Události

10. září 2016

44 minut

10. září 2016

Obsah dílu

Státní rozpočet — Státní rozpočet — Co je potřeba k EET — Dohoda o příměří v Sýrii — Opakované volby v Rakousku — Vyšetřování únosu dvou dětí — Požehnání soše svaté Anežky — Nejdelší železniční tunel v ČR — Lhůta Senátu na projednání zákonů — Požár v Bangladéši — Přelomový soudní proces kvůli požáru textilky — Zemřel Ivo Možný — Retrospektiva Ronyho Plesla — Vojenské cvičení v Rusku — Češi jako špička ve výrobě textilních pout — Letní tábory v r. 2016 — Řeky plné vodáků — Problém s diagnózou u vzácných onemocnění — Diagnostika vzácných chorob — Jediná češka se vzácnou genetickou poruchou — 15. výročí 11. září — Unikátní fotografie Marsu — Knihovny pro seniory a nevidomé — Oběti útěků za svobodou — Pálavské vinobraní

Části dílu

00:35
Státní rozpočet
  Česko by na konci letošního roku mohlo mít vyrovnaný rozpočet. Připouští to ministr financí. A dodává: záležet bude hlavně na tom, kolik peněz utratí jednotlivé resorty ve zbývajících měsících.
  03:29
  Státní rozpočet
   Rozpočtem na příští rok se bude pozítří zabývat vláda. Její jednání navštíví i prezident Zeman.
   04:35
   Co je potřeba k EET
    Necelé tři měsíce před startem je na EET připraveno minimum podnikatelů. Potřebné údaje si zatím vyzvedlo 1400 z nich.
    07:28
    Dohoda o příměří v Sýrii
     Třináct hodin trvalo rusko-americké jednání v Ženevě. Na jeho konci je ale nová dohoda o syrském příměří.
     09:46
     Opakované volby v Rakousku
      Rakouské úřady pravděpodobně odloží termín opakovaných prezidentských voleb. Může za to problém s lepící páskou na obálkách korespondenčních hlasovacích lístků.
      10:09
      Vyšetřování únosu dvou dětí
       Muže, který měl unést a věznit dvě nezletilé děti z Litoměřicka, poslal soud do vazby. Při jednání se obviněný k činům podle státního zástupce přiznal.
       12:11
       Požehnání soše svaté Anežky
        Papež František požehnal během mimořádné audience sochu svaté Anežky. Vyrobili ji studenti kamenické školy v Hořicích a přivezli zástupci české katolické církve a státu.
        12:54
        Nejdelší železniční tunel v ČR
         Živý vstup Lucie Pelanové.
         14:11
         Lhůta Senátu na projednání zákonů
          Pokud poslanci neprodlouží lhůtu na projednání zákonů v Senátu, chce se předseda Milan Štěch obrátit na Ústavní soud.
          17:08
          Požár v Bangladéši
           Nejmíň 23 lidí zemřelo při požáru v balírně cigaret a potravin v Bangladéši. Plameny nedaleko metropole Dháka podle vyšetřovatelů způsobil výbuch kotle.
           17:26
           Přelomový soudní proces kvůli požáru textilky
            V Německu se chystá přelomový soudní proces. Místní koncern se bude poprvé na domácí půdě zpovídat z událostí za hranicemi.
            19:49
            Zemřel Ivo Možný
             Ve věku osmdesáti čtyř let zemřel přední český sociolog Ivo Možný. Před listopadem 1989 měl zakázáno přednášet, po revoluci se stal zakladatelem a prvním děkanem Fakulty sociálních studií na brněnské Masarykově univerzitě.
             20:09
             Retrospektiva Ronyho Plesla
              Začala retrospektivní výstava českého výtvarníka a designéra Ronyho Plesla. Belveder Pražského hradu nabízí dvě stovky jeho skleněných objektů.
              22:42
              Vojenské cvičení v Rusku
               Ruská armáda dnes ukončila masivní cvičení ve svém jižním vojenském okruhu – tedy od Kaspického po Černé moře.
               25:07
               Češi jako špička ve výrobě textilních pout
                Policie dostane nová jednorázová pouta. Stát vypsal veřejnou zakázku v hodnotě 327 tisíc korun.
                27:04
                Letní tábory v r. 2016
                 Prázdniny na letních táborech letos trávilo nejvíc dětí za posledních deset let.
                 27:21
                 Řeky plné vodáků
                  Delší sezona než obvykle - díky vysokým teplotám brázdí vodáci řeky ještě v září. Provozovatelé půjčoven lodí tak velký zájem nezažili už patnáct let.
                  29:24
                  Problém s diagnózou u vzácných onemocnění
                   Stovky lidí v Česku trpí zdravotními obtížemi, aniž by tušili, co je způsobuje. Týká se to hlavně vzácných chorob.
                   32:24
                   Diagnostika vzácných chorob
                    Diagnostika vzácných chorob bývá často složitá. Především proto, že se praktičtí lékaři setkávají i s lidmi, jejichž zdravotní potíže jsou ve skutečnosti psychické.
                    33:55
                    Jediná češka se vzácnou genetickou poruchou
                     Tetrasomie X chromozomu - genetická porucha, se kterou se podle statistik narodí jedno dítě ze sta milionů. Na světě je takových pacientů asi padesátka.
                     36:08
                     15. výročí 11. září
                      Spojené státy si připomínají 15. výročí 11. září, největšího teroristického útoku ve svých dějinách.
                      38:29
                      Unikátní fotografie Marsu
                       NASA zveřejnila unikátní barevné fotografie geologického povrchu Marsu. Na začátku září je tam v oblasti Murray Bates nafotily kamery vozítka.
                       38:46
                       Knihovny pro seniory a nevidomé
                        Knihovny zavádějí novou službu pro nevidomé a seniory. Začaly ozvučovat počítače, aby lidé měli snadnější přístup k informacím.
                        40:34
                        Oběti útěků za svobodou
                         Protesty provázely dnešní setkání Klubu českého pohraničí. Pod okny radničního sálu četli aktivisté jména 280 lidí, kteří v době komunistického režimu zahynuli na cestě za svobodou.
                         41:37
                         Pálavské vinobraní
                          Živý vstup Barbory Žítkové.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž44 minut
                          Další díl
                          11. září 2016

                          Přehled dílů

                          Stopáž54 minut

                          16. květen

                          Headlines — Závislost ČR na plynu — Zásoby plynu — Nový sankční balík proti Rusku — Válka na Ukrajině — Boje na Donbase — Ukrajinské protiútoky — Rozšiřování NATO — Renault a McDonald pouští Rusko — Dopravní komplikace v Praze — Zadržení Štefana Harabina na Slovensku — Reakce na střelbu v americkém Buffalu — Rostoucí ceny — Nová adaptace Shakespearovy hry — Vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině — Platby za státní pojištěnce — Státní maturity — Zájem o alternativní zdroje tepla — Nedostatek policistů — Odbory chtějí růst mezd — Růst mezd v roce 2021 — Mzdy napříč regiony — Nejhůře placené profese — Jednání premiéra s prezidentem — Vyznamenání za třetí odboj — Uprchlíci z Ukrajiny v ČR — Konference Internet ve státní správě — Koronavirus v KLDR — Dopravní komplikace v Českých Budějovicích — Obvinění kvůli zakázkám — Výběh s vlky na Šumavě — Ministr Bek ve Vídni — Příprava českého předsednictví — Boris Johnson v Belfastu — Unikátní letadlo přistálo v Podhořanech — Otevírání koupališť

                          Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          16. květen

                          Ve znakovém jazyce

                          Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT24
                          Stopáž50 minut

                          15. květen

                          Headlines — Finsko žádá o členství v NATO — Představitelé NATO vítají zájem Finů o vstup — Bezpečnostní záruky NATO pro nové členy Další ruský útok u Lvova — Pomoc Židů na Ukrajině — Střelba v Bufallu má deset obětí — Masové střelby v USA — Střelba v americkém supermarketu — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Uprchlíci v pražské Troji — Ruské majetky v Karlových Varech — Očkování proti covidu-19 — Sněmovna bude jednat o zrušení EET — Část Ruska sužují požáry — Češi šetří na horší časy — Začiná rekonstrukce Barrandovského mostu — Objízdné trasy kolem Barrandovského mostu — Dohled nad opravami Barrandovského mostu — Dopravní uzavírky v Česku — Tryzna za oběti nacistů v Terezíně — Dotace za pomoc uprchlíkům z Ukrajiny — Parlamentní volby v Libanonu — Eurovize už zná svého vítěze — 3. ročník Festivalu rodiny — Plán odpadového hospodářství víc třídit odpad — Začíná období rojení včel — Zvony se z harrachovského kostela ozvou poprvé po osmdesáti letech — Svatojánské slavnosti na Vltavě — Hurvínek v Paříži

                          Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          15. květen

                          Ve znakovém jazyce

                          Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT24
                          Stopáž50 minut

                          14. květen

                          Headlines — Válka na Ukrajině — Boje na Ukrajině — Rusové podle Kyjeva prohráli bitvu o Charkov Jednání zástupců NATO a skupiny G7 — Do stanového městečka v Troji dorazili první uprchlíci — Stanové městečko pro ukrajinské uprchlíky v pražské Troji — Dopady války na české podniky — Demonstrace za zachování práva na interupci v Americe — Slavnostní inaugurace nové maďarské prezidentky — Jednání o navýšení minimální mzdy — Oprava Barrandovského mostu začíná. Nejhorší bude prvních deset dní. — Zdražení jízdného a cen MHD — Kvůli suchu hrozí požáry, zejména v severní polovině Čech — Nelegální vykácení starých buků v Krušných horách. — Turisté se vracejí do hotelů a penzionů — České hotely a penziony lákají hosty — Zahraničních turistů v Praze dál přibývá — Zahájení letní turistické sezony na Pražském hradě — Příznaky chronického únavového syndromu — Pohřeb palestinské novinářky provázely nepokoje — Předsednictví ČR v Radě EU — Sjezd KSČM v Brně — KLDR přiznala rychlejší šíření covidu-19 — Česko hledá náhradu za ruský plyn — Slavnostní zakončení mezinárodního filmového festivalu Anifilm — Varování před pádem stromů na cyklostezky — Finále hudební soutěže Eurovize v Turíně

                          Premiéra sobota 14. 5. 2022 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          14. květen

                          Ve znakovém jazyce

                          Premiéra sobota 14. 5. 2022 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám