45 minut

15. srpna 2016

Obsah dílu

Nový šéf BIS — Úkoly nového šéfa BIS — Další násilnosti v Milwaukee — Kurdská ofenziva u Mosúlu — Výpadek justičních rejstříků — Jednání krizového týmu k výpadku systému rejstříků — Obliba investičních fondů — Spor o autobusovou dopravu — Německý ministr zahraničí v Rusku — Zákaz burkini na Korsice — Obce proti vyšším poplatkům za hudbu — Smlouva s Kapschem na provoz mýta — Dostavba Pražského okruhu — Pět let od blokády na Šumavě — Stát uzavřel s OKD smlouvu — Příběhy olympijských her — Spor o poplatky za podzemní vodu — Novými nádržemi proti suchu — Dopady nejmladší přehrady v Česku — Záplavy v Louisianě — Tresty za tzv. deštníkovou revoluci — Trest za nahý zadek — Přípravy na motocyklovou velkou cenu — Značka kvality pro neziskové organizace

Části dílu

00:38
Nový šéf BIS
  Do čela Bezpečnostní informační služby se postavil Michal Koudelka. Dosavadní ředitel odboru kontrašpionáže střídá Jiřího Langa, který organizaci vedl 13 let.
  04:55
  Úkoly nového šéfa BIS
   Rozhovor s předsedou sněmovního výboru pro bezpečnost Romanem Váňou.
   08:04
   Další násilnosti v Milwaukee
    Několik zraněných a zadržených, hořící auta – americké Milwaukee prožilo druhou noc pouličních nepokojů. Začaly potom, co policie zastřelila místního Afroameričana.
    10:06
    Kurdská ofenziva u Mosúlu
     Iráčtí Kurdové se přibližují k hlavní baště tzv. Islámského státu v zemi. V okolí Mosulu dobyli dalších 12 vesnic.
     10:25
     Výpadek justičních rejstříků
      V Česku na několik hodin zkolaboval justiční elektronický systém. Nebylo tak možné získat například výpis z rejstříku trestů nebo insolvencí, výpadek měly e-podatelny.
      12:24
      Jednání krizového týmu k výpadku systému rejstříků
       Živý vstup Tereze Stárkové.
       13:54
       Obliba investičních fondů
        322 miliard 400 milionů korun. Podle centrální banky suma, kterou měli klienti ke konci června v investičních fondech. Peníze do nich ukládají stále častěji, roste tak nejen jejich objem, ale i množství fondů samotných. Momentálně jich je přes 320.
        14:48
        Spor o autobusovou dopravu
         Počítá s nimi návrh nových smluv pro autobusové dopravce v Královéhradeckém kraji. Jenže firmy a odboráři se takové klauzuli brání.
         16:36
         Německý ministr zahraničí v Rusku
          Německý ministr zahraničí Steinmeier zažehnával v Rusku vyostření krymské krize. Se svým protějškem Lavrovem mluvil o zachování schůzek takzvané normandské skupiny, která garantuje příměří na východní Ukrajině.
          18:24
          Zákaz burkini na Korsice
           Korsické letovisko Sisco zakázalo ženám nosit burkini - plavky zakrývající celé tělo. Úřady tak reagují na víkendovou rvačku turistů s místními muslimy, kterým vadilo, že si návštěvníci fotí jejich zahalené ženy.
           18:44
           Obce proti vyšším poplatkům za hudbu
            Majitelé veřejných prostor a podniků, kde hraje rádio, zaplatí od příštího roku výrazně víc - oznámil Ochranný svaz autorský. Zdražení se týká i reprodukované hudby na kulturních akcích pořádaných obcemi.
            21:40
            Smlouva s Kapschem na provoz mýta
             Byrokratická pravidla se někdy vzpírají logice. Antimonopolní úřad nemůže říct, zda má stát prodloužit smlouvu na provoz mýtného systému s Kapschem.
             22:15
             Dostavba Pražského okruhu
              Nejdřív za tři roky, nejpozději za sedm, by mohla začít dostavba Pražského okruhu. Odhaduje to Ředitelství silnic a dálnic. Úředníci budou muset požádat o nové posouzení ekologických dopadů.
              24:33
              Pět let od blokády na Šumavě
               Aktivisti tehdy protestovali proti mýcení nedaleko Modravy. V roce 2011 vytěžila správa v celém parku přes 230 tisíc kubíků kůrovcem napadeného dřeva.
               26:21
               Stát uzavřel s OKD smlouvu
                Stát uzavřel s OKD smlouvu na úvěr 700 milionů korun. První část půjčky dostane firma do tří dnů. O pomoci rozhodla vláda na konci července. Záměr kritizovala pravicová opozice, podle ní se peníze do rozpočtu nevrátí.
                26:38
                Příběhy olympijských her
                 Olympiáda dokáže změnit život, a hry v Riu dokazují, že nejen na sportovním poli. Před kamerami a fotoaparáty se odehrály už dvě žádosti o ruku. Obě byly přijaty.
                 28:30
                 Spor o poplatky za podzemní vodu
                  Sociální demokracie se postavila proti zvyšování poplatků za čerpání podzemní vody. Současná cena má postupně do roku 2022 vyskočit až na trojnásobek.
                  30:47
                  Novými nádržemi proti suchu
                   Ministerstvo zemědělství chce proti suchu bojovat právě i novými vodními nádržemi. V plánu jsou třeba v Pěčíně na Královéhradecku, ve Vlachovicích ve Zlínském kraji a další ve středních Čechách.
                   34:36
                   Dopady nejmladší přehrady v Česku
                    Nejmladší přehradou v Česku je Slezská Harta postavená hlavně kvůli obavám z nedostatku pitné vody. Její stavba trvala zhruba deset let a stovky rodin se kvůli ní musely přestěhovat.
                    35:55
                    Záplavy v Louisianě
                     Americké státy Louisianu a Mississippi sužují rozsáhlé povodně. Zemřelo při nich nejmíň sedm lidí. Dalších 20 tisíc záchranáři evakuovali. V oblasti ale nepřestává pršet a hladiny rozvodněných řek dál stoupají.
                     36:15
                     Tresty za tzv. deštníkovou revoluci
                      V Hongkongu padly tresty pro studentské vůdce prodemokratických protestů. Před dvěma lety během nich vyšly do ulic statisíce lidí. Dva studenti dostali veřejně prospěšné práce, jejich kolega tři týdny vězení s roční podmínkou.
                      38:17
                      Trest za nahý zadek
                       Muž, který v květnu vystrkoval na americký vojenský konvoj nahý zadek, dostal podmínku za výtržnictví. Soud mu uložil deset měsíců ve vězení s dvouletým odkladem. Při průjezdu konvoje NATO neuposlechl výzev policistů a opakovaně vstupoval do vozovky.
                       38:35
                       Přípravy na motocyklovou velkou cenu
                        Živý vstup s Martinou Tlachovou.
                        41:26
                        Značka kvality pro neziskové organizace
                         Zaručit dárcům, že věnované peníze půjdou skutečně na dobrou věc - má značka kvality. Za první rok ji získalo po složitém řízení přes dvacet neziskových organizací a další čtyři o ni momentálně žádají.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž44 minut
                         Další díl
                         16. srpna 2016

                         Přehled dílů

                         Stopáž54 minut

                         21. června

                         Korespondenční volba schválena sněmovnou — Hlasování o korespondenční volbě — Návrh korespondenční volby — Změny ve sněmovně po eurovolbách — Silná bouřka a krupobití na jihu Čech — Změny ve struktuře slovenských médií — Rusko vs. Jižní Korea — Půl roku od střelby na fakultě — Památník obětem střelby — Policejní zásah na FF UK — ANO opouští frakce Renew a ALDE v EP — Letní úspory za energie — Československé perutě v RAF — Blackout v Chorvatsku — Vivat Messi na festivalu Tanec Praha — Nový vývoj v kauze Dozimetr — Budova pro úředníky za 3,5 mld. — Druhé kolo přijímacího řízení na střední školy — Zadržení Čecha v Chorvatsku po úmrtí chlapce při explozi — Dostavba D3 u Tábora — Nebezpečné bouřky v Česku — Přípravy letišť před bouřkou — Supercely v Česku — Přečkání bouřky v kempu — Úroda poničená počasím — Hutě Liberty Ostrava v úpadku — 75 let od vraždy generála Píky — Britská předvolební debata — Provokační akce StB Neptun — Záchrana turistky s pomocí kladkostroje — Kurzy pro personál psychiatrických klinik — Přípravy na olympijské hry v Paříži — Soud o usmrcení myslivce — Setkání ukrajinské rodiny — Divadelní festival Regiony v Hradci Králové

                         21. 6. 2024 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         21. června

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         21. 6. 2024 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         20. června

                         Vyšetřování střelby na FF UK — Informace o vyšetření útoku — Časová osa tregédie — Nejasnosti kolem případu — Bezpečnostní výbor o střelbě na FF UK — Vysoké školy po útoku — Nadační fond Univerzity Karlovy — Válka na Ukrajině — Nedostatek vody na Ukrajině — Rekonstrukce v Brně — Změny v RTVS — Zrekonstruovaný obchodní dům Máj — Problém s dodávkami léků — Devítileté dítě z Česka zemřelo při explozi auta u chorvatského města Obrovac — Průměrné ceny pohonných hmot — Škody po silných bouřkách — Začíná astronomické léto — Česká cesta do vesmíru — Cíl cesty — Vědecké experimenty — Cíle projektu — Aleš Svoboda — Jediný Čech ve vesmíru — Debaty o školních obědech — Prezident v Ústeckém kraji — Sankce proti Rusku — Ilegální migrace v Německu — Hoření heřmanické haldy — Miliardová investice firmy Onsemi — Zemřel Donald Sutherland — Dietrichsteinská hrobka — Znásilnění židovské dívky — Cesta ruského prezidenta po Asii — Sázky na volby — Chlém, který chrání před astmatem — Ocenění pro mladé uprchlíky — Metronome festival

                         20. 6. 2024 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         20. června

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         20. 6. 2024 na ČT24
                         Stopáž55 minut

                         19. června

                         Plán na obří investici — Výroba čipů v Česku — Změny v místě obří investice — Investiční projekty v ČR — Zájem o investice v Česku — Strategické partnerství Ruska a Severní Korey — Oběti pouti do Mekky — Miliardy na odklon tepláren od uhlí — Sociální výbor sněmovny o penzích — Útok nožem na pražské čerpací stanici — Imunita nové europoslankyně Nagyové — Migrace z Běloruska do Polska — Hútijové potopili loď — Osobnosti letošních filmových Varů — Noví ústavní soudci — Pamětní kámen před FF UK — Dovolání Dominika Feriho — Bezpečnost u vody — Úhrady pojišťoven lékařům — Výdaje na zdravotnictví — Léčba rakoviny prostaty — Spor v koalici o platy ve veřejn sféře — Podmíněný trest pro Romana Berbra — Důvěra obyvatel vůči ústavním institucím — Prezident v Ústeckém kraji — Posprejovaný Stonehendge — Předvolební chaos ve Francii — Bouřky v Česku — Bouřky na fotbalovém Euru — Soudy uzavřely kauzu Pitomio Tomia Okamury — Sokolové v poslaneckých lavicích — Připomínka aloise Eliáše — Slovenský kabinet a lex atentát — Složení Rady ČT — Vědecký festival Vědafest — Záchrana žirafího mláděte — Oslavy 90 let FOK na Vyšehradě

                         19. 6. 2024 na ČT1
                         Stopáž55 minut

                         19. června

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         19. 6. 2024 na ČT24
                         Stopáž55 minut

                         18. června

                         Platy státních zaměstnanců — Růst platů ve veřejné sféře — Počty státních zaměstnanců — Jednání lídrů EU o obsazení unijních funkcí — Útok na Azov — Zemědělci vítají teplé počasí — Půjčka pro zaměstnance hutí Liberty — První zápas českých fotbalistů na Euru — Výcvik ukrajinských vojáků — Výplata dividendy ČEZ — NATO o čínské podpoře ruské agrese na Ukrajině — Představení o životě Miloše Formana — Ministr Lipavský na Slovensku — Ochrana slovenských politiků — Pátrání po pohřešovaných seniorech — Míra inflace v květnu 2024 — Nehoda raftu s Čechy — Opakované povodně v Novém Dražejově — Tisíce fanoušků z Česka v Lipsku — ME ve fotbale skupina F — Zápasy na webu z různých pohledů — Tržby restaurací během šampionátu — Útraty za šampionát — Vyšetřování výbuchu v Libavé — Nová pravidla pro advokátní úschovu — Vojáci KLDR překročili demarkační linii — Vladimír Putin v KLDR — Vzpomínka na parašutisty — Ploty na Sněžce — Nový ředitel ÚVN v Praze — Kreativita českých žáků — Masivní požáry v USA a Kanadě — Česká výroba radiofarmak — Ohniví červi v moři u Černé Hory — Podpora nemocného kamaráda — Pouliční umění v Českých Budějovicích

                         18. 6. 2024 na ČT1
                         Stopáž55 minut

                         18. června

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         18. 6. 2024 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         17. června

                         Rekordní požadavky ministrů — Státní rozpočet — Schodek státního rozpočtu — Neformální schůzka po volbách do EP — Kandidáti hnutí STAN — Izraelský premiér rozpustil šestičlenný válečný kabinet — Tragický výbuch v areálu Libavá — Odložení případu střelby na FF UK — Ceny potravin v Česku — Pozemní bezpilotní systémy na Ukrajině — Nehoda autobusu na Islandu — Inscenace Wernisch v Národním divadle — Počty firem v Česku — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty Ostrava — Otravy muchomůrkou tygrovanou — Voda v přírodních koupalištích — Věznicím chybí personál — Věznice v ČR — Uvolnění kapacit věznic — Systém ETCS na železnici — Senátní návrhy na vyznamenání — Paříž před olympiádou — Migranti u řeckého pobřeží — Ochrana nejcennější zemědělské půdy — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Letní konzulární jednatelství — Předvolební kampaň v Británii — Vydání Nikhila Gupty — Objev nejdelší pravěké mohyly — Umělá inteligence — Nový úsek dálnice — Obnova hotelu Ještěd

                         17. 6. 2024 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         17. června

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         17. 6. 2024 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám