49 minut

22. říjen 2015

Obsah dílu

Kritka OSN — Kritika OSN — Zacházení s uprchlíky — Napjatá situace na srbsko–chorvatské hranici — Zadržování české delegace v Moskvě — Zadržování české delegace v Moskvě — Peníze pro Fond ohrožených dětí — Vyšetřování nehody ve Studénce — Útok ve Švédské škole — Seifertovy verše v podání Luďka Munzara — Omluva I. Rittigovi — Sporný nákup kybernetického nože — Odškodnění klientů CK — Úmyslné ničení stromů — Vzájemné vyšetřování policistů — Reakce politiků — Jak vlastně policejní složky fungují a jaké jsou jejich vztahy? — Vzájemné vyšetřování policistů — Reuven Rivlin v Praze — Kontroly kvůli alkoholu — Změny ve stavebním zákoně — Výměna zpravodajských informací mezi USA a Ruskem — Odškodnění pro pokladní České pošty — Hillary Clintonová v Kongresu — Nové dokumenty ČT — Ceny za nejlepší projekty aplikovaného výzkumu

Části dílu

00:33
Kritka OSN
  Ostrá kritika Česka kvůli přístupu k uprchlíkům. Vysoký komisař OSN pro lidská práva obvinil zdejší úřady ze systematického porušování práv běženců.
  03:33
  Kritika OSN
   Rozhovor s ministrem Chovancem.
   05:12
   Zacházení s uprchlíky
    Některé výhrady vysokého komisaře OSN vyplývají přímo z českých zákonů. Rozhovor s Milanem Chovancem.
    07:30
    Napjatá situace na srbsko–chorvatské hranici
     Slovinsko je další zemí, která oficiálně žádá Brusel, aby jí ostatní členské státy pomohly zvládat příliv uprchlíků.
     09:48
     Zadržování české delegace v Moskvě
      Pracovníci moskevského letiště blokovali téměř pět hodin českou delegaci. Skupina v čele s místopředsedou sněmovny Petrem Gazdíkem letěla odhalit památník padlým československým legionářům.
      12:45
      Zadržování české delegace v Moskvě
       Živý vstup Miroslava Karase.
       13:49
       Peníze pro Fond ohrožených dětí
        Fond ohrožených dětí dostane od prezidenta republiky finanční podporu ve výši dva a půl milionu korun. Peníze by na účet fondu měly přijít v prosinci, ten je použije hlavně na provoz zařízení, nebo na dárky pro děti k Vánocům.
        16:12
        Vyšetřování nehody ve Studénce
         Živý vstup Pavla Navrátila.
         19:08
         Útok ve Švédské škole
          Maskovaný útočník ozbrojený mečem zabil na jihozápadě Švédska učitele a studenta místní školy.
          19:25
          Seifertovy verše v podání Luďka Munzara
           Verše nejslavnějšího českého básníka Jaroslava Seiferta, ožívají v pražské Viole. Tvorbu autora, známého i pro své občanské postoje, signatáře Charty 77 a nositele Nobelovy ceny za literaturu, představuje Luděk Munzar.
           21:24
           Omluva I. Rittigovi
            22:31
            Sporný nákup kybernetického nože
             Policie znovu otevřela vyšetřování údajně předraženého nákupu kybernetického nože pro fakultní nemocnici Ostrava.
             25:22
             Odškodnění klientů CK
              V případě krachu cestovní kanceláře by měly pojišťovny odškodňovat klienty pouze do výše sjednaného limitu. Takovou změnu dnes přijal Senát a vrátil novelu zákona o podnikání v cestovním ruchu zpátky do sněmovny.
              26:11
              Úmyslné ničení stromů
               Téměř čtyři sta stromů někdo úmyslně poškodil v lesích na Semilsku. Ve dvou lokalitách u Jesenného platí zákaz vstupu do lesa.
               27:56
               Vzájemné vyšetřování policistů
                Válka policistů, jak tvrdí řada médií, nebo jen shoda dvou nesouvisejících případů? Před týdnem úřadoval Útvar pro odhalování organizovaného zločinu v Olomouci. Jeho detektivové zadrželi i policisty. To ale obvykle přísluší jen GIBSu.
                30:43
                Reakce politiků
                 Na situaci už reagují i politici. Z některých stran se ozývá, že by vztahy ve sboru mělo řešit předsednictvo Bezpečnostní rady státu.
                 33:01
                 Jak vlastně policejní složky fungují a jaké jsou jejich vztahy?
                  Generální inspekce bezpečnostních sborů stojí mimo policii, i když v ní často bývalí policisté pracují.
                  34:04
                  Vzájemné vyšetřování policistů
                   Živý vstup Jiřího Hynka.
                   36:16
                   Reuven Rivlin v Praze
                    Česko a Izrael by měly spolupracovat především v oblasti moderních technologií. Shodli se na tom prezident Zeman a jeho izraelský protějšek Rivlin, který dnes ukončil svou státní návštěvu.
                    38:33
                    Kontroly kvůli alkoholu
                     Rozsáhlé kontroly zaměřené na prodej alkoholu a tabáku dětem v barech odhalily téměř šest stovek přestupků a trestných činů.
                     38:48
                     Změny ve stavebním zákoně
                      Novela zákona o stavebnictví je podle zástupce ombudsmana Stanislava Křečka zbytečná a zrychlení povolování staveb nepřinese.
                      40:35
                      Výměna zpravodajských informací mezi USA a Ruskem
                       41:03
                       Odškodnění pro pokladní České pošty
                        Ministerstvo spravedlnosti nemusí oloupené pokladní České pošty Heleně Baudyšové zaplatit milion korun kvůli soudním průtahům.
                        41:34
                        Hillary Clintonová v Kongresu
                         Kandidátka na americkou prezidentku Hillary Clintonová právě v těchto chvílích vypovídá v Kongresu na dlouho očekávaném slyšení k útoku v libyjském Benghází.
                         43:55
                         Nové dokumenty ČT
                          Skoro 140 nových dokumentárních projektů letos odstartovala Česká televize.
                          44:42
                          Ceny za nejlepší projekty aplikovaného výzkumu
                           Živý vstup Mariany Kopecké.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž48 minut
                           Další díl
                           23. říjen 2015

                           Přehled dílů

                           Stopáž54 minut

                           23. únor

                           Headlines — Miliardové investice krajů do oprav — Debaty o dělení daní — Příjmy krajů — Ruské drony zasáhly Oděsu a Dnipro — Vojenský kaplan — Setkání s uprchlíky na Hradě — Dohoda o dodávce pušek — Pomoc pro Ukrajinu — Třetí povodňová vlna roku — Reakce na zemědělské protesty — Místa útoků jako cíle turistů — Nehoda na D5 — Bill Clinton v Praze — Ocenění pro kameramana Josefa Špeldu — Rozhodnutí v kauze Sebastiana Kurze — Modul Odysseus přistál na Měsíc — Pád kabiny lanové dráhy na Ještěd — Václavské skály a příprava na ferraty — Pohřeb Alexeje Navalného — Tragický požár ve Valencii — Jak hospodařit v lesích — Lesy v Česku — Spásání rozlehlých luk — Petiční stánek před Úřadem vlády — Odblokované miliardy z EU pro Polsko — Částečná legalizace marihuany — Stížnost na kaolinové doly — Sankce proti Rusku — Průzkum o válce — Útěk před válkou ze Záporoží — Dopravní spojení v okolí Velkých Opatovic — Maďarsko koupí od Švédska čtyři stíhačky Gripen — Propojení státních peněžních ústavů — Odkaz Jana Zajíce — Zemřel Petr Moos — Pomoc od zkušených vozíčkářů

                           23. 2. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           23. únor

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           23. 2. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           22. únor

                           Headlines — Protesty zemědělců — Průběh protestu v Česku — Protesty zemědělců v Evropě — Požadavky zemědělců — Požadavky protestujících zemědělců — Střelba na dálnici u Jeruzaléma — Situace v Pásmu Gazy — Penze pro naročné profese — Rekordní úspora energií — Vyšetřování manažerů Krajské zdravotní — Nejlepší český komiks loňského roku — Boje na Ukrajině — Demonstrace před hutí Liberty — Schodek na důchodovém účtu — Předpověď počasí na další dny — Případ znásilněné dívky z Brna — Redefinice znásilnění — Soud v kauze Cimický — Ochrana lodí v Rudém moři — Ostatky Alexeje Navalného — Brněnské vodojemy — Jmenování soudců — Potratová legislativa v Polsku — Biden označil Putina za šíleného hajzla — Turečtí fanoušci v Praze — Pomoc Ukrajině — Hendikepovaní Ukrajinci v ČR — Migranti v Albánii — Ochrana vystavovaných děl ve Francii — Architekt Karel Hubářek by oslavil sto let — Projekt na usmíření pachatelů s obětmi — Virtuální vesmírná stanice

                           22. 2. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           22. únor

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           22. 2. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           21. únor

                           Realitní trh — Rostoucí ceny nemovitostí — Ceny nemovitostí — Dostupnost bydlení — Unijní sankce proti Rusku — Předvolávání ruských velvyslanců — Jednání o reformě penzí — Jednání o důchodové reformě — Podíl obnovitelných zdrojů na výrobě elektřiny — Šet let od vraždy Kuciaka a Kušnírové — Růst německé ekonomiky — Česká studentská filharmonie pod vedením Hrůši — Německo nabízí Česku tanky — Vyšetřování korupce v Krajské zdravotní — Vyšetřování pádu domu v Kolíně — Opravy kostela sv. Jakuba v Brně — Léčba malého Martina — Kampaň proti domácímu násilí — Šíření černého kašle — Příznaky černého kašle — Chřipková epidemie — Soudní spory bývalých klientů H-Systemu — Přihlášky na střední školy — Soud o vydání Assange — Stávka čínských dělníků — Změna majitelů Smartwings — Retrogaming ve Vsetíně — Problémy ostravské huti Liberty — Angolský prezident v Praze — Izraelský parlament proti vzniku Palestiny — Spalovna komunálního odpadu na Táborsku — Rekultivace lomu ČSA — Divadelní hra o Davidu Beckhamovi — 35 let od posledního odsouzení V. Havla — Lyžařské zájezdy bez sněhu

                           21. 2. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           21. únor

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           21. 2. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           20. únor

                           Velitelské shromáždění — Priority české armády — Výdaje ČR na obranu — Boje na Ukrajině — Nákup munice pro Ukrajinu — Von der Leyenová chce opět do čela Evropské komise — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Podávání přihlášek na střední školy — Financování regionálního školství — Zásah v Krajské zdravotní — Výtvarné ztvárnění sportu — Zkrácené úvazky pro důchodce — Hlasování maďarského parlamentu o členství Švédska v NATO — Dvě stě let o pojmenování prvního dinosaura — Posouzení lanovky z Podbaby do Troji — Výbuch v Horšovském Týně — Testování Neuralinku — Pomoc lidem se závislostmi — Posilování armády — Situace v Evropě — Nové klidové lokality na Šumavě — Soud o vydání Julia Assange — Protest zemědělců v Polsku — Trest pro Jaroslava Popelku — Jednání Rady bezpečnosti o situaci v Gaze — Přísnější pravidla pro demonstrace v Británii — Zabezpečení svahu u Brandýsa nad Orlicí — Sršeň asijská — Archeologický výzkum na východě Čech — Zaměstnávání lidí z Ukrajiny — Nevhodné podmínky na ubytovnách — Tahiti proti olympijské soutěži

                           20. 2. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           20. únor

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           20. 2. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           19. únor

                           Protest zemědělců v Praze — Požadavky protestujících zemědělců — Důvody k protestu — Další chystané protesty — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Ministři zahraničí EU jednali v Bruselu — Hořící halda v Ostravě — Policejní vyšetřování v Krajské zdravotní — Ceny BAFTA — Situace v Pásmu Gazy — Dva roky protiruských sankcí — Renovace nádraží ve Františkových Lázních — Nečas neuspěl s dovoláním — Model umělé inteligence generující videa — Čínský lunární Nový rok — Pobyt rodičů s dětmi v nemocnicích — Pocta Jaromíru Jágrovi v Pittsburghu — Vyřazení dresu s číslem 68 — Projev Jágra v Pittsburghu — Dlouholetí vrcholoví sportovci — Dlouholetí čeští sportovci — Boje o Avdijivku — Boje na Ukrajině — Policie pátrá po podvodnících — Zájem o rekvalifikační kurzy — Budoucí sestava Evropské komise — Začátek semestru na Filozofické fakultě v Praze — Uzavřená Eiffelova věž — Sanace skály v Brandýse nad Orlicí — Poslední hodiny k podání přihlášky na SŠ — Situace v Liberty Ostrava — Úbytek návštěvníků hor — Sto let od narození Františka Vláčila

                           19. 2. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           19. únor

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           19. 2. 2024 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám