitřek garáže, kde je únosce 11 dní věznil. Šestnáctiletého chlapce a o tři roky mladší dívku minulou středu nalezli v ústecké čtvrti Střekov rodiče. Den před tím přitom garáže prohledávala policie.
                28:52
                Celníci v roli exekutorů
                 Neplatíte dluhy, tak vám zabavíme majetek, třeba i auto. Slova, která od celníků už slyšelo několik řidičů přímo na silnici při kontrole.
                 31:22
                 Problémy kvůli suchu
                  Deset dní před začátkem podzimu Česku stále vládnou tropické teploty a nedostatek vláhy. Kvůli tomu na většině území hrozí riziko vzniku požárů.
                  36:12
                  Kapesní robot pohlídá zdraví
                   Do Česka znovu přicházejí velmi vysoké teploty - nesvědčí seniorům, těhotným, kardiakům ani dětem. Těm všem lékaři doporučují vyhnout se pobytu na ostrém slunci a dostatečně pít. Z horka ale můžou zkolabovat i zdraví lidé.
                   38:14
                   Lákadla letošních dnů NATO v Mošnově
                    Živý vstup Pavly Daňkové.
                    39:42
                    Příměří v Sýrii
                     Klid zbraní v Sýrii narušilo od včerejšího večera několik incidentů – žádný civilista ale podle pozorovatelů nezemřel.
                     40:05
                     Nový britský eurokomisař
                      Britský kandidát na eurokomisaře pro bezpečnost Sir Julian King si získal po svém vystoupení ve Štrasburku podporu europoslanců.
                      42:40
                      Letošní sklizeň chmele
                       Sklizeň chmele bude zhruba o čtvrtinu vyšší než ta loňská. Vliv na větší výnos mělo hlavně počasí.
                       44:27
                       Fotbaloví příznivci proti filmu o fotbale a Romech
                        Fotbalový klub Bohemians Praha zrušil dnešní premiéru filmu FC Roma. Dokumentu o děčínském týmu převážně romských hráčů.
                        45:05
                        České osobnosti v USA
                         Ve Spojených státech začal festival s názvem “Vzájemné inspirace”, kterým se každoročně česká diplomacie snaží představit Američanům jednu osobnost. Letos je to Martina Navrátilová.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž48 minut
                         Další díl
                         14. září 2016

                         Přehled dílů

                         Stopáž50 minut

                         26. březen

                         Headlines — Do důchodu později — Pozdější odchod do důchodu — Hlavní zásady důchodové reformy — Moskva rozmístí jaderné zbraně v Bělorusku — České vrtulníky na Ukrajině — Tisíce nejasných pozemků — Příklady nedostatečně identifikovaných vlastníků — Utonulí migranti u pobřeží Tuniska — Česká delegace na Tchaj-wanu — Výstraha před silným větrem — Muzikál The Bodyguard — Národní plán obnovy — Změny v Národním plánu obnovy — Náhradní volby v obcích — Rekonstrukce Wenkeova domu v Jaroměři — Česko-polská příhraniční spolupráce — Obětí tornád v USA je nejméně 26 — Změny ve stavebním spoření — Využití stavebního spoření — Na co lze použít stavební spoření? — Ostravské ANO opuštějí členové. — Roste počet peněžitých trestů. — Referendum o klimatické neutralitě — Situace na bankovním trhu — Do Nuslí se vrátí socha sokola — Policie má po incidentech u Národního muzea v hledáčku sedm lidí — Stávka na mnichovském letišti — Napětí mezi Izraelem a Palestinou — Začal tradiční jarní úklid v Česku — Smrtná neděle

                         26. 3. 2023 na ČT1
                         Stopáž50 minut

                         26. březen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         26. 3. 2023 na ČT24
                         Stopáž50 minut

                         25. březen

                         Headlines — Schodek státního rozpočtu — Vládní spor o změny DPH — Příjmy státního rozpočtu z DPH — Vývoj bojů o Bachmut — Česká delegace na Tchaj-wanu — Kontrola zadání veřejných zakázek — Na britských univerzitách klesá počet evropských studentů — Blíží se sezona hradů a zámků — Dohoda o spalovacích motorech — Roste počet krádeží v obchodech — Karlovarský kraj zůstane bez zubní pohotovosti — V americké Mississippi udeřilo tornádo — Zemřel válečný veterán Emil Boček — Příběh válečného veterána Emila Bočka — Osobnost Emila Bočka — Boček v oblacích — Neobvyklý dárek pro Emila Bočka — Vysoká cena za kritiku války na Ukrajině — Světový den vody na přehradách — Pražská zoo zahájila sezonu — Nové umělecké obory na Základních školách — Muž proslavený filmem Hotel Rwanda byl propuštěn z vězení — Program na boj s bezdomovectvím — Česko-ukrajinský snímek Fresh Memories: The Look — Stovky lidí vyrazili do Kunovic umývat letadla

                         25. 3. 2023 na ČT1
                         Stopáž50 minut

                         25. březen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         25. 3. 2023 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         24. březen

                         Headlines — Novela stavebního zákona — Změny ve stavebním řízení — Složitost stavebnho řízení — Summit EU — Boje na Ukrajině — Další ruské útoky na civilní cíle — Kongres praktických lékařů — Trest pro Afghánce za útok na ženy — Vztahy ČR a Jižní Koreji — KLDR testuje nové zbraně — Mimořádné volby v některých obcích — Den Horské služby — Televizní premiéra filmu Poslední závod — Nová zelená úsporám light — Rozhovor se 104letým veteránem — Řidič v protisměru — Znečištěné vlaky — Pomoc u nebankovních úvěrů — Výběr půjček — Novela insolvenčního zákona — Požár penzionu — Poškozený plynovod Nordstream — Kontroverze kolem aplikave TikTok — Akcie bank oslabují — Ocenění Zlatý Ámos — Plzeňský festival světla — 3D brýle a operace mozku — Protesty ve Francii — Rusové omezují dovolené — Obnova muzea v Banské Sitavici — Snižování energetické nročnosti budov — Očkování hus — Popelka v Národnm divadle

                         24. 3. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         24. březen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         24. 3. 2023 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám