Události

12. leden 2016

48 minut

12. leden 2016

Obsah dílu

Sebevražedný útok v Istanbulu — Sebevražedný útok v Istanbulu — Platby za státní pojištěnce — Zdravotní pojištění — Růst českého HDP — Pomalý růst cen, vyšší tržby obchodníků — Další dítě odebrané Barnevernetem — Kontrola stadionu v Uherském Ostrohu — Německo a deportace cizinců — Pravá ruská zima — Rezignace Radmily Kleslové — Filmaři proti restaurování zlatého fondu — Ekonomické plány vlády — Výběr spoření bez souhlasu soudu — Sebevražedný útok v Istanbulu — Kandidatura Martina Červíčka ve volbách — Ohrožené dodávky plynu a elektřiny pro obce — Dlouhodobá péče o seniory — Stárnutí populace — Aktivní život, aktivní stáří — Města přátelská seniorům — Sebevražedný útok v Istanbulu — Zákon o významné tržní síle v Senátu — Umělý sníh na Ovčárně — Předání Zdenka Grundzy — Policejní honička v centru Jeruzaléma — Vývoz léků — Sázkařská horečka v USA

Části dílu

00:33
Sebevražedný útok v Istanbulu
  Teroristé znovu udeřili na evropském území. Nejmíň deset mrtvých a 15 zraněných za sebou nechal sebevražedný atentátník ve staré části Istanbulu, vyhledávané turisty.
  03:30
  Sebevražedný útok v Istanbulu
   Živý vstup Jakuba Szántó.
   05:18
   Platby za státní pojištěnce
    Platby státu pojišťovnám za důchodce, děti nebo nezaměstnané by měly do budoucna růst pravidelně. Počítá s tím novela zákona, kterou připravilo Ministerstvo zdravotnictví.
    07:59
    Zdravotní pojištění
     Od nového roku zdravotní pojišťovny dostávají víc peněz od všech skupin pojištěnců.
     09:10
     Růst českého HDP
      Česká ekonomika rostla ve třetím čtvrtletí roku 2015 meziročně o 4,7 %. Zpřesněný údaj vydal Český statistický úřad.
      09:32
      Pomalý růst cen, vyšší tržby obchodníků
       Ceny zboží v Česku rostou nejpomaleji za posledních 12 let. Loni tak lidé za zboží zaplatili průměrně o tři desetiny procenta víc než v roce 2014.
       11:53
       Další dítě odebrané Barnevernetem
        Norská sociální služba odebrala další dítě české matce a norskému otci. Devítiměsíční dívka se v nemocnici léčila s poruchou ledvin.
        13:04
        Kontrola stadionu v Uherském Ostrohu
         Živý vsutp Luboše Dostála.
         14:36
         Německo a deportace cizinců
          Německo urychlí deportace cizinců, kteří se v zemi dopustí zločinu - a to nově i v případě, že jim soud udělí jen podmínečný trest.
          15:10
          Pravá ruská zima
           Silné mrazy a sněhové vánice sužují Rusko. Jen v samotné Moskvě má v nejbližších hodinách připadnout 25 centimetrů sněhu.
           17:01
           Rezignace Radmily Kleslové
            Bývalá místopředsedkyně hnutí ANO Radmila Kleslová rezignuje na post starostky Prahy 10.
            17:22
            Filmaři proti restaurování zlatého fondu
             Dvacet filmařů v čele s Milošem Formanem žádá dopisem po vládě odvolání šéfa Národního filmového archivu Michala Breganta. Vyčítají mu špatný postup při digitalizaci starších děl, která archiv spravuje.
             20:17
             Ekonomické plány vlády
              Živý vstup Jana Bezděka.
              21:52
              Výběr spoření bez souhlasu soudu
               Stavební spoření, které je napsané na děti, budou moct rodiče vybrat i bez souhlasu opatrovnického soudu. Má to ale podmínku.
               24:00
               Sebevražedný útok v Istanbulu
                24:41
                Kandidatura Martina Červíčka ve volbách
                 Bývalý policejní prezident a ředitel Policie v Královéhradeckém kraji brigádní generál Martin Červíček chce být hejtmanem. Jako nestraník usiluje o pozici lídra kandidátky ODS.
                 26:37
                 Ohrožené dodávky plynu a elektřiny pro obce
                  Stovky obcí v problémech s elektřinou a plynem. Jde o zákazníky společnosti Energie pod kontrolou, která nabízela výhodné obchody. Dluží ale skutečnému dodavateli.
                  28:53
                  Dlouhodobá péče o seniory
                   Česko selhává v dlouhodobé péči o seniory a není připravené na stárnutí populace. Největším problémem je podle odborníků nedostatečná provázanost zdravotního a sociálního systému.
                   32:01
                   Stárnutí populace
                    Jak už zaznělo, seniorů bude v české populaci stále přibývat. Tady jsou odhady, kolik obyvatel starších 65 let bude v Česku v budoucnosti žít.
                    33:04
                    Aktivní život, aktivní stáří
                     Na to, jak bude senior žít - hlavně z hlediska zdravotních obtíží - má zásadní vliv životní styl. Rozhodující pro stáří je věk mezi 50 a 60.
                     34:36
                     Města přátelská seniorům
                      S tím, jak populace stárne, roste i potřeba přizpůsobit seniorům prostředí, kde žijí.
                      36:45
                      Sebevražedný útok v Istanbulu
                       Živý vstup Jakuba Szántó.
                       38:48
                       Zákon o významné tržní síle v Senátu
                        Senát zítra nejspíš podpoří novelu zákona o významné tržní síle. Má zvýšit ochranu dodavatelů před nekalými praktikami obchodních řetězců.
                        39:48
                        Umělý sníh na Ovčárně
                         Zatímco velká část horských středisek je už v provozu - areál Ovčárna na Pradědu pořád stojí. V přírodní rezervaci totiž nesmí jeho provozovatel uměle zasněžovat.
                         41:43
                         Předání Zdenka Grundzy
                          Pražský městský soud povolil předání Zdenka Grundzy k trestnímu stíhání do Belgie. Rodilý Slovák s českým občanstvím čelí obvinění z toho, že zařizoval transporty běženců do Británie.
                          42:03
                          Policejní honička v centru Jeruzaléma
                           Jeruzalém zažívá už pátý měsíc teroristických útoků. Kvůli napadením nožem, střelnou zbraní nebo najíždění do lidí autem platí ve městě nejpřísnější bezpečnostní opatření.
                           44:03
                           Vývoz léků
                            Vývoz důležitých léků z Česka bude možné zakázat, pokud by v tuzemsku hrozil jejich nedostatek. Umožnit to má novela zákona o léčivech, kterou bude zítra schvalovat vláda.
                            44:45
                            Sázkařská horečka v USA
                             Ve Spojených státech se zítra rozhodne o možném vítězi nebo vítězích v jackpotu, jeho výše nemá obdoby nejen v americké, ale i celosvětové loterijní historii.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž48 minut
                             Další díl
                             13. leden 2016

                             Přehled dílů

                             Stopáž54 minut

                             17. květen

                             Headlines — Žádost o vstup do NATO — Válka na Ukrajině — Evakuace vojáků z Azovstalu — Boje na Ukrajině — Ruské pochyby o postupu na Ukrajině — Ruská armáda znovu zaútočila na Sýrii — Sněmovna jedná o státním rozpočtu — Mimořádné jednání vlády — Uprchlíci v Praze — Stát zmrazil akcie ruského poslance v ČKD Blansko Holdingu — PPF a Home Credit oznámily dohodu o prodeji svých bankovních aktiv v Rusku — Nová koncertní síň Vltavská filharmonie — Na Ukrajině nalezli tělo českého občana — Výroba baterií pro elektromobily — Elektronický očkovací průkaz — Zemřel Herec Josef Abrhám — Vzpomínka na Josefa Abrháma — První a poslední role Josefa Abrháma — Mimořádný program ČT — RWE zahájila prodej českých zásobníků plynu — Rakouský kancléř v Česku — Vodíkové vlaky na českých železnicích — Končí příjem žádostí o covidové kompenzace — Zmírnění sankcí vůči Kubě — Dodávky německých zbraní na Ukrajinu — Tragická nehoda na D1 u Prahy — Nová větrná elektrárna u Břežan na Znojemsku — Demolice mostu v Brně — Kroužkování sokolích mláďat — 75. ročník nejslavnějšího filmového festivalu v Cannes

                             Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             17. květen

                             Ve znakovém jazyce

                             Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             16. květen

                             Headlines — Závislost ČR na plynu — Zásoby plynu — Nový sankční balík proti Rusku — Válka na Ukrajině — Boje na Donbase — Ukrajinské protiútoky — Rozšiřování NATO — Renault a McDonald pouští Rusko — Dopravní komplikace v Praze — Zadržení Štefana Harabina na Slovensku — Reakce na střelbu v americkém Buffalu — Rostoucí ceny — Nová adaptace Shakespearovy hry — Vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině — Platby za státní pojištěnce — Státní maturity — Zájem o alternativní zdroje tepla — Nedostatek policistů — Odbory chtějí růst mezd — Růst mezd v roce 2021 — Mzdy napříč regiony — Nejhůře placené profese — Jednání premiéra s prezidentem — Vyznamenání za třetí odboj — Uprchlíci z Ukrajiny v ČR — Konference Internet ve státní správě — Koronavirus v KLDR — Dopravní komplikace v Českých Budějovicích — Obvinění kvůli zakázkám — Výběh s vlky na Šumavě — Ministr Bek ve Vídni — Příprava českého předsednictví — Boris Johnson v Belfastu — Unikátní letadlo přistálo v Podhořanech — Otevírání koupališť

                             Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             16. květen

                             Ve znakovém jazyce

                             Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT24
                             Stopáž50 minut

                             15. květen

                             Headlines — Finsko žádá o členství v NATO — Představitelé NATO vítají zájem Finů o vstup — Bezpečnostní záruky NATO pro nové členy Další ruský útok u Lvova — Pomoc Židů na Ukrajině — Střelba v Bufallu má deset obětí — Masové střelby v USA — Střelba v americkém supermarketu — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Uprchlíci v pražské Troji — Ruské majetky v Karlových Varech — Očkování proti covidu-19 — Sněmovna bude jednat o zrušení EET — Část Ruska sužují požáry — Češi šetří na horší časy — Začiná rekonstrukce Barrandovského mostu — Objízdné trasy kolem Barrandovského mostu — Dohled nad opravami Barrandovského mostu — Dopravní uzavírky v Česku — Tryzna za oběti nacistů v Terezíně — Dotace za pomoc uprchlíkům z Ukrajiny — Parlamentní volby v Libanonu — Eurovize už zná svého vítěze — 3. ročník Festivalu rodiny — Plán odpadového hospodářství víc třídit odpad — Začíná období rojení včel — Zvony se z harrachovského kostela ozvou poprvé po osmdesáti letech — Svatojánské slavnosti na Vltavě — Hurvínek v Paříži

                             Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             15. květen

                             Ve znakovém jazyce

                             Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám