48 minut

5. srpen 2015

Obsah dílu

Víc míst pro běžence — Víc míst pro běžence — Vývoj české ekonomiky — Češi pohřešovaní v Libanonu — Ukrajinské potíže kvůli dluhům — Vyšetřování vlakové nehody — Kontroly na přejezdech — Vykolejení vlaku v Indii — Zatýkání izraelských radikálů — Souvislost mezi útoky — Koncert písničkářky Patti Smith — Zeman v Číně — Jídelna bez zákazníků — Zamítnutá žádost o odškodnění — Růst tržeb obchodníků — Bezkontaktní placení — Dopravní značka: Pozor los! — Požáry kvůli horku a suchu — Dohašování požáru u Olešné — Obnova shořelého lesa — Změna pravomocí tajných služeb — Politik posmrtně obviněn z pedofilie — Lavina v Itálii — Kauza zpronevěry v ústeckém muzeu — Pravidla pro taxislužby — Svoboda tisku vs. vlastizrada — Nová ochrana kulturního dědictví — Četnická pátračka znovu v ČT

Části dílu

00:33
Víc míst pro běžence
  Ministerstvo vnitra chce dál rozšiřovat záchytná zařízeních pro migranty. Už pozítří otevře tábor ve Vyšních Lhotách na severní Moravě. A od pondělí se o polovinu zvýší kapacita zařízení v Jezové u Bělé pod Bezdězem.
  04:23
  Víc míst pro běžence
   Živý vstup redaktorky Terezy Krumpholzové.
   06:24
   Vývoj české ekonomiky
    Ještě lepší prognóza než dosud. Česká bankovní asociace očekává další akceleraci tuzemského hospodářství. Bankéři nově počítají s růstem HDP o 3,2 procenta.
    08:15
    Češi pohřešovaní v Libanonu
     Pět Čechů pohřešovaných v Libanonu se mohlo stát obětí teroristického činu. Řekl to ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Do Bejrútu zatím osobně nepojede.
     08:45
     Ukrajinské potíže kvůli dluhům
      Ukrajina znovu balancuje na hranici státního bankrotu. Pokud se v nejbližších dnech nedohodne s věřiteli na odepsání alespoň části svého obřího dluhu, nebude na podzim schopná plnit své závazky.
      10:49
      Vyšetřování vlakové nehody
       Včerejší srážku rychlíků u Horažďovic na Klatovsku zavinila obsluha výhybky - potvrdily to výsledky šetření Drážní inspekce. Při nehodě se zranilo padesát lidí. Výhybka byla přehozena pod jedoucím vlakem.
       12:28
       Kontroly na přejezdech
        Živý vstup redaktora Michala Cagaly.
        14:56
        Vykolejení vlaku v Indii
         Nejmíň 24 cestujících zemřelo po vykolejení vlaků v centrální části Indie, přibližně stejný počet se pohřešuje. Způsobily to bleskové záplavy, které podemlely trať na mostě u rozvodněné řeky.
         15:16
         Zatýkání izraelských radikálů
          V Izraeli začalo zatýkání židovských extremistů. Po vraždě 18měsíčního palestinského chlapečka a 16leté izraelské dívky skončil ve vězení i prominentní lídr ultranacionalistických kruhů.
          17:31
          Souvislost mezi útoky
           Mezi střelbou na pláži v Tunisku v červnu a útokem na turisty v muzeu Bardo v březnu existuje souvislost – jasné důkazy o tom má britská protiteroristická jednotka, která se podílí na vyšetřování.
           17:52
           Koncert písničkářky Patti Smith
            Umělkyně tu se svou kapelou představí kompletní album Horses, od jehož vydání letos uplynulo čtyřicet let a které patří k nejzásadnějším nahrávkám rockové historie.
            20:25
            Zeman v Číně
             Evropská komise v rozhovoru pro ČT potvrdila, že nejvyšší představitelé Evropské unie se nezúčastní čínských oslav konce 2. světové války, jejichž součástí má být vojenská přehlídka.
             21:03
             Jídelna bez zákazníků
              Plzeňská vývařovna, která dodala do desítek firem jídlo se salmonelou, začala znovu vařit. Poslední kontrola hygieniků už další závadné jídlo neprokázala.
              22:53
              Zamítnutá žádost o odškodnění
               Signatář Charty 77 Petr Hanzlík neuspěl u soudu se žádostí o odškodnění. StB ho během akce Asanace v roce 82 donutila odejít s rodinou do Rakouska. Přišel o dům i místo v národním podniku Kara.
               23:48
               Růst tržeb obchodníků
                Českým obchodníkům se daří zas o něco lépe. Statistici oznámili, že tržby v maloobchodě v červnu stouply oproti minulému roku o téměř 7 procent. Jde o druhý nejvyšší letošní růst po únoru.
                25:49
                Bezkontaktní placení
                 Česko - země zaslíbená bezkontaktním platebním kartám. Mezi lidmi jich je skoro 7 a půl milionu a provádějí s nimi asi 70 procent všech plateb v obchodech nebo na internetu.
                 26:03
                 Dopravní značka: Pozor los!
                  Kromě koní a žab nová značka i pro losy - pro větší bezpečnost řidičů i zvířat ji žádají ochránci přírody a ministerstvo dopravy není proti.
                  28:07
                  Požáry kvůli horku a suchu
                   Prozatím největší letošní požár se už podařilo dostat hasičům pod kontrolu. Většina jednotek se už z Olešné na Rakovnicku stáhla, z původních zhruba padesáti jich zůstává na místě třináct.
                   31:55
                   Dohašování požáru u Olešné
                    U Olešné mají za sebou hasiči už druhou noční službu. I když mají oheň pod kontrolou, celou uplynulou noc se ještě nacházela skrytá ohniska v kořenech stromů.
                    34:37
                    Obnova shořelého lesa
                     Rozsáhlý lesní požár mají za sebou i lesy v okolí Bzence na jižní Moravě. V květnu před třemi lety tam shořelo víc než 170 hektarů borového lesa.
                     36:07
                     Změna pravomocí tajných služeb
                      Pravomoci tajných služeb se nejspíš zvětší - ústavně-právní výbor Senátu souhlasí. Příští týden doporučí celé horní komoře, aby novelu schválila.
                      36:49
                      Politik posmrtně obviněn z pedofilie
                       Bývalý britský premiér Edward Heath jako další na seznamu prominentních osob podezřelých ze zneužívání dětí. Obvinění proti zesnulému politikovi, která sahají až do 60. let, prověřují detektivové v pěti okrscích.
                       38:48
                       Lavina v Itálii
                        Prudký sesuv půdy v italských Dolomitech poblíž známého střediska Cortina d´Ampezzo zabil 3 lidi, mezi nimi šestapadesátiletého Čecha. Jeho žena je s podchlazením v nemocnici.
                        39:08
                        Kauza zpronevěry v ústeckém muzeu
                         Kvůli podezření ze zpronevěry začala policie šetřit hospodaření muzea v Ústí nad Labem. Audit, který nechal vypracovat nový ředitel, totiž odhalil sérii podezřelých plateb.
                         40:58
                         Pravidla pro taxislužby
                          Napjatou situaci kolem pražských taxislužeb mají pomoci řešit dvě nové pracovní skupiny. Dohodli se na tom zástupci dispečinků s primátorkou Adrianou Krnáčovou.
                          41:39
                          Svoboda tisku vs. vlastizrada
                           Kvůli aféře kolem dvou německých novinářů obviněných z vlastizrady padají hlavy. Ministr spravedlnosti odvolal vrchního státního zástupce, který bloggery začal vyšetřovat.
                           43:40
                           Nová ochrana kulturního dědictví
                            Nový zákon ochrany kulturního dědictví připravuje ministerstvo – jenže už teď s ním některé iniciativy a odborníci nesouhlasí. Počítá totiž s tím, že by kulturní památku vyhlašovalo jen ministerstvo, a to by mohlo komplikovat záchranu některých objektů.
                            45:36
                            Četnická pátračka znovu v ČT
                             Četníci - tentokrát z Luhačovic - se vracejí na obrazovku ČT. Brněnské studio připravuje dvanáctidílný seriál inspirovaný starými kriminálními případy. Na humoresky brněnské pátračky navazuje jen volně.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž48 minut
                             Další díl
                             6. srpen 2015

                             Přehled dílů

                             Stopáž50 minut

                             14. srpen

                             Headlines — Podpora stavebního spoření — Snížení státní podpory stavebního spoření — Stavební spoření v Česku — Potravinová pomoc pro Afriku — Situace v Záporožské elektrárně — Válka na Ukrajině rozděluje rodiny — Příspěvek 5000 Kč na dítě — Rushdieho odpojili od ventilátoru — Německo sužuje mimořádné sucho — Na Tchaj-wan dorazila pětičlenná delegace amerického Kongresu — Úspory energie ve firmách — Film o bratrech Mašínových — Nejméně nevyřízených případů u soudů — Hasiči kontrolují České Švýcarsko — Výhledy české ekonomiky — Obce nechtějí těžbu v lomu Zárubka — Povodně 2002 a Gastonův příběh — Pád letadla v Chebu — Vytápění na nižší teploty — Průměrné teploty v topném období — Snaha snížit spotřeby energie v Evropě — Vytápění domovů dříve a dnes — Při požáru v egyptském kostele zemřelo nejméně 41 lidí — Jerevanem otřásla exploze — Oprava silnice od Českých Budějovic na Dolní Dvořiště — Dostali zdarma,prodávají až za 160 milionů — Útok na autobus v Jeruzalémě — Černý odběr elektrické energie — Rallye veteránů — Hrdinové leží vedle zrádců

                             14. 8. 2022 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             14. srpen

                             Ve znakovém jazyce

                             14. 8. 2022 na ČT24
                             Stopáž50 minut

                             13. srpen

                             Headlines — Návrat obyvatel Hřenska — Evakuovaní obyvatelé se vrací domů — USA zvažují označení Ruska za teroristický stát — Vývoj války na Ukrajině — ANO chce odvolání Rakušana — Kritika církve v Česku — Útok na Salmana Rushdieho — Tradiční Chodské slavnosti v plném proudu — Zdanění mimořádných zisků firem i bank — Vývoj kolem vyšetřování exprezidenta USA Donalda Trumpa — Duhový průvod se vydal na pochod Prahou — Vracení léků do lékáren — Zákazy odběrů povrchových vod — Hřensko pod kontrolou — Požár v Českém Švýcarsku — Nová trasa na Pravčickou bránu — Sněmovna reprezentantů schvália klimatický balík — Příspěvek na zaměstnávání handicapovaných — Brno si připomíná vítězství nad Švédy — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti — Obnova českých lesů — Dětem věznů pomáhá Andělský kemp — Mezinárodní folklorní festival v Šumperku — Hudební festival Sziget

                             13. 8. 2022 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             13. srpen

                             Ve znakovém jazyce

                             13. 8. 2022 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             12. srpen

                             Headlines — Propad hypotečního trhu — Hypotéky dál zdražují — Ceny hypoték — Klesá zájem o rekreační nemovitosti — Dohoda o vývozu obilí — Boje na východě Ukrajiny — Francie vyšetřuje A. Babiše — Požár v Českém Švýcarsku uhašen — Obnovení dodávek ropy — Dopady sankcí na Rusko — Zemřel kreslíř Jean-Jacques Sempé — Zásah proti ženě na mítinku ANO — Milost pro dědice Samsungu I Če-jongovi — Schröder žaluje parlament o odebrané výsady — Útok na spisovatele Rushdieho — Krádeží dřeva v Česku přibývá — Nejničivější povodně v Česku — 20 let od tisícileté vody — Voda zaplavila stanice metra — Škody po povodních v roce 2002 — Razie FBI v sídle Donalda Trumpa — Centrum pro běžence nestíhá — Elektromobilů na českém trhu přibývá — Rusa Frančettiho v Praze obžalovali za účast na anexi Krymu — Oprava domova důchodců v Hodoníně — Čeští archeologové v Izraeli — Socha svatého Kryštofa se vrátila na obchvat Olomouce — Psychologická pomoc pro uprchlíky — Role žen v architektuře

                             12. 8. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             12. srpen

                             Ve znakovém jazyce

                             12. 8. 2022 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám