48 minut

22. říjen 2015

Obsah dílu

Kritka OSN — Kritika OSN — Zacházení s uprchlíky — Napjatá situace na srbsko–chorvatské hranici — Zadržování české delegace v Moskvě — Zadržování české delegace v Moskvě — Peníze pro Fond ohrožených dětí — Vyšetřování nehody ve Studénce — Útok ve Švédské škole — Seifertovy verše v podání Luďka Munzara — Omluva I. Rittigovi — Sporný nákup kybernetického nože — Odškodnění klientů CK — Úmyslné ničení stromů — Vzájemné vyšetřování policistů — Reakce politiků — Jak vlastně policejní složky fungují a jaké jsou jejich vztahy? — Vzájemné vyšetřování policistů — Reuven Rivlin v Praze — Kontroly kvůli alkoholu — Změny ve stavebním zákoně — Výměna zpravodajských informací mezi USA a Ruskem — Odškodnění pro pokladní České pošty — Hillary Clintonová v Kongresu — Nové dokumenty ČT — Ceny za nejlepší projekty aplikovaného výzkumu

Části dílu

00:33
Kritka OSN
  Ostrá kritika Česka kvůli přístupu k uprchlíkům. Vysoký komisař OSN pro lidská práva obvinil zdejší úřady ze systematického porušování práv běženců.
  03:33
  Kritika OSN
   Rozhovor s ministrem Chovancem.
   05:12
   Zacházení s uprchlíky
    Některé výhrady vysokého komisaře OSN vyplývají přímo z českých zákonů. Rozhovor s Milanem Chovancem.
    07:30
    Napjatá situace na srbsko–chorvatské hranici
     Slovinsko je další zemí, která oficiálně žádá Brusel, aby jí ostatní členské státy pomohly zvládat příliv uprchlíků.
     09:48
     Zadržování české delegace v Moskvě
      Pracovníci moskevského letiště blokovali téměř pět hodin českou delegaci. Skupina v čele s místopředsedou sněmovny Petrem Gazdíkem letěla odhalit památník padlým československým legionářům.
      12:45
      Zadržování české delegace v Moskvě
       Živý vstup Miroslava Karase.
       13:49
       Peníze pro Fond ohrožených dětí
        Fond ohrožených dětí dostane od prezidenta republiky finanční podporu ve výši dva a půl milionu korun. Peníze by na účet fondu měly přijít v prosinci, ten je použije hlavně na provoz zařízení, nebo na dárky pro děti k Vánocům.
        16:12
        Vyšetřování nehody ve Studénce
         Živý vstup Pavla Navrátila.
         19:08
         Útok ve Švédské škole
          Maskovaný útočník ozbrojený mečem zabil na jihozápadě Švédska učitele a studenta místní školy.
          19:25
          Seifertovy verše v podání Luďka Munzara
           Verše nejslavnějšího českého básníka Jaroslava Seiferta, ožívají v pražské Viole. Tvorbu autora, známého i pro své občanské postoje, signatáře Charty 77 a nositele Nobelovy ceny za literaturu, představuje Luděk Munzar.
           21:24
           Omluva I. Rittigovi
            22:31
            Sporný nákup kybernetického nože
             Policie znovu otevřela vyšetřování údajně předraženého nákupu kybernetického nože pro fakultní nemocnici Ostrava.
             25:22
             Odškodnění klientů CK
              V případě krachu cestovní kanceláře by měly pojišťovny odškodňovat klienty pouze do výše sjednaného limitu. Takovou změnu dnes přijal Senát a vrátil novelu zákona o podnikání v cestovním ruchu zpátky do sněmovny.
              26:11
              Úmyslné ničení stromů
               Téměř čtyři sta stromů někdo úmyslně poškodil v lesích na Semilsku. Ve dvou lokalitách u Jesenného platí zákaz vstupu do lesa.
               27:56
               Vzájemné vyšetřování policistů
                Válka policistů, jak tvrdí řada médií, nebo jen shoda dvou nesouvisejících případů? Před týdnem úřadoval Útvar pro odhalování organizovaného zločinu v Olomouci. Jeho detektivové zadrželi i policisty. To ale obvykle přísluší jen GIBSu.
                30:43
                Reakce politiků
                 Na situaci už reagují i politici. Z některých stran se ozývá, že by vztahy ve sboru mělo řešit předsednictvo Bezpečnostní rady státu.
                 33:01
                 Jak vlastně policejní složky fungují a jaké jsou jejich vztahy?
                  Generální inspekce bezpečnostních sborů stojí mimo policii, i když v ní často bývalí policisté pracují.
                  34:04
                  Vzájemné vyšetřování policistů
                   Živý vstup Jiřího Hynka.
                   36:16
                   Reuven Rivlin v Praze
                    Česko a Izrael by měly spolupracovat především v oblasti moderních technologií. Shodli se na tom prezident Zeman a jeho izraelský protějšek Rivlin, který dnes ukončil svou státní návštěvu.
                    38:33
                    Kontroly kvůli alkoholu
                     Rozsáhlé kontroly zaměřené na prodej alkoholu a tabáku dětem v barech odhalily téměř šest stovek přestupků a trestných činů.
                     38:48
                     Změny ve stavebním zákoně
                      Novela zákona o stavebnictví je podle zástupce ombudsmana Stanislava Křečka zbytečná a zrychlení povolování staveb nepřinese.
                      40:35
                      Výměna zpravodajských informací mezi USA a Ruskem
                       41:03
                       Odškodnění pro pokladní České pošty
                        Ministerstvo spravedlnosti nemusí oloupené pokladní České pošty Heleně Baudyšové zaplatit milion korun kvůli soudním průtahům.
                        41:34
                        Hillary Clintonová v Kongresu
                         Kandidátka na americkou prezidentku Hillary Clintonová právě v těchto chvílích vypovídá v Kongresu na dlouho očekávaném slyšení k útoku v libyjském Benghází.
                         43:55
                         Nové dokumenty ČT
                          Skoro 140 nových dokumentárních projektů letos odstartovala Česká televize.
                          44:42
                          Ceny za nejlepší projekty aplikovaného výzkumu
                           Živý vstup Mariany Kopecké.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž48 minut
                           Další díl
                           23. říjen 2015

                           Přehled dílů

                           Stopáž54 minut

                           30. červen

                           Headlines — Končí summit NATO v Madridu — Rozšiřování NATO — Válka na Ukrajině — Kde se bojuje — Situace v Doněcké oblasti — Gazprom nevyplatí dividendy — Následky silných bouřek — Odhad růstu HDP — Prodloužení těžby v OKD — Politická krize v Izraeli — Výročí návratu Hongkongu pod čínskou správu — Stavba obchvatu Frýdku-Místku — Přípravy na festival v Karlových Varech — Ceny pohonných hmot — Obvinění kvůli zakázkám na jižní Moravě — Konec školního roku — Dopravní policie chystá více kontrol — Českem prošly silné bouřky — Následky bouřek v jižních Čechách — Úklid po večerních bouřkách — Bouřky na Olomoucku — Bouřky ve středních Čechách — Zhodnocení silných nočních bouřek — Předpověď počasí na další dny — Ochrana před přívalovými dešti — Přípravy na start českého předsednictví — Slavností start předsednictví v Litomyšli — Předávání předsednictví Rady EU — Konec nouzového stavu — Rozsudky za teroristické útoky v Paříži — Spolupráce ČR a Izraele v kyberbezpečnosti — Graubner opouští pozici olomouckého arcibiskupa

                           30. 6. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           30. červen

                           Ve znakovém jazyce

                           30. 6. 2022 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           29. červen

                           Summit NATO v Madridu — NATO posiluje východní křídlo — Rozšiřování NATO — Jednání o rozšíření NATO — Vláda o životním minimu — Růst životního minima — Válka na Ukrajině — Intenzivnější ostřelování měst na Ukrajině — Spory mezi Litvou a Ruskem — Budoucnost českého letectva — Změna příspěvků pro solidární domácnosti — Jmenování mínistra školství — Priority nového ministra školství — Osvobození Svobody v kauze Opencard — Následky bouřek — Bouřky hrozí až do čtvrtka — Krupobití v Moravském Berouně — Budoucnost spalovacích motorů — Infrastruktura pro elektromobilitu — Ceny pohonných hmot — Ceny elektromobilů — Syntetická paliva — Soud s podezřelými z útoku v Bataclanu — Priority podnikatelů v době předsednictví — Nejčastěji loni lidé umírali na covid-19 — Změna příspěvku na bydlení — Vyšetřování útoku na Kapitol — Trest pro Ghislaine Maxwellovou — Na Pustevnách si turisté připlatí — Okolnosti prezidentovy hospitalizace — Nové letní kino — Koncert Tomáše Kluse

                           29. 6. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           29. červen

                           Ve znakovém jazyce

                           29. 6. 2022 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           28. červen

                           Headlines — Summit zemí G7 — Závěry summitu G7 — Začíná summit NATO v Madridu — Síly rychlé reakce NATO — Útok na ukrajinské obchodní centrum — Ostřelování ukrajinského Dnipru — Uprchlíci z Ukrajiny v ČR — Výměna ministra školství — Jednání valné hromady ČEZ — Předsedkyně francouzského Národního shromáždění — Letní Shakespearovské slavnosti — Mrtví beženci v Texasu — Vyjednávání o platech ve veřejné sféře — Trest pro dozorce z koncentračního tábora — Následky silných bouřek — Šíření koronaviru — Varianty koronaviru — Podmínky při cestování — Podmínky pro vstup do zemí — Spor ombudsmana a jeho zástupkyně — Vyšetřování útoku na Kapitol — Priority MPSV — Nesouhlas se slučováním policejních oddělení — Výběr nového šéfa FAÚ — Budoucnost aut se spalovacím motorem — Nehoda vlaku v USA — Výplata vkladů zkrachovalé Sberbank — Vyhoštění ruských velvyslanců z Bulharska — Test autonomních robotů — Škoda po nehodě pendolina — Výběh pro vlky na Šumavě — Nález amatérských hledačů

                           28. 6. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           28. červen

                           Ve znakovém jazyce

                           28. 6. 2022 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám