49 minut

5. srpen 2015

Obsah dílu

Víc míst pro běžence — Víc míst pro běžence — Vývoj české ekonomiky — Češi pohřešovaní v Libanonu — Ukrajinské potíže kvůli dluhům — Vyšetřování vlakové nehody — Kontroly na přejezdech — Vykolejení vlaku v Indii — Zatýkání izraelských radikálů — Souvislost mezi útoky — Koncert písničkářky Patti Smith — Zeman v Číně — Jídelna bez zákazníků — Zamítnutá žádost o odškodnění — Růst tržeb obchodníků — Bezkontaktní placení — Dopravní značka: Pozor los! — Požáry kvůli horku a suchu — Dohašování požáru u Olešné — Obnova shořelého lesa — Změna pravomocí tajných služeb — Politik posmrtně obviněn z pedofilie — Lavina v Itálii — Kauza zpronevěry v ústeckém muzeu — Pravidla pro taxislužby — Svoboda tisku vs. vlastizrada — Nová ochrana kulturního dědictví — Četnická pátračka znovu v ČT

Části dílu

00:33
Víc míst pro běžence
  Ministerstvo vnitra chce dál rozšiřovat záchytná zařízeních pro migranty. Už pozítří otevře tábor ve Vyšních Lhotách na severní Moravě. A od pondělí se o polovinu zvýší kapacita zařízení v Jezové u Bělé pod Bezdězem.
  04:23
  Víc míst pro běžence
   Živý vstup redaktorky Terezy Krumpholzové.
   06:24
   Vývoj české ekonomiky
    Ještě lepší prognóza než dosud. Česká bankovní asociace očekává další akceleraci tuzemského hospodářství. Bankéři nově počítají s růstem HDP o 3,2 procenta.
    08:15
    Češi pohřešovaní v Libanonu
     Pět Čechů pohřešovaných v Libanonu se mohlo stát obětí teroristického činu. Řekl to ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Do Bejrútu zatím osobně nepojede.
     08:45
     Ukrajinské potíže kvůli dluhům
      Ukrajina znovu balancuje na hranici státního bankrotu. Pokud se v nejbližších dnech nedohodne s věřiteli na odepsání alespoň části svého obřího dluhu, nebude na podzim schopná plnit své závazky.
      10:49
      Vyšetřování vlakové nehody
       Včerejší srážku rychlíků u Horažďovic na Klatovsku zavinila obsluha výhybky - potvrdily to výsledky šetření Drážní inspekce. Při nehodě se zranilo padesát lidí. Výhybka byla přehozena pod jedoucím vlakem.
       12:28
       Kontroly na přejezdech
        Živý vstup redaktora Michala Cagaly.
        14:56
        Vykolejení vlaku v Indii
         Nejmíň 24 cestujících zemřelo po vykolejení vlaků v centrální části Indie, přibližně stejný počet se pohřešuje. Způsobily to bleskové záplavy, které podemlely trať na mostě u rozvodněné řeky.
         15:16
         Zatýkání izraelských radikálů
          V Izraeli začalo zatýkání židovských extremistů. Po vraždě 18měsíčního palestinského chlapečka a 16leté izraelské dívky skončil ve vězení i prominentní lídr ultranacionalistických kruhů.
          17:31
          Souvislost mezi útoky
           Mezi střelbou na pláži v Tunisku v červnu a útokem na turisty v muzeu Bardo v březnu existuje souvislost – jasné důkazy o tom má britská protiteroristická jednotka, která se podílí na vyšetřování.
           17:52
           Koncert písničkářky Patti Smith
            Umělkyně tu se svou kapelou představí kompletní album Horses, od jehož vydání letos uplynulo čtyřicet let a které patří k nejzásadnějším nahrávkám rockové historie.
            20:25
            Zeman v Číně
             Evropská komise v rozhovoru pro ČT potvrdila, že nejvyšší představitelé Evropské unie se nezúčastní čínských oslav konce 2. světové války, jejichž součástí má být vojenská přehlídka.
             21:03
             Jídelna bez zákazníků
              Plzeňská vývařovna, která dodala do desítek firem jídlo se salmonelou, začala znovu vařit. Poslední kontrola hygieniků už další závadné jídlo neprokázala.
              22:53
              Zamítnutá žádost o odškodnění
               Signatář Charty 77 Petr Hanzlík neuspěl u soudu se žádostí o odškodnění. StB ho během akce Asanace v roce 82 donutila odejít s rodinou do Rakouska. Přišel o dům i místo v národním podniku Kara.
               23:48
               Růst tržeb obchodníků
                Českým obchodníkům se daří zas o něco lépe. Statistici oznámili, že tržby v maloobchodě v červnu stouply oproti minulému roku o téměř 7 procent. Jde o druhý nejvyšší letošní růst po únoru.
                25:49
                Bezkontaktní placení
                 Česko - země zaslíbená bezkontaktním platebním kartám. Mezi lidmi jich je skoro 7 a půl milionu a provádějí s nimi asi 70 procent všech plateb v obchodech nebo na internetu.
                 26:03
                 Dopravní značka: Pozor los!
                  Kromě koní a žab nová značka i pro losy - pro větší bezpečnost řidičů i zvířat ji žádají ochránci přírody a ministerstvo dopravy není proti.
                  28:07
                  Požáry kvůli horku a suchu
                   Prozatím největší letošní požár se už podařilo dostat hasičům pod kontrolu. Většina jednotek se už z Olešné na Rakovnicku stáhla, z původních zhruba padesáti jich zůstává na místě třináct.
                   31:55
                   Dohašování požáru u Olešné
                    U Olešné mají za sebou hasiči už druhou noční službu. I když mají oheň pod kontrolou, celou uplynulou noc se ještě nacházela skrytá ohniska v kořenech stromů.
                    34:37
                    Obnova shořelého lesa
                     Rozsáhlý lesní požár mají za sebou i lesy v okolí Bzence na jižní Moravě. V květnu před třemi lety tam shořelo víc než 170 hektarů borového lesa.
                     36:07
                     Změna pravomocí tajných služeb
                      Pravomoci tajných služeb se nejspíš zvětší - ústavně-právní výbor Senátu souhlasí. Příští týden doporučí celé horní komoře, aby novelu schválila.
                      36:49
                      Politik posmrtně obviněn z pedofilie
                       Bývalý britský premiér Edward Heath jako další na seznamu prominentních osob podezřelých ze zneužívání dětí. Obvinění proti zesnulému politikovi, která sahají až do 60. let, prověřují detektivové v pěti okrscích.
                       38:48
                       Lavina v Itálii
                        Prudký sesuv půdy v italských Dolomitech poblíž známého střediska Cortina d´Ampezzo zabil 3 lidi, mezi nimi šestapadesátiletého Čecha. Jeho žena je s podchlazením v nemocnici.
                        39:08
                        Kauza zpronevěry v ústeckém muzeu
                         Kvůli podezření ze zpronevěry začala policie šetřit hospodaření muzea v Ústí nad Labem. Audit, který nechal vypracovat nový ředitel, totiž odhalil sérii podezřelých plateb.
                         40:58
                         Pravidla pro taxislužby
                          Napjatou situaci kolem pražských taxislužeb mají pomoci řešit dvě nové pracovní skupiny. Dohodli se na tom zástupci dispečinků s primátorkou Adrianou Krnáčovou.
                          41:39
                          Svoboda tisku vs. vlastizrada
                           Kvůli aféře kolem dvou německých novinářů obviněných z vlastizrady padají hlavy. Ministr spravedlnosti odvolal vrchního státního zástupce, který bloggery začal vyšetřovat.
                           43:40
                           Nová ochrana kulturního dědictví
                            Nový zákon ochrany kulturního dědictví připravuje ministerstvo – jenže už teď s ním některé iniciativy a odborníci nesouhlasí. Počítá totiž s tím, že by kulturní památku vyhlašovalo jen ministerstvo, a to by mohlo komplikovat záchranu některých objektů.
                            45:36
                            Četnická pátračka znovu v ČT
                             Četníci - tentokrát z Luhačovic - se vracejí na obrazovku ČT. Brněnské studio připravuje dvanáctidílný seriál inspirovaný starými kriminálními případy. Na humoresky brněnské pátračky navazuje jen volně.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž48 minut
                             Další díl
                             6. srpen 2015

                             Přehled dílů

                             Stopáž54 minut

                             22. únor

                             22. 2. 2024 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             22. únor

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             22. 2. 2024 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             21. únor

                             Realitní trh — Rostoucí ceny nemovitostí — Ceny nemovitostí — Dostupnost bydlení — Unijní sankce proti Rusku — Předvolávání ruských velvyslanců — Jednání o reformě penzí — Jednání o důchodové reformě — Podíl obnovitelných zdrojů na výrobě elektřiny — Šet let od vraždy Kuciaka a Kušnírové — Růst německé ekonomiky — Česká studentská filharmonie pod vedením Hrůši — Německo nabízí Česku tanky — Vyšetřování korupce v Krajské zdravotní — Vyšetřování pádu domu v Kolíně — Opravy kostela sv. Jakuba v Brně — Léčba malého Martina — Kampaň proti domácímu násilí — Šíření černého kašle — Příznaky černého kašle — Chřipková epidemie — Soudní spory bývalých klientů H-Systemu — Přihlášky na střední školy — Soud o vydání Assange — Stávka čínských dělníků — Změna majitelů Smartwings — Retrogaming ve Vsetíně — Problémy ostravské huti Liberty — Angolský prezident v Praze — Izraelský parlament proti vzniku Palestiny — Spalovna komunálního odpadu na Táborsku — Rekultivace lomu ČSA — Divadelní hra o Davidu Beckhamovi — 35 let od posledního odsouzení V. Havla — Lyžařské zájezdy bez sněhu

                             21. 2. 2024 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             21. únor

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             21. 2. 2024 na ČT24
                             Stopáž55 minut

                             20. únor

                             Velitelské shromáždění — Priority české armády — Výdaje ČR na obranu — Boje na Ukrajině — Nákup munice pro Ukrajinu — Von der Leyenová chce opět do čela Evropské komise — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Podávání přihlášek na střední školy — Financování regionálního školství — Zásah v Krajské zdravotní — Výtvarné ztvárnění sportu — Zkrácené úvazky pro důchodce — Hlasování maďarského parlamentu o členství Švédska v NATO — Dvě stě let o pojmenování prvního dinosaura — Posouzení lanovky z Podbaby do Troji — Výbuch v Horšovském Týně — Testování Neuralinku — Pomoc lidem se závislostmi — Posilování armády — Situace v Evropě — Nové klidové lokality na Šumavě — Soud o vydání Julia Assange — Protest zemědělců v Polsku — Trest pro Jaroslava Popelku — Jednání Rady bezpečnosti o situaci v Gaze — Přísnější pravidla pro demonstrace v Británii — Zabezpečení svahu u Brandýsa nad Orlicí — Sršeň asijská — Archeologický výzkum na východě Čech — Zaměstnávání lidí z Ukrajiny — Nevhodné podmínky na ubytovnách — Tahiti proti olympijské soutěži

                             20. 2. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             20. únor

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             20. 2. 2024 na ČT24
                             Stopáž55 minut

                             19. únor

                             Protest zemědělců v Praze — Požadavky protestujících zemědělců — Důvody k protestu — Další chystané protesty — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Ministři zahraničí EU jednali v Bruselu — Hořící halda v Ostravě — Policejní vyšetřování v Krajské zdravotní — Ceny BAFTA — Situace v Pásmu Gazy — Dva roky protiruských sankcí — Renovace nádraží ve Františkových Lázních — Nečas neuspěl s dovoláním — Model umělé inteligence generující videa — Čínský lunární Nový rok — Pobyt rodičů s dětmi v nemocnicích — Pocta Jaromíru Jágrovi v Pittsburghu — Vyřazení dresu s číslem 68 — Projev Jágra v Pittsburghu — Dlouholetí vrcholoví sportovci — Dlouholetí čeští sportovci — Boje o Avdijivku — Boje na Ukrajině — Policie pátrá po podvodnících — Zájem o rekvalifikační kurzy — Budoucí sestava Evropské komise — Začátek semestru na Filozofické fakultě v Praze — Uzavřená Eiffelova věž — Sanace skály v Brandýse nad Orlicí — Poslední hodiny k podání přihlášky na SŠ — Situace v Liberty Ostrava — Úbytek návštěvníků hor — Sto let od narození Františka Vláčila

                             19. 2. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             19. únor

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             19. 2. 2024 na ČT24
                             Stopáž49 minut

                             18. únor

                             Letošní růst mezd — Komu porostou výdělky — Vývoj růstu mezd — Vojenská pomoc Ukrajině — Druhá nemocnice v Pásmu Gazy mimo provoz — Pondělní protest zemědělců v Praze — Ministr zemědělství po protestech — Pojištění bydlení a úhrady škod — Zatýkání v Rusku na pietních akcích za Navalného — Smog v Katovicích — Nový animovaný film podle Goldlamovy povídky — Debata o předčasných důchodech pro náročné profese — Vývoj kurzu české měny — Operovaný chlapec zpět v Česku — Požár autobusu s hokejisty — Předčasné teplo škodí zemědělské úrodě — Přetížené urgentní přijmy kvůli odkladným výkonům — Pohotovosti v ČR — Vytíženost pohotovostí a záchranné služby — Kritika ministra Beka od krajů — Pomoc Hřensku bez turistů — Potyčka Eritrejců v Haagu — Turecké snahy o návrácení památky — Mistrovství světa v biatlonu — Propalestinská demonstrace v Praze — Debata o zjednodušení administrativy pro lidi i firmy — Výstava orchidejí v Českých Budějovicích — Záchrana pokusných psů

                             18. 2. 2024 na ČT1
                             Stopáž49 minut

                             18. únor

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             18. 2. 2024 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám