Události

13. listopad 2015

48 minut

13. listopad 2015

Obsah dílu

Mimořádná penze pro seniory — Sněmovna o důchodech a biopalivech — Dopingový skandál ruských atletů — Schůzka V4 k uprchlíkům — Protesty uprchlíků v Drahonicích — Odhalení rekordních daňových úniků — Vyšetřování pádu ruského letounu — Francouzké hraniční kontroly kvůli summitu — Kůrovec na Šumavě — Výročí svatořečení Anežky České — Jednání ANO — Růst české ekonomiky — Nebezpečné používání dětských autosedaček — Odškodnění za nepravdivé informace — Opožděná výplata sociálních dávek — Džihádista John po smrti? — Džihádista John po smrti? — Identita Džihádisty Johna — Tragická nehoda vrtulníku — Konec plynových kotlů — Dopravní kolaps v Ostravě — Smrt dětí v Bavorsku — Prevence rakoviny slinivky — Řidičský průkaz na auta s automatickou převodovkou — Oprava kostelíku sv. Linharta

Části dílu

00:33
Mimořádná penze pro seniory
  Dva miliony osm set tisíc důchodců dostanou příští rok v únoru mimořádný důchod ve výši 1200 korun. To je o 200 korun víc, než vládní koalice slibovala. O vyplacení mimořádné penze dnes rozhodla velká většina poslanců.
  06:28
  Sněmovna o důchodech a biopalivech
   Hostem Událostí je ministr zemědělství Marian Jurečka.
   09:44
   Dopingový skandál ruských atletů
    V těchto chvílích rozhoduje vedení Mezinárodní atletické federace o účasti ruských sportovců na světových akcích. Jejich vyloučení doporučila antidopingová agentura - kvůli státní podpoře užívání nepovolených látek.
    12:04
    Schůzka V4 k uprchlíkům
     Visegrádská čtyřka pomůže zemím západního Balkánu s migrační krizí - bude společně koordinovat humanitární pomoc. Ministři zahraničí také se šéfy diplomacií z regionu v Praze dohodli vznik zvláštního fondu, který by je podpořil na cestě do Evropské unie.
     13:12
     Protesty uprchlíků v Drahonicích
      Živý vstup redaktora Ondřeje Kůse.
      15:05
      Odhalení rekordních daňových úniků
       Daňová Kobra opět zasahovala. Při akci nazvané Topas odhalil speciální tým celníků a policistů gang, který mohl stát připravit skoro o jednu a půl miliardy korun. Z krácení daní při obchodech s benzinem a naftou bylo minulý týden obviněno 18 lidí.
       16:36
       Vyšetřování pádu ruského letounu
        Na palubě ruského letadla, po jehož pádu nedávno zemřelo dvě stě dvacet čtyři lidí, se našel časový spínač. Podle televize FOX NEWS to zjistili egyptští vyšetřovatelé. Zařízení bylo údajně nastaveno na dvě hodiny.
        16:56
        Francouzké hraniční kontroly kvůli summitu
         Francie dnes znovu zavedla kontroly na svých hranicích. Důvodem není uprchlická krize, ale klimatický summit, který v Paříži začne 30. listopadu. Opatření na pomezí je pouze dočasné.
         19:07
         Kůrovec na Šumavě
          Kůrovce na Šumavě je míň a míň, zhodnotili správci parku. Zatímco v mnohých lesích, zejména těch moravských, se škůdce kvůli horku přemnožil, na Šumavě ho dál ubývá.
          21:13
          Výročí svatořečení Anežky České
           Živý vstup redaktorky Terezy Radvákové.
           22:59
           Jednání ANO
            24:34
            Růst české ekonomiky
             Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí opět vzrostla. Hrubý domácí produkt se zvýšil meziročně o 4,3 procenta. Růst hospodářství táhl zejména zpracovatelský průmysl, stavebnictví a obchod.
             24:51
             Nebezpečné používání dětských autosedaček
              Děti, které nejsou přepravovány tak, jak mají být, čelí sedminásobně vyššímu riziku úmrtí při dopravní nehodě. Podle průzkumu Ústředního automotoklubu chybuje jeden ze čtrnácti řidičů.
              26:32
              Odškodnění za nepravdivé informace
               Soud přiznal rekordní odškodnění za zveřejnění nepravdivých informací. Vydavatelství Bauer Media má zaplatit 1,2 milionu korun bývalé první dámě Dagmar Havlové.
               27:06
               Opožděná výplata sociálních dávek
                Téměř 84 mil. korun ušetřil Úřad práce na dávkách v hmotné nouzi. Od srpna 2014, kdy došlo k personálnímu posílení, chodí úředníci častěji do domácností a ověřují, zda žadatel má na peníze skutečně nárok.
                29:49
                Džihádista John po smrti?
                 Podle britských zdrojů se americkému letounu podařilo zlikvidovat muže známého jako Džihádista John. Brit, vlastním jménem Mohammed Emwází, proslul jako vrah novinářů a humanitárních pracovníků na videích ISIS.
                 32:07
                 Džihádista John po smrti?
                  Živý vstup zpravodaje Jakuba Szántó.
                  34:44
                  Identita Džihádisty Johna
                   Pravá identita Džihádisty Johna tedy vyšla najevo teprve před devíti měsíci. Britské tajné služby to odmítaly komentovat a neprozradily ani způsob, jak ho odhalily. Indicií ale měly několik.
                   37:37
                   Tragická nehoda vrtulníku
                    Šest lidí zemřelo při pádu ukrajinského vrtulníku na východním Slovensku. Nízko letící stroj se zřítil v husté mlze nedaleko hranice už ve středu, místní ho ale objevili až dnes.
                    37:57
                    Konec plynových kotlů
                     Staré plynové kotle mizí z českého trhu. Velkoobchody se zbavují zásob z léta. Další dodávky zapovídá evropská směrnice. V praxi to znamená, že výměna starého přístroje za nový bude dražší.
                     39:56
                     Dopravní kolaps v Ostravě
                      Živý vstup redaktora Pavla Navrátila.
                      41:02
                      Smrt dětí v Bavorsku
                       Pravděpodobně 8 dětských těl našla policie v domě v bavorském městě Wallenfels přibližně padesát kilometrů od českých hranic. Policisté hledají 45letou ženu, která by měla být matkou dětí. Jestli je podezřelou, nepotvrdili.
                       41:48
                       Prevence rakoviny slinivky
                        Rakovinu slinivky se v porovnání s ostatními zatím stále nedaří úspěšně léčit - mezi nádory je největší hrozbou. Po stanovení diagnózy přežije jen pět procent nemocných. Naději pacientům dává včasné odhalení, kdy ještě lze nádor chirurgicky odstranit.
                        44:05
                        Řidičský průkaz na auta s automatickou převodovkou
                         Nový fenomén v autoškolách - víc lidí teď žádá o řidičský průkaz, který platí pouze na vozy s automatickou převodovkou. Doposud ho chtěli hlavně lidé s handicapem, teď se podle lektorů hlásí i starší ženy.
                         46:02
                         Oprava kostelíku sv. Linharta
                          Kostel Svatého Linharta, který stojí na ostrůvku v Novomlýnských nádržích, se po letech dočká opravy - zatím tedy jen střechy. Obec Pasohlávky, které stavba patří, na ni vyčlenila 150 000 tisíc korun.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž44 minut
                          Další díl
                          14. listopad 2015

                          Přehled dílů

                          Stopáž54 minut

                          26. květen

                          Ohrožený růst české ekonomiky — Růst české ekonomiky — Dopady ruské invaze na ekonomiku — Ruské útoky na Ukrajině — Klíčová fronta války — Ostřelování Charkova — Zabavené peníze — Křivoklátsko jako národní park — Kandidátka NKÚ — Elvis Presley ve filmu — Další tři případy opičích neštovic v Česku — Vyšetřování útoku na texaské škole — Ceny pohonných hmot — Omezení pití alkoholu v Praze — Výročí operace Anthropoid — 80 let od operace Anthropoid — Drahé energie a hospodaření nemocnic — Druhé stanové městečko v Praze — Vojenské cvičení Slovenský ští — Lety z letiště Schiphol — Domy ve špatném stavu — Festival Praha srdce národů — Švýcarský prezident v ČR — Veletrh Práce pro Ukrajince — Alianční pivo ve Finsku — Čestné občanství Prahy — Bourání mostu v Brně — Speciální kurz pro ukrajinské studenty medicíny — Roubená stodola v Hanáckém muzeu — 62. ročník zlínského filmového festivalu

                          26. 5. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          26. květen

                          Ve znakovém jazyce

                          26. 5. 2022 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          25. květen

                          Střelba na americké škole — Střelba ve škole a držení zbraní — Debaty o držení zbraní v USA — Příspěvek rodinám kvůli růstu cen — Průměrné zvyšování důchodů v r. 2022 — Hádky o platy ve státní sféře — Válka na Ukrajině — Ruská taktika v bojích na Ukrajině — Odchod před válkou do Ruska — Eurokomise o sankcích a ropě — Zemědělské dotace — Prodaná nevěsta v režii Alice Nellis — Budování dalšího stanového města — Příspěvky pro země pomáhající uprchlíkům — Opičí neštovice v Česku — ČEZ výrazně zdražuje — Kontrola pomůcek u jezů k záchraně života — Střelba v Texasu — Přípravy na útok a motiv pachatele — Případy střelby ve školách — Studenti z Česka na amerických školách — Bezpečnost na školách v USA — Schůzka předsedů Senátu a sněmovny — Covidové večírky v Downing Street — Pokuta za vyhrožování exministru Vojtěchovi — Energetické novinky schválené vládou — Plány na nové armádní centrum — Turecký ministr v Izraeli — Den pohřešovaných dětí — Odložená rekonstrukce mostu — Česká družice s Hurvínkem — Škody po páteční bouři v lesích — Péče o zdraví lidí bez domova — Osud vysílače v Topolné — České ne(úspěchy) ve filmových Cannes

                          25. 5. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          25. květen

                          Ve znakovém jazyce

                          25. 5. 2022 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          24. květen

                          Ruská invaze — Tři měsíce války na Ukrajině — Válka na Ukrajině — České zbraně pro Ukrajinu — Platy státních zaměstnanců — Odvolání ředitelky Cermatu — Navalnyj o Putinovi — Déšť a vítr v Česku — Důvěra v českou ekonomiku — Nový seriál o Čtyřlístku — Plné uprchlické kapacity v Praze — Tým poradců prezidenta — Zdražování nemovitostí v ČR — Návrat vody do šumavské krajiny — Riziko opičích neštovic — Hlášený výskyt opičích neštovic — Ocenění vojáků v aktivní záloze — Povinné přimíchávání biosložky — Útlak Ujgurů v čínském Sin-ťiangu — Peníze od pojišťoven — Cesta nadměrného nákladu — Osm let vězení pro Dušana Kováčika — Vstup do ozbrojených sil Ukrajiny — Málo řidičů — Platby za odpad na horách — Koncert obětem heydrichiády — Nový zákon o dostupném bydlení — Nový vodní kanál — Senioři čtou pohádky dětem — Konec jedné éry v New Yorku — Vzácný hrob na Chomutovsku — Shakespearovské slavnosti

                          24. 5. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          24. květen

                          Ve znakovém jazyce

                          24. 5. 2022 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám