22. listopad 2015

Obsah dílu

Belgická policie nepřestává pátrat po několika teroristech — Nejvyšší stupeň hrozby v Bruselu — Fotografie z bytu na pařížském předměstí Saint-Denis — Česká pomoc v boji proti islamistům — Češi a terorismus — Lesbos proměněný uprchlíky — 10 let v roli německé kancléřky — Náhradní 17. listopad — Náhradní 17. listopad — Vystoupení prezidenta Zemana na Albertově — Krym bez dodávek proudu — Sesuv půdy na severu Barmy — Generální rekonstrukce katedrály Božského Spasitele — Premiér Bohuslav Sobotka v Číně — Rušení kurzů kvůli obavám z terorismu — Vánoční odměny na konci roku 2015 — Aukce plynu a elektřiny — Omezené fungování pohotovosti — Pohotovost v zahraničí — Fungování pohotovostí — Nejlepší období pro větrné elektrárny — Aktuální zpráva z Bruselu — Stahování vojáků z Vrbětic — Rodina odvedle — Strom, který ozdobí Staroměstské náměstí — Washingtonská premiéra Války s mloky

Části dílu

00:33
Belgická policie nepřestává pátrat po několika teroristech
  V metropoli už druhý den platí čtvrtý - nejvyšší stupeň pohotovosti - ulice jsou liduprázdné. Bezpečnostní rada státu právě jedná o tom, jestli ho prodlouží.
  03:17
  Nejvyšší stupeň hrozby v Bruselu
   Živý vstup Bohumila Vostala.
   05:57
   Fotografie z bytu na pařížském předměstí Saint-Denis
    Britská televize zveřejnila první fotografie z bytu na pařížském předměstí Saint-Denis, kde zasahovala ve středu policie. Na stěnách jsou vidět díry od kulek a části zdí úplně chybí.
    06:19
    Česká pomoc v boji proti islamistům
     Pokud se Západ rozhodne bojovat s islámskými teroristy formou pozemní operace, může česká armáda poslat zdravotníky a členy protichemické jednotky.
     09:10
     Češi a terorismus
      Další data z průzkumu Medianu pro ČT. Kvůli obavám z terorismu by teď drtivá většina lidí víc prověřovala uprchlíky, kteří ale často utíkají právě před teroristy.
      10:20
      Lesbos proměněný uprchlíky
       Naprostá většina migrantů přichází do Evropy přes Řecko. Například ostrovem Lesbos prošlo v létě 35 tisíc lidí měsíčně.
       12:36
       10 let v roli německé kancléřky
        Symbolem uprchlické krize je i věta - "My to zvládneme." - z úst Angely Merkelové. Právě dnes uplynulo deset let od chvíle, kdy byla zvolena kancléřkou.
        14:57
        Náhradní 17. listopad
         Pět dní po 17. listopadu se na pražském Albertově sešli studenti, rektoři a další lidé, aby si připomněli události z let 1939 a 1989.
         17:17
         Náhradní 17. listopad
          Živý vstup Zuzany Smieškové.
          18:37
          Vystoupení prezidenta Zemana na Albertově
           Na vystoupení prezidenta Zemana na Albertově letos 17. listopadu nemají obyvatelé Česka jednotný názor. I to vyplývá z průzkumu agentury Median pro Českou televizi.
           19:32
           Krym bez dodávek proudu
            Tři čtvrtiny lidí na Krymu zůstaly bez proudu. Poloostrov, který loni anektovalo Rusko, dál zásobovala elektřinou Ukrajina. Všechna vedení jsou ale přerušená. Podle Moskvy jde o sabotáž. V oblasti platí nouzový stav.
            21:44
            Sesuv půdy na severu Barmy
             Asi 100 lidí pohřbil sesuv půdy na severu Barmy - zhruba stejný počet se podařilo zachránit.
             21:58
             Generální rekonstrukce katedrály Božského Spasitele
              Živý vstup Ivy Piskalové.
              23:50
              Premiér Bohuslav Sobotka v Číně
               Dvoustranné podnikatelské fórum zahájil v Šanghaji během prvního dne své týdenní návštěvy Číny premiér Bohuslav Sobotka.
               24:25
               Rušení kurzů kvůli obavám z terorismu
                Po teroristických útocích v Paříži mnozí čeští rodiče odhlašují děti ze školních jazykových kurzů v cizině. Ministerstvo proto mění podmínky pro čerpání evropských dotací na tyto pobyty.
                26:19
                Vánoční odměny na konci roku 2015
                 Dobrá kondice ekonomiky a nízká nezaměstnanost příznivě ovlivní vánoční odměny.
                 26:34
                 Aukce plynu a elektřiny
                  Dvakrát víc elektřiny a plynu než loni se letos prodalo v aukcích na burzách. Těch se účastní hlavně města a jiné veřejné instituce.
                  29:01
                  Omezené fungování pohotovosti
                   Pohotovost místo do šesti do rána pouze do deseti večer. Tak ordinační dobu zkrátila Fakultní nemocnice v Hradci Králové.
                   31:13
                   Pohotovost v zahraničí
                    A teď dva pohledy za hranice, tam má totiž lékařská pohotovostní služba přísnější pravidla.
                    32:14
                    Fungování pohotovostí
                     Jak fungují lékařské pohotovosti v různých krajských městech. Ve čtvrtek v noci jsme vyzkoušeli pět z nich. Na všech místech ve stejný čas.
                     34:51
                     Nejlepší období pro větrné elektrárny
                      Silný vítr v posledních dnech nahrává majitelům větrných elektráren. Začíná jim sezona. Od listopadu do března elektrárny vyrábějí dvakrát víc energie než během roku.
                      36:37
                      Aktuální zpráva z Bruselu
                       36:55
                       Stahování vojáků z Vrbětic
                        Armáda ať do konce ledna stáhne z Vrbětic všechny vojáky, kteří tam pomáhají s ostrahou muničních skladů - poslance a ministerstvo obrany k tomu vyzval příslušný sněmovní výbor.
                        37:23
                        Rodina odvedle
                         Na padesát rodin dnes přivítalo na obědě v soukromí rodiny cizinců žijících v Česku.
                         39:21
                         Strom, který ozdobí Staroměstské náměstí
                          23 metrů vysoký smrk, který letos ozdobí Staroměstské náměstí, vyrostl v České Lípě. Dřevorubci ho podetli dopoledne
                          39:41
                          Washingtonská premiéra Války s mloky
                           Na prestižní Georgetownské univerzitě ve Washingtonu měla premiéru Válka s mloky od Karla Čapka - jde o součást snahy české diplomacie představit za oceánem tuto významnou osobnost.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž48 minut
                           Další díl
                           23. listopad 2015

                           Přehled dílů

                           Stopáž54 minut

                           30. leden

                           Headlines — Kalendář Petra Pavla — Rozhovory nově zvoleného prezidenta — Volební dozvuky — Miloš Zeman o důvodech Babišovy prohry — Předposlední pracovní cesta prezidenta — Vzpomínky generálů k výročí vzniku ČR — Boje na jihu a východě Ukrajiny — Boje o Vuhledar — Turecko o rozšíření NATO — Ekologická havárie na Bečvě u soudu — Škoda Auto omezí kvůli čipům výrobu — Má vlast ve velšské opeře — Soud v kauze dotací pro sport — Spotřeba zemního plynu v ČR — Šíření respiračních chorob zpomaluje — Tragická smrt chodkyně v Praze — Vánice na horách — Jmenování předsedy Ústavního soudu — Spor o jmenování nového předsedy ÚS — Slavnostní uvedení nového prezidenta do funkce — Práce neúspěšných kandidátů — Vyšetřování policejní brutality v Memphisu — Útok v pákistánské mešitě — Počet OSVČ — Neomezená stávka zaměstnanců Nexenu — Zemřel Jaroslav Šedivý — Prodejny v malých obcích — Registrace pro ukrajinské uprchlíky — Dostavba D1 u Přerova — Muž s pistolí v Brně — Škodná v šumavských lesích — Podání přiznání k dani z nemovitosti — Čištění hal v Brodu nad Tichou — Hra 1984 ve Švandově divadle

                           30. 1. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           30. leden

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           30. 1. 2023 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           29. leden

                           Headlines — První kroky zvoleného prezidenta — Další plány nově zvoleného prezidenta — Výběr spolupracovníků Petra Pavla — Příběh z volebního štábu Petra Pavla — Analýza výsledků voleb — Voličské hlasy v prezidentských volbách — Výsledky voleb v regionech — Volební výsledky v Praze — Nejlepší fotografie z volebního dne — Volební zisky Pavla na Litoměřicku — Politická budoucnost Andreje Babiše — Další plány hnutí ANO — Sázky na prezidentské volby — Reakce na volby ze zahraničí — Výrazné symboly kampaně — Boje na Ukrajině — Těžké boje o Bachmut — Politická jednání Petra Pavla — Příznivci Petra Pavla — Příprava inaugurace nové hlavy státu — Poslední dny prezidentsví Miloše Zemana — Poštovní známka s novým prezidentem — Útoky na vojenské objekty v Íránu — Kvalita ovzduší na venkově — Varování před silným větrem — Kauza otravy řeky Bečvy před soudem — Vypjatá předvolební kampaň

                           29. 1. 2023 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           29. leden

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           29. 1. 2023 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           28. leden

                           Headlines — Petr Pavel je vítězem prezidentských voleb — Prohlášení Petra Pavla po volbách — Atmosféra rozhodujícího dne voleb — Rozhovor s nově zvoleným prezidentem — Volby provázela vysoká účast — Den Petra Pavla — Nálada ve volebním štábu Andreje Babiše — Den Andreje Babiše — Reakce současného prezidenta Miloše Zemana — Reakce premiéra Fialy na výsledky voleb — Reakce politické scény na prezidentské volby — Rozhovor s nově zvoleným prezidentem v ČT — Sčítání hlasů — Atmosféra během voleb v Černoučku — Nejlepší fotky dne — Profil nové první dámy — Volební den Petra Pavla — Plány nové hlavy státu — Rozbor výsledků prezidentských voleb — V Poniklé na Semilsku byla v 1.kole remíza — Reakce na volby ze zahraničí — Reakce ze Slovenska a Bruselu — Plány prezidenta Pavla — Další plány Andreje Babiše

                           28. 1. 2023 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           28. leden

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           28. 1. 2023 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám