Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Český ministr poprvé na sjezdu sudetských Němců

Historický okamžik ve vztazích mezi sudetskými Němci a Českem. Ministr kultury Daniel Herman se jako první představitel české vlády osobně zúčastnil sudetoněmeckého sjezdu.

Terezínská tryzna

Stovky lidí dnes v terezínském památníku uctily oběti nacismu. Během druhé světové války byl v Malé pevnosti koncentrační tábor pro politické vězně.

Stížnost kvůli EET

Opoziční ústavní stížnost na zákon o elektronické evidenci tržeb je hotová. Pravice napadá jak způsob schválení zákona, tak skutečnost, že nové povinnosti dopadnou na různé podnikatele v různých obdobích.

Evidence tržeb

Odhady přínosu nové evidence tržeb pro rozpočet už ministerstvo financí několikrát změnilo.

Korunovační klenoty na Pražském hradě

Živý vstup Kateřiny Ciborové

Zákon o státním zastupitelství

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman se kloní ke stažení nového zákona o státním zastupitelství z jednání sněmovny. Řekl to v Otázkách Václava Moravce.

Závěry sjezdu komunistické strany

Staronový šéf komunistů Vojtěch Filip chce přitvrdit vůči Sobotkově vládě. Zároveň hodlá prosazovat větší daně pro bohaté, vyšší důchody nebo zdanění církevních náhrad.

Požár výrobny dřevěných briket

Na více než čtrnáct hodin zaměstnal dnes hasiče požár výrobny dřevěných briket v Řišti na Strakonicku.

Eurovize 2016

Triumf ukrajinské zpěvačky Džamaly v pěvecké soutěži Eurovize. Zvítězila s písní o útlaku krymských Tatarů v období stalinismu. Podle Ruska jde o porušení pravidel, která zakazují vyjadřovat v soutěži politické názory.

Evakuace stafionu Old Trafford

Britská policie provedla kontrolovanou explozi podezřelého předmětu na fotbalovém stadionu v Manchesteru. Ještě před začátkem zápasu místo evakuovala. Utkání pořadatelé následně zrušili.

Kulturní revoluce v Číně

Před padesáti lety začalo v Číně jedno z nejkrvavějších období 20. století. Komunistický vůdce Mao Ce-tung rozpoutal tzv. kulturní revoluci.

Dluh ČSSD

Je to měsíc ode dne, kdy měli sociální demokraté zaplatit právníkovi Zdeňku Altnerovi přes 330 milionů korun. Navzdory pravomocnému rozsudku strana zatím vítězi sporu peníze neposlala.

Stálý zájem o český česnek

Česko už není evropskou česnekovou velmocí. S pěstováním aromatické plodiny končí tradiční producenti. Konkurencí dovozu z Číny nebo Španělska tak jsou jen malopěstitelé.

Změna statusu ekonomiky Číny

Podle ministra průmyslu Jana Mládka by mohlo úřední označení Číny za tržní ekonomiku ohrozit až pět tisíc pracovních míst v Česku. Řekl to v Otázkách Václava Moravce.

Jak se chránit před drony?

Policie hledá firmu, která vyvine zařízení na obranu před možnými útoky pomocí dronů. Vypsala tendr za 58 milionů korun.

Reflexní prvky u chodců

Už skoro tři měsíce musí chodci nosit za snížené viditelnosti mimo obec světlo nebo reflexní prvky – má to omezit počty zabitých chodců, kterých loni zemřelo přes 130.

Reflexní prvky u chodců

Na jakou vzdálenost je člověk ve tmě za světla běžného auta vidět?

Reflexní prvky u chodců

V pátek a sobotu reportéři České televize na různých místech země sledovali, zda lidé o povinosti být reflexně označeni vědí.

Harmonie na moři

Největší výletní loď světa Harmonie moří vyplula z Francie, vůbec poprvé s pasažéry.

Spor o peníze na vědu

Mezi vicepremiérem Pavlem Bělobrádkem a ministrem financí Andrejem Babišem se vyhrotil spor o 3 miliardy 700 milionů korun.

Pražské jaro

Hudební festival Pražské jaro už za pár okamžiků přivítá jednu ze svých největších hvězd. Koncert v pražském Obecním domě dnes povede slavný argentinský dirigent Daniel Barenboim.

Zájem o studium němčiny

Za posledních 10 let podle německého velvyslanectví dramaticky ubylo lidí, kteří se učí německy. Univerzity po celém Česku odhadují úbytek uchazečů o studium zhruba o polovinu.

Británie v EU

Bývalý londýnský starosta Boris Johnson přirovnal cíle současné Evropské unie k záměrům Adolfa Hitlera a Napoleona.

Británie v EU

Před vystoupením Británie z EU dřív varoval americký prezident Barack Obama. Naopak republikánský kandidát Donald Trump v tzv. brexitu žádné ohrožení pro světovou ekonomiku nebo bezpečnost nevidí.

Přehrát vše
Stopáž43 minut
Rok výroby 2016
 P ST AD