44 minut

15. květen 2016

Obsah dílu

Český ministr poprvé na sjezdu sudetských Němců — Český ministr poprvé na sjezdu sudetských Němců — Terezínská tryzna — Stížnost kvůli EET — Evidence tržeb — Korunovační klenoty na Pražském hradě — Zákon o státním zastupitelství — Závěry sjezdu komunistické strany — Požár výrobny dřevěných briket — Eurovize 2016 — Evakuace stafionu Old Trafford — Kulturní revoluce v Číně — Dluh ČSSD — Stálý zájem o český česnek — Změna statusu ekonomiky Číny — Jak se chránit před drony? — Reflexní prvky u chodců — Reflexní prvky u chodců — Reflexní prvky u chodců — Harmonie na moři — Spor o peníze na vědu — Pražské jaro — Zájem o studium němčiny — Británie v EU — Británie v EU

Části dílu

00:31
Český ministr poprvé na sjezdu sudetských Němců
  Historický okamžik ve vztazích mezi sudetskými Němci a Českem. Ministr kultury Daniel Herman se jako první představitel české vlády osobně zúčastnil sudetoněmeckého sjezdu.
  03:02
  Český ministr poprvé na sjezdu sudetských Němců
   Rozhovor s ministrem Hermanem
   05:41
   Terezínská tryzna
    Stovky lidí dnes v terezínském památníku uctily oběti nacismu. Během druhé světové války byl v Malé pevnosti koncentrační tábor pro politické vězně.
    08:16
    Stížnost kvůli EET
     Opoziční ústavní stížnost na zákon o elektronické evidenci tržeb je hotová. Pravice napadá jak způsob schválení zákona, tak skutečnost, že nové povinnosti dopadnou na různé podnikatele v různých obdobích.
     11:10
     Evidence tržeb
      Odhady přínosu nové evidence tržeb pro rozpočet už ministerstvo financí několikrát změnilo.
      11:48
      Korunovační klenoty na Pražském hradě
       Živý vstup Kateřiny Ciborové
       14:28
       Zákon o státním zastupitelství
        Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman se kloní ke stažení nového zákona o státním zastupitelství z jednání sněmovny. Řekl to v Otázkách Václava Moravce.
        15:08
        Závěry sjezdu komunistické strany
         Staronový šéf komunistů Vojtěch Filip chce přitvrdit vůči Sobotkově vládě. Zároveň hodlá prosazovat větší daně pro bohaté, vyšší důchody nebo zdanění církevních náhrad.
         17:45
         Požár výrobny dřevěných briket
          Na více než čtrnáct hodin zaměstnal dnes hasiče požár výrobny dřevěných briket v Řišti na Strakonicku.
          18:18
          Eurovize 2016
           Triumf ukrajinské zpěvačky Džamaly v pěvecké soutěži Eurovize. Zvítězila s písní o útlaku krymských Tatarů v období stalinismu. Podle Ruska jde o porušení pravidel, která zakazují vyjadřovat v soutěži politické názory.
           20:12
           Evakuace stafionu Old Trafford
            Britská policie provedla kontrolovanou explozi podezřelého předmětu na fotbalovém stadionu v Manchesteru. Ještě před začátkem zápasu místo evakuovala. Utkání pořadatelé následně zrušili.
            20:29
            Kulturní revoluce v Číně
             Před padesáti lety začalo v Číně jedno z nejkrvavějších období 20. století. Komunistický vůdce Mao Ce-tung rozpoutal tzv. kulturní revoluci.
             23:33
             Dluh ČSSD
              Je to měsíc ode dne, kdy měli sociální demokraté zaplatit právníkovi Zdeňku Altnerovi přes 330 milionů korun. Navzdory pravomocnému rozsudku strana zatím vítězi sporu peníze neposlala.
              24:23
              Stálý zájem o český česnek
               Česko už není evropskou česnekovou velmocí. S pěstováním aromatické plodiny končí tradiční producenti. Konkurencí dovozu z Číny nebo Španělska tak jsou jen malopěstitelé.
               26:21
               Změna statusu ekonomiky Číny
                Podle ministra průmyslu Jana Mládka by mohlo úřední označení Číny za tržní ekonomiku ohrozit až pět tisíc pracovních míst v Česku. Řekl to v Otázkách Václava Moravce.
                26:50
                Jak se chránit před drony?
                 Policie hledá firmu, která vyvine zařízení na obranu před možnými útoky pomocí dronů. Vypsala tendr za 58 milionů korun.
                 29:08
                 Reflexní prvky u chodců
                  Už skoro tři měsíce musí chodci nosit za snížené viditelnosti mimo obec světlo nebo reflexní prvky – má to omezit počty zabitých chodců, kterých loni zemřelo přes 130.
                  31:13
                  Reflexní prvky u chodců
                   Na jakou vzdálenost je člověk ve tmě za světla běžného auta vidět?
                   33:35
                   Reflexní prvky u chodců
                    V pátek a sobotu reportéři České televize na různých místech země sledovali, zda lidé o povinosti být reflexně označeni vědí.
                    34:12
                    Harmonie na moři
                     Největší výletní loď světa Harmonie moří vyplula z Francie, vůbec poprvé s pasažéry.
                     34:31
                     Spor o peníze na vědu
                      Mezi vicepremiérem Pavlem Bělobrádkem a ministrem financí Andrejem Babišem se vyhrotil spor o 3 miliardy 700 milionů korun.
                      36:33
                      Pražské jaro
                       Hudební festival Pražské jaro už za pár okamžiků přivítá jednu ze svých největších hvězd. Koncert v pražském Obecním domě dnes povede slavný argentinský dirigent Daniel Barenboim.
                       37:07
                       Zájem o studium němčiny
                        Za posledních 10 let podle německého velvyslanectví dramaticky ubylo lidí, kteří se učí německy. Univerzity po celém Česku odhadují úbytek uchazečů o studium zhruba o polovinu.
                        39:38
                        Británie v EU
                         Bývalý londýnský starosta Boris Johnson přirovnal cíle současné Evropské unie k záměrům Adolfa Hitlera a Napoleona.
                         40:03
                         Británie v EU
                          Před vystoupením Británie z EU dřív varoval americký prezident Barack Obama. Naopak republikánský kandidát Donald Trump v tzv. brexitu žádné ohrožení pro světovou ekonomiku nebo bezpečnost nevidí.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž47 minut
                          Další díl
                          16. květen 2016

                          Přehled dílů

                          Stopáž54 minut

                          23. únor

                          Headlines — Miliardové investice krajů do oprav — Debaty o dělení daní — Příjmy krajů — Ruské drony zasáhly Oděsu a Dnipro — Vojenský kaplan — Setkání s uprchlíky na Hradě — Dohoda o dodávce pušek — Pomoc pro Ukrajinu — Třetí povodňová vlna roku — Reakce na zemědělské protesty — Místa útoků jako cíle turistů — Nehoda na D5 — Bill Clinton v Praze — Ocenění pro kameramana Josefa Špeldu — Rozhodnutí v kauze Sebastiana Kurze — Modul Odysseus přistál na Měsíc — Pád kabiny lanové dráhy na Ještěd — Václavské skály a příprava na ferraty — Pohřeb Alexeje Navalného — Tragický požár ve Valencii — Jak hospodařit v lesích — Lesy v Česku — Spásání rozlehlých luk — Petiční stánek před Úřadem vlády — Odblokované miliardy z EU pro Polsko — Částečná legalizace marihuany — Stížnost na kaolinové doly — Sankce proti Rusku — Průzkum o válce — Útěk před válkou ze Záporoží — Dopravní spojení v okolí Velkých Opatovic — Maďarsko koupí od Švédska čtyři stíhačky Gripen — Propojení státních peněžních ústavů — Odkaz Jana Zajíce — Zemřel Petr Moos — Pomoc od zkušených vozíčkářů

                          23. 2. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          23. únor

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          23. 2. 2024 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          22. únor

                          Headlines — Protesty zemědělců — Průběh protestu v Česku — Protesty zemědělců v Evropě — Požadavky zemědělců — Požadavky protestujících zemědělců — Střelba na dálnici u Jeruzaléma — Situace v Pásmu Gazy — Penze pro naročné profese — Rekordní úspora energií — Vyšetřování manažerů Krajské zdravotní — Nejlepší český komiks loňského roku — Boje na Ukrajině — Demonstrace před hutí Liberty — Schodek na důchodovém účtu — Předpověď počasí na další dny — Případ znásilněné dívky z Brna — Redefinice znásilnění — Soud v kauze Cimický — Ochrana lodí v Rudém moři — Ostatky Alexeje Navalného — Brněnské vodojemy — Jmenování soudců — Potratová legislativa v Polsku — Biden označil Putina za šíleného hajzla — Turečtí fanoušci v Praze — Pomoc Ukrajině — Hendikepovaní Ukrajinci v ČR — Migranti v Albánii — Ochrana vystavovaných děl ve Francii — Architekt Karel Hubářek by oslavil sto let — Projekt na usmíření pachatelů s obětmi — Virtuální vesmírná stanice

                          22. 2. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          22. únor

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          22. 2. 2024 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          21. únor

                          Realitní trh — Rostoucí ceny nemovitostí — Ceny nemovitostí — Dostupnost bydlení — Unijní sankce proti Rusku — Předvolávání ruských velvyslanců — Jednání o reformě penzí — Jednání o důchodové reformě — Podíl obnovitelných zdrojů na výrobě elektřiny — Šet let od vraždy Kuciaka a Kušnírové — Růst německé ekonomiky — Česká studentská filharmonie pod vedením Hrůši — Německo nabízí Česku tanky — Vyšetřování korupce v Krajské zdravotní — Vyšetřování pádu domu v Kolíně — Opravy kostela sv. Jakuba v Brně — Léčba malého Martina — Kampaň proti domácímu násilí — Šíření černého kašle — Příznaky černého kašle — Chřipková epidemie — Soudní spory bývalých klientů H-Systemu — Přihlášky na střední školy — Soud o vydání Assange — Stávka čínských dělníků — Změna majitelů Smartwings — Retrogaming ve Vsetíně — Problémy ostravské huti Liberty — Angolský prezident v Praze — Izraelský parlament proti vzniku Palestiny — Spalovna komunálního odpadu na Táborsku — Rekultivace lomu ČSA — Divadelní hra o Davidu Beckhamovi — 35 let od posledního odsouzení V. Havla — Lyžařské zájezdy bez sněhu

                          21. 2. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          21. únor

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          21. 2. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          20. únor

                          Velitelské shromáždění — Priority české armády — Výdaje ČR na obranu — Boje na Ukrajině — Nákup munice pro Ukrajinu — Von der Leyenová chce opět do čela Evropské komise — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Podávání přihlášek na střední školy — Financování regionálního školství — Zásah v Krajské zdravotní — Výtvarné ztvárnění sportu — Zkrácené úvazky pro důchodce — Hlasování maďarského parlamentu o členství Švédska v NATO — Dvě stě let o pojmenování prvního dinosaura — Posouzení lanovky z Podbaby do Troji — Výbuch v Horšovském Týně — Testování Neuralinku — Pomoc lidem se závislostmi — Posilování armády — Situace v Evropě — Nové klidové lokality na Šumavě — Soud o vydání Julia Assange — Protest zemědělců v Polsku — Trest pro Jaroslava Popelku — Jednání Rady bezpečnosti o situaci v Gaze — Přísnější pravidla pro demonstrace v Británii — Zabezpečení svahu u Brandýsa nad Orlicí — Sršeň asijská — Archeologický výzkum na východě Čech — Zaměstnávání lidí z Ukrajiny — Nevhodné podmínky na ubytovnách — Tahiti proti olympijské soutěži

                          20. 2. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          20. únor

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          20. 2. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          19. únor

                          Protest zemědělců v Praze — Požadavky protestujících zemědělců — Důvody k protestu — Další chystané protesty — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Ministři zahraničí EU jednali v Bruselu — Hořící halda v Ostravě — Policejní vyšetřování v Krajské zdravotní — Ceny BAFTA — Situace v Pásmu Gazy — Dva roky protiruských sankcí — Renovace nádraží ve Františkových Lázních — Nečas neuspěl s dovoláním — Model umělé inteligence generující videa — Čínský lunární Nový rok — Pobyt rodičů s dětmi v nemocnicích — Pocta Jaromíru Jágrovi v Pittsburghu — Vyřazení dresu s číslem 68 — Projev Jágra v Pittsburghu — Dlouholetí vrcholoví sportovci — Dlouholetí čeští sportovci — Boje o Avdijivku — Boje na Ukrajině — Policie pátrá po podvodnících — Zájem o rekvalifikační kurzy — Budoucí sestava Evropské komise — Začátek semestru na Filozofické fakultě v Praze — Uzavřená Eiffelova věž — Sanace skály v Brandýse nad Orlicí — Poslední hodiny k podání přihlášky na SŠ — Situace v Liberty Ostrava — Úbytek návštěvníků hor — Sto let od narození Františka Vláčila

                          19. 2. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          19. únor

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          19. 2. 2024 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám