45 minut

15. srpen 2016

Obsah dílu

Nový šéf BIS — Úkoly nového šéfa BIS — Další násilnosti v Milwaukee — Kurdská ofenziva u Mosúlu — Výpadek justičních rejstříků — Jednání krizového týmu k výpadku systému rejstříků — Obliba investičních fondů — Spor o autobusovou dopravu — Německý ministr zahraničí v Rusku — Zákaz burkini na Korsice — Obce proti vyšším poplatkům za hudbu — Smlouva s Kapschem na provoz mýta — Dostavba Pražského okruhu — Pět let od blokády na Šumavě — Stát uzavřel s OKD smlouvu — Příběhy olympijských her — Spor o poplatky za podzemní vodu — Novými nádržemi proti suchu — Dopady nejmladší přehrady v Česku — Záplavy v Louisianě — Tresty za tzv. deštníkovou revoluci — Trest za nahý zadek — Přípravy na motocyklovou velkou cenu — Značka kvality pro neziskové organizace

Části dílu

00:38
Nový šéf BIS
  Do čela Bezpečnostní informační služby se postavil Michal Koudelka. Dosavadní ředitel odboru kontrašpionáže střídá Jiřího Langa, který organizaci vedl 13 let.
  04:55
  Úkoly nového šéfa BIS
   Rozhovor s předsedou sněmovního výboru pro bezpečnost Romanem Váňou.
   08:04
   Další násilnosti v Milwaukee
    Několik zraněných a zadržených, hořící auta – americké Milwaukee prožilo druhou noc pouličních nepokojů. Začaly potom, co policie zastřelila místního Afroameričana.
    10:06
    Kurdská ofenziva u Mosúlu
     Iráčtí Kurdové se přibližují k hlavní baště tzv. Islámského státu v zemi. V okolí Mosulu dobyli dalších 12 vesnic.
     10:25
     Výpadek justičních rejstříků
      V Česku na několik hodin zkolaboval justiční elektronický systém. Nebylo tak možné získat například výpis z rejstříku trestů nebo insolvencí, výpadek měly e-podatelny.
      12:24
      Jednání krizového týmu k výpadku systému rejstříků
       Živý vstup Tereze Stárkové.
       13:54
       Obliba investičních fondů
        322 miliard 400 milionů korun. Podle centrální banky suma, kterou měli klienti ke konci června v investičních fondech. Peníze do nich ukládají stále častěji, roste tak nejen jejich objem, ale i množství fondů samotných. Momentálně jich je přes 320.
        14:48
        Spor o autobusovou dopravu
         Počítá s nimi návrh nových smluv pro autobusové dopravce v Královéhradeckém kraji. Jenže firmy a odboráři se takové klauzuli brání.
         16:36
         Německý ministr zahraničí v Rusku
          Německý ministr zahraničí Steinmeier zažehnával v Rusku vyostření krymské krize. Se svým protějškem Lavrovem mluvil o zachování schůzek takzvané normandské skupiny, která garantuje příměří na východní Ukrajině.
          18:24
          Zákaz burkini na Korsice
           Korsické letovisko Sisco zakázalo ženám nosit burkini - plavky zakrývající celé tělo. Úřady tak reagují na víkendovou rvačku turistů s místními muslimy, kterým vadilo, že si návštěvníci fotí jejich zahalené ženy.
           18:44
           Obce proti vyšším poplatkům za hudbu
            Majitelé veřejných prostor a podniků, kde hraje rádio, zaplatí od příštího roku výrazně víc - oznámil Ochranný svaz autorský. Zdražení se týká i reprodukované hudby na kulturních akcích pořádaných obcemi.
            21:40
            Smlouva s Kapschem na provoz mýta
             Byrokratická pravidla se někdy vzpírají logice. Antimonopolní úřad nemůže říct, zda má stát prodloužit smlouvu na provoz mýtného systému s Kapschem.
             22:15
             Dostavba Pražského okruhu
              Nejdřív za tři roky, nejpozději za sedm, by mohla začít dostavba Pražského okruhu. Odhaduje to Ředitelství silnic a dálnic. Úředníci budou muset požádat o nové posouzení ekologických dopadů.
              24:33
              Pět let od blokády na Šumavě
               Aktivisti tehdy protestovali proti mýcení nedaleko Modravy. V roce 2011 vytěžila správa v celém parku přes 230 tisíc kubíků kůrovcem napadeného dřeva.
               26:21
               Stát uzavřel s OKD smlouvu
                Stát uzavřel s OKD smlouvu na úvěr 700 milionů korun. První část půjčky dostane firma do tří dnů. O pomoci rozhodla vláda na konci července. Záměr kritizovala pravicová opozice, podle ní se peníze do rozpočtu nevrátí.
                26:38
                Příběhy olympijských her
                 Olympiáda dokáže změnit život, a hry v Riu dokazují, že nejen na sportovním poli. Před kamerami a fotoaparáty se odehrály už dvě žádosti o ruku. Obě byly přijaty.
                 28:30
                 Spor o poplatky za podzemní vodu
                  Sociální demokracie se postavila proti zvyšování poplatků za čerpání podzemní vody. Současná cena má postupně do roku 2022 vyskočit až na trojnásobek.
                  30:47
                  Novými nádržemi proti suchu
                   Ministerstvo zemědělství chce proti suchu bojovat právě i novými vodními nádržemi. V plánu jsou třeba v Pěčíně na Královéhradecku, ve Vlachovicích ve Zlínském kraji a další ve středních Čechách.
                   34:36
                   Dopady nejmladší přehrady v Česku
                    Nejmladší přehradou v Česku je Slezská Harta postavená hlavně kvůli obavám z nedostatku pitné vody. Její stavba trvala zhruba deset let a stovky rodin se kvůli ní musely přestěhovat.
                    35:55
                    Záplavy v Louisianě
                     Americké státy Louisianu a Mississippi sužují rozsáhlé povodně. Zemřelo při nich nejmíň sedm lidí. Dalších 20 tisíc záchranáři evakuovali. V oblasti ale nepřestává pršet a hladiny rozvodněných řek dál stoupají.
                     36:15
                     Tresty za tzv. deštníkovou revoluci
                      V Hongkongu padly tresty pro studentské vůdce prodemokratických protestů. Před dvěma lety během nich vyšly do ulic statisíce lidí. Dva studenti dostali veřejně prospěšné práce, jejich kolega tři týdny vězení s roční podmínkou.
                      38:17
                      Trest za nahý zadek
                       Muž, který v květnu vystrkoval na americký vojenský konvoj nahý zadek, dostal podmínku za výtržnictví. Soud mu uložil deset měsíců ve vězení s dvouletým odkladem. Při průjezdu konvoje NATO neuposlechl výzev policistů a opakovaně vstupoval do vozovky.
                       38:35
                       Přípravy na motocyklovou velkou cenu
                        Živý vstup s Martinou Tlachovou.
                        41:26
                        Značka kvality pro neziskové organizace
                         Zaručit dárcům, že věnované peníze půjdou skutečně na dobrou věc - má značka kvality. Za první rok ji získalo po složitém řízení přes dvacet neziskových organizací a další čtyři o ni momentálně žádají.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž44 minut
                         Další díl
                         16. srpen 2016

                         Přehled dílů

                         Stopáž55 minut

                         29. únor

                         Headlines — Jednání vlády o rozpočtu — Peníze do školství — Hospodaření Česka — Putinova jaderná hrozba — Zvýhodněné půjčky na opravy starších domů — Soud v kauze psychiatra Cimického — Nové protesty zemědělců — Nespokojení zemědělci — Prodej dálničních známek — Vyšetřování události v Pásmu Gazy — Peníze z EU pro Polsko — Festival krátkých filmů Pragueshorts — Kauza zneužívání dotací v tenisu — Interpelace na členy vlády — Slovenský ústavní soud o změnách v justici — Opravy nevyužívaných nádražních budov — Průměrné ceny pohonných hmot — Předpověď počasí — Náklady na bydlení v Česku — Vývoj výdajů na bydlení — Průzkum v domácnostech o živnotní úrovni — Jak lidé vyžijí z výdělku — Vedení Národní protidrogové centrály — Požár ve Vejprtech — Dohoda o letech z Prahy do Tokya — Vyloučení Trumpa z primárek v Illionois — Nový pavilon v pardubické nemocnici — Ořez stromů u elektrického vedení — Pokuta pro České dráhy — Prezident Pavel v Lucembursku — V4 na parlamentní úrovni — Léčba vzácných onemocnění — Požár na Bulovce — Kosmonaut z Čech s Adamem Sandlerem — Motosalon v Brně

                         29. 2. 2024 na ČT1
                         Stopáž55 minut

                         29. únor

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         29. 2. 2024 na ČT24
                         Stopáž55 minut

                         28. únor

                         Svazky párů stejného pohlaví — Diskuze o návrzích ve sněmovně — Průzkum o sňatcích párů stejného pohlaví — Navalného manželka ve Štrasburku — Apel evropských parlamentů na Kongres — Zlevňování u průmyslových výrobců — Inflační očekávání frem — Debata o důchodové reformě — Osud hutí Liberty Ostrava — Obecní volby v Izraeli — Primárky v Michiganu — Český lev pro kameramana Vladimíra Smutného — Zdanění tichého vína — Produkce větrných elektráren v Česku — Policejní dohled nad derby — Dřívější návrat ptáctva z teplých krajin — Zdravotní komplikace kvůli nadužívání léků — Čekání na operace — Zkrácení čekacích lhůt na výměnu kloubů — Sněmovna o migračním paktu — Zdravotní problémy papeže Františka — Požáry v Texasu — Likvidace slepic ve Vanči — Zátah na černé pasažéry — Slovenská novela trestního zákona — Emise metanu u hospodářských zvířat — Požár policejního auta — Český export do zahraničí — Český sládek na Ukrajině — Likvidace automatů — Premiéra snímku Duna: Část druhá

                         28. 2. 2024 na ČT1
                         Stopáž55 minut

                         28. únor

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         28. 2. 2024 na ČT24
                         Stopáž55 minut

                         27. únor

                         Zapojení vojáků na Ukrajině — Prověrka vztahů zemí V4 — Nasazení vojáků cizích zemí na Ukrajině — Pomoc Ukrajině z EU — Koalice pro dodávky munice na Ukrajinu — Neshody V4 kvůli Ukrajině — Jednání šéfů koaličních stran — Plán na příměří v Gaze — Krátkodobé fixace cen energií — Schválený prodej firmy Jan Becher — Obvinění za zneužití sportovních dotací — Útok Hútíů v Rudém moři — Premiéra snímku o vraždícím páru — Odsouzení Olega Orlova — Těžba uhlí v r. 2023 — Kontroly zákazu předjíždění pro kamiony — Pátrání po podezřelém z loupežných přepadení v Kladně — Krojovaný den ve sněmovně — Ceny potravin v obchodech — Ceny podle ČSÚ — Zdražení piva v restauracích — Sněmovna o hromadných žalobách — Nový Zéland ruší zákaz tabáku — Ptačí chřipka v geneticky cenném chovu — První rozsudky v kauze pašování drog — Vyplácení věřitelů zkrachovalé Sberbank — Oprava sněhem poničených voliér — Požár haly na Bruntálsku — Testování na HPV u praktického lékaře — Spoření na penzi — Bankovky s britským králem — Nezájem o nákladní auta na elektřinu — Pozůstalost po Josefu Škvoreckém

                         27. 2. 2024 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         27. únor

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         27. 2. 2024 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         26. únor

                         Jak podpořit výkon ekonomiky — Tripartita o zaměstnanosti a penzích — Opatření podle Národní ekonomické rady vlády — Summit o efektivnější pomoci Ukrajině v Paříži — Stažení ukrajinských vojáků z Lastočkyně — Změna cen dálničních známek — Tři Češi zemřeli v Kyrgyzstánu pod lavinou — Protesty evropských zemědělců — Protest zemědělců proti unijní politice — Výměna průkazů pojištěnců VZP — Stavba mostu přes Bečvu — Vyšetřování výbuchů na plynovodech Nord Stream — Klec bláznů ve Švandově divadle — Proces se soudcem Ivanem Elischerem — Odkládané investice českých zbrojařů — NKÚ: Chemické vojsko bez potřebného vybavení — Ocenění za pomoc napadenému chlapci — Rekordně teplý únor — Trend nižší spotřeby plynu — Spotřeba zemního plynu — Volná cesta Švédska do NATO — Rezignace palestinské vlády — Případy černého kašle v Česku — HHC na seznamu zakázaných látek — Další odložený nástup zaměstnanců hutí Liberty Ostrava — Kauza nemocničních zakázek — Japonský modul na Měsíci — Létající úředníci — Neplatné referendum v Jáchymově — Teplý únor a klíšťata — Austrálie a kybernetické hrozby — Rostoucí zájem o leteckou přepravu zboží — Jihočeské ocenění zrestaurovaných varhan

                         26. 2. 2024 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         26. únor

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         26. 2. 2024 na ČT24
                         Stopáž51 minut

                         25. únor

                         Deficit důchodového účtu — Udržitelnost důchodového systému — Hospodaření důchodového systému — Za Ukrajinu padlo 31 tisíc vojáků — Boje na Ukrajině — Práva pro stejnopohlavní páry — Vyjednávání o situaci v Gaze — Připomínka studentského pochodu v roce 1948 — Hra Ještě chvilku v Národním divadle — Zkušenosti s investováním — Trojnásobná vražda v Hořovicích — Kočka divoká na Křivoklátsku — Konec využívání CD disků u soudů — Zásahy horské služby — Robotické operace — Zálohy na energie — Spotřeba energií — Dispečink energetické sítě — Trump vyhrál republikánské primárky v J. Karolíně — Srážka vlaku s autem — Špatný stav cyklostezek po zimě — Návrat ukradené sochy — Ostravská galerie Plato v architektonické soutěži — Negativní dopady brexitu — Lukašenko chce zůstat vůdcem Běloruska — Lyžařské areály ukončují sezonu — Oceněné snímky na Berlinale — 70 let pravidelného vysílání ČST

                         25. 2. 2024 na ČT1
                         Stopáž51 minut

                         25. únor

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         25. 2. 2024 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám