Události

13. září 2016

48 minut

13. září 2016

Obsah dílu

Premiér představil zprávu o migraci — Zatýkání v Německu — Protiteroristické zákony v Česku — Integrace cizinců — Intervence české koruny — Rekordně výhodné úvěry — Tragická srážka na vlakovém přejezdu — Stávka praktických lékařů — Prezidentská amnestie pro Jakuba Michálka — Napětí na Korejském poloostrově — Budoucnost leteckých záchranářů na jihu Čech — Kritika Maďarska za postoj k uprchlíkům — Dokument z válečného Brna — Otazníky nad zdravím Hillary Clintonové — Policie zveřejnila podrobnosti k případu unesených dětí — Celníci v roli exekutorů — Problémy kvůli suchu — Kapesní robot pohlídá zdraví — Lákadla letošních dnů NATO v Mošnově — Příměří v Sýrii — Nový britský eurokomisař — Letošní sklizeň chmele — Fotbaloví příznivci proti filmu o fotbale a Romech — České osobnosti v USA

Části dílu

00:30
Premiér představil zprávu o migraci
  Premiér Bohuslav Sobotka vystoupil před poslanci s projevem o svém postoji k migraci. Vyzval ho k tomu poslanec hnutí ANO Zdeněk Soukup.
  04:26
  Zatýkání v Německu
   Živý vstup Václava Černohorského.
   06:37
   Protiteroristické zákony v Česku
    Protiteroristická opatření má dnes na programu i sněmovna v Česku. Novela, kterou poslanci projednávají, umožní policii snadnější stíhání teroristů.
    08:23
    Integrace cizinců
     Rozhovor s Milanem Chovancem.
     10:53
     Intervence české koruny
      Česká národní banka by mohla intervence koruny ukončit ve druhé polovině roku 2017. V rozhovoru pro Českou televizi to upřesnil guvernér Jiří Rusnok.
      11:14
      Rekordně výhodné úvěry
       V eurozóně si v tuto chvíli lze půjčit i za záporný úrok. Takový úvěr potvrdila společnost ČEZ.
       13:35
       Tragická srážka na vlakovém přejezdu
        Živý vstup Josefa Kvasničky.
        15:13
        Stávka praktických lékařů
         Podle ministra zdravotnictví nemají praktičtí lékaři důvod k nespokojenosti a avizované zavření ordinací označil za vydírání.
         17:10
         Prezidentská amnestie pro Jakuba Michálka
          Hrad musí znovu rozhodnout o žádosti pražského zastupitele Jakuba Michálka, který chtěl informace o prezidentské amnestii.
          18:22
          Napětí na Korejském poloostrově
           Čtyři dny poté, co komunistická Severní Korea provedla už pátý jaderný test, odpovědělo americké letectvo demonstrací síly.
           20:49
           Budoucnost leteckých záchranářů na jihu Čech
            Letecká záchranná služba Jihočeského kraje se přestěhuje z Českých Budějovic do Bechyně. Vládu o tuto změnu požádá ministr obrany.
            22:37
            Kritika Maďarska za postoj k uprchlíkům
             Maďarsko by podle lucemburského ministra zahraničí mělo být za svůj postoj k uprchlíkům či svobodě slova vyloučeno z Evropské unie.
             23:02
             Dokument z válečného Brna
              Události z konce druhé světové války a atmosféru poválečného, rozvráceného Brna připomene nový polohraný dokument s názvem Za svobodné Brno.
              25:29
              Otazníky nad zdravím Hillary Clintonové
               Americká prezidentská kandidátka Hillary Clintonová přiznala, že podcenila zápal plic a neposlechla lékaře, kteří jí radili klid.
               27:49
               Policie zveřejnila podrobnosti k případu unesených dětí
                Kromě jiného ukázala i vnitřek garáže, kde je únosce 11 dní věznil. Šestnáctiletého chlapce a o tři roky mladší dívku minulou středu nalezli v ústecké čtvrti Střekov rodiče. Den před tím přitom garáže prohledávala policie.
                28:52
                Celníci v roli exekutorů
                 Neplatíte dluhy, tak vám zabavíme majetek, třeba i auto. Slova, která od celníků už slyšelo několik řidičů přímo na silnici při kontrole.
                 31:22
                 Problémy kvůli suchu
                  Deset dní před začátkem podzimu Česku stále vládnou tropické teploty a nedostatek vláhy. Kvůli tomu na většině území hrozí riziko vzniku požárů.
                  36:12
                  Kapesní robot pohlídá zdraví
                   Do Česka znovu přicházejí velmi vysoké teploty - nesvědčí seniorům, těhotným, kardiakům ani dětem. Těm všem lékaři doporučují vyhnout se pobytu na ostrém slunci a dostatečně pít. Z horka ale můžou zkolabovat i zdraví lidé.
                   38:14
                   Lákadla letošních dnů NATO v Mošnově
                    Živý vstup Pavly Daňkové.
                    39:42
                    Příměří v Sýrii
                     Klid zbraní v Sýrii narušilo od včerejšího večera několik incidentů – žádný civilista ale podle pozorovatelů nezemřel.
                     40:05
                     Nový britský eurokomisař
                      Britský kandidát na eurokomisaře pro bezpečnost Sir Julian King si získal po svém vystoupení ve Štrasburku podporu europoslanců.
                      42:40
                      Letošní sklizeň chmele
                       Sklizeň chmele bude zhruba o čtvrtinu vyšší než ta loňská. Vliv na větší výnos mělo hlavně počasí.
                       44:27
                       Fotbaloví příznivci proti filmu o fotbale a Romech
                        Fotbalový klub Bohemians Praha zrušil dnešní premiéru filmu FC Roma. Dokumentu o děčínském týmu převážně romských hráčů.
                        45:05
                        České osobnosti v USA
                         Ve Spojených státech začal festival s názvem “Vzájemné inspirace”, kterým se každoročně česká diplomacie snaží představit Američanům jednu osobnost. Letos je to Martina Navrátilová.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž48 minut
                         Další díl
                         14. září 2016

                         Přehled dílů

                         Stopáž54 minut

                         24. květen

                         Ruská invaze — Tři měsíce války na Ukrajině — Válka na Ukrajině — České zbraně pro Ukrajinu — Platy státních zaměstnanců — Odvolání ředitelky Cermatu — Navalnyj o Putinovi — Déšť a vítr v Česku — Důvěra v českou ekonomiku — Nový seriál o Čtyřlístku — Plné uprchlické kapacity v Praze — Tým poradců prezidenta — Zdražování nemovitostí v ČR — Návrat vody do šumavské krajiny — Riziko opičích neštovic — Hlášený výskyt opičích neštovic — Ocenění vojáků v aktivní záloze — Povinné přimíchávání biosložky — Útlak Ujgurů v čínském Sin-ťiangu — Peníze od pojišťoven — Cesta nadměrného nákladu — Osm let vězení pro Dušana Kováčika — Vstup do ozbrojených sil Ukrajiny — Málo řidičů — Platby za odpad na horách — Koncert obětem heydrichiády — Nový zákon o dostupném bydlení — Nový vodní kanál — Senioři čtou pohádky dětem — Konec jedné éry v New Yorku — Vzácný hrob na Chomutovsku — Shakespearovské slavnosti

                         24. 5. 2022 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         24. květen

                         Ve znakovém jazyce

                         24. 5. 2022 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         23. květen

                         Válka na Ukrajině — Doživotí za vraždu civilisty — Obrana severodoněcké oblasti — Utečenci z Mariupolu v Česku — České raketomety v bojích na Ukrajině — Ukrajinské děti v českých školách — Kompenzace rodinám za inflaci — Mzdy v Česku — Bidenův vzkaz Číně — Polsko vypovědělo smlovu o plynovodech — Prodej zdevastované historické budovy — Stíhání exministra vnitra Františka Kincla — Výprava do Stínadel — České sankce vůči Rusům — Ruské firmy v Česku — Bouřky a déšť v části Česka — Čekání na zákrok — Zdražování půjček na bydlení — Průměrné úrokové sazby u hypoték a repo sazba — Uskromnění při stavbě domu — Velké cvičení finské armády — Opičí neštovice v dalších zemích Evropy — ŘSD a kyberútok — Další noc na nadráží — Růst nákladů u sportovišť — Lounsko po bouřkách — Čech vítězem mezinárodní fotografické soutěže — 50 let Želivky — Majáles v Českých Budějovicích — Kauza údajně ztracených dětí — Starbucks odchází z Ruska — Pomoc navzdory vlastnímu handicapu — Kolaps dopravy v Havířově — Nejkrásnější knihy roku

                         23. 5. 2022 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         23. květen

                         Ve znakovém jazyce

                         23. 5. 2022 na ČT24
                         Stopáž50 minut

                         22. květen

                         Růst cen — Reakce vlády na zdražování — Jednorázový příspěvek rodinám — Válka na Ukrajině — Boje o Donbas — Situace v Charkově — Požár domu v Ivančicích — Sucho v Česku — Biden v Japonsku — Úspěšný český sklář — Vládní krize v Izraeli — Majetek Putinova poradce v Česku — Debaty o novém národním parku — Opičí neštovice — Zdražení letních dovolených — Dovolená v tuzemsku — Populární lokality v Česku — Rozšiřování NATO — Oprava železničního mostu — Nedostatek papíru — Vysychání rybníka v Plzni — Festival na hradě Helfštýn — Tradiční ukrajinská košile — Střídání vlád v Austrálii — Festival v Cannes

                         22. 5. 2022 na ČT1
                         Stopáž50 minut

                         22. květen

                         Ve znakovém jazyce

                         22. 5. 2022 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám