44 minut

27. březen 2016

Obsah dílu

Vládní resty — Zatýkání radikálních islamistů — Češi zadrženi na Srí Lance — Návštěva čínského prezidenta v Česku — Poškozená uvítací výzdoba — Kdo je Si Ťin-pching — Útok sebevražedného atentátníka v Pákistánu — Papežovo požehnání Urbi et orbi — Velikonoční bohoslužby v Česku — Tradice spjaté s Velikonocemi — Konec sezony v horských střediscích — Odlov divokých prasat — Obvinění Adama A. Bartoše — Útraty za Velikonoce — Průměrný věk obyvatel Česka — Pokuty za neuklizené psí výkaly — Zmatek kolem dopravního značení — Odebírání malých technických průkazů — Změna zdravotní pojišťovny — Znovudobytá Palmýra — Chemické zbraně v rukou IS — Útok sebevražedného atentátníka v Pákistánu — Přeplněnost českých věznic — Výsledky divadelních cen — 324 písní Karla Hašlera

Části dílu

00:34
Vládní resty
  Vládní koalice neprosadí jeden ze svých nejdůležitějších slibů: zrušení superhrubé mzdy. Bohuslav Sobotka České televizi řekl, že to bude úkol až pro další kabinet. Proti se už dřív postavil ministr financí Andrej Babiš.
  04:26
  Zatýkání radikálních islamistů
   Teroristé při bruselských atentátech podle aktualizovaných údajů zavraždili nejmíň 28 lidí. Doposud udávaný počet 31 zahrnoval i tři potvrzené sebevražedné atentátníky. 340 lidí utrpělo zranění.
   07:34
   Češi zadrženi na Srí Lance
    Dvojici Čechů a jednoho Srílančana zatkla policie na Srí Lance - našla u nich pět zakuklených housenek a několik vzácných rostlin. České ministerstvo zahraničí to potvrdilo.
    07:51
    Návštěva čínského prezidenta v Česku
     Už zítra startuje třídenní návštěva čínského prezidenta. Nejdůležitějším výstupem má být uzavření strategického partnerství mezi Českem a Čínou.
     10:02
     Poškozená uvítací výzdoba
      Z ulic, vedoucích na Letiště Václava Havla i z okolí Pražského hradu, zmizely čínské i české vlajky, které měly zítra uvítat prezidenta komunistické Číny.
      11:00
      Kdo je Si Ťin-pching
       Kdo je muž, který stojí v čele jedné z nejdůležitějších světových velmocí. Vizitku čínského prezidenta Si Ťin-pchinga připravila naše zpravodajka v Pekingu - Barbora Šámalová.
       13:18
       Útok sebevražedného atentátníka v Pákistánu
        13:33
        Papežovo požehnání Urbi et orbi
         Papež František promluvil na Svatopetrském náměstí k věřícím. Před tradičním požehnáním Městu a světu vyzval k pomoci migrantům a odsoudil terorismus.
         15:28
         Velikonoční bohoslužby v Česku
          Boží hod velikonoční si připomínají i křesťané v Česku. Přes pět set věřících přišlo na svatou mši do katedrály svatého Víta, kterou sloužil pražský arcibiskup Dominik Duka.
          16:02
          Tradice spjaté s Velikonocemi
           40denní půst skončil, dnešní mše v tuzemských kostelích byly vůbec nejslavnostnější z celého roku. Do posledního místa se naplnil i kostel svatého Jana Křtitele v Bílovicích na Uherskohradišťsku.
           17:30
           Konec sezony v horských střediscích
            Živý vstup redaktora Zdeňka Mlnaříka.
            21:01
            Odlov divokých prasat
             Snížit stavy spárkaté zvěře, hlavně divokých prasat. Cíl novely mysliveckého zákona, kterou připravilo ministerstvo zemědělství. K návrhu teď sbírá připomínky.
             22:57
             Obvinění Adama A. Bartoše
              Policie kvůli včerejší pražské demonstraci proti islamizaci obvinila jednoho člověka z násilí proti úřední osobě. Celkem zadržela pět lidí, všichni už jsou na svobodě.
              23:24
              Útraty za Velikonoce
               Důležité dny nejen pro křesťany, ale i pro obchodníky - i díky jednomu svátečnímu dni navíc to už teď v pokladnách vypadá na rekordní tržby. Supermarkety odhadují minimálně o třetinu vyšší útraty.
               25:50
               Průměrný věk obyvatel Česka
                Průměrný věk v Česku se za poslední čtvrtstoletí zvýšil o pět a půl roku. Zatímco v roce 1990 bylo průměrnému obyvateli přes 36 let, vloni už bezmála 42.
                26:09
                Pokuty za neuklizené psí výkaly
                 Města přitvrzují proti lidem, kteří neuklízejí po svých psech. Úklid ulic od výkalů totiž ročně stojí středně velké město okolo jednoho milionu. V Děčíně teď využili novinky v zákoně.
                 28:00
                 Zmatek kolem dopravního značení
                  Nová vyhláška, která od ledna upravila význam některých dopravních značek, vyvolává stále větší kontroverze.
                  31:39
                  Odebírání malých technických průkazů
                   Už měsíc může dopravní policie zabavovat malé technické průkazy - jenže zatím stále neví jak. Podmínky musí vymezit novela vyhlášky. Řidičům proto policisté zatím neodebrali ani jeden.
                   33:19
                   Změna zdravotní pojišťovny
                    Tři pracovní dny ještě mají lidé na změnu své zdravotní pojišťovny. Kdo o ní uvažuje, musí registraci provést do konce března. V boji o klienty pojišťovny lákají na bonusy a výhody.
                    35:31
                    Znovudobytá Palmýra
                     Syrská armáda ohlásila porážku tzv. Islámského státu v Palmýře. Město, které islamisté ovládali od loňského května, má prý Damašek plně pod kontrolou.
                     35:48
                     Chemické zbraně v rukou IS
                      Iráčtí Kurdové žádají o mezinárodní pomoc v boji proti chemickým zbraním tzv. Islámského státu. Jeho bojovníci už proti Kurdům zaútočili více než 50 granáty naplněnými chlorem a dalšími jedy.
                      38:00
                      Útok sebevražedného atentátníka v Pákistánu
                       38:14
                       Přeplněnost českých věznic
                        Kapacity věznic by se v příštím roce mohly rozšířit až o 700 míst. Vzniknout by měla nová ubytovna v Rapoticích a vězeňská služba chce taky znovu otevřít zařízení v Drahonicích - další lokality má vytipované.
                        40:06
                        Výsledky divadelních cen
                         Divadelní cenu Thalie za celoživotní mistrovství získali herci Stanislav Zindulka a Ladislav Županič. V kategoriích činohra, opera a muzikál uspěly regionální scény.
                         40:27
                         324 písní Karla Hašlera
                          Vychází nejobsáhlejší zpěvník písní Karla Hašlera. Je v něm 324 skladeb. Obsahuje i dosud nepublikované fotografie nebo básně lyrického bohéma, který za svoje písničky položil život.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž44 minut
                          Další díl
                          28. březen 2016

                          Přehled dílů

                          Stopáž54 minut

                          9. červen

                          Headlines — Sněmovna schválila v prvním čtení zpomalení valorizace penzí — Noční jednání o penzích — Hospodaření systému důchodového pojištění — Změny penzijního systému — Boje na Ukrajině — Zničení Kachovské přehrady — Pomoc Ukrajině — Olomoucký vrchní státní zástupce rezignoval — Pošta nekoupí První novinovou společnost — Migrační reforma — Mimořádná schůze kvůli migrační politice — Kontroly na hranicích — Snímky Andrese Serrana v DOXu — Nehoda autobusu v Litvínově — Čína hrozí kvůli tchajwanské návštěvě — Příjmy z emisních povolenek — Cena emisní povolenky — Obvinění Donalda Trumpa — Vykolejený vlak na Kutnohorsku — Nelegální prodej pyrotechniky ve Hřensku — Značení turistických tras — Klub českých turistů — Dovolená v karavanu — Nová identita pro děti bez jména — Útok ve Francii — Nové policejní radary v Českém Krumlově — Čínská převýchova mladých v Hong Kongu — Vytopené domy na Opavsku — Pomoc s dluhy vůči institucím — Požáry v Kanadě — Rekonstrukce zámku v Litomyšli — Nová lávka v Ostravě — Zločiny nacismu v Oradour sur Glane — Prenatální operace vícerčat

                          9. 6. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          9. červen

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          9. 6. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          8. červen

                          Headlines — Mimořádná schůze poslanců k penzím — Zpomalení řádné valorizace — Aktuální jednání sněmovny — Aktuální dění ve sněmovně — Poradní tým MPSV — Ostřelování zaplaveného Chersonu — Memorial Olega Orlova — Průměrné ceny pohonných hmot — Nový hejtman MS kraje — Útok ve francouzském Annecy — Stavba obnovitelných zdrojů — Obstavení majetku Andreje Kozicyna — Festival Pražské Quadriennale — Unijní státy řeší migraci — Tragická nehoda u Moravské Třebové — 23 zadržených fanoušků — Květnová nezaměstnanost: 3,5 % — Počet lidí bez práce — Práce pro ženy po rodičovské — Vyplavené bahno z polí — Počasí v Česku — Trest za sexuální obtěžování studentek — Lesní požáry v Kanadě — Předsezónní opravy kombajnů — Vyšetřování zásahu v Domově Alzheimer — Útok žraloka — Veletrh vědy — Zapomenutá část britské minulosti — Poškozená trať u Holešova — 25 let od pádu stíhaček — Začíná festival Rock for People

                          8. 6. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          8. červen

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          8. 6. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          7. červen

                          Headlines — Evakuace ze zaplavených oblastí — Reportáž ze zatopeného Chersonu — Zaplavený jih Ukrajiny — Role přehrady — Jednání Rady bezpečnosti OSN — Výjezdní zasedání vlády — Vláda jednala ve Vimperku — Spotřební daň z nafty — Nový ředitel ČT — Nominace na prezidenta — Nejnovější tvorba Lubomíra Typlta — Setkání s vojáky v Lešti — Mimořádná schůze poslaneců — Polsko nezavře hnědouhelný důl Turów — Bankroty vyhlášené v květnu 2023 — Finále Evropské konferenční ligy — Fotbaloví fanoušci v Praze — Pokles maloobchodních tržeb — České domácnosti šetří — Tržby v maloobchodě — Úspory při nakupování potravin — Na nákupy do Polska — Zaplavené domy a zahrady — Přívalové deště a silné bouřky — Prezidentský aršík — Vakcíny proti RS viru — Rozsáhlé požáry v Kanadě — Trest pro Josefa Skálu — Demonstrace v Gruzii — Řízení s Polskem — Odstraňování grafitty z vlaků — Nejdéle fungující česká družice VZLUSat 1 — Nová kanaliazce — Trénink mimořádných situací na letišti — Končí 63. ročník Zlín Film Festivalu

                          7. 6. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          7. červen

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          7. 6. 2023 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám