6. květen 2016

Obsah dílu

Regulace zbraní — Regulace zbraní — Nálet na uprchlický tábor v Sýrii — Ruský orchestr ve zničené Palmýře — Budoucnost OKD — Budoucnost OKD — Zakrývání obličeje na demonstracích — Růst maloobchodních tržeb — Silvestrovské útoky v Kolíně — Požáry v Kanadě — Dohoda o vracení uprchlíků — Poprvé v telčských katakombách — Nové pokuty za přestupky — Zkrachovalý projekt na recyklaci pneumatik — Nebezpečné experimentování s neštovicemi — Průměrný počet odpracovaných hodin — Policejní hlídky s posilami z regionů — Vzdělávání ve věznicích — Věznice v Bělušicích chce práci pro další odsouzené — Vězňům i firmám mohou vězni pomoct — Republikánská podpora Donalda Trumpa — Obnova přírody ve vojenských lesích — Cena pro papeže Františka — České dny v Číně — Slavnosti svobody v Plzni

Části dílu

00:37
Regulace zbraní
    Změny pro držitele zbraní. Přísnější pravidla schválila sněmovna, vláda novelu zákona připravila v reakci na loňskou tragédii v Uherském Brodě.
    03:24
    Regulace zbraní
      Další regulaci zbraní taky navrhuje Evropská komise, kvůli teroristickým útokům.
      04:53
      Nálet na uprchlický tábor v Sýrii
        Včerejší nálet na uprchlický tábor v Sýrii se dá podle šéfa humanitárních operací OSN Stephena O´Briena považovat za válečný zločin.
        05:54
        Ruský orchestr ve zničené Palmýře
          Před zaplněným amfiteátrem v syrské Palmýře zahrál orchestr Mariinského divadla v Petrohradě. Koncert nazvaný Modlitba pro Palmýru přenášela ruská televize, diváky živě pozdravil ruský prezident Vladimir Putin.
          08:20
          Budoucnost OKD
            Celkem 837 horníků by mělo na přelomu září a října odejít z OKD. Prohlásil to hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák po jednání s premiérem Bohuslavem Sobotkou a ministry Michaelou Marksovou a Janem Mládkem.
            09:27
            Budoucnost OKD
              Rozhovor s Bohuslavem Sobotkou.
              12:00
              Zakrývání obličeje na demonstracích
                Lidé si nebudou moct na demonstracích zakrývat obličej, jak navrhovala vláda. Poslanci zmírnění novely shromažďovacího zákona neschválili.
                12:31
                Růst maloobchodních tržeb
                  Nákupy českých domácností dál pomáhají české ekonomice. Obyvatelé utrácejí víc než před rokem.
                  14:55
                  Silvestrovské útoky v Kolíně
                    Dva muži obviněni z útoků na ženy o silvestrovské noci v Kolíně nad Rýnem dostali jen půlroční podmíněný trest.
                    15:20
                    Požáry v Kanadě
                      Požáry v kanadské provincii Alberta se od čtvrtka rozšířily skoro desetinásobně. Vrtulníky evakuovaly 8 tisíc lidí.
                      17:56
                      Dohoda o vracení uprchlíků
                        Dohoda mezi Ankarou a Evorpskou unií o vracení syrských uprchlíků je ohrožena. Turecký prezident Erdogan totiž oznámil, že jeho země nebude měnit protiteroristické zákony.
                        18:16
                        Poprvé v telčských katakombách
                          V Telči připravují další atrakci pro návštěvníky zámku. Už za tři týdny chtějí zpřístupnit novou prohlídkovou trasu, která povede převážně podzemními chodbami a katakombami. Ty doposud nebyly přístupné a dostali se sem maximálně filmaři.
                          21:08
                          Nové pokuty za přestupky
                            Pokuty za některé přestupky se zřejmě zvýší až desetinásobně. Schválili to poslanci.
                            21:34
                            Zkrachovalý projekt na recyklaci pneumatik
                              Ústecký kraj znepokojil krach nedávno postavené továrny na recyklaci pneumatik. Firma Hargo přitom dostala úlevu na provoz v místní průmyslové zóně Triangl.
                              24:17
                              Nebezpečné experimentování s neštovicemi
                                Záměrně nakazit potomka planými neštovicemi. Praktičtí dětští lékaři se setkávají s rodiči, kteří pořádají večírky, při nichž se nemocné děti potkávají se zdravými.
                                26:49
                                Průměrný počet odpracovaných hodin
                                  Obyvatelé Česka tráví v práci víc času než většina ostatních Evropanů. Průměr na člověka je u nás skoro 40 a půl hodiny týdně.
                                  27:13
                                  Policejní hlídky s posilami z regionů
                                    Policie zkouší na silnicích novou taktiku. Od pátku do neděle posílí hlídky v jednom z krajů o vozy z dalších regionů.
                                    29:49
                                    Vzdělávání ve věznicích
                                      V současnosti pracuje za mřížemi necelá třetina vězňů, tedy šest a půl tisíce lidí. Ministru spravedlnosti se to zdá málo, chce, aby byl zaměstnaný každý.
                                      34:35
                                      Věznice v Bělušicích chce práci pro další odsouzené
                                        Firmám nabízí prostory přímo v areálu. Teď tam ve dvou výrobních halách na dvě směny pracuje přes dvě stě vězňů.
                                        37:54
                                        Vězňům i firmám mohou vězni pomoct
                                          Firmy chtějí vězně. Mají málo lidí a tohle je řešení. Po výkonu trestu nebo propuštění na podmínku některé chtějí i zaměstnat. Problém ale je bydlení. Pomoct mohou probační domy. Ten je zatím v Česku jeden. V Ostravě.
                                          38:04
                                          Republikánská podpora Donalda Trumpa
                                            Cesta Donalda Trumpa do Bílého domu je opět o něco těžší. Jen chvíli poté, co víceméně získal nominaci, nejvýše postavený republikán v zemi - šéf sněmovny Paul Ryan nečekaně prohlásil, že Trumpa zatím nepodpoří.
                                            40:13
                                            Obnova přírody ve vojenských lesích
                                              Sucho a polomy značně poškodily i vojenské lesy. Právě teď, na jaře, začali jejich zaměstnanci s důkladnou obnovou.
                                              42:14
                                              Cena pro papeže Františka
                                                Papež František převzal prestižní cenu Karla Velikého - získal ji za to, že přinesl Evropanům naději a povzbuzení.
                                                42:37
                                                České dny v Číně
                                                  Pětidenní “Festival piva a lásky” v Šanghaji završí takzvané české dny, které se už druhým rokem konaly v Číně.
                                                  44:47
                                                  Slavnosti svobody v Plzni
                                                    Živý vstup Miloše Mlnaříka.
                                                    Přehrát celé video
                                                    Stopáž43 minut
                                                    Další díl
                                                    7. květen 2016

                                                    Přehled dílů

                                                    Stopáž54 minut

                                                    2. červen

                                                    Headlines — Hledání úspor v rozpočtu — Národní rozpočtová rada o hospodaření státu — Hospodaření státu — Škrty ve státním rozpočtu — Schůzka prezidenta Pavla s Fialou a Babišem — Kyjev čelil dalším ruským útokům — Ukrajinský útok na okupovaná území — Finanční rezervy českých domácností — Dokončení opravy mostu přes Huťskou ulici v Kladně — Jednání o balíku sankcí — Jednání o dodávkách plynu z Ázerbjadžánu — Tresty za útok na Kapitol — Návrhy na státní vyznamenání — Závěr Pražského jara tradičně s Beethovenem — Sněmovna odmítla zvýšit poplatky za komunální odpad — Dezinformace o prezidentu Pavlovi — Významný archeologický objev na výstavě v Římě — Písečná bouře nad suezským průplavem — Pokuty za poškození půdy — Česká města pohledem satelitu — Různé oči projektu Copernicus — Data družicových snímků pomáhají zemědělcům — Snímky Copernicu při požáru v Českém Švýcarsku — Zdravotní stav Joea Bidena — Schůzka ministrů obrany — Důstojník BIS vynášel informace na Hrad — Elektrifikace tratí — Nejvyšší platba daně z příjmů firem — Debata o 5. stupni příspěvku na péči o handicapované — Přípravy na turistickou sezonu — Švýcarský parlament hlasoval proti vývozu zbraní na Ukrajinu — Jordánská královská svatba — Nová podoba módního domu Ostravica — Noc kostelů — Virtuální prohlídka sovětských lágrů — Na Olomoucku se podařilo chytit nandu pampového

                                                    2. 6. 2023 na ČT1
                                                    Stopáž54 minut

                                                    2. červen

                                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                                    2. 6. 2023 na ČT24
                                                    Stopáž54 minut

                                                    1. červen

                                                    Headlines — Schodek státního rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce na schodek státního rozpočtu — Summit Evropského politického společenství v Kišiněvě — Trosky rakety v Kyjevě zabily tři lidi — Vývoj průměrných cen pohonných hmot v ČR — Debata o sporné emisní normě — Zákaz fyzického i psychického trestání dětí — Nové pobočky České pošty — Dodávky plynu z Ázerbájdžánu — Výstava Necenzurováno v Galerii Středočeského kraje GASK. — Petr Pavel na návštěvě Vídně — Krize v kroměřížské psychiatrické nemocnici — Soud v Mostě zamítl žalobu na osm lidí žalovaných za obsazení rypadla — Celníci zadrželi dodávku s migranty na D1 — Začalo léto a slunečné počasí — Nový formát registračních zanček — Registrační značky v průběhu let — Elektromobily v Česku — ČNB zmírní pravidla pro poskytování hypoték — Soutěž výsadkářů Airborne triatlon v Chrudimi — Napětí mezi USA a Čínou — Sněmovna reprezentantů schválila pozastavení dluhového stropu — Obchvat Náchoda má stavební povolení — Kouření holduje čtvrtina Čechů — Důvěra v prezidenta po nástupu Pavla značně stoupla — 130 % průměrné mzdy pro učitele — Čištění čistírny odpadních vod v Jihlavě — Začíná sezona samosběru jahod — Ve Zlíně začal filmový festival pro děti — Šerpa zachránil horolezce pod Mount Everestem

                                                    1. 6. 2023 na ČT1
                                                    Stopáž54 minut

                                                    1. červen

                                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                                    1. 6. 2023 na ČT24
                                                    Stopáž54 minut

                                                    31. květen

                                                    Headlines — Senát schválil kandidáty na ústavní soudce — Budoucí ústavní soudci — Role Ústavního soudu — Schvalování ústavních soudců — Výměna ústavních soudců — Schvalování nových ústavních soudců — Skončila konference Globsec — Návrh zákona o dluhovém stropu — Zájem o dovoz jídla zůstává vysoký — Nový šéf Hospodářské komory — Psychiatrická nemocnice v Kroměříži v personální krizi. — Ostřelování Bělgorodské oblasti — Neúspěšný pokus KLDR o vyslání špionážní družice do vesmíru — Premiéra Amberville v Divadle v Dlouhé — Výdaje na obranu — Přírodu na Sněžce opět chrání sítě — V zoo Ostrava se poprvé rozmnožily krajty zelené — Péče o nevyléčitelně nemocné — Zásah policie a stráže při incidentu u soudu — Příznivci Peterkové přerušili soudní jednání — Pořádková pokuta — Soud potvrdil exposlanci Volnému dvouletou podmínku — Českého vojenského lékaře v Koreji obžalovali — Provoz největšího překladiště zásilek v Česku — Sněmovna podpořila novelu liniového zákona — V Británii klesá počet Evropanů — Berlín Rusku nařídil uzavřít čtyři konzuláty — Odškodnění za nepřítomnost otce u porodu — Oprava obchodního domu Breda v Opavě — V Trutnově začal Cirk-UFF — Nový lék na nemoc motýlích křídel — Pštros plachý na Olomoucku — Dvouletá podmínka pro vedoucího dětského tábora — Dopady války na ukrajinský hotel

                                                    31. 5. 2023 na ČT1
                                                    Stopáž54 minut

                                                    31. květen

                                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                                    31. 5. 2023 na ČT24

                                                    Události na sociálních sítích

                                                    Napište nám