Události

19. prosinec 2015

44 minut

19. prosinec 2015

Obsah dílu

Zelené elektrárny bez dotací — Mírový plán pro Sýrii — Mrtví civilisté — Předvánoční fronty a kolony — Nákupy na Vánoce — Spor o uprchlické kvóty — Šperky výměnou za bydlení — Sídliště domovem 40% Pražanů — Přebytek zdravotních pojišťoven — Finálový večer Star Dance — Černošická vila Radovana Krejčíře — Blahořečení perzekuovaných kněží — Nejvyšší stupeň ohrožení kvůli smogu — Polské protesty proti vládě — Hospic pro dětské pacienty — Nové policejní uniformy — Smrtelný hazard na kolejích — Zákulisí natáčení Korunního prince — Tradice štědrovečerní pohádky — Zpěvák bez reklamy, úředníci bez internetu — Poslední rozloučení s Jiřím Paďourem — Předvánoční shon úklidových služeb — Malé vědkyně zkoumají vesmír — Nehody na D1 — Světlo z Betléma v Česku

Části dílu

00:34
Zelené elektrárny bez dotací
  Vládě se nedaří odblokovat 42 miliard korun pro zelené elektrárny. Bez dotací se toto odvětví zhroutí. Ministr průmyslu Jan Mládek uklidňuje, že všichni peníze dostanou. Doteď ale není jasné jak.
  03:33
  Mírový plán pro Sýrii
   Spojené státy přivítaly jednomyslně schválenou rezoluci Rady bezpečnosti OSN, která stanovila mírový plán pro řešení syrské občanské války. Těžce dojednaný dokument počítá s příměřím, rozhovory mezi syrskou vládou a opozicí i volbami.
   05:53
   Mrtví civilisté
    Při leteckém úderu proti Islámskému státu u města Fallúdža zabily síly koalice vedené Spojenými státy omylem devět iráckých vojáků. Během podpůrné akce ofenzívy. Americký ministr obrany se za incident omluvil.
    06:12
    Předvánoční fronty a kolony
     Poslední advent – poslední víkend před Vánocemi – jedna z posledních příležitostí nakoupit dárky. Na volné dny nebývale aut v ulicích a kolony v okolí parkovišť. Nákupy se tak lidem protahovaly kvůli hledání místa.
     08:09
     Nákupy na Vánoce
      Živý vstup redaktorky Ivy Kubankové.
      10:39
      Spor o uprchlické kvóty
       Nedodržení dohody o přerozdělení migrantů by mělo mít pro země Evropské unie právní důsledky – míní německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier.
       11:00
       Šperky výměnou za bydlení
        Kontroverzní návrh dánské vlády – uprchlíkům chce při vstupu do země zabavovat majetek výměnou za sociální benefity. Týkat se to má třeba šperků nebo hotovosti přesahující v přepočtu 11 000 korun.
        13:05
        Sídliště domovem 40% Pražanů
         Pražské sídliště Černý most II slaví 25 let od nastěhování prvních nájemníků. Na konci roku 1990 tu bylo přes 7 tisíc nových bytů.
         15:13
         Přebytek zdravotních pojišťoven
          Veřejné zdravotní pojištění bylo v prvním pololetí v přebytku dvě a půl miliardy korun. Podle ministerstva zdravotnictví k tomu přispěly vyšší příjmy z pojistného i rostoucí odvody státu. Celkem dosáhly skoro 125 miliard korun.
          15:36
          Finálový večer Star Dance
           Živý vstup redaktorky Karolíny Kočí.
           17:35
           Černošická vila Radovana Krejčíře
            Manželka Radovana Krejčíře má šanci, že nepřijde o luxusní vilu v Černošicích. Podle Nejvyššího soudu může znovu předložit důkazy, podle kterých si dům nepořídila z peněz uprchlého a pravomocně odsouzeného manžela.
            19:59
            Blahořečení perzekuovaných kněží
             Netradiční bohoslužbou v katedrále svatého Petra a Pavla v Brně se dnes uzavřela první fáze svatořečení Václava Drboly a Jana Buly. Tito kněží byli popraveni spolu s dalšími devíti lidmi v roce 1951.
             20:42
             Nejvyšší stupeň ohrožení kvůli smogu
              Peking znovu vyhlásil červený stupeň smogové pohotovosti. Znamená to, že nejméně tři dny po sobě bude hladina znečištění nebezpečně vysoká. Za poslední týden je to už podruhé.
              22:47
              Polské protesty proti vládě
               Tisíce lidí ve více než dvaceti polských městech protestovaly proti krokům konzervativní vlády vůči ústavnímu soudu. Vládnoucí strana Právo a spravedlnost podle nich zneužívá většiny v parlamentu a snaží se soud ovládnout.
               23:07
               Hospic pro dětské pacienty
                Jediný denní stacionář pro nevyléčitelně nemocné děti přijal první pacienty. Sestry z mobilního hospice Ondrášek z Ostravy se denně mohou postarat o tři děti. Zájem o jejich službu je obrovský.
                24:55
                Nové policejní uniformy
                 Policie ukončila testování nových uniforem. Na většinu výstroje vypíše tendr a příští rok začne postupná obměna vybavení. Všech zhruba 40 tisíc členů sboru bude mít nové oblečení do konce roku 2019.
                 25:13
                 Smrtelný hazard na kolejích
                  Naposledy včera zahynul pod koly vlaku muž na Nymbursku. Letos takto už v celé republice zemřely zhruba dvě stovky chodců. Podle Drážní inspekce lidé nerespektují místa, kam nemají chodit.
                  27:31
                  Zákulisí natáčení Korunního prince
                   Štědrý večer zpříjemní divákům zbrusu nová pohádka České televize Korunní princ. Režisérem příběhu o následníkovi trůnu, který ztratí pamět, je Karel Janák. Do hlavních rolí obsadil Kryštofa Hádka, Patrika Děrgla nebo Josefa Abrháma.
                   31:29
                   Tradice štědrovečerní pohádky
                    Premiérová pohádka na Štědrý večer je české specifikum. Nikde v Evropě tuto tradici nedrží tak pevně jako u nás. A na příběhy plné princezen a draků se o Vánocích dívají mnohonásobně víc dospělí než děti.
                    33:51
                    Zpěvák bez reklamy, úředníci bez internetu
                     Maďarské úřady hromadně vypovídají smlouvy na mobilní internet s operátorem Magyar Telekom. Jde o vládní odvetu telekomunikační firmě, která zrušila reklamní smlouvu zpěvákovi a spřízněnci vládnoucí strany.
                     36:00
                     Poslední rozloučení s Jiřím Paďourem
                      Stovky věřících se v Českých Budějovicích rozloučily s emeritním biskupem Jiřím Paďourem. Českobudějovickou diecézi vedl dvanáct let. Uctít jeho památku přicházeli lidé do katedrály sv. Mikuláše už hodinu a půl před mší.
                      37:03
                      Předvánoční shon úklidových služeb
                       Sehnat teď před Vánoci uklízečku je už téměř nemožné. Firmy mají na celý prosinec už dlouho plno. Málokterá pomocnice tak ještě ve svém kalendáři najde místo pro další klienty.
                       39:20
                       Malé vědkyně zkoumají vesmír
                        Školačky z 9. třídy ZŠ v Letohradě Nikola a Klára vypustily balón do stratosféry. Dívky měří kosmické záření. Asistují jim profesionálové z Akademie věd.
                        41:12
                        Nehody na D1
                         Dvě nehody dopoledne úplně uzavřely dálnici D1 u Podolí na Brněnsku ve směru na Prahu. Srazilo se pět osobních aut a jedno nákladní.
                         41:25
                         Světlo z Betléma v Česku
                          Českem se šíří betlémské světlo. Jeden ze symbolů Vánoc od rána znovu rozdávali skauti. Plamínek přivezli z Vídně už před týdnem. Dnes se s ním rozjeli do všech koutů republiky.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž44 minut
                          Další díl
                          20. prosinec 2015

                          Přehled dílů

                          Stopáž50 minut

                          21. květen

                          Headlines — Korespondenční volba — Korespondenční volba v Evropě — Válka na Ukrajině — Boje na Donbase — Ztráta ukrajinských pozic v Azovstalu — Vojenská pomoc od USA — Lidé posílají charitám méně peněz — Tornáda v Německu — Následky silných bouřek — Jednání v Lánech — Festival Open House — Obce šetří — Soud kvůli nelegální migraci v Itálii — Biden v Jižní Koreji — Nové návštěvnické centrum ČNB — Šíření opičích neštovic — Ceny dřeva — Alkohol na veřejnosti v Praze — Omezení v dalších městech — Návrat zahraničních turistů do Prahy — Nové technologie pro armádu — Připomínka takzvaných babických procesů — Usazování mostu — Ukončení dodávek plynu do Finska — Problémy ruských lodí — Relikviář svatého Maura — Oprava staré stodoly v Moravských Kopanicích — Start lodi Starliner — Velký zájem o sazenice

                          Premiéra sobota 21. 5. 2022 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          21. květen

                          Ve znakovém jazyce

                          Premiéra sobota 21. 5. 2022 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          20. květen

                          Obránci Azovstalu dostali příkaz zastavit boje — Vývoj války na Ukrajině — Situace na východě Ukrajiny — Ruské tresty za podporu Ukrajiny — Válka na Ukrajině — Schröder opouští ruskou firmu Rosněfť — Vklady lidí u bank klesly — Inflace v Británii opět stoupla — Konec vyšetřování kauzy o úniku policejních informací — Hrozba potravinové krize — Kybernetický útok na ŘSD — 75. ročník festivalu v Cannes — Česko dostane z fondů EU 680 milionů korun — Německo hlásí první případ opičích neštovic — Auto z r. 1955 za rekordních 135 mil. eur — První tropický den v Česku — Výstraha před bouřkami — Žádosti o příspěvky na bydlení — Roste zájem o příspěvky na bydlení — Finanční situace seniorů — Gazprom od zítřka přeruší vývoz plynu do Finska — Rozšíření NATO o Švédsko a Finsko — Festival muzejních nocí — Korupční kauza Dušana Kováčika — Loď Starliner odstartovala k ISS — Policie odhalila padělatele peněz — Nová vláda ve Francii — Joe Biden na návštěvě Jižní Koreje — Ubytovna pro uprchlíky v Kramolíně — Dotace na obecní nemovistosti — Falešný hrob sv. Metoděje — Poslední album Mira Žbirky

                          Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          20. květen

                          Ve znakovém jazyce

                          Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          19. květen

                          Válka na Ukrajině — Evakuace z Azovstalu pokračuje — Proces s ruským vojákem — Obránci Azovstalu — G7 schválila další finanční pomoc Ukrajině — Prodloužení nouzového stavu — Česko dostane z fondů EU 680 milionů korun — Rozšíření NATO o Švédsko a Finsko — Soud potvrdil osvobození exministra Bárty — Útok na škole v německém Bremerhavenu — Nedostatek kojenecké výživy v USA — Janáčkova filharmonie se loučí s domovskou scénou — Cena Wernera von Siemense — Pokuty za lockdownové večírky v Downing Street — Práce pro ukrajinské uprchlíky v Česku — Pracovní místa pro uprchlíky z Ukrajiny — Zemřel hudební skladatel Vangelis — Ochranné ploty v Národním parku České Švýcarsko — Česko očekávají silné bouřky — Tromby na východě Čech — Benzin v Česku opět zdražuje — Ceny PHM dle krajů — Alternativní paliva zdražují na ceně — Soud s bývalým elitním prokurátorem Kováčikem — Přezkum prominutí DPH — Policie dopadla organizovanou skupinu zlodějů dřeva — V Chrastavě chystají záložní způsob vytápění — Zadávání veřejných zakázek a kontrola dodavatelů — Opičí neštovice se šíří v Evropě i Americe — Policie nezahájí vyšetřování smrti reportérky — Sberbank jde k likvidaci — EK žaluje Česko kvůli pravidlům o obsahu audiovizuálních médií — Půdní injektáž na záchranu stromů v Brně — Konec uzavírky mostu v Tetčicích — Náhrady za nevyužité monoklonální protilátky — Pohřeb Medy Mládkové — Česká filharmonie na Pražském jaru

                          Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          19. květen

                          Ve znakovém jazyce

                          Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám