49 minut

25. září 2015

Obsah dílu

Miliardové nedoplatky na daních — Postup proti daňovým únikům — Kancléř bez prověrky — Setrvání Mynáře v kancléřskem úřadu — Důvěra v prezidenta — Papež v OSN — Provizorní tábor pro uprchlíky — Václav Klaus: Referendum kvůli kvótám — Ochrana maďarských hranic — Člověk v tísni končí u Luhansku — Člověk v tísni končí u Luhansku — Personální obměna ve vedení dopravního podniku — Noc vědců — Záchrana pošramocené pověsti — Krádež vzácného relikviáře — Začíná chřipková sezona — Dálnice bez švů — Policejní kontroly na silnicích — Krach cestovní kanceláře kvůli povinnému pojištění — Odškodné za úrazy a nemoci z povolání — Pojištění strojvedoucích proti úrazu — Tunel Blanka týden od otevření — Vyšší rychlost na silnicích I. třídy — Čínský prezident ve Spojených státech — Skandál Volkswagenu — Pochybení v policejním zásahu — Ovocnáři: Nižší sklizeň, vyšší kvalita — Výslech Seppa Blattera — Nález ostatků Mony Lisy?

Části dílu

00:35
Miliardové nedoplatky na daních
  Kontrolní hlášení DPH budou pro výběr daní důležitější než připravovaná elektronická evidence tržeb. Řekl to ministr financí Andrej Babiš. Pomoci by měly i registrační pokladny, které se spustí v polovině příštího roku.
  04:39
  Postup proti daňovým únikům
   Hostem Událostí je Jaroslav Faltýnek, předseda poslaneckého klubu hnutí ANO.
   08:10
   Kancléř bez prověrky
    Kancléř prezidenta republiky Vratislav Mynář potvrdil, že nezískal bezpečnostní prověrku. Zároveň dodal, že zatím zůstává ve funkci. Vůbec poprvé téma své prověrky komentoval v rozhovoru.
    09:52
    Setrvání Mynáře v kancléřskem úřadu
     Většina politiků z řad opozice i koalice si myslí, že by měl prezident kancléře Vratislava Mynáře odvolat.
     10:31
     Důvěra v prezidenta
      Prezidentu Zemanovi důvěřuje podle CVVM 55 procent lidí. V minulém, červnovém průzkumu tak velkou podporu neměl. Zveřejněná čísla pocházejí ze začátku září a neodrážejí tak současné dění – třeba kolem kancléře Mynáře.
      10:48
      Papež v OSN
       Živý vstup zpravodaje Martina Řezníčka.
       13:02
       Provizorní tábor pro uprchlíky
        Ministr obrany spolu s náčelníkem generálního štábu na obhlídce zkušebně vystavěného uprchlického tábora v Libavé. V případě nedostatečných kapacit ho mohou vojáci postavit – kdekoliv v Česku nebo i v zahraničí. Pokud to nařídí vláda.
        15:36
        Václav Klaus: Referendum kvůli kvótám
         Vláda by kvůli svému postupu při bruselském jednání o přijetí migračních kvót měla požádat veřejnost o důvěru – a to buď formou referenda, nebo mimořádných voleb.
         16:43
         Ochrana maďarských hranic
          Maďarsko chce k ostraze jižních hranic nasadit tisíce vojáků s obrněnými transportéry a tanky. Uvedl to náčelník generálního štábu. Plot proti migrantům na hranici s Chorvatskem je podle Budapešti prakticky hotový.
          17:21
          Člověk v tísni končí u Luhansku
           Deset z jedenácti humanitárních organizací musí odejít z Luhanské oblasti na východě Ukrajiny. Mezi nimi Lékaři bez hranic nebo Člověk v tísni.
           18:05
           Člověk v tísni končí u Luhansku
            Živý vstup zpravodaje Miroslava Karase z Moskvy.
            19:30
            Personální obměna ve vedení dopravního podniku
             Pražská primátorka Adriana Krnáčová chce nového ředitele dopravního podniku. Není prý spokojena s tím, jak firma funguje – řekla to v rozhovoru pro ČTK. Požaduje změnu na místě šéfa společnosti Jaroslava Ďuriše i na pozicích členů představenstva.
             20:02
             Noc vědců
              Živý vstup redaktorky Lucie Křížkové.
              22:05
              Záchrana pošramocené pověsti
               Má zachránit pověst největší automobilky světa. Novým ředitelem koncernu VW se stal Mathias Müller, dosavadní šéf Porsche. Ani on ale zatím neví, kolik bude firmu její obří skandál stát.
               24:05
               Krádež vzácného relikviáře
                Tři dny před svatováclavským svátkem ohlásila církev krádež relikviáře se světcovými ostatky. Zatím nedopadený zloděj ho sebral minulou sobotu z volně přístupné části kostela v Prostějově.
                24:27
                Začíná chřipková sezona
                 Riziková doba virových onemocnění se podle hygieniků blíží, a proto by na ni měli být lidé připraveni. Doporučují proto očkování proti chřipce. O vakcínu by si měli požádat hlavně starší lidé.
                 26:27
                 Dálnice bez švů
                  Hladší a odolnější dálnice. Taková by měla být ta, která se staví v Karlovarském kraji směrem na Prahu. Dělníci dnes na úseku kolem Lubence začali pokládat povrch speciálním strojem, který na vozovce nedělá švy.
                  28:03
                  Policejní kontroly na silnicích
                   Začínající prodloužený víkend bude ve znamení dopravních policejních kontrol. V rámci preventivní akce chtějí policisté celé tři dny kontrolovat řidiče jak na hlavních tazích, tak na silnicích nižších tříd.
                   28:35
                   Krach cestovní kanceláře kvůli povinnému pojištění
                    První cestovní kancelář končí kvůli novele zákona o podnikání v cestovním ruchu. Pojišťovna jí odmítla prodloužit smlouvu. A podobných případů jsou v Česku desítky.
                    31:03
                    Odškodné za úrazy a nemoci z povolání
                     Vláda ještě musí na příští schůzi schválit nařízení, které zvedá bodovou sazbu ze 120 na 250 Kč tak, aby se odškodňování podle zákoníku práce nelišilo od úpravy v občanském zákoníku.
                     33:57
                     Pojištění strojvedoucích proti úrazu
                      Železniční odbory chtějí po dopravcích zavedení povinného úrazového pojištění pro strojvůdce. Během léta se totiž hned dvakrát stalo, že jejich kolega odnesl srážku s kamionem těžkým zraněním, které zřejmě bude mít trvalé následky.
                      35:54
                      Tunel Blanka týden od otevření
                       Největší podzemní stavba v České republice, tunelový komplex Blanka, za sebou má první pracovní týden v ostrém provozu. Od jeho otevření uplynulo už téměř sedm dní a za tuto dobu jím projely desítky tisíc aut.
                       37:58
                       Vyšší rychlost na silnicích I. třídy
                        Rychlostí až 110 km/h se bude moct jezdit na některých silnicích první třídy – příslušnou novelu zákona totiž podepsal prezident Miloš Zeman.
                        38:13
                        Čínský prezident ve Spojených státech
                         Čínský prezident Si Ťin-pching na své první návštěvě Spojených států. V Bílém domě ho příjal Barack Obama s tím, že chce upřímně mluvit o spolupráci, ale též o neshodách mezi Washingtonem a Pekingem.
                         40:31
                         Skandál Volkswagenu
                          40:54
                          Pochybení v policejním zásahu
                           Policejní prezident zřejmě bude muset vysvětlovat bezpečnostnímu výboru sněmovny, proč jeho úřad ještě neodpověděl na materiály hodnotící únorový policejní zásah v Uherském Brodě.
                           43:31
                           Ovocnáři: Nižší sklizeň, vyšší kvalita
                            Až o deset procent méně jablek, než se čekalo. Mohou být kvalitnější než v jiných letech, hodně je ale i těch malých, neprodejných, která skončí v moštárně. To je hlavní sdělení ovocnářů o letošní sklizni, která nabírá tempo.
                            45:25
                            Výslech Seppa Blattera
                             Švýcarská prokuratura zahájila trestní vyšetřování šéfa světové fotbalové federace Seppa Blattera. Její pracovníci ho začali vyslýchat kvůli podezření ze špatného řízení a zpronevěry.
                             45:40
                             Nález ostatků Mony Lisy?
                              Převratný objev hlásí tým italských badatelů – jedna z koster, které našli ve florentském klášteře svaté Voršily, podle nich patří Moně Lise ze slavného obrazu Leonarda da Vinci.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž45 minut
                              Další díl
                              26. září 2015

                              Přehled dílů

                              Stopáž55 minut

                              27. května

                              Headlines — Oslavy hokejového zlata — Oslavy na Staroměstském náměstí — Čeští hokejisté jsou mistři světa — Oslavy titulu z hokejového šampionátu — Podpora dostupného bydlení — Údery v Rafahu — Ukrajinci zasáhli Rusům radar — Poslední rozloučení s Vlastimilem Harapesem — Dezinformační aktivity z Ruska a Číny — Nové protiruské sankce — Sesuvy půdy na Papui Nové Guineji — Nákaza černým kašlem — Výročí operace Anthropoid — Zájem o zájezdy do Chorvatska — Krajské, senátní a obecní volby — Soud přerušil případ požáru v Českém Švýcarsku — Čeští hokejisté jsou mistři světa — Atmosféra na šampionátu — Prezidnt pogratuloval hokejistům — Oslavy hokejových mistrů — Celková sledovanost — Finále mistrovství světa na obrazovkách — Stávka justičního personálu — Emmanuel Macron v Drážďanech — Dominik Feri nastoupil do vězení — Summit představitelů Jižní Koreje, Číny a Japonska — Čeští studenti obsadili ve finále European Money Quiz druhé místo — Demolice mostu v Semilech — Čeští vojáci cvičí v Litvě — Vrcholí festival Divadelní svět v Brně — Cena Olgy Havlové — Palírnám končí sezóna — Čapí hnízda v ohrožení

                              27. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž55 minut

                              27. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              27. 5. 2024 na ČT24
                              Stopáž49 minut

                              26. května

                              Změny u věku odchodu do důchodu — Zvyšování důchodového věku — Hospodaření systému důchodového pojištění — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Útok z Pásma Gazy na Tel Aviv — Zápas českých hokejistů o zlato — Existenční potíže malých obchodů — Tragický sesuv půdy v Papui-Nové Guineji — Francouzský prezident v Německu — Miliardy pro školství — Dražba nalezeného díla Jana Zrzavého — Změny u zdravotních prohlídek strojvedoucích — Silné bouřky v Česku — Návrat ukradených listin Univerzity Karlovy — Požár STK v Jilemnici — Aleje u silnic bezpečnější pro řidiče — Hokejový zápas o zlato — Finále pohledem hráčů i fanoušků — Úspěchy české hokejové reprezentace — Medaile pro letošní turnaj — Sledovanost hokejových přenosů ČT — Podpora fanoušků na náměstích — Náklady na uspořádání šampionátu — Útraty hokejových fanoušků — Úlovky rybářů pro vlastní spotřebu — Dražší povolenky pro rybáře na Orlíku — Průzkum vraku na dně Karibského moře — Školní obědy pro děti z rodin v nouzi — Obnovena jednodenní chirurgie v Sušici — Záchrana podvyživených psů — Závěr festivalu v Cannes — Romský festival Khamoro

                              26. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž49 minut

                              26. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              26. 5. 2024 na ČT24
                              Stopáž49 minut

                              25. května

                              Pomoc lidem v bytové nouzi — Podpora bydlení — Ztráta bydlení — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Práce ukrajinských hasičů — Česko zasáhly silné bouřky — Češký tým ve finále hokejového MS — Finále MS v hokeji — Předvolební kampaň ve Velké Británii — Zdravotní stav premiéra Fica — Ovoce na šťávy a marmelády — Velký městský okruh v Brně — Dílo Franze Kafky na festivalu Svět knihy — Posuzování příspěvků na péči — Nehoda autobusu v Rakousku — 30 let od odsouzení Ludvíka Zifčáka — Trest za nacistickou vlajku — Holubi likvidují úrodu — Placení daně z nemovitosti — Platba daně z nemovitosti — Zvýšení daní z nemovitosti — Elektronizace zdravotnictví — Sesev půdy na Papui-Nové Guineji — Vpomínka na politické vězně v Jáchymově — Opatření proti přemíře turistů v Barceloně — Den starokladrubského koně — Pravidla pro používání umělé inteligence — 150 let obce baráčnické — Prohlídky soukromých hradů a zámků — Festival elektrických aut

                              25. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž49 minut

                              25. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              25. 5. 2024 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              24. května

                              Návrh státního rozpočtu na příští rok — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce z Izraele na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora — Boje na Ukrajině — Nehoda prezidenta Pavla — Kontroverzní výroky poslance Tomia Okamury — Změny na ruských ministerstvech a v armádě — Čínské cvičení u Taiwanu — Feriho trestní kauza — Zemřel herec a režisér Jan Kačer — Vzpomínky na Jana Kačera — Přípomínka Jana Kačera ve vysílání ČT — Dostavba pražského okruhu — Návrh zákona o odměňování zdravotníků — Úspory českých domácností — Srážka vlaku s lokomotivou — Úspěch českých hokejistů — Ceny ovoce a zeleniny — Ceny výrobců v zemědělství — Ceny ovoce v Polsku — Produkce zeleniny v ČR — Zřícení budovy na Mallorce — Hlasovací lístky před volbami do EP — Propuštění Iva Kaderky — Uctění památky vězňů z Jáchymova — Zákazy předjíždění kamionů — Valorizace finančních náhrad církvím — Cla na čínské elektromobily v USA — Vydatný déšť na jižní Moravě — Hledání invazních druhů rostlin a zvířat — Předvolební kampaň ve Francii — Nový bezpečnostní přeliv na Orlíku — Přípravy všesokolského sletu — Aréna bratří Formanů

                              24. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              24. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              24. 5. 2024 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              23. května

                              Headlines — Stávka v justici — Výdělky soudních zaměstnanců — Průměrný plat zaměstnanců soudů — Nepřímá jednání o izraelských rukojmích — Útoky v Charkově — Čistky na ruském ministerstvu obrany — Energetické úspory českých domácností — Sněmovna o propouštění bez udání důvodu — Nehoda autobusu v Praze — ÚOHS a digitalizace — Čínské cvičení u Tchajwanu — Soudní rozhodnutí nad pachatelem atentátu na slovneského premiéra — Mezinárodní veletrh Svět knihy — Tichá místa na Filozofické fakultě UK — Průměrné ceny pohonných hmot — Falešné lístky na hokej — Sledování hokeje na náměstích — Bouřky v Česku — Hromadné bitka na stadionu — Pořadatelé fotbalových utkání — Okolnosti incidentu na stadionu v Plzni — Propuštění v Zetoru — Německá podpora Ukrajiny — Neštěstí v Mexiku — Jak žádat o voličský průkaz — Debata kandidátů na předsedu EK — Debata ČT před eurovolbami — Závadná voda ve studních — Výpovědi pro zaměstnance z lomu ČSA — Fotografie z Evropského kosmického teleskopu — Kampaň hnutí SPD a Trikolora před volbami do Evropského parlamentu — Nález kostí mamutů v Gobelsburgu — Návrhy na přestavbu haly hlavního vlakového nádraží — Pokuta pro Mondelez v EU — Vyprodavné výpravy do šumavské divočiny — Nové album Lennyho Kravitze

                              23. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              23. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              23. 5. 2024 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám