49 minut

6. listopad 2015

Obsah dílu

Výhodnější spoření na důchod — Výhodnější spoření na důchod — Výhodnější spoření na důchod — Reakce na pád airbusu na Sinaji — Reakce na pád airbusu na Sinaji — Stojící reaktory zpomalily průmysl — Vedení pražské ANO — Situace s uprchlíky — Rekordní pokuta od antimonopolního úřadu — Nové vedení České lékařské komory — Výročí Labské boudy — Vyšetřování nehody českého vrtulníku — Svatý Martin s husou na talíři — Intervence ČNB — Body jako trest pro řidiče — Výměna prošlých občanských průkazů — Výměna dokladů — Od prázdné karty k novému dokladu — Zneužití cizích dokladů — Česká diplomacie v kauze bratrů Michalákových — Hospitalizované děti — První demokratické volby v Barmě — Čistění lesa od nebezpečné munice — USA posílí bezpečnost v letadlech z Blízkého východu — Kniha, která vstoupila do předvolební kampaně — Mezinárodní přehlídka spisovatelů

Části dílu

00:21
Výhodnější spoření na důchod
  Dobrovolné spoření na důchod, které využívá skoro pět milionů lidí, má být výhodnější. Na mimořádné schůzi o tom rozhodli poslanci.
  03:10
  Výhodnější spoření na důchod
   Poslední roky lidí, kteří si spoří v takzvaném třetím pilíři, ubývá.
   04:06
   Výhodnější spoření na důchod
    Rozhovor s Petrem Fialou.
    07:23
    Reakce na pád airbusu na Sinaji
     Rusko zastavuje všechny lety do Egypta, dokud se nevyšetří příčina zřícení letadla z Šarm aš-Šajchu do Petrohradu. Nařídil to ruský prezident Putin.
     10:56
     Reakce na pád airbusu na Sinaji
      Živý vstup Jakuba Szántó a Miroslava Karase.
      13:25
      Stojící reaktory zpomalily průmysl
       Slabší výsledky, než se čekalo. Na pomalejší rychlost v září přeřadily český průmysl, export i stavebnictví. Mohou za to ale do značné míry jednorázové vlivy.
       15:33
       Vedení pražské ANO
        15:53
        Situace s uprchlíky
         Do konce roku předloží německá vláda zákon, který úřadům umožní rychleji vracet neúspěšné žadatele o azyl do jejich vlasti. Na jeho základech se koaliční lídři shodli včera.
         18:05
         Rekordní pokuta od antimonopolního úřadu
          Stavební firmy mají za kartel v zakázkách zaplatit víc než dvě miliardy korun. Potvrdil to šéf úřadu Petr Rafaj.
          18:21
          Nové vedení České lékařské komory
           Živý vstup Michaely Vašinové.
           19:21
           Výročí Labské boudy
            Hned dvě kulatá výročí slaví Labská bouda v Krkonoších. Přesně před padesáti lety totiž původní dřevěný hotel nad Špindlerovým Mlýnem vyhořel a o deset let později se zase turistům otevřela bouda nová.
            22:09
            Vyšetřování nehody českého vrtulníku
             Proč havaroval včera na cvičení NATO ve Španělsku český vrtulník, zatím není jasné. Nehoda se stala těsně před výsadkem vojáků ze šestisté první skupiny speciálních sil.
             24:36
             Svatý Martin s husou na talíři
              Chovatelé hus se připravují na svatomartinské posvícení. Jeho obliba v Česku stále roste.
              26:40
              Intervence ČNB
               Česká národní banka v září pokračovala v devizových intervencích. Nakoupila eura v hodnotě zhruba šedesát tři miliard korun.
               27:00
               Body jako trest pro řidiče
                Nejvyšší správní soud vynesl zásadní verdikt v otázce bodového systému. Konstatoval, že body za pochybení řidičů nejsou pouhým administrativním opatřením, ale trestem.
                29:37
                Výměna prošlých občanských průkazů
                 Dva miliony lidí si musejí do konce roku vyřídit nový občanský průkaz. Velká část z nich si ale stále nepodala žádost. Úřady se proto obávají front před koncem roku nebo těsně po něm.
                 31:44
                 Výměna dokladů
                  Na to, že žádný typ dokladu nevydrží příliš dlouho, si lidi začali zvykat po vzniku samostatného Česka.
                  32:44
                  Od prázdné karty k novému dokladu
                   Výměna dokladů znamená zátěž i pro státní tiskárnu cenin. Ta je schopná za měsíc vyrobit až 200 tisíc občanských průkazů.
                   34:36
                   Zneužití cizích dokladů
                    Důvod pro výměnu dokladů je i jejich ztráta nebo krádež. Česká televize ale zaznamenala případy, kdy to jedna návštěva úřadu nespravila.
                    36:16
                    Česká diplomacie v kauze bratrů Michalákových
                     Premiér Bohuslav Sobotka chce prověřit další kroky, které by vláda a diplomacie mohly udělat v případě synů Evy Michalákové. Včera o tom jednal s poslankyní Jitkou Chalánkovou.
                     38:39
                     Hospitalizované děti
                      Dva žáci jsou stále v nemocnici poté, co byli se školou bruslit na zimním stadionu v Černošicích u Prahy. Podle informací zástupkyně ředitelky školy mají poleptané dýchací cesty čpavkem.
                      39:01
                      První demokratické volby v Barmě
                       Barmu v neděli čekají historické volby - první demokratické. Očekává se drtivé vítězství strany Národní liga pro demokracii, kterou vede nositelka Nobelovy ceny míru Su Či.
                       41:21
                       Čistění lesa od nebezpečné munice
                        Z Bořího lesa na Břeclavsku začaly mizet granáty a střely do minometů z druhé světové války. Zbavit se nebezpečné munice vyjde na 50 milionů korun.
                        43:26
                        USA posílí bezpečnost v letadlech z Blízkého východu
                         43:40
                         Kniha, která vstoupila do předvolební kampaně
                          Bývalý americký prezident George Bush starší se v nové knize opřel do nejbližších spolupracovníků svého syna George - viceprezidenta Cheneyho a ministra obrany Rumsfelda za jejich příliš tvrdý přístup.
                          46:00
                          Mezinárodní přehlídka spisovatelů
                           Živý vstup Karolíny Kočí.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž44 minut
                           Další díl
                           7. listopad 2015

                           Přehled dílů

                           Stopáž54 minut

                           22. únor

                           22. 2. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           22. únor

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           22. 2. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           21. únor

                           Realitní trh — Rostoucí ceny nemovitostí — Ceny nemovitostí — Dostupnost bydlení — Unijní sankce proti Rusku — Předvolávání ruských velvyslanců — Jednání o reformě penzí — Jednání o důchodové reformě — Podíl obnovitelných zdrojů na výrobě elektřiny — Šet let od vraždy Kuciaka a Kušnírové — Růst německé ekonomiky — Česká studentská filharmonie pod vedením Hrůši — Německo nabízí Česku tanky — Vyšetřování korupce v Krajské zdravotní — Vyšetřování pádu domu v Kolíně — Opravy kostela sv. Jakuba v Brně — Léčba malého Martina — Kampaň proti domácímu násilí — Šíření černého kašle — Příznaky černého kašle — Chřipková epidemie — Soudní spory bývalých klientů H-Systemu — Přihlášky na střední školy — Soud o vydání Assange — Stávka čínských dělníků — Změna majitelů Smartwings — Retrogaming ve Vsetíně — Problémy ostravské huti Liberty — Angolský prezident v Praze — Izraelský parlament proti vzniku Palestiny — Spalovna komunálního odpadu na Táborsku — Rekultivace lomu ČSA — Divadelní hra o Davidu Beckhamovi — 35 let od posledního odsouzení V. Havla — Lyžařské zájezdy bez sněhu

                           21. 2. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           21. únor

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           21. 2. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           20. únor

                           Velitelské shromáždění — Priority české armády — Výdaje ČR na obranu — Boje na Ukrajině — Nákup munice pro Ukrajinu — Von der Leyenová chce opět do čela Evropské komise — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Podávání přihlášek na střední školy — Financování regionálního školství — Zásah v Krajské zdravotní — Výtvarné ztvárnění sportu — Zkrácené úvazky pro důchodce — Hlasování maďarského parlamentu o členství Švédska v NATO — Dvě stě let o pojmenování prvního dinosaura — Posouzení lanovky z Podbaby do Troji — Výbuch v Horšovském Týně — Testování Neuralinku — Pomoc lidem se závislostmi — Posilování armády — Situace v Evropě — Nové klidové lokality na Šumavě — Soud o vydání Julia Assange — Protest zemědělců v Polsku — Trest pro Jaroslava Popelku — Jednání Rady bezpečnosti o situaci v Gaze — Přísnější pravidla pro demonstrace v Británii — Zabezpečení svahu u Brandýsa nad Orlicí — Sršeň asijská — Archeologický výzkum na východě Čech — Zaměstnávání lidí z Ukrajiny — Nevhodné podmínky na ubytovnách — Tahiti proti olympijské soutěži

                           20. 2. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           20. únor

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           20. 2. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           19. únor

                           Protest zemědělců v Praze — Požadavky protestujících zemědělců — Důvody k protestu — Další chystané protesty — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Ministři zahraničí EU jednali v Bruselu — Hořící halda v Ostravě — Policejní vyšetřování v Krajské zdravotní — Ceny BAFTA — Situace v Pásmu Gazy — Dva roky protiruských sankcí — Renovace nádraží ve Františkových Lázních — Nečas neuspěl s dovoláním — Model umělé inteligence generující videa — Čínský lunární Nový rok — Pobyt rodičů s dětmi v nemocnicích — Pocta Jaromíru Jágrovi v Pittsburghu — Vyřazení dresu s číslem 68 — Projev Jágra v Pittsburghu — Dlouholetí vrcholoví sportovci — Dlouholetí čeští sportovci — Boje o Avdijivku — Boje na Ukrajině — Policie pátrá po podvodnících — Zájem o rekvalifikační kurzy — Budoucí sestava Evropské komise — Začátek semestru na Filozofické fakultě v Praze — Uzavřená Eiffelova věž — Sanace skály v Brandýse nad Orlicí — Poslední hodiny k podání přihlášky na SŠ — Situace v Liberty Ostrava — Úbytek návštěvníků hor — Sto let od narození Františka Vláčila

                           19. 2. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           19. únor

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           19. 2. 2024 na ČT24
                           Stopáž49 minut

                           18. únor

                           Letošní růst mezd — Komu porostou výdělky — Vývoj růstu mezd — Vojenská pomoc Ukrajině — Druhá nemocnice v Pásmu Gazy mimo provoz — Pondělní protest zemědělců v Praze — Ministr zemědělství po protestech — Pojištění bydlení a úhrady škod — Zatýkání v Rusku na pietních akcích za Navalného — Smog v Katovicích — Nový animovaný film podle Goldlamovy povídky — Debata o předčasných důchodech pro náročné profese — Vývoj kurzu české měny — Operovaný chlapec zpět v Česku — Požár autobusu s hokejisty — Předčasné teplo škodí zemědělské úrodě — Přetížené urgentní přijmy kvůli odkladným výkonům — Pohotovosti v ČR — Vytíženost pohotovostí a záchranné služby — Kritika ministra Beka od krajů — Pomoc Hřensku bez turistů — Potyčka Eritrejců v Haagu — Turecké snahy o návrácení památky — Mistrovství světa v biatlonu — Propalestinská demonstrace v Praze — Debata o zjednodušení administrativy pro lidi i firmy — Výstava orchidejí v Českých Budějovicích — Záchrana pokusných psů

                           18. 2. 2024 na ČT1
                           Stopáž49 minut

                           18. únor

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           18. 2. 2024 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám