48 minut

23. listopad 2015

Obsah dílu

Obavy z terorismu — Česko-čínské obchodní vztahy — První sníh a nehody — Provoz na dálnici D1 — Napětí na Krymu — Aktuální zpráva z Bruselu — Spor o Kaplického Blob — Rekordní prodeje alba Adele — Nová věznice v Poštorné — (Ne)kvalitní voda v Trnové — Zemědělský zahraniční obchod — Národní potravinová sbírka — Legalizace černé stavby darem — Český plán boje proti terorismu — Anonymní výhrůžky — Stávková pohotovost v dopravě — Nejasná podoba registru smluv — 17. listopad na Albertově — Poslední rozloučení s Helmutem Schmidtem — Migrace tématem amerických primárek — Problémy s daňovým odpočtem za výzkum — Odběr krve v nákupním centru — Prohlídka Národního divadla

Části dílu

00:33
Obavy z terorismu
  Živé vstupy zpravodajů Josefa Pazderky a Petra Zavadila z Bruselu a Paříže.
  09:35
  Česko-čínské obchodní vztahy
   Přímá linka mezi Šanghají a Prahou. Podle Bohuslava Sobotky symbol ekonomické expanze ČR v Číně. Memorandum o jejím zřízení podepsal český premiér během druhého dne své týdenní návštěvy v zemi.
   11:56
   První sníh a nehody
    Živý vstup redaktorky Blanky Poulové.
    13:14
    Provoz na dálnici D1
     První vydatnější sněhové přeháňky dnes zastavily v úseku Vysočiny provoz na dálnici D1. Celkem zde havarovalo 36 aut v několika hromadných nehodách. Lehce se při nich zranili 4 lidé.
     14:40
     Napětí na Krymu
      Živý vstup zpravodaje Miroslava Karase.
      16:36
      Aktuální zpráva z Bruselu
       17:00
       Spor o Kaplického Blob
        Národní knihovna prohrála spor se studiem HŠH architekti kvůli soutěži spojené s novou budovou. Odvolací soud potvrdil, že instituce měla vyřadit vítězný návrh Jana Kaplického, protože nesplnil podmínky.
        17:49
        Rekordní prodeje alba Adele
         Britská zpěvačka Adele vydává nové album "25". S nahrávkou okamžitě pronikla na první místa hitparád po celém světě a míří i k prolomení prodejních rekordů.
         20:09
         Nová věznice v Poštorné
          Místo uprchlíků trestanci. V břeclavské části Poštorná ode dneška funguje nová věznice. Ve stejném areálu byl přitom až do začátku listopadu provizorně zbudovaný stanový tábor pro běžence.
          21:49
          (Ne)kvalitní voda v Trnové
           Přes 350 obyvatel v Trnové u Prahy je bez pitné vody. Ta podle hygieniků obsahuje nepovolené množství bakterií a organismů, které mohou způsobit průjem, zvracení nebo celkovou nevolnost.
           22:28
           Zemědělský zahraniční obchod
            Agrární zahraniční obchod je na tom nejlépe za posledních šest let. Meziročně vzrostl o zhruba deset procent. Celkový objem je bezmála 305 miliard korun, z toho dovoz převažuje nad vývozem o necelých 11 miliard.
            24:32
            Národní potravinová sbírka
             236 tun potravin darovali lidé a firmy v sobotní národní sbírce - loňský výsledek překonala o 64 tun. Možnost pomoct potřebným a koupit jim trvanlivé jídlo měli zákazníci skoro v 500 obchodech.
             24:55
             Legalizace černé stavby darem
              Miliony korun jako dar nabízí Hradci Králové firma CTP, aby dodatečně legalizovala nepovolenou stavbu. Ve městě načerno staví skladový areál a od radnice nutně potřebuje souhlas s užíváním příjezdové cesty.
              26:42
              Český plán boje proti terorismu
               V souvislosti s teroristickými hrozbami v Evropě připravuje česká vláda nová opatření v boji s případnými útoky. Chce například nechat zřídit stupnici ohrožení. Ta má přesně určovat, jaké hrozby zemi hrozí a jaká by měla být na ně reakce.
               31:50
               Anonymní výhrůžky
                Bezpečnostní situace zaměstnává české záchranné složky, nejvíce policii, která posiluje na místech, kde je velký pohyb lidí. Třeba pyrotechnici měli v tomto týdnu dvakrát tolik výjezdů než obvykle.
                34:09
                Stávková pohotovost v dopravě
                 Právě kvůli platům dnes ale vyhlásili odboráři ze Svazu dopravy časově neomezenou stávkovou pohotovost. Chtějí se domoct lepších příjmů pro řidiče autobusů. V krajním případě přistoupí i ke stávce.
                 34:46
                 Nejasná podoba registru smluv
                  Podoba registru smluv je nejasná. Už zítra budou poslanci o novele znovu rozhodovat poté, co ji do dolní komory vrátil senát. Ten zrušil pravidlo, aby nezveřejněná smlouva byla neplatná.
                  37:20
                  17. listopad na Albertově
                   38:40
                   Poslední rozloučení s Helmutem Schmidtem
                    S bývalým německým kancléřem Helmutem Schmidtem se dnes v hamburském kostele naposledy rozloučily stovky lidí. Kancléřka Angela Merkelová ho při smutečním ceremoniálu označila za výjimečného státníka.
                    39:04
                    Migrace tématem amerických primárek
                     Předvolební kampaň v USA stále víc ovlivňuje situace v zámoří. Podle průzkumu z New Hampshire, kde se budou konat jedny z prvních primárek, vystřídal po pařížských útocích mezi voliči terorismus jako hlavní téma tradiční hospodářství.
                     41:23
                     Problémy s daňovým odpočtem za výzkum
                      190 000 korun z každého milionu - tolik mohou ušetřit firmy, které využívají daňová zvýhodnění na výzkum a vývoj. Jenže dělá jich to pořád málo - jen zhruba tisícovka.
                      43:28
                      Odběr krve v nákupním centru
                       V ostravském nákupním centru otevřelo své pracoviště krevní centrum tamní fakultní nemocnice. Na místě, kde byl ještě nedávno svatební salon. Jde vůbec o první odběrové místo v takovýchto prostorách v Česku.
                       44:15
                       Prohlídka Národního divadla
                        Vidět to, co se běžně nevidí. Být na dosah oblíbeným hercům. Národní divadlo připravilo na jeden večer tak trochu jiné představení. Diváci si během něj prošli budovu první scény od sklepa po střechu.
                        Přehrát celé video
                        Stopáž49 minut
                        Další díl
                        24. listopad 2015

                        Přehled dílů

                        Stopáž55 minut

                        28. únor

                        Svazky párů stejného pohlaví — Diskuze o návrzích ve sněmovně — Průzkum o sňatcích párů stejného pohlaví — Navalného manželka ve Štrasburku — Apel evropských parlamentů na Kongres — Zlevňování u průmyslových výrobců — Inflační očekávání frem — Debata o důchodové reformě — Osud hutí Liberty Ostrava — Obecní volby v Izraeli — Primárky v Michiganu — Český lev pro kameramana Vladimíra Smutného — Zdanění tichého vína — Produkce větrných elektráren v Česku — Policejní dohled nad derby — Dřívější návrat ptáctva z teplých krajin — Zdravotní komplikace kvůli nadužívání léků — Čekání na operace — Zkrácení čekacích lhůt na výměnu kloubů — Sněmovna o migračním paktu — Zdravotní problémy papeže Františka — Požáry v Texasu — Likvidace slepic ve Vanči — Zátah na černé pasažéry — Slovenská novela trestního zákona — Emise metanu u hospodářských zvířat — Požár policejního auta — Český export do zahraničí — Český sládek na Ukrajině — Likvidace automatů — Premiéra snímku Duna: Část druhá

                        28. 2. 2024 na ČT1
                        Stopáž55 minut

                        28. únor

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        28. 2. 2024 na ČT24
                        Stopáž55 minut

                        27. únor

                        Zapojení vojáků na Ukrajině — Prověrka vztahů zemí V4 — Nasazení vojáků cizích zemí na Ukrajině — Pomoc Ukrajině z EU — Koalice pro dodávky munice na Ukrajinu — Neshody V4 kvůli Ukrajině — Jednání šéfů koaličních stran — Plán na příměří v Gaze — Krátkodobé fixace cen energií — Schválený prodej firmy Jan Becher — Obvinění za zneužití sportovních dotací — Útok Hútíů v Rudém moři — Premiéra snímku o vraždícím páru — Odsouzení Olega Orlova — Těžba uhlí v r. 2023 — Kontroly zákazu předjíždění pro kamiony — Pátrání po podezřelém z loupežných přepadení v Kladně — Krojovaný den ve sněmovně — Ceny potravin v obchodech — Ceny podle ČSÚ — Zdražení piva v restauracích — Sněmovna o hromadných žalobách — Nový Zéland ruší zákaz tabáku — Ptačí chřipka v geneticky cenném chovu — První rozsudky v kauze pašování drog — Vyplácení věřitelů zkrachovalé Sberbank — Oprava sněhem poničených voliér — Požár haly na Bruntálsku — Testování na HPV u praktického lékaře — Spoření na penzi — Bankovky s britským králem — Nezájem o nákladní auta na elektřinu — Pozůstalost po Josefu Škvoreckém

                        27. 2. 2024 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        27. únor

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        27. 2. 2024 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        26. únor

                        Jak podpořit výkon ekonomiky — Tripartita o zaměstnanosti a penzích — Opatření podle Národní ekonomické rady vlády — Summit o efektivnější pomoci Ukrajině v Paříži — Stažení ukrajinských vojáků z Lastočkyně — Změna cen dálničních známek — Tři Češi zemřeli v Kyrgyzstánu pod lavinou — Protesty evropských zemědělců — Protest zemědělců proti unijní politice — Výměna průkazů pojištěnců VZP — Stavba mostu přes Bečvu — Vyšetřování výbuchů na plynovodech Nord Stream — Klec bláznů ve Švandově divadle — Proces se soudcem Ivanem Elischerem — Odkládané investice českých zbrojařů — NKÚ: Chemické vojsko bez potřebného vybavení — Ocenění za pomoc napadenému chlapci — Rekordně teplý únor — Trend nižší spotřeby plynu — Spotřeba zemního plynu — Volná cesta Švédska do NATO — Rezignace palestinské vlády — Případy černého kašle v Česku — HHC na seznamu zakázaných látek — Další odložený nástup zaměstnanců hutí Liberty Ostrava — Kauza nemocničních zakázek — Japonský modul na Měsíci — Létající úředníci — Neplatné referendum v Jáchymově — Teplý únor a klíšťata — Austrálie a kybernetické hrozby — Rostoucí zájem o leteckou přepravu zboží — Jihočeské ocenění zrestaurovaných varhan

                        26. 2. 2024 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        26. únor

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        26. 2. 2024 na ČT24
                        Stopáž51 minut

                        25. únor

                        Deficit důchodového účtu — Udržitelnost důchodového systému — Hospodaření důchodového systému — Za Ukrajinu padlo 31 tisíc vojáků — Boje na Ukrajině — Práva pro stejnopohlavní páry — Vyjednávání o situaci v Gaze — Připomínka studentského pochodu v roce 1948 — Hra Ještě chvilku v Národním divadle — Zkušenosti s investováním — Trojnásobná vražda v Hořovicích — Kočka divoká na Křivoklátsku — Konec využívání CD disků u soudů — Zásahy horské služby — Robotické operace — Zálohy na energie — Spotřeba energií — Dispečink energetické sítě — Trump vyhrál republikánské primárky v J. Karolíně — Srážka vlaku s autem — Špatný stav cyklostezek po zimě — Návrat ukradené sochy — Ostravská galerie Plato v architektonické soutěži — Negativní dopady brexitu — Lukašenko chce zůstat vůdcem Běloruska — Lyžařské areály ukončují sezonu — Oceněné snímky na Berlinale — 70 let pravidelného vysílání ČST

                        25. 2. 2024 na ČT1
                        Stopáž51 minut

                        25. únor

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        25. 2. 2024 na ČT24
                        Stopáž50 minut

                        24. únor

                        Západní lídři v Kyjevě — Boje na Ukrajině — Dva roky od ruské invaze na Ukrajinu — Vzkaz premiéra Fialy — Válka ve fotkách — Připomínky začátku války v ČR — Průvody v Praze a Olomouci — Urchlíci z Ukrajiny v ČR — Situace v Rusku — Mapa fronty — Dění v Dnipru — Zvýšené hladiny řek — Lepčí ratingové vyhlídky pro ČR — Debaty o legalizaci konopí v ČR — Koncert Fat Boy Slima — Protest zemědělců v Paříži — Soumrak nádražních hospod — Pád člověk ze Sněžky — Debaty o zdražení jízdného v Praze — Hromadná doprava v Praze — Ceny jízdného v regionech — Rusko vydalo tělo Navalného — Republikánské primárky v Jižní Karolině — Zájem o letní tábory — Referendum v Jáchymově — Uvedení hudební komedie Company — Únik dokumentů o čínské špionáži — Otevřený stacionář — Připomínka oběti Jana Zajíce — Pomoc Ukrajině — Akce Den za Ukrajinu

                        24. 2. 2024 na ČT1
                        Stopáž50 minut

                        24. únor

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        24. 2. 2024 na ČT24

                        Události na sociálních sítích

                        Napište nám