22. listopad 2015

Obsah dílu

Belgická policie nepřestává pátrat po několika teroristech — Nejvyšší stupeň hrozby v Bruselu — Fotografie z bytu na pařížském předměstí Saint-Denis — Česká pomoc v boji proti islamistům — Češi a terorismus — Lesbos proměněný uprchlíky — 10 let v roli německé kancléřky — Náhradní 17. listopad — Náhradní 17. listopad — Vystoupení prezidenta Zemana na Albertově — Krym bez dodávek proudu — Sesuv půdy na severu Barmy — Generální rekonstrukce katedrály Božského Spasitele — Premiér Bohuslav Sobotka v Číně — Rušení kurzů kvůli obavám z terorismu — Vánoční odměny na konci roku 2015 — Aukce plynu a elektřiny — Omezené fungování pohotovosti — Pohotovost v zahraničí — Fungování pohotovostí — Nejlepší období pro větrné elektrárny — Aktuální zpráva z Bruselu — Stahování vojáků z Vrbětic — Rodina odvedle — Strom, který ozdobí Staroměstské náměstí — Washingtonská premiéra Války s mloky

Části dílu

00:33
Belgická policie nepřestává pátrat po několika teroristech
  V metropoli už druhý den platí čtvrtý - nejvyšší stupeň pohotovosti - ulice jsou liduprázdné. Bezpečnostní rada státu právě jedná o tom, jestli ho prodlouží.
  03:17
  Nejvyšší stupeň hrozby v Bruselu
   Živý vstup Bohumila Vostala.
   05:57
   Fotografie z bytu na pařížském předměstí Saint-Denis
    Britská televize zveřejnila první fotografie z bytu na pařížském předměstí Saint-Denis, kde zasahovala ve středu policie. Na stěnách jsou vidět díry od kulek a části zdí úplně chybí.
    06:19
    Česká pomoc v boji proti islamistům
     Pokud se Západ rozhodne bojovat s islámskými teroristy formou pozemní operace, může česká armáda poslat zdravotníky a členy protichemické jednotky.
     09:10
     Češi a terorismus
      Další data z průzkumu Medianu pro ČT. Kvůli obavám z terorismu by teď drtivá většina lidí víc prověřovala uprchlíky, kteří ale často utíkají právě před teroristy.
      10:20
      Lesbos proměněný uprchlíky
       Naprostá většina migrantů přichází do Evropy přes Řecko. Například ostrovem Lesbos prošlo v létě 35 tisíc lidí měsíčně.
       12:36
       10 let v roli německé kancléřky
        Symbolem uprchlické krize je i věta - "My to zvládneme." - z úst Angely Merkelové. Právě dnes uplynulo deset let od chvíle, kdy byla zvolena kancléřkou.
        14:57
        Náhradní 17. listopad
         Pět dní po 17. listopadu se na pražském Albertově sešli studenti, rektoři a další lidé, aby si připomněli události z let 1939 a 1989.
         17:17
         Náhradní 17. listopad
          Živý vstup Zuzany Smieškové.
          18:37
          Vystoupení prezidenta Zemana na Albertově
           Na vystoupení prezidenta Zemana na Albertově letos 17. listopadu nemají obyvatelé Česka jednotný názor. I to vyplývá z průzkumu agentury Median pro Českou televizi.
           19:32
           Krym bez dodávek proudu
            Tři čtvrtiny lidí na Krymu zůstaly bez proudu. Poloostrov, který loni anektovalo Rusko, dál zásobovala elektřinou Ukrajina. Všechna vedení jsou ale přerušená. Podle Moskvy jde o sabotáž. V oblasti platí nouzový stav.
            21:44
            Sesuv půdy na severu Barmy
             Asi 100 lidí pohřbil sesuv půdy na severu Barmy - zhruba stejný počet se podařilo zachránit.
             21:58
             Generální rekonstrukce katedrály Božského Spasitele
              Živý vstup Ivy Piskalové.
              23:50
              Premiér Bohuslav Sobotka v Číně
               Dvoustranné podnikatelské fórum zahájil v Šanghaji během prvního dne své týdenní návštěvy Číny premiér Bohuslav Sobotka.
               24:25
               Rušení kurzů kvůli obavám z terorismu
                Po teroristických útocích v Paříži mnozí čeští rodiče odhlašují děti ze školních jazykových kurzů v cizině. Ministerstvo proto mění podmínky pro čerpání evropských dotací na tyto pobyty.
                26:19
                Vánoční odměny na konci roku 2015
                 Dobrá kondice ekonomiky a nízká nezaměstnanost příznivě ovlivní vánoční odměny.
                 26:34
                 Aukce plynu a elektřiny
                  Dvakrát víc elektřiny a plynu než loni se letos prodalo v aukcích na burzách. Těch se účastní hlavně města a jiné veřejné instituce.
                  29:01
                  Omezené fungování pohotovosti
                   Pohotovost místo do šesti do rána pouze do deseti večer. Tak ordinační dobu zkrátila Fakultní nemocnice v Hradci Králové.
                   31:13
                   Pohotovost v zahraničí
                    A teď dva pohledy za hranice, tam má totiž lékařská pohotovostní služba přísnější pravidla.
                    32:14
                    Fungování pohotovostí
                     Jak fungují lékařské pohotovosti v různých krajských městech. Ve čtvrtek v noci jsme vyzkoušeli pět z nich. Na všech místech ve stejný čas.
                     34:51
                     Nejlepší období pro větrné elektrárny
                      Silný vítr v posledních dnech nahrává majitelům větrných elektráren. Začíná jim sezona. Od listopadu do března elektrárny vyrábějí dvakrát víc energie než během roku.
                      36:37
                      Aktuální zpráva z Bruselu
                       36:55
                       Stahování vojáků z Vrbětic
                        Armáda ať do konce ledna stáhne z Vrbětic všechny vojáky, kteří tam pomáhají s ostrahou muničních skladů - poslance a ministerstvo obrany k tomu vyzval příslušný sněmovní výbor.
                        37:23
                        Rodina odvedle
                         Na padesát rodin dnes přivítalo na obědě v soukromí rodiny cizinců žijících v Česku.
                         39:21
                         Strom, který ozdobí Staroměstské náměstí
                          23 metrů vysoký smrk, který letos ozdobí Staroměstské náměstí, vyrostl v České Lípě. Dřevorubci ho podetli dopoledne
                          39:41
                          Washingtonská premiéra Války s mloky
                           Na prestižní Georgetownské univerzitě ve Washingtonu měla premiéru Válka s mloky od Karla Čapka - jde o součást snahy české diplomacie představit za oceánem tuto významnou osobnost.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž48 minut
                           Další díl
                           23. listopad 2015

                           Přehled dílů

                           Stopáž54 minut

                           8. únor

                           Headlines — Pátrání po obětech zemětřesení — Následky ničivého zemětřesení — Zoufalý otec drží za ruku zavalenou dceru — Návrat Čechů z Turecka — Pomoc českých záchranářů — Mohutné zemětřesení v Turecku a Sýrii — Ukrajinský prezident v britském parlamentu — Zelenskyj navštívil Británii — Zaměřovače na obranu Ukrajiny — Nezaměstnanost v ČR — Soud zvýšil Alainu Banongovi výjimečný trest — Milan Kundera, Odysea ztracených iluzí — Jednání předsednictva hnutí ANO — Poselství amerického prezidenta o stavu unie — Vláda chystá penzijní reformu — Ze zařízení v Bálkové utekli migranti — Situace v zasaženém Iskenderunu — ČR získala z EU o 61,2 miliardy více, než odvedla — Registr dárců kostní dřeně v Česku — Zájem o výroční tisícikorunu — Pamětní mince a bankovky — Výročí měnové odluky — Zeman ukončil návštěvu Slovenska — Konec kanálu DOL — Kompenzace pro velké firmy — Soud k tragédii při rally v Lopeníku — Pozastavené vyšetřování sestřeleného letadla nad Ukrajinou — USA investují do klimatu a boje s inflací — Státní příspěvek na služby operátorů — Přísnější emisní limity pro nová auta — Vrcholí přípravy na Jizerskou 50 — Výstava Ne-On Davida Černého

                           8. 2. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           8. únor

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           8. 2. 2023 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           7. únor

                           Zemětřesení v Turecku a Sýrii — Komplikace při záchranných akcích — Situace ve městě Iskenderun — Češi v Turecku po zemětřesení — Maloobchodní tržby — Vývoj bojů na Ukrajině — Válka na Ukrajině — Rok od schůzky Macrona s Putinem — Stížnosti na prezidentské volby — Ovocnáři likvidují sady — Prezident Zeman na Slovensku — Stavba nových úseků dálnice D6 — Zločinů v kyberprostoru přibývá — Politická budoucnost Andreje Babiše — Marek Baláž končí ve funkci — Zájem o domovy pro seniory — Pomoc českých záchranářů v Turecku — Záběry z dronů ukazují zkázu v Turecku — Pomoc dobrovolníků po zemětřesení — Sbírky na pomoc lidem v Turecku a Sýrii — Nepotřebné nemovitosti státu — Zaměstnanci v Nexenu dostanou přidáno — Soud potvrdil osvobození Janouška — Schůze Poslanecké sněmovny — Objem majetku v podílových fondech — Doučování na ZŠ a SŠ po pandemii covidu — Francouzi protestují proti důchodové reformě — Čapkova Matka v Izraeli — USA vyzvedly z moře část trosek sestřeleného balonu — Meteorologové varují před silným mrazem — Česko na Eurovision Song Contest

                           7. 2. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           7. únor

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           7. 2. 2023 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           6. únor

                           Zemětřesení v Turecku a Sýrii — Češi v postižené části Turecka — Následky ničivého zemětřesení — Pomoc českých hasičů — Průmysl v Česku se vrátil na předcovidovou úroveň — Vývoj průmyslové produkce v Česku — Válka na Ukrajině — Ukrajinský ministr obrany zůstává ve funkci — Zeman nebude jmenovat předsedu Ústavního soudu — Ceny Grammy ovládla Beyoncé — Prezident Zeman na návštěvě Slovenska — Ruské majetky v Česku — Zemřel bývalý československý premiér Lubomír Štrougal — Silné mrazy v Česku — Záchranných akcí na horách přibývá — Příčina silných mrazů a výhled počasí — Zájem o pobyt na horách — Útok na koleje na Moldavu — Fiala na návštěvě MZV — Izraelští vojáci v uprchlickém táboře u Jericha zabili pět ozbrojenců — Ilegálních cest z Mexika do USA ubývá — Spotřeba elektřiny v roce 2022 — Obce a města šetří energie — Trest pro pražského soudce Kydalku — Oprava náhrobků poškozených tornádem — Soudní proces s prodemokratickými aktivisty — Stávka zaměstnanců Nexen Tire u Žatce — Čína kritizuje USA za sestřelení balonu — Výcvik záchranných psů — Zemětřesení v Turecku a Sýrii zaznamenaly české stanice — Vlna stávek v Británii pokračuje — Veteránský autosalon v Paříži

                           6. 2. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           6. únor

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           6. 2. 2023 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám