44 minut

31. leden 2016

Obsah dílu

Vláda v poločase — Krize v Sýrii — Americké primárky — Svary potrubí v Temelíně — Česká pomoc na hotspotech — Značení původu potravin — Nové dálniční kupony — Oprava afghánských vrtulníků — Co s Leninovým mauzoleem — Domácí výuka školáků — Prodej státních budov — Dopady hormonální antikoncepce — Lednové smrtelné nehody — Konec nebezpečných semaforů pro cyklisty — Černí pasažéři v MHD — Povinná kontrola kotlů — Pacienti vs. nemocnice — Jak zkontrolovat svého lékaře — Pohřešované děti migrantů — 60 let české egyptologie — Aktivní život i po ochrnutí — Zemřel Ladislav Helge — Aj Wej-wejův Zodiak v Praze

Části dílu

00:32
Vláda v poločase
  Tento týden vláda vstoupila do druhé poloviny funkčního období – tedy pokud doslouží celý čtyřletý mandát, což se od prvních voleb v samostatném Česku v roce 1996 povedlo pouze Zemanově vládě.
  04:34
  Krize v Sýrii
   Více než šedesát lidí zabily v šíitské čtvrti Damašku bomby sebevrahů. Přes sto lidí zranily. K útoku se přihlásila teroristická organizace Islámský stát.
   05:00
   Americké primárky
    V americké Iowě zítra začne volební rok, který vyvrcholí výběrem nového prezidenta v listopadu. V primárkách, kterým se v tomto státě přesnějí říká „shromáždění“, budou demokraté a republikáni vybírat svého kandidáta na nejvyšší úřad.
    07:27
    Svary potrubí v Temelíně
     Podle předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dany Drábové docházelo k manipulaci s rentgenovými snímky svarů na potrubí i v Jaderné elektrárně Temelín. Řekla to v Otázkách Václava Moravce.
     08:26
     Česká pomoc na hotspotech
      Jedenáct českých policistů právě dnes odletělo na ostrov Kos. Posílí tam operace agentury Frontex. Mají pomáhat na takzvaných hotspotech – místech, kde se registrují běženci.
      11:15
      Značení původu potravin
       Seznam pěti nejčastějších zemí, odkud supermarket bere potraviny, visí podle ministra zemědělství Mariana Jurečky na dveřích obchodu úplně zbytečně. Řekl to dnes Václavu Moravcovi v polední diskusi.
       13:31
       Nové dálniční kupony
        Živý vstup redaktora Michala Cagaly
        15:08
        Oprava afghánských vrtulníků
         Státní podnik LOM Praha chce opravovat desítky dopravních a bitevních vrtulníků afghánské národní armády. Soutěž na jejich servis vypsala Agentura pro podporu a nákupy Severoatlantické aliance.
         17:24
         Co s Leninovým mauzoleem
          Moskva řeší, co udělat s Leninovým mauzoleem na Rudém náměstí. Na adresu bolševického vůdce se kriticky vyjádřil prezident Putin a už se znovu začíná mluvit o přemístění Leninova těla do obyčejného hrobu.
          20:07
          Domácí výuka školáků
           Domácí vzdělávání dětí na druhém stupni bude dál pokračovat jen jako experiment. Ministerstvo školství stále nechce, aby ho povolil školský zákon.
           22:25
           Prodej státních budov
            Stát bude letos zřejmě ve větším počtu prodávat nepotřebné budovy. Ředitelka státního majetkového úřadu Kateřina Arajmu to uvedla v Otázkách Václava Moravce. Pro letošek počítá s příjmy kolem dvou a půl miliardy korun.
            23:00
            Dopady hormonální antikoncepce
             Hormonální antikoncepce v Česku ztrácí na oblibě. I tak ji bere víc než polovina dívek a žen ve věku patnácti až devětačtyřiceti let. Její uvážlivější nasazování má podle lékařů pozitivní dopady.
             24:55
             Lednové smrtelné nehody
              V lednu zemřelo na českých silnicích dosud 28 lidí – pokud se číslo do půlnoci nezvýší, pak půjde o nejpříznivější lednovou bilanci za poslední čtvrtstoletí. Ještě méně obětí od roku 1990 má už jenom předloňský únor.
              25:15
              Konec nebezpečných semaforů pro cyklisty
               Po letech by z křižovatek konečně měly zmizet nebezpečné semafory pro cyklisty. Od ledna to nařizuje nová vyhláška o pravidlech silničního provozu. Původní úpravu odborníci roky kritizovali, cyklisty mátla a zavinila řadu nehod.
               26:52
               Černí pasažéři v MHD
                Revizoři pražského dopravního podniku loni chytili skoro 300 tisíc cestujících, kteří za jízdu nezaplatili. V Liberci to bylo asi 20 tisíc lidí a třeba v Hradci Králové jen něco přes tři tisíce.
                27:10
                Povinná kontrola kotlů
                 Nová povinnost, o které každý neví. Majitelé kotlů na tuhá paliva si je musejí nechat zkontrolovat. Čas mají do konce roku. Zájem je zatím minimální – navíc prohlídky teprve začínají.
                 29:18
                 Pacienti vs. nemocnice
                  Pacienti se už tolik nebojí soudit se s nemocnicemi, pokud mají pocit, že je poškodil chybný postup ošetřujících lékařů. Oslovené advokátní kanceláře odhadují, že v tomto typu sporů mají zhruba o třetinu víc klientů než dříve.
                  33:12
                  Jak zkontrolovat svého lékaře
                   Stejně jako přibývá těch, kteří se soudí se zdravotnickými zařízeními, přibývá i pacientů, kteří kontrolují jakou zdravotní péči a v jaké hodnotě za ně pojišťovna proplácí.
                   36:10
                   Pohřešované děti migrantů
                    36:32
                    60 let české egyptologie
                     Úspěchy 60 let české egyptologie oslaví svým rozsahem zcela mimořádná výstava. Do Káhiry ji přijel podpořit ministr zahraničí Lubomír Zaorálek.
                     38:47
                     Aktivní život i po ochrnutí
                      40:38
                      Zemřel Ladislav Helge
                       41:01
                       Aj Wej-wejův Zodiak v Praze
                        Zvěrokruh Aj Wej-weje ode dneška stojí před pražským Veletržním palácem. Česko tak patří mezi šest zemí, které dílo čínského výtvarníka a známého odpůrce tamního komunistického režimu vystavily.
                        Přehrát celé video
                        Stopáž48 minut
                        Další díl
                        1. únor 2016

                        Přehled dílů

                        Stopáž54 minut

                        18. srpen

                        Headlines — Spory o další opatření kvůli vysoké inflaci — Pomoc s platbami za bydlení — Růst spotřebitelských cen v červenci — Ničivé útoky v Charkově — Návrat k vyučování uprostřed války — Spolupráce v obraně — Ochrana národních parků před požáry — Miloš Zeman v ÚVN — Okolnosti domovní prohlídky — Snížení DPH z plynu v Německu — Stopy Járy Cimrmana — Spory o ministra vnitra — Vývoj počtu nakažených — Přistání paraglidistů na stromech — Pošťáci na kolech — Vyschlé studny i potoky — Sucho a horko v Česku — Jednánízástupců tzv. Slavkovského formátu — Přibývá obětí středečního útoku na mešitu v Kábulu — Odhalení nelegální výrobny cigaret — Pieta v Hodoníně — Perný rok pro vinaře — Oběti bouře na Korsice — Změny ve fungování Správy železnic — Nová léčba pro pacienty s leukémii — Závěrečný koncert Hudební akademie Terezín — Skandál finské premiérky — Čínské zájmy na Blízkém východě — Věstonická Venuše k vidění v Brně — Speciální prázdninový kemp — Polární záře nad Českem

                        18. 8. 2022 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        18. srpen

                        Ve znakovém jazyce

                        18. 8. 2022 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        17. srpen

                        Headlines — Petr Mlejnek zůstává v čele civilní rozvědky — Kauza Dozimetr a role Petra Mlejnka — Základní priority státního rozpočtu — Energetický úsporný tarif — Útoky na Krymu — Napětí mezi Srbskem a Kosovem — Úklid v soutěskách řeky Kamenice — Technické problémy registru silničních vozidel — Protiinflační balík zákonů v USA — Obnovení diplomatických vztahů — Nová řada Případů 1. oddělení — Rezignace Moniky Šimůnkové — Zemědělské dotace — Požár Slunečních lázní — Kontroly farmářských trhů — Úsporný tarif pro domácnosti — Příspěvky kvůli drahým energiím — Opatření ke snížení spotřeby energií — Vytápění bytů a domů — Velmi vysoké teploty v Česku — Novela zákona o zaměstnávání učitelů — Odsouzení výroku Mahmúda Abbáse — Vývoj počtu nakažených — Sdílení intimních fotek a videí — Druhé kolo projektu Milostivé léto — Zřícená porcelánka v Jakubově — Problémy se spojením do Berlína a Hamburku — Výstup z ISS — Podezřelé zakázky fotbalové asociace — Extrémní počasí v Evropě — Zkouška mostu — Přístup škol k nadaným dětem

                        17. 8. 2022 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        17. srpen

                        Ve znakovém jazyce

                        17. 8. 2022 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        16. srpen

                        Headlines — Jednání vlády — Schůze ministrů v Liblici — Výdaje státu na úsporný tarif — Vládní schůze o energetice — Výbuchy na anektovaném Krymu — Série výbuchů na Krymu — Trest pro ruského zpěváka — Boje u Záporožské elektrárny — Tropické teploty v Česku — Požár v Českém Švýcarsku — Masivní úhyn ryb v Odře — Vyšetřování Rudyho Giuliana — Proměna okolí pražské Vltavy — Kapacita pro skladování plynu — Jaderné elektrárny v Německu — Školení policistů — Žádosti o příspěvky — Vývoj počtu nakažených — Nebezpečné skoky do vody — Ceny výrobců dál rostou — Ceny v zemědělství — Ceny zemědělských výrobců — Prázdné potravinové banky — Rozhodování o střídavé péči — Vládní krize na Slovensku — Útočník z Trevíru — Technické problémy na burze — Lávka v Hradci Králové dál zdražuje — Konec plastů na jedno použití — 20 let od povodní — Nová jaderná testovací střediska — Nehoda nákladního vlaku v Chebu — Přestavba brownfieldů v Praze — Nehody v obydlených oblastech — Finanční gramotnost Čechů — Hrad na prodej — Přehlídka českého filmu v Izraeli — Znojmo žije divadlem

                        16. 8. 2022 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        16. srpen

                        Ve znakovém jazyce

                        16. 8. 2022 na ČT24

                        Události na sociálních sítích

                        Napište nám