2. srpen 2016

Obsah dílu

Přihlašování kandidátů do podzimních voleb — Přihlašování kandidátů do podzimních voleb — Přihlašování kandidátů do podzimních voleb — Přihlašování kandidátů do podzimních voleb — Rozloučení s katolickým knězem — Toxický plyn v Sýrii — Střídavá péče u soudu — Uprchlíci v ČR — Kotlíkové dotace 2016 — Zbraně na univerzitách — Odškodnění pro porodní sestru — Podzimní program ČT — Kontrolní hlášení DPH — Tuzemští řemeslníci v Riu — Zničená rytina — Dopadení kapsářů — Hromadné propouštění — Jak se instalují dráty vysokého napětí — Extremismus před českým soudem — Čech, který chtěl k IS — Čech, který chtěl k IS — Procesy v Německu — Nový ředitel Psychiatrické léčebny v Dobřanech — Dovoz invazních druhů — Vir zika na Floridě — Čekání na vládu ve Španělsku — Pieta v Letech — Požár automobilu v Kopřivnici — Kvalita vody v přírodních nádržích — Soukromé lety do vesmíru

Části dílu

00:37
Přihlašování kandidátů do podzimních voleb
  Dnes odpoledne měli kandidáti poslední šanci přihlásit se do voleb. Za dva měsíce voliči obmění třetinu senátu a vyberou nové krajské zastupitele.
  03:23
  Přihlašování kandidátů do podzimních voleb
   Senátní volby budou letos spojeny právě s těmi krajskými. Po čtyřech letech se tak můžou vyměnit hejtmani ve třinácti krajích.
   03:49
   Přihlašování kandidátů do podzimních voleb
    Po uzávěrce přihlášek teď začíná práce krajským a obecním úřadům. Do pondělí budou přezkoumávat jednotlivé kandidátní listiny, zda v nich nejsou chyby.
    04:09
    Přihlašování kandidátů do podzimních voleb
     Rozhovor s Václavem Henychem.
     06:09
     Rozloučení s katolickým knězem
      Francie se rozloučila s katolickým knězem Jacquesem Hamelem, kterého před týdnem v jeho kostele v Normandii zavraždili dva francouzští islámští extremisté.
      08:48
      Toxický plyn v Sýrii
       Asi 30 lidí se podle syrských záchranářů nadýchalo toxického plynu. Dva kontejnery, ve kterých byl nejspíš chlór, shodil v noci vrtulník.
       09:04
       Střídavá péče u soudu
        Živý vstup Michala Cagaly.
        10:47
        Uprchlíci v ČR
         Prezident Miloš Zeman nesouhlasí s tím, aby Česko přijímalo jakékoli uprchlíky z Turecka.
         11:26
         Kotlíkové dotace 2016
          Na nové kotle téměř za dvě a půl miliardy čekají domácnosti napříč republikou, které zažádaly o takzvanou kotlíkovou dotaci.
          13:23
          Zbraně na univerzitách
           Zbraně na univerzitách jako odpověď na masakry šílených střelců. Nově je smí nosit studenti na texaských vysokých školách.
           15:53
           Odškodnění pro porodní sestru
            Rozhodnutí o odškodnění pro porodní sestru Ivanu Königsmarkovou se odkládá. Soud projednávání případu odročil na říjen.
            16:32
            Podzimní program ČT
             Hned tři nové seriály, osmnáct dokumentů, ale taky pokračování osvědčených pořadů - třeba osmá řada StarDance - Česká televize představila podzimní program.
             19:15
             Kontrolní hlášení DPH
              Kontrolní hlášení DPH přineslo do rozpočtu od začátku roku šest miliard korun. České televizi to řekl šéf finanční správy Martin Janeček.
              20:28
              Tuzemští řemeslníci v Riu
               Za tři dny se nad brazilským Riem rozhoří olympijský oheň a začnou tam 31. letní hry. Kromě sportovců budou Česko reprezentovat i tuzemští řemeslníci.
               21:55
               Zničená rytina
                Norové mluví o národní tragédii. Pět tisíc let starou rytinu poničil malý vandal.
                22:15
                Dopadení kapsářů
                 Prázdniny a letní dovolené s sebou nesou i rizika. Patří k nim i kapsáři - a právě během turistické sezony počet okradených přibývá.
                 24:14
                 Hromadné propouštění
                  Zaměstnavatelé nahlásili úřadům práce nejmíň hromadně propouštěných za dobu, po kterou se tento údaj sleduje – jsou to necelé tři roky.
                  24:32
                  Jak se instalují dráty vysokého napětí
                   Elektromontéři teď pracují na instalaci úplně nového vedení vysokého napětí mezi Jihlavou a Havlíčkovým Brodem. Jak taková instalace probíhá a jak se dráty na stožáry zavěšují, zjišťoval Radovan Daněk.
                   26:35
                   Extremismus před českým soudem
                    Česká justice řeší dva případy, které spojuje extremismus - v prvním z nich stojí skupina anarchistů za údajnou přípravou teroristického útoku. A ve vazbě je muž z Plzeňska, který se údajně chtěl připojit k Islámskému státu.
                    28:57
                    Čech, který chtěl k IS
                     Jednadvacetiletý muž z jižního Plzeňska. Chtěl se připojit k islámskému státu. Sám to policii řekl. O koho jde a jak žil do chvíle, než ho na mezinárodním letišti v Turecku zadrželi a předali české policii?
                     30:35
                     Čech, který chtěl k IS
                      Jan S. byl podle dostupných informací zadržen letos v lednu v Turecku na jednom z mezinárodních letišť.
                      32:09
                      Procesy v Německu
                       Sousední Německo už má za sebou 7 procesů s lidmi, kteří se nechali naverbovat takzvaným Islámským státem a potom se vrátili zpátky.
                       35:32
                       Nový ředitel Psychiatrické léčebny v Dobřanech
                        Živý vstup Lucie Pelanové.
                        36:55
                        Dovoz invazních druhů
                         Česko začne hlídat dovoz invazních druhů. Veterináři na pražském letišti budou kontrolovat, jestli mezi zvířaty nejsou i nepůvodní živočichové, kteří můžou ohrozit ty místní.
                         38:56
                         Vir zika na Floridě
                          Deset nových případů nákazy virem zika hlásí Florida. Přímo ve Spojených státech už onemocnělo 14 lidí.
                          39:17
                          Čekání na vládu ve Španělsku
                           Čekání na vládu - drama, které už skoro devět měsíců hýbe španělskou politikou. Prosincové volby rozdaly karty tak, že nikdo nemohl sestavit kabinet.
                           41:54
                           Pieta v Letech
                            Vláda je blízko vyřešení problému vepřína u památníku obětem romského holocaustu v Letech u Písku.
                            42:49
                            Požár automobilu v Kopřivnici
                             43:10
                             Kvalita vody v přírodních nádržích
                              Vydatné deště z posledních dnů moc šancí na koupání nedávaly. Ale někde by zájemcům o rekreaci mohly pomoct. Hygienici očekávají, že by srážky mohly zlepšit kvalitu vody v některých přírodních nádržích.
                              45:09
                              Soukromé lety do vesmíru
                               Soukromé lety do vesmíru jsou zase o krok blíž realitě. Společnost Virgin Galactic dostala od amerického úřadu pro letectví zelenou pro provozování privátních cest za hranici atmosféry.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž48 minut
                               Další díl
                               3. srpen 2016

                               Přehled dílů

                               Stopáž54 minut

                               2. červen

                               Headlines — Hledání úspor v rozpočtu — Národní rozpočtová rada o hospodaření státu — Hospodaření státu — Škrty ve státním rozpočtu — Schůzka prezidenta Pavla s Fialou a Babišem — Kyjev čelil dalším ruským útokům — Ukrajinský útok na okupovaná území — Finanční rezervy českých domácností — Dokončení opravy mostu přes Huťskou ulici v Kladně — Jednání o balíku sankcí — Jednání o dodávkách plynu z Ázerbjadžánu — Tresty za útok na Kapitol — Návrhy na státní vyznamenání — Závěr Pražského jara tradičně s Beethovenem — Sněmovna odmítla zvýšit poplatky za komunální odpad — Dezinformace o prezidentu Pavlovi — Významný archeologický objev na výstavě v Římě — Písečná bouře nad suezským průplavem — Pokuty za poškození půdy — Česká města pohledem satelitu — Různé oči projektu Copernicus — Data družicových snímků pomáhají zemědělcům — Snímky Copernicu při požáru v Českém Švýcarsku — Zdravotní stav Joea Bidena — Schůzka ministrů obrany — Důstojník BIS vynášel informace na Hrad — Elektrifikace tratí — Nejvyšší platba daně z příjmů firem — Debata o 5. stupni příspěvku na péči o handicapované — Přípravy na turistickou sezonu — Švýcarský parlament hlasoval proti vývozu zbraní na Ukrajinu — Jordánská královská svatba — Nová podoba módního domu Ostravica — Noc kostelů — Virtuální prohlídka sovětských lágrů — Na Olomoucku se podařilo chytit nandu pampového

                               2. 6. 2023 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               2. červen

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               2. 6. 2023 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               1. červen

                               Headlines — Schodek státního rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce na schodek státního rozpočtu — Summit Evropského politického společenství v Kišiněvě — Trosky rakety v Kyjevě zabily tři lidi — Vývoj průměrných cen pohonných hmot v ČR — Debata o sporné emisní normě — Zákaz fyzického i psychického trestání dětí — Nové pobočky České pošty — Dodávky plynu z Ázerbájdžánu — Výstava Necenzurováno v Galerii Středočeského kraje GASK. — Petr Pavel na návštěvě Vídně — Krize v kroměřížské psychiatrické nemocnici — Soud v Mostě zamítl žalobu na osm lidí žalovaných za obsazení rypadla — Celníci zadrželi dodávku s migranty na D1 — Začalo léto a slunečné počasí — Nový formát registračních zanček — Registrační značky v průběhu let — Elektromobily v Česku — ČNB zmírní pravidla pro poskytování hypoték — Soutěž výsadkářů Airborne triatlon v Chrudimi — Napětí mezi USA a Čínou — Sněmovna reprezentantů schválila pozastavení dluhového stropu — Obchvat Náchoda má stavební povolení — Kouření holduje čtvrtina Čechů — Důvěra v prezidenta po nástupu Pavla značně stoupla — 130 % průměrné mzdy pro učitele — Čištění čistírny odpadních vod v Jihlavě — Začíná sezona samosběru jahod — Ve Zlíně začal filmový festival pro děti — Šerpa zachránil horolezce pod Mount Everestem

                               1. 6. 2023 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               1. červen

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               1. 6. 2023 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               31. květen

                               Headlines — Senát schválil kandidáty na ústavní soudce — Budoucí ústavní soudci — Role Ústavního soudu — Schvalování ústavních soudců — Výměna ústavních soudců — Schvalování nových ústavních soudců — Skončila konference Globsec — Návrh zákona o dluhovém stropu — Zájem o dovoz jídla zůstává vysoký — Nový šéf Hospodářské komory — Psychiatrická nemocnice v Kroměříži v personální krizi. — Ostřelování Bělgorodské oblasti — Neúspěšný pokus KLDR o vyslání špionážní družice do vesmíru — Premiéra Amberville v Divadle v Dlouhé — Výdaje na obranu — Přírodu na Sněžce opět chrání sítě — V zoo Ostrava se poprvé rozmnožily krajty zelené — Péče o nevyléčitelně nemocné — Zásah policie a stráže při incidentu u soudu — Příznivci Peterkové přerušili soudní jednání — Pořádková pokuta — Soud potvrdil exposlanci Volnému dvouletou podmínku — Českého vojenského lékaře v Koreji obžalovali — Provoz největšího překladiště zásilek v Česku — Sněmovna podpořila novelu liniového zákona — V Británii klesá počet Evropanů — Berlín Rusku nařídil uzavřít čtyři konzuláty — Odškodnění za nepřítomnost otce u porodu — Oprava obchodního domu Breda v Opavě — V Trutnově začal Cirk-UFF — Nový lék na nemoc motýlích křídel — Pštros plachý na Olomoucku — Dvouletá podmínka pro vedoucího dětského tábora — Dopady války na ukrajinský hotel

                               31. 5. 2023 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               31. květen

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               31. 5. 2023 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám