Události

21. listopad 2015

44 minut

21. listopad 2015

Obsah dílu

Hrozba terorismu v Belgii — Hrozba terorismu v Belgii — Den po útocích v Mali — 60 let od založení Bundeswehru — Nástupkyně fenky Diesel — Vyšší podpora handicapovaných — Sjezd České lékařské komory — Kandidáti ČSSD v krajských volbách — Snížení podpory na bydlení — Noc divadel — Národní potravinová sbírka — Vládní delegace do Číny — Nádory ledvin — Umírá víc chodců — První sníh na horách — Odpojeni od tepla — Ropné zásoby Česka — Zemřela autorka kampaně Měsíc raka — Sokolovna ve Westu — Čerstvá zpráva k pařížským útokům — Světový den televize

Části dílu

00:32
Hrozba terorismu v Belgii
  Hrozba teroristických útoků v Evropě nepolevuje. Belgie vyhlásila nejvyšší stupeň pohotovosti v metropoli Bruselu, kde sídlí také instituce Evropské unie a Severoatlantická aliance.
  01:25
  Hrozba terorismu v Belgii
   Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.
   08:38
   Den po útocích v Mali
    Mali pátrá po islamistech, kteří se mohli podílet na pátečním útoku na hotel v metropoli Bamako. Zemřelo při něm 19 lidí. 13 z nich byli cizinci.
    10:52
    60 let od založení Bundeswehru
     Německo, na žádost Francie o vojenskou pomoc, posílí své jednotky v Mali. Nebudou mít ale bojové úkoly a události v Bamaku na tom nic nemění. V době, kdy si Bundeswehr připomíná 60 let od založení.
     13:04
     Nástupkyně fenky Diesel
      Rusko daruje francouzské policii štěně jako náhradu za sedmiletou fenku Diesel – ta zemřela během přestřelky při zásahu proti teroristům v pařížské čtvrti Saint Denis.
      13:48
      Vyšší podpora handicapovaných
       Vládní koalice se definitivně dohodla na zvýšení příspěvku na péči pro víc než 330 tisíc zdravotně a mentálně postižených. Příspěvek celkem vzroste o deset procent. A to ve dvou krocích.
       16:44
       Sjezd České lékařské komory
        Živý vstup redaktorky Barbory Žítkové.
        18:06
        Kandidáti ČSSD v krajských volbách
         Lídrem ČSSD do krajských voleb na jižní Moravě bude zřejmě znovu hejtman Michal Hašek. Na stranické konferenci v Tišnově ho podpořili místní zástupci. Nominaci ale ještě musí schválit výkonný výbor strany a členská základna.
         18:57
         Snížení podpory na bydlení
          Ministerstvo práce a sociálních věcí, které chce zamezit byznysu s chudobou, plánuje snížení dávek na bydlení.
          21:18
          Noc divadel
           Živý vstup redaktorky Pavly Sedliské.
           23:16
           Národní potravinová sbírka
            Zhruba za půl hodiny skončí třetí ročník Národní potravinové sbírky. Letos se zapojilo téměř pět set obchodů po celém Česku. Lidé mohli celý den darovat jídlo do speciálních košů v supermarketech.
            25:24
            Vládní delegace do Číny
             Živý vstup redaktorky Zuzamy Smieškové.
             26:48
             Nádory ledvin
              Nádorem ledvin onemocní ročně až tři tisíce obyvatel Česka. Zhruba třetina z nich kvůli tomu zemře. Vyplývá to z aktuálních dat českých nemocnic.
              27:05
              Umírá víc chodců
               Výrazně stoupá počet mrtvých chodců – za deset měsíců jich na silnicích zahynulo 98, to je o 20 víc než mezi loňským lednem a říjnem. Příčiny jsou přitom stále stejné – nepozornost a agresivita – chodců i řidičů.
               29:35
               První sníh na horách
                Noční počasí vydalo signál horským střediskům, že by přípravy na sezónu měla urychlit. Na horách napadly v průměru čtyři centimetry sněhu.
                33:42
                Odpojeni od tepla
                 Citelné ochlazení v posledních čtyřiadvaceti hodinách ovšem netěší některé lidi na Sokolovsku. Doma si nezatopí, přestože za byty řádně platí.
                 35:23
                 Ropné zásoby Česka
                  Strategické zásoby ropy pro Česko jsou uložené v Nelahozevsi nedaleko Kralup nad Vltavou. Pokud by ropovody vyschly, z těchto zásob by země vydržela tři měsíce.
                  37:52
                  Zemřela autorka kampaně Měsíc raka
                   Zemřela Lucie Bittalová. Bylo jí dvacet sedm let. Do podvědomí vstoupila jako autorka kampaně Měsíc raka. Ženy vyzývala k preventivním prohlídkám rakoviny děložního čípku, kterou sama trpěla.
                   38:14
                   Sokolovna ve Westu
                    V texaském městě West, kde před dvěma a půl lety při výbuchu továrny na hnojiva přišlo o život 15 lidí, otevřeli novou sokolovnu. Tu předchozí srovnala exploze se zemí a poškodila nebo zničila dalších 150 domů.
                    40:16
                    Čerstvá zpráva k pařížským útokům
                     40:41
                     Světový den televize
                      21. listopad – den, který patří televizi. Evropská vysílací unie letošními oslavami míří hlavně na mladé diváky. Připomíná ale taky televizní začátky. Přístroj předvedl poprvé skotský inženýr John Logie Baird.
                      Přehrát celé video
                      Stopáž44 minut
                      Další díl
                      22. listopad 2015

                      Přehled dílů

                      Stopáž54 minut

                      20. květen

                      Obránci Azovstalu dostali příkaz zastavit boje — Vývoj války na Ukrajině — Situace na východě Ukrajiny — Ruské tresty za podporu Ukrajiny — Válka na Ukrajině — Schröder opouští ruskou firmu Rosněfť — Vklady lidí u bank klesly — Inflace v Británii opět stoupla — Konec vyšetřování kauzy o úniku policejních informací — Hrozba potravinové krize — Kybernetický útok na ŘSD — 75. ročník festivalu v Cannes — Česko dostane z fondů EU 680 milionů korun — Německo hlásí první případ opičích neštovic — Auto z r. 1955 za rekordních 135 mil. eur — První tropický den v Česku — Výstraha před bouřkami — Žádosti o příspěvky na bydlení — Roste zájem o příspěvky na bydlení — Finanční situace seniorů — Gazprom od zítřka přeruší vývoz plynu do Finska — Rozšíření NATO o Švédsko a Finsko — Festival muzejních nocí — Korupční kauza Dušana Kováčika — Loď Starliner odstartovala k ISS — Policie odhalila padělatele peněz — Nová vláda ve Francii — Joe Biden na návštěvě Jižní Koreje — Ubytovna pro uprchlíky v Kramolíně — Dotace na obecní nemovistosti — Falešný hrob sv. Metoděje — Poslední album Mira Žbirky

                      Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT1
                      Stopáž54 minut

                      20. květen

                      Ve znakovém jazyce

                      Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT24
                      Stopáž54 minut

                      19. květen

                      Válka na Ukrajině — Evakuace z Azovstalu pokračuje — Proces s ruským vojákem — Obránci Azovstalu — G7 schválila další finanční pomoc Ukrajině — Prodloužení nouzového stavu — Česko dostane z fondů EU 680 milionů korun — Rozšíření NATO o Švédsko a Finsko — Soud potvrdil osvobození exministra Bárty — Útok na škole v německém Bremerhavenu — Nedostatek kojenecké výživy v USA — Janáčkova filharmonie se loučí s domovskou scénou — Cena Wernera von Siemense — Pokuty za lockdownové večírky v Downing Street — Práce pro ukrajinské uprchlíky v Česku — Pracovní místa pro uprchlíky z Ukrajiny — Zemřel hudební skladatel Vangelis — Ochranné ploty v Národním parku České Švýcarsko — Česko očekávají silné bouřky — Tromby na východě Čech — Benzin v Česku opět zdražuje — Ceny PHM dle krajů — Alternativní paliva zdražují na ceně — Soud s bývalým elitním prokurátorem Kováčikem — Přezkum prominutí DPH — Policie dopadla organizovanou skupinu zlodějů dřeva — V Chrastavě chystají záložní způsob vytápění — Zadávání veřejných zakázek a kontrola dodavatelů — Opičí neštovice se šíří v Evropě i Americe — Policie nezahájí vyšetřování smrti reportérky — Sberbank jde k likvidaci — EK žaluje Česko kvůli pravidlům o obsahu audiovizuálních médií — Půdní injektáž na záchranu stromů v Brně — Konec uzavírky mostu v Tetčicích — Náhrady za nevyužité monoklonální protilátky — Pohřeb Medy Mládkové — Česká filharmonie na Pražském jaru

                      Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
                      Stopáž54 minut

                      19. květen

                      Ve znakovém jazyce

                      Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT24
                      Stopáž54 minut

                      18. květen

                      Vývoj války na Ukrajině — Osud obránců z Azovstalu — Válka na Ukrajině — Obránci Mariupolu v zajetí ruských separatistů — Moskva oznámila vyhoštění desítek francouzských a italských diplomatů — Změny schválené Senátem — Podány žádosti o vstup do NATO — Technika a výzbroj Armády ČR — Vyvlastnění pozemků u Tábora — Příspěvek 5000 korun na dítě — Mezinárodní den muzeí — Vláda schválila návrh na další milostivé léto — EU chce omezit závislost na ruském plynu — Možnosti dodávek ropy do ČR — Policie obvinila ředitele SÚRAO — Na Labi rostou nová přístaviště — Kampaň pro mladé řidiče — Inflace v EU vystoupila na rekordních 8,1 % — Volně prodejné léky zdražují — Pomoc lidem prchajícím před válkou — Novinky v dávkách pro uprchlíky — Ukrajinští uprchlíci na hlavním nádraží v Praze — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Prodeje a výroba osobních aut — Dopady války na tuzemské podnikatele — Útočník s lukem a šípy se přiznal k vraždě pěti lidí — Stranické primárky v USA — Zrušení postu odborných náměstků na ministerstvech — Zpráva o stavu klimatu — Cenu Arnošta Lustiga převzal Šimon Pánek — Klesá zájem o tradiční řemesla — Jan Kočka obviněn z vydírání — Bourání nájezdu na Barrandovský most — Příběh Hany Sternlichtové

                      Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
                      Stopáž54 minut

                      18. květen

                      Ve znakovém jazyce

                      Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT24

                      Události na sociálních sítích

                      Napište nám