48 minut

6. listopad 2015

Obsah dílu

Výhodnější spoření na důchod — Výhodnější spoření na důchod — Výhodnější spoření na důchod — Reakce na pád airbusu na Sinaji — Reakce na pád airbusu na Sinaji — Stojící reaktory zpomalily průmysl — Vedení pražské ANO — Situace s uprchlíky — Rekordní pokuta od antimonopolního úřadu — Nové vedení České lékařské komory — Výročí Labské boudy — Vyšetřování nehody českého vrtulníku — Svatý Martin s husou na talíři — Intervence ČNB — Body jako trest pro řidiče — Výměna prošlých občanských průkazů — Výměna dokladů — Od prázdné karty k novému dokladu — Zneužití cizích dokladů — Česká diplomacie v kauze bratrů Michalákových — Hospitalizované děti — První demokratické volby v Barmě — Čistění lesa od nebezpečné munice — USA posílí bezpečnost v letadlech z Blízkého východu — Kniha, která vstoupila do předvolební kampaně — Mezinárodní přehlídka spisovatelů

Části dílu

00:21
Výhodnější spoření na důchod
  Dobrovolné spoření na důchod, které využívá skoro pět milionů lidí, má být výhodnější. Na mimořádné schůzi o tom rozhodli poslanci.
  03:10
  Výhodnější spoření na důchod
   Poslední roky lidí, kteří si spoří v takzvaném třetím pilíři, ubývá.
   04:06
   Výhodnější spoření na důchod
    Rozhovor s Petrem Fialou.
    07:23
    Reakce na pád airbusu na Sinaji
     Rusko zastavuje všechny lety do Egypta, dokud se nevyšetří příčina zřícení letadla z Šarm aš-Šajchu do Petrohradu. Nařídil to ruský prezident Putin.
     10:56
     Reakce na pád airbusu na Sinaji
      Živý vstup Jakuba Szántó a Miroslava Karase.
      13:25
      Stojící reaktory zpomalily průmysl
       Slabší výsledky, než se čekalo. Na pomalejší rychlost v září přeřadily český průmysl, export i stavebnictví. Mohou za to ale do značné míry jednorázové vlivy.
       15:33
       Vedení pražské ANO
        15:53
        Situace s uprchlíky
         Do konce roku předloží německá vláda zákon, který úřadům umožní rychleji vracet neúspěšné žadatele o azyl do jejich vlasti. Na jeho základech se koaliční lídři shodli včera.
         18:05
         Rekordní pokuta od antimonopolního úřadu
          Stavební firmy mají za kartel v zakázkách zaplatit víc než dvě miliardy korun. Potvrdil to šéf úřadu Petr Rafaj.
          18:21
          Nové vedení České lékařské komory
           Živý vstup Michaely Vašinové.
           19:21
           Výročí Labské boudy
            Hned dvě kulatá výročí slaví Labská bouda v Krkonoších. Přesně před padesáti lety totiž původní dřevěný hotel nad Špindlerovým Mlýnem vyhořel a o deset let později se zase turistům otevřela bouda nová.
            22:09
            Vyšetřování nehody českého vrtulníku
             Proč havaroval včera na cvičení NATO ve Španělsku český vrtulník, zatím není jasné. Nehoda se stala těsně před výsadkem vojáků ze šestisté první skupiny speciálních sil.
             24:36
             Svatý Martin s husou na talíři
              Chovatelé hus se připravují na svatomartinské posvícení. Jeho obliba v Česku stále roste.
              26:40
              Intervence ČNB
               Česká národní banka v září pokračovala v devizových intervencích. Nakoupila eura v hodnotě zhruba šedesát tři miliard korun.
               27:00
               Body jako trest pro řidiče
                Nejvyšší správní soud vynesl zásadní verdikt v otázce bodového systému. Konstatoval, že body za pochybení řidičů nejsou pouhým administrativním opatřením, ale trestem.
                29:37
                Výměna prošlých občanských průkazů
                 Dva miliony lidí si musejí do konce roku vyřídit nový občanský průkaz. Velká část z nich si ale stále nepodala žádost. Úřady se proto obávají front před koncem roku nebo těsně po něm.
                 31:44
                 Výměna dokladů
                  Na to, že žádný typ dokladu nevydrží příliš dlouho, si lidi začali zvykat po vzniku samostatného Česka.
                  32:44
                  Od prázdné karty k novému dokladu
                   Výměna dokladů znamená zátěž i pro státní tiskárnu cenin. Ta je schopná za měsíc vyrobit až 200 tisíc občanských průkazů.
                   34:36
                   Zneužití cizích dokladů
                    Důvod pro výměnu dokladů je i jejich ztráta nebo krádež. Česká televize ale zaznamenala případy, kdy to jedna návštěva úřadu nespravila.
                    36:16
                    Česká diplomacie v kauze bratrů Michalákových
                     Premiér Bohuslav Sobotka chce prověřit další kroky, které by vláda a diplomacie mohly udělat v případě synů Evy Michalákové. Včera o tom jednal s poslankyní Jitkou Chalánkovou.
                     38:39
                     Hospitalizované děti
                      Dva žáci jsou stále v nemocnici poté, co byli se školou bruslit na zimním stadionu v Černošicích u Prahy. Podle informací zástupkyně ředitelky školy mají poleptané dýchací cesty čpavkem.
                      39:01
                      První demokratické volby v Barmě
                       Barmu v neděli čekají historické volby - první demokratické. Očekává se drtivé vítězství strany Národní liga pro demokracii, kterou vede nositelka Nobelovy ceny míru Su Či.
                       41:21
                       Čistění lesa od nebezpečné munice
                        Z Bořího lesa na Břeclavsku začaly mizet granáty a střely do minometů z druhé světové války. Zbavit se nebezpečné munice vyjde na 50 milionů korun.
                        43:26
                        USA posílí bezpečnost v letadlech z Blízkého východu
                         43:40
                         Kniha, která vstoupila do předvolební kampaně
                          Bývalý americký prezident George Bush starší se v nové knize opřel do nejbližších spolupracovníků svého syna George - viceprezidenta Cheneyho a ministra obrany Rumsfelda za jejich příliš tvrdý přístup.
                          46:00
                          Mezinárodní přehlídka spisovatelů
                           Živý vstup Karolíny Kočí.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž44 minut
                           Další díl
                           7. listopad 2015

                           Přehled dílů

                           Stopáž54 minut

                           25. září

                           Headlines — Tripartita o rozpočtu a minimální mzdě — Jednání vlády, odborů a firem o rozpočtu — Debata o růstu minimální mzdy — Návrhy na zvýšení minimální mzdy — Emisní norma Euro 7 — Eurokomisař pro obchod v Číně — Předčasný odchod do důchodu — Jízdné Českých drah — Priority vrchního státního žalobce Dragouna — Nová technika pro Ukrajinu — Ukrajinské ženy v mužských profesích — Obžaloba za požár ve Vejprtech — Digitalizace historicky cenných knih — Šíření ruské propagandy a dezinformací — Nová zelená úsporám dílčí i celkové renovace — Důvěra v českou ekonomiku — Požár velkoskladu na Nymmbursku — Výměna chlopně bez celkové anestezie — Ceny elektřiny a plynu — Úspory výměnou zdrojů energie — Vývoj cen elektřiny — Poradny pomůžou s levnějšími energiemi — Přípravy tepláren na zahájení sezony — Kauza šifrovaného telefonu ministra Rakušana — Prodej sídla České pošty — Otevření dalšího úseku mezi Plzní a Přešticemi — Ukončení stávky v Hollywoodu — Mrtví po střetu v Kosovu — Kontroly proti nelegální migraci — Nalezená hrobka Sakkáře — Změna pro vinaře vlivem zmšny klimaty — Petice proti psí vyhlášce v Břeclavi — Podzimní výlovy rybníků — Zdrogovaný muž vytrhal kabely v brněnské nemocnici — Velkoformátové promítání světových děl — Benefiční koncert v Pardubicách na nový hospic

                           25. 9. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           25. září

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           25. 9. 2023 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           24. září

                           Headlines — Zlevňování energií — Ceny tepla — Platby za energie — Drony ve válce na Ukrajině — Situace v Náhorním Karabachu — Změny v systému státního zastupitelství — Škoda Auto míří na vietnamský trh — Pražské fotbalové derby — Předvolební kampaň v Polsku — Sankce proti ruským oligarchům — Situace ve zdravotnictví — Výstava Mariny Abramovičové — Ceny pohonných hmot v Polsku — Vzorky z planetky se vrátily na Zemi — Výstava psů — Krádeže na polích — Pravidla pro mentory a mladé řidiče — Do autoškoly v 15 letech — Pravidla pro 17leté řidiče — Růst otcovské — Incident v Kosovu — Elektromobilita ve Velké Británii — Jednání o státním rozpočtu na příští rok — Digitalizace obcí — Nehoda na D5 — Jericho na seznamu UNESCO — Připomínky Bitvy na Bílé Hoře — Dopravní uzavírky v Olomouci — Sbírka na pomoc dvouletému Martinovi — Výstava Nová vlast Československo

                           24. 9. 2023 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           24. září

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           24. 9. 2023 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           23. září

                           Headlines — Změny zdravotní pojišťovny — Benefity u zdravotních pojišťoven — Počet pojišťenců — Páteční útoku v Sevastopolu — Příslib nových raket pro Ukrajinu — Automatizované obchody — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Vazba za pobodání školačky — Migrace v Německu — Situace v Náhorním Karabachu — Připomínka mobilizace ze září 1938 — 80 let opery Brundibár — Památník Karla Čapka — Návrat prezidenta z USA — Den za obnovu lesa — Zalesňování Ještědu — Vážná nehoda na Českolipsku — Špačci škodí vinařům — Solární panely vadí památkářům — Pravidla podle NPÚ — Obvinění amerického senátora z korupce — Týden do voleb na Slovensku — Obchvat Havlíčkova Brodu — Peníze na výuku češtiny uprchlíků — Zdanění tichého vína — Papež František v Marseille — Nové autobusy v pražské MHD — Podvodná nabídka na Facebooku — Oprava žďárského divadla — Průzkum Macochy

                           23. 9. 2023 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           23. září

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           23. 9. 2023 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           22. září

                           Headlines — Konsolidační balíček — Třetí čtení ve sněmovně — Změny v úsporném balíčku — Ukrajinské útoky na Krymu — Boje na Ukrajině — Zelenskyj v Kanadě — Jednání hejtmanů — Nelegální migrace v Německu — Papež v Marseille — Jednání o Náhorním Karabachu — Indická lunární sonda — Den bez aut — Tresty za vzpouru ve vězení — Film Bratři — Jednání o růstu platů ve veřejné sféře — Prodej pozemků na Smíchově — Uprchlíci na Hodonínsku — Odložení nových vzdělávacích plánů na školách — Vyšetřování výbuchu na Prostějovsku — Výroky národního protidrogového koordinátora — Náměstí ve Světlé nad Sázavou — Hygienické požadavky na dětské skupiny — Střelba v Uherském Hradišti — Soud s dvojicí aktivistů v Číně — Vývoj nových českých družic — Spor o nový dokument Agnieszky Hollandové — Bourání budovy dolního nádraží v Brně — Rehabilitace po transplantacích — Pastva ovcí v lese na podporu biodiverzity — Začíná filmový festival v Plzni — Piloti horkovzdušných balónů

                           22. 9. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           22. září

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           22. 9. 2023 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           21. září

                           Jednání Národní rozpočtové rady — Plnění státního rozpočtu — Letošní schodek — Roztržka mezi Varšavou a Kyjevem — Rupert Murdoch odchází z vedení společností — Ceny pohonných hmot — Soud v kauze otravy řeky Bečvy — Transformace České pošty — Vzdušné útoky na ukrajinská města — Ruské útoky proti Ukrajině — Technika na odminování pro Ukrajinu — Vyšetřování pobodání školačky v Brně — Stěhování Věstonické Venuše — Střety v Náhorním Karabachu — Jednání v OSN — Nelegální alkohol — Pronásledování řidičky v Praze — Předpověď počasí — Mezinárodní den Alzheimerovy choroby — Nová zjištění k vraždě Otýlie Vranské — Policie ukázala na pravděpodobné pachatele — Poslední den Otýlie Vranské — Nevyřešené vraždy — Návštěva Karla III. ve Francii — Jednání zastupitelstva Českého Krumlova — Kasino v Poličce na Svitavsku — Vztahy Saudské Arábie s Izraelem — Hospodaření Českých drah — Tendr na stavbu nové linky metra — Málo vody v Teplé Vltavě — Financování zdravotnictví — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Nový vrchní státní zástupce v Olomouci — Návrh na změnu názvu Indie — Konference PBI Prague — Výbuch domu v Otinovsi na Prostějovsku — Koncert Moravské filharmonie

                           21. 9. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           21. září

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           21. 9. 2023 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám