Události

16. květen 2016

47 minut

16. květen 2016

Obsah dílu

Hádky o zdravotnictví — Peníze ve zdravotnictví — Radikálové v belgické armádě — Migrace podle OSN — Kritika za výroky o uprchlících — Kauza dieselgate v Česku — Noví členové bankovní rady ČNB — Premiér Sobotka o konci těžby uranu na Vysočině — Zbraně pro libyjskou armádu — Stalinova socha zpět na Letné — Vyšetřování uvnitř policie — Vězení pro bývalého policistu — Nižší poplatky díky třídění odpadu — Přerušení trestu Romana Janouška — Porod doma nebo v nemocnici? — Lákání investorů do Česka — Práce po mateřské dovolené — Rozpad brněnské koalice — Francouzské odškodnění pro oběti holocaustu — Zabavený kokain v Kolumbii — Častější úklid silnic vyčistí i vzduch — 100 let dohody přepisující mapu Blízkého východu — Oslavy narozenin Alžběty II. — Svatojánské slavnosti Navalis

Části dílu

00:37
Hádky o zdravotnictví
  Boj o nemocnice a o to, kolik budou zdravotníci brát, se mezi koaličními politiky rozhořel naplno. Premiér, ministr zdravotnictví i ministr financí navštěvují nemocnice. Slibují růst platů o deset procent.
  05:14
  Peníze ve zdravotnictví
   Hostem Událostí je šéf lékařské komory Milan Kubek.
   07:58
   Radikálové v belgické armádě
    Belgická armáda podezírá 60 svých vojáků, že mají myšlení islámských extremistů. Zjistila to na základě prověřování vojenského zpravodajství. Belgická armáda hraje stále větší roli v belgickém království.
    10:32
    Migrace podle OSN
     Vracení migrantů nefunguje, varuje OSN. Podle světové organizace by mělo nejpostiženějším státům pomáhat víc zemí, a to penězi i samotným přesídlováním.
     11:09
     Kritika za výroky o uprchlících
      Židovská obec v Praze a Federace židovských obcí v České republice se dnes ohradily proti dvěma projevům, které včera zazněly na Terezínské tryzně. Proslov šéfa Českého svazu bojovníků za svobodu označily kvůli výrokům o uprchlících za xenofobní.
      13:35
      Kauza dieselgate v Česku
       16:36
       Noví členové bankovní rady ČNB
        Prezident Miloš Zeman zítra jmenuje nové členy rady České národní banky. Stanou se jimi ekonom a analytik Vojtěch Benda a Tomáš Nidetzký, který se věnuje hlavně pojišťovnictví.
        16:57
        Premiér Sobotka o konci těžby uranu na Vysočině
         Živý vstup redaktora Radovana Daňka.
         18:43
         Zbraně pro libyjskou armádu
          Světové velmoci můžou podpořit výjimku z embarga a vyzbrojit libyjskou vládu národní jednoty. Dohodly se na tom při jednání ve Vídni. Zbraně má země použít na boj proti radikálním islamistům.
          19:01
          Stalinova socha zpět na Letné
           Na Letnou se na příštích několik dní vrátí Stalinův pomník. Částečná kopie sochy vznikla pro chystaný film České televize Monstrum. Režisér Viktor Polesný v něm zachycuje tragický osud autora pomníku Otakara Švece.
           21:49
           Vyšetřování uvnitř policie
            Zátah v řadách policie má další oběť. Vedení pražských žalobců odstavilo od všech trestních kauz státní zástupkyni Dagmar Máchovou. Detektivové protimafiánského útvaru minulý týden prohledávali její kancelář.
            24:21
            Vězení pro bývalého policistu
             Bývalý ředitel městské policie ve Šternberku Pavel Pospíšil půjde na čtyři roky do vězení za to, že kradl peníze vybrané z parkovacích automatů. Rozhodl o tom dnes olomoucký okresní soud.
             25:04
             Nižší poplatky díky třídění odpadu
              V řadě měst se blíží termín na zaplacení poplatku za komunální odpad. Poslední dva týdny zbývají třeba v Českých Budějovicích, v Uherském Hradišti nebo v Brně. Tam, díky lepšímu třídění, zaplatí někteří občané méně než loni.
              27:00
              Přerušení trestu Romana Janouška
               Lékařská komise Vězeňské služby navrhla odsouzenému Romanu Janouškovi roční přerušení trestu ze zdravotních důvodů. Definitivně o tom ale rozhodne soud. K tomu teď příslušný návrh míří.
               27:22
               Porod doma nebo v nemocnici?
                Porodní asistentky požadují, aby mohly přivádět děti na svět bez přítomnosti lékařů v porodních domech a aby takový porod hradily zdravotní pojišťovny. Podle ministerstva zdravotnictví je debata na odborné úrovni možná.
                29:53
                Lákání investorů do Česka
                 Česká ekonomika poroste ještě pomaleji, než se očekávalo na začátku roku. Vyplývá to z dat Mezinárodního měnového fondu. Odhad růstu HDP tak klesl z dvou a půl procenta na 2,2. Důvodem je pomalý nástup investic, které do Česka proudí.
                 33:44
                 Práce po mateřské dovolené
                  Nejen nedostatek kvalifikované síly, ale i vyčlenění žen z pracovního trhu je škraloupem tuzemské ekonomiky. Stát podle sociologů dostatečně nemotivuje matky po rodičovské dovolené, aby rychle naskočily do práce.
                  36:21
                  Rozpad brněnské koalice
                   Brněnská koalice dnes po měsíci krize definitivně skončila - lidovci totiž oznámili svoji rezignaci na funkce ve vedení města. Odchází náměstkyně, dva radní a předseda finančního výboru.
                   37:48
                   Francouzské odškodnění pro oběti holocaustu
                    Do konce měsíce se můžou Američané, kteří přežili holocaust, přihlásit u ministerstva zahraničí USA se žádostmi o odškodnění - jde o lidi, které vlaky francouzských státních drah přepravovaly do koncentračních táborů.
                    39:25
                    Zabavený kokain v Kolumbii
                     Osm tun kokainu zabavila kolumbijská policie u hranic s Panamou. Jde o největší množství nalezené drogy. Cena takového množství by se na černém trhu mohla vyšplhat v přepočtu až na 5,7 miliardy korun.
                     39:45
                     Častější úklid silnic vyčistí i vzduch
                      Na cesty v Moravskoslezském kraji vyjely čisticí vozy i dnes. Vybrané silnice tu neuklízí jen dvakrát ročně, jak ukládá zákon, ale šestkrát, aby regionu ulevily od prachu v ovzduší.
                      41:26
                      100 let dohody přepisující mapu Blízkého východu
                       Přesně před sto lety si uprostřed první světové války Británie a Francie rozdělily vliv v Orientu a položily základ dnešních hranic.
                       43:54
                       Oslavy narozenin Alžběty II.
                        Britská královna Alžběta II. pokračuje s oslavami svých 90. narozenin. Tentokrát pro ni rodina uspořádala na panství ve Windsdoru přehlídku koní. Na místo panovnice dorazila v historickém kočáře.
                        44:10
                        Svatojánské slavnosti Navalis
                         Živý vstup redaktorky Mariany Kopecké.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž47 minut
                         Další díl
                         17. květen 2016

                         Přehled dílů

                         Stopáž54 minut

                         16. květen

                         Headlines — Závislost ČR na plynu — Zásoby plynu — Nový sankční balík proti Rusku — Válka na Ukrajině — Boje na Donbase — Ukrajinské protiútoky — Rozšiřování NATO — Renault a McDonald pouští Rusko — Dopravní komplikace v Praze — Zadržení Štefana Harabina na Slovensku — Reakce na střelbu v americkém Buffalu — Rostoucí ceny — Nová adaptace Shakespearovy hry — Vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině — Platby za státní pojištěnce — Státní maturity — Zájem o alternativní zdroje tepla — Nedostatek policistů — Odbory chtějí růst mezd — Růst mezd v roce 2021 — Mzdy napříč regiony — Nejhůře placené profese — Jednání premiéra s prezidentem — Vyznamenání za třetí odboj — Uprchlíci z Ukrajiny v ČR — Konference Internet ve státní správě — Koronavirus v KLDR — Dopravní komplikace v Českých Budějovicích — Obvinění kvůli zakázkám — Výběh s vlky na Šumavě — Ministr Bek ve Vídni — Příprava českého předsednictví — Boris Johnson v Belfastu — Unikátní letadlo přistálo v Podhořanech — Otevírání koupališť

                         Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         16. květen

                         Ve znakovém jazyce

                         Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT24
                         Stopáž50 minut

                         15. květen

                         Headlines — Finsko žádá o členství v NATO — Představitelé NATO vítají zájem Finů o vstup — Bezpečnostní záruky NATO pro nové členy Další ruský útok u Lvova — Pomoc Židů na Ukrajině — Střelba v Bufallu má deset obětí — Masové střelby v USA — Střelba v americkém supermarketu — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Uprchlíci v pražské Troji — Ruské majetky v Karlových Varech — Očkování proti covidu-19 — Sněmovna bude jednat o zrušení EET — Část Ruska sužují požáry — Češi šetří na horší časy — Začiná rekonstrukce Barrandovského mostu — Objízdné trasy kolem Barrandovského mostu — Dohled nad opravami Barrandovského mostu — Dopravní uzavírky v Česku — Tryzna za oběti nacistů v Terezíně — Dotace za pomoc uprchlíkům z Ukrajiny — Parlamentní volby v Libanonu — Eurovize už zná svého vítěze — 3. ročník Festivalu rodiny — Plán odpadového hospodářství víc třídit odpad — Začíná období rojení včel — Zvony se z harrachovského kostela ozvou poprvé po osmdesáti letech — Svatojánské slavnosti na Vltavě — Hurvínek v Paříži

                         Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT1
                         Stopáž50 minut

                         15. květen

                         Ve znakovém jazyce

                         Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT24
                         Stopáž50 minut

                         14. květen

                         Headlines — Válka na Ukrajině — Boje na Ukrajině — Rusové podle Kyjeva prohráli bitvu o Charkov Jednání zástupců NATO a skupiny G7 — Do stanového městečka v Troji dorazili první uprchlíci — Stanové městečko pro ukrajinské uprchlíky v pražské Troji — Dopady války na české podniky — Demonstrace za zachování práva na interupci v Americe — Slavnostní inaugurace nové maďarské prezidentky — Jednání o navýšení minimální mzdy — Oprava Barrandovského mostu začíná. Nejhorší bude prvních deset dní. — Zdražení jízdného a cen MHD — Kvůli suchu hrozí požáry, zejména v severní polovině Čech — Nelegální vykácení starých buků v Krušných horách. — Turisté se vracejí do hotelů a penzionů — České hotely a penziony lákají hosty — Zahraničních turistů v Praze dál přibývá — Zahájení letní turistické sezony na Pražském hradě — Příznaky chronického únavového syndromu — Pohřeb palestinské novinářky provázely nepokoje — Předsednictví ČR v Radě EU — Sjezd KSČM v Brně — KLDR přiznala rychlejší šíření covidu-19 — Česko hledá náhradu za ruský plyn — Slavnostní zakončení mezinárodního filmového festivalu Anifilm — Varování před pádem stromů na cyklostezky — Finále hudební soutěže Eurovize v Turíně

                         Premiéra sobota 14. 5. 2022 na ČT1
                         Stopáž50 minut

                         14. květen

                         Ve znakovém jazyce

                         Premiéra sobota 14. 5. 2022 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám