48 minut

29. červenec 2016

Obsah dílu

Jednání o rozpočtu — Rozdělování peněz z rozpočtu — Prezidentská kandidátka Hillary Clintonová — Kritika vůči Erdoganovi — Nová žaloba na Davida Ratha kvůli přijímání úplatků — Vývoj české ekonomiky — Dálniční kontroly kvůli uprchlíkům — OSVČ — Kdo může za útok v kostele? — Papežova modlitba v Osvětimi — Změny kolem Řízení letového provozu — Premiéra restaurovaných Starců na chmelu — Výslech bývalého šéfa ÚOOZ — Italský varovný vzkaz migrantům — Zadlužení českých domácností — Škody na polích po bouřkách — Kolabující doprava kvůli opravám — Komplikace na periferii metropole — Brusel po útocích bez turistických davů — Nálet na Idlib — Prodej historické budovy Invalidovny — Vojáci v Rakovníku — Nepoctivá obsluha zahrádek — Zanedbané Rio předolympijské — Vydařená sezona českých hoteliérů? — Tom Jones hostem festivalu Benátská

Části dílu

00:33
Jednání o rozpočtu
  Příprava státního rozpočtu na příští rok pokračuje. ČSSD označila za prioritu bezpečnost a navrhla i příspěvek pro důchodce. Koaličním partnerům podobné vzkazy vadí a chtějí peníze rozdělovat na vzájemných jednáních.
  04:44
  Rozdělování peněz z rozpočtu
   Hostem Událostí je teď člen výkonné rady ODS Jan Skopeček.
   07:27
   Prezidentská kandidátka Hillary Clintonová
    V Americe se psala historie. Demokratická strana jako první v dějinách poslala do souboje o Bílý dům ženu. Hillary Clintonová na závěr sjezdu ve Filadelfii nominaci oficiálně přijala.
    09:57
    Kritika vůči Erdoganovi
     Turecký prezident Erdogan odmítl kritiku Západu za tvrdý postup vůči vzbouřencům. Podle něj by měl chválit Ankaru za potlačení převratu, a ne stát na straně pučistů. Úřady zadržely víc než 18 tisíc lidí, skoro 50 tisíc Turků přišlo o pas.
     10:19
     Nová žaloba na Davida Ratha kvůli přijímání úplatků
      Další obžaloba z korupce na Davida Ratha. Spolu s manžely Kottovými a dalšími lidmi si měli celkem říct o 66 a půl milionu, podle vyšetřovatelů ale převzali jen tři.
      12:21
      Vývoj české ekonomiky
       Také ministerstvo financí zhoršilo odhad vývoje české ekonomiky. Podle nové prognózy HDP letos vzroste o dvě celá a dvě desetiny procenta. Původně úřad předpovídal dvě a půl.
       12:45
       Dálniční kontroly kvůli uprchlíkům
        Cizinecká policie na dálnici D8 pátrala po nelegálních migrantech. Kontrolovala cestující v autobusech z Německa.
        14:45
        OSVČ
         16:52
         Kdo může za útok v kostele?
          Podle francouzského premiéra selhali soudci, když propustili z vazby jednoho z pachatelů útoku v kostele a nechali ho sledovat jen přes elektronický náramek. Mladík byl zadržen, když chtěl odjet do Sýrie.
          17:11
          Papežova modlitba v Osvětimi
           Papež František poprvé navštívil bývalý koncentrační a vyhlazovací tábor Osvětim-Březinka. Tichou modlitbou uctil památku víc než milionu obětí, které tam nacisti za druhé světové války zavraždili.
           19:11
           Změny kolem Řízení letového provozu
            Ministr dopravy chce z Řízení letového provozu vytvořit akciovou společnost. Dosud státní podnik je dlouhodobě v zisku, do státní pokladny každý rok posílá asi 100 milionů korun.
            20:13
            Premiéra restaurovaných Starců na chmelu
             Živý vstup redaktora Luboše Dostála.
             23:49
             Výslech bývalého šéfa ÚOOZ
              Poslanecká vyšetřovací komise ke sporné reorganizaci policie má teď zhruba dvacet dnů na studování 40stránkové tzv. Šlachtovy zprávy, kterou získala během prvních výslechů.
              24:41
              Italský varovný vzkaz migrantům
               Místo snu o životě v Evropě strastiplná cesty a možná i smrt. Podobnými slovy se na migranty obrací italská vláda. Kampaň má běžence odradit především od cesty přes Středozemní moře.
               26:40
               Zadlužení českých domácností
                České domácnosti si půjčují stále víc. Jejich dluhy v červnu vzrostly na téměř bilion a 370 miliard korun. To je o 82 miliard víc než před rokem. Data dnes zveřejnila Česká národní banka.
                27:03
                Škody na polích po bouřkách
                 Počasí opět trápí zemědělce. Tentokrát jim úrodu ohrožují bouřky a vlhké počasí. Mají strach, že mokré plodiny na polích napadne plíseň. Kombajny, které měly už dávno sklízet, stále stojí.
                 28:52
                 Kolabující doprava kvůli opravám
                  Dopravní omezení, kolony a dlouhé čekání v nich. Práce na silnici - řada měst si je naplánovala právě na toto období. Někdy ale jedna uzavírka stíhá druhou, aniž by je úřady důsledně koordinovaly.
                  31:36
                  Komplikace na periferii metropole
                   Problémy nejsou jen v centru Prahy. Práce na silnicích ovlivňují provoz i na příjezdech a výjezdech z metropole.
                   36:47
                   Brusel po útocích bez turistických davů
                    Brusel se snaží nalákat zpět turisty. Velký nárůst návštěvníků z posledních let rázně utnuly březnové teroristické atentáty, při kterých zemřelo 32 lidí. V prvních týdnech po útocích poklesla obsazenost hotelů o víc než 30 %.
                    39:13
                    Nálet na Idlib
                     Velkou část porodnice v syrské provincii Idlib, kterou kontrolují povstalci, zničily bomby. Při náletu zemřeli nejmíň dva lidé. Pentagon zase prošetřuje incident, při kterém měla jeho letadla zabít 28 civilistů.
                     39:39
                     Prodej historické budovy Invalidovny
                      Už za 11 dní se bude dražit Invalidovna. Kulturní památku a barokní stavbu v pražském Karlíně stát prodává, protože pro ni nenašel žádné využití. Prodeji chtějí na poslední chvíli zabránit památkáři, akademici a architekti.
                      41:50
                      Vojáci v Rakovníku
                       Do Rakovníka se už v pondělí znovu vrátí vojáci. V bývalých kasárnách ženistů chce armáda vybudovat úplně nový bojový útvar. Má mít 600 lidí a desítky kusů techniky.
                       42:27
                       Nepoctivá obsluha zahrádek
                        Dva ze tří provozovatelů letních zahrádek nejsou poctiví. To po kontrole zjistila Česká obchodní inspekce. V několika případech obsluha nedodržela míru a v jednom dokonce inspektorům účtovala téměř o 50 korun víc.
                        43:58
                        Zanedbané Rio předolympijské
                         Další kritika na adresu nadcházející olympiády v Riu. Podle ekologů nesplnila brazilská vláda slib, že do začátku Her zbaví nečistot moře i pláže v místě konání.
                         44:21
                         Vydařená sezona českých hoteliérů?
                          Spokojenost - hlásí beskydští hoteliéři i provozovatelé penzionů v polovině prázdnin. Mají plno, jezdí hlavně rodiny s dětmi. Zároveň ale přiznávají, že za své peníze požadují kvalitu a to, co nemají doma.
                          46:17
                          Tom Jones hostem festivalu Benátská
                           Tisíce lidí zaplnily areál hudebního festivalu Benátská! Ten se na okraj Liberce - do Vesce - přesunul před pěti lety z Malé Skály.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž44 minut
                           Další díl
                           30. červenec 2016

                           Přehled dílů

                           Stopáž54 minut

                           10. srpen

                           Headlines — Inflace dosáhla 17,5 procenta — Ceny v Česku dál rostou — Vývoj meziroční inflace — Vysoká inflace v Německu — Výbuchy na letecké základně na Krymu — Rusko verbuje do války na Ukrajině vězně — Situace v Záporožské elektrárně — Kontakty Mlejnka s Redlem budou řešit poslanci — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Senát schválil členství Finska a Švédska v NATO — Dodávky ropy ropovodem Družba — Družbou znovu proudí ropa — Začíná festival Letní Letná — Razie v sídle exprezidenta Trumpa — Senát schválil širší možnosti pro uvalování sankcí — Ministerstvo obrany prodává řopíky — Úrazů na českých horách přibývá — Ceny v Česku rostou — Zdražování v Česku — Výbava pro kojence podraží — Mimořádná schůze Poslanecké sněmovny — Stav sucha v Česku — Jak půda zadržuje vodu — Ekonom dostal osm let za zpronevěru — Skončila vojenská cvičení kolem Tchaj-wanu — Další trhlina v izraelsko-ruských vztazích — Lihová kauza Radka Březiny — Nejstarší hradby v Havlíčkově Brodě — Stříbrná medaile pro ukrajinského velvyslance — Svatovavřinecká pouť na Sněžku — Senát potvrdil zákaz jednorázových plastů — Běluhu uvázlou v Seině museli veterináři utratit

                           10. 8. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           10. srpen

                           Ve znakovém jazyce

                           10. 8. 2022 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           9. srpen

                           Headlines — Výrazný růst zisku ČEZ — Čisté zisky bank v 1. pololetí — Čisté zisky bank — Jižní částí Družby neteče ropa — Vývoj války na Ukrajině — Situace na jihu Ukrajiny — Vrchní státní zastupitelství prověří případ reklamy na Čapím hnízdě — Nedostatek hasičů na kontrolu Českého Švýcarska — Zásah FBI v Trumpově rezidenci — Nové sídlo Památníku národního písemnictví — Zemřela Olivia Newton-Johnová — ČNB se snaží udržet českou měnu silnou — Dohady o navýšení minimální mzdy — Pravidla pro úsporu energie ve Španělsku — Klienti H-Systemu budou opět platit — Následky povodní 2002 — Zahraniční turisté v Česku — Cestovní ruch v Praze — Turecko pátrá po nerostném bohatství — Stavba tunelu Pohůrka na D3 se protahuje — Lesy ničí sucho a kůrovec — Lék proti covidu Paxlovid na Slovensku — Posudek na nástřiky v prostějovských školách — Čínské vojenské cvičení u Tchaj-wanu pokračuje — Rekonstrukce rozhledny na Rýdově kopci se odkládá — Neukáznění majitelé karavanů znečišťují Moravský kras — Středoevropské skautské jamboree — BMW u Sokolova zahájilo testování — Akademie Václava Hudečka pro mladé houslisty

                           9. 8. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           9. srpen

                           Ve znakovém jazyce

                           9. 8. 2022 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           8. srpen

                           Headlines — Zeman odmítl snížení plateb — Prezidentská veta Miloše Zemana — Reakce na prezidentské veto — Situace v Záporožské elektrárně — Vývoz obilí z Ukrajiny — Vyšetření válečných zločinů na Ukrajině — Nezaměstnanost v ČR — Hlinecký Megatech ukončí výrobu — Začíná festival Prague Pride — Čínské vojenské cvičení kolem Tchaj-wanu pokračuje — Americký Senát schválil klimatický balík — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Požár v Krupce na Teplicku — Zpronevěra školních peněz v Olomouci — Povodně roku 2002 — Aukce na doplnění plynu v zásobnících — Zdroje tepla v domácnostech — Češi pořizují solární panely — Školení policistů — Jednání o školení policistů — Příměří mezi Izraelem a Islámským džihádem — Další lockdown v Číně — Rekonstrukce tratí se zpožďují o roky a výrazně se prodražují — Bezpilotní letouny z Izraele — Víza pro ukrajinské uprchlíky — Návštěva Joea Bidena v Kentucky — Zemřel biskup Jozef Tomko — Žně letos postupují rychleji — Ukrajinská sochařka tvoří v Praze

                           8. 8. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           8. srpen

                           Ve znakovém jazyce

                           8. 8. 2022 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám