48 minut

4. srpna 2015

Část: Rozbalování sudetského pokladu

Obsah dílu

Nekompletní Ústavní soud — Nekompletní Ústavní soud — Nekompletní Ústavní soud — Návraty uprchlíků do sousedních zemí — Střety v uprchlických táborech — Požáry v ČR — Monitorovací mise OBSE — Dopravní policisté jako symbol reforem — Rozbalování sudetského pokladu — Srážka dvou rychlíků u Horažďovic — Prezidentova cesta do Číny — Oslavy konce války v Pekingu — Opravy silnic — Kolony kvůli špatnému zipování — Zákaz kouření a pomoc s odvykáním — Kouření na pracovišti — Odnaučování kouření — Výběrové řízení na elektronické náramky — Nové firmy v ČR — Relikviář s ostatky sv. Auraciána — Rok do OH v Riu — Zákaz zvířecích trofejí v letadlech — K lékaři přes hranice — Zbrojař stále nemá kolaudaci na sklad munice ve Slatině — Dokument z KLDR — Rozloučení s Ivanem Moravcem

Části dílu

00:33
Nekompletní Ústavní soud
  Ústavní soud bude znovu nekompletní. Už zítra totiž ve funkci skončí Vlasta Formánková. A prezident Miloš Zeman zatím s oficiálním navržením jejího nástupce váhá.
  03:34
  Nekompletní Ústavní soud
   Kdo by mohl být kandidátem na ústavní soudce?
   04:08
   Nekompletní Ústavní soud
    Rozhovor s Milanem Štěchem.
    06:43
    Návraty uprchlíků do sousedních zemí
     Policie vrátila do sousedních zemí víc než polovinu běženců, které zadržela od červnového posílení kontrol. Počet odhalených migrantů se od té doby přiblížil k tisíci padesáti.
     09:07
     Střety v uprchlických táborech
      Po Česku Německo – i v sousední zemi se bouří uprchlická centra. Odborníci varují, že potyček bude přibývat.
      11:45
      Požáry v ČR
       Živý vstup Jana Bězděka a Pavla Pavlase.
       15:06
       Monitorovací mise OBSE
        Monitorovací mise OBSE při prověrce zbrojních skladů doněckých povstalců narazila na ruské výsadkáře, tvrdí ukrajinská média.
        15:23
        Dopravní policisté jako symbol reforem
         Nebývalé popularitě se po měsíci fungování těší nová dopravní policie v Kyjevě. Hluboká reforma sboru do ní přivedla mladé, vzdělané lidi.
         17:22
         Rozbalování sudetského pokladu
          Historici začali rozbalovat takzvaný sudetský poklad. Před 70 lety ho schovali němečtí manželé. Do stovky balíků uložili všechny své cennosti.
          19:03
          Srážka dvou rychlíků u Horažďovic
           Živý vstup Petry Tuháčkové.
           21:23
           Prezidentova cesta do Číny
            Prezident Miloš Zeman se chystá na další návštěvu Číny. Spolu se svým týmem se přidá k tamním oslavám konce druhé světové války.
            23:46
            Oslavy konce války v Pekingu
             Kromě Miloše Zemana má do Pekingu přijet také Vladimir Putin a prezidenti středoasijských republik.
             25:49
             Opravy silnic
              Plné tempo nasazují firmy, které opravují silnice či železnice. Mnozí správci nebo vlastníci teprve teď dali dohromady nutná povolení.
              27:36
              Kolony kvůli špatnému zipování
               Ve velkém se rekonstruují i dálnice a hlavní tahy. Právě tady vznikají největší dopravní komplikace: mnohakilometrové kolony a hodinová zdržení.
               29:29
               Zákaz kouření a pomoc s odvykáním
                Celá pracovní doba bez jediné cigarety. Už za měsíc realita v jedné z největších hutí v republice. Jako první velký podnik v zemi svým zaměstnancům zakázal kouřit ostravský ArcelorMittal.
                31:23
                Kouření na pracovišti
                 Jaká je praxe v ostatních velkých společnostech?
                 32:11
                 Odnaučování kouření
                  V Česku se ročně vykouří zhruba 21 miliard cigaret. Podle průzkumů až milion kuřáků zkusí každý rok přestat, většina bez pomoci.
                  34:54
                  Výběrové řízení na elektronické náramky
                   Ministerstvo spravedlnosti vypsalo soutěž na dodavatele elektronických náramků. V první fázi je mají nosit domácí vězni.
                   36:52
                   Nové firmy v ČR
                    V Česku rychle přibývají nové firmy. V pololetí se jich registrovalo zhruba třináct a půl tisíce.
                    37:07
                    Relikviář s ostatky sv. Auraciána
                     Českobudějovické děkanství dnes vystavilo v katedrále sv. Mikuláše relikviář s ostatky svatého Auraciána. Zkoumali je čeští a američtí vědci od minulého podzimu.
                     39:02
                     Rok do OH v Riu
                      Rok a den zbývá do letní olympiády v brazilském Riu de Janeiro. Většina stadionů není hotová – pořadatelé ale slibují, že všechno stihnou.
                      41:23
                      Zákaz zvířecích trofejí v letadlech
                       Americké letecké společnosti Delta a American Airlines zakázaly převoz zvířecích trofejí na palubách svých strojů.
                       41:42
                       K lékaři přes hranice
                        Bavorské město Selb chce ve své nemocnici ošetřovat i české pacienty. Z Aše to tam mají podstatně blíž než do Chebu.
                        43:39
                        Zbrojař stále nemá kolaudaci na sklad munice ve Slatině
                         Zbrojař Martin Rudolf stále nezískal kolaudaci na sklady munice ve Slatině u Vysokého Mýta.
                         44:39
                         Dokument z KLDR
                          Čeští tvůrci spolupracují na dokumentárním filmu z prostředí, které je obvykle zahraničním filmařům nepřístupné – z Korejské lidově demokratické republiky.
                          46:32
                          Rozloučení s Ivanem Moravcem
                           Veřejnost se v Břevnovském klášteře rozloučila se světově uznávaným pianistou Ivanem Moravcem.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž49 minut
                           Další díl
                           5. srpna 2015

                           Přehled dílů

                           Stopáž54 minut

                           23. května

                           Headlines — Stávka v justici — Výdělky soudních zaměstnanců — Průměrný plat zaměstnanců soudů — Nepřímá jednání o izraelských rukojmích — Útoky v Charkově — Čistky na ruském ministerstvu obrany — Energetické úspory českých domácností — Sněmovna o propouštění bez udání důvodu — Nehoda autobusu v Praze — ÚOHS a digitalizace — Čínské cvičení u Tchajwanu — Soudní rozhodnutí nad pachatelem atentátu na slovneského premiéra — Mezinárodní veletrh Svět knihy — Tichá místa na Filozofické fakultě UK — Průměrné ceny pohonných hmot — Falešné lístky na hokej — Sledování hokeje na náměstích — Bouřky v Česku — Hromadné bitka na stadionu — Pořadatelé fotbalových utkání — Okolnosti incidentu na stadionu v Plzni — Propuštění v Zetoru — Německá podpora Ukrajiny — Neštěstí v Mexiku — Jak žádat o voličský průkaz — Debata kandidátů na předsedu EK — Debata ČT před eurovolbami — Závadná voda ve studních — Výpovědi pro zaměstnance z lomu ČSA — Fotografie z Evropského kosmického teleskopu — Kampaň hnutí SPD a Trikolora před volbami do Evropského parlamentu — Nález kostí mamutů v Gobelsburgu — Návrhy na přestavbu haly hlavního vlakového nádraží — Pokuta pro Mondelez v EU — Vyprodavné výpravy do šumavské divočiny — Nové album Lennyho Kravitze

                           23. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           23. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           23. 5. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           22. května

                           Headlines — Rychlejší oddlužení — Zkrácení doby oddlužení — Počet osobních bankrotů — Spor o uznání nezávislosti Palestiny — Britské volby — Euro pod 25 korun — Výva k nástupu Dominika Feriho do vězení — Otřesy v německé AfD — Zasedání slovenské bezpečnostní rady — Strategická komunikace Česka — Jmenování ministra Ženíška — Válka na Ukrajině — Politická debata o penzích — Tajemství na scéně Národního divadla — Jednání zemědělců s ministry — Výroba osobních aut v ČR — Vlci na Vysočině — Škody po bleskové povodni — Krádeže věcí z aut — Počty krádeží věcí z aut — Krádeže aut — Chybí policisti — Dětské skupiny jako náhrada za mateřské školy — Ovace pro hendikepovaného poslance — Pátrání v Normandii po uprchlém vězni — Stěhování hokejových týmů — Tornádo v Greenfieldu — Češi tisknou známky pro Slovensko — Skládání vlády v Nizozemsku — Příběh záchranáře Zdeňka Mikuly — Spor o zastávku v Čeladné — Lední medvědi v novém výběhu pražské zoo — Výstava absolventů Fakulta umění a designu J. E. Purkyně

                           22. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           22. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           22. 5. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           21. května

                           Headlines — Nová jednání tripartity — Snaha o obnovení jednání tripartity — Hodnocení ekonomické situace v Česku — Nálady ve slovenské společnosti — Rozšíření tzv. Milostivého léta — Dluhy českých domácností — Návrh na obžalobu za převaděčství — Emoce kolem žádosti o zatykač — Státní smutek v Íránu — 10 let od rozsudků v kauze metanol — Pravidla EU pro umělou inteligenci — Franz Kafka v Muzeu literatury — Návrhy na státní vyznamenání — Spotřeba plynu v Česku — Skandál britského zdravotnictví — Výstraha před silnými bouřkami — Maskoti hokejového mistrovství v Česku — Stárnoucí lékaři bez nástupců — Ordinace praktických lékařů — Příběh 92letého lékaře — Nedostatek specialistů a dlouhé čekací lhůty — Drama na palubě letu do Singapuru — Výše dividendy pro akcionáře ČEZu — Útoky na německé politiky — Zapojení českých firem do výroby F-35 — Prezident v Pardubickém kraji — Zaýká v Polsku kvůli podezření ze sabotáže — Péče o městské aleje — Falešný bankéř v Brně — Zemřel Otakar Binar — Doklady pro Ukrajince v zahraničí — Pomoc EU Ukrajině — Druhé kolo přijímacích zkoušek na SŠ — Psychické potíží mladých lidí — Mistrovství světa v muškaření — Taneční projekt Sny a Svědomí

                           21. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           21. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           21. 5. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           20. května

                           Headlines — Preuident Íránu po smrti — Pátrání po vrtulníku s prezidentem — Rozdělení moci v Íránu — Vliv na politickou situaci v regionu — Návrh na zatykač na lídry Hamásu a Izraele — Reakce izraelských politiků na žádost o zatykač — Ceny výrobců v zemědělství klesly, v průmyslu rostly — Boje o Vovčansk — Státní podpora dětských skupin — Zrušení schůzky lídrů slovenských stran — Britský soud o J. Assangovi — Smlouva LOM Praha a Lockheed Martin — Slovenské herecké legedy v jedné hře — Prezident o rozpočtu na příští rok — Priority pro českou ekonomiku — Šíření černého kašle — Servis kolem hokejového turnaje — Nehoda malého letadla v Milovicích — Havrani škodí na polích — Dotace na výměnu kotle — Náhrady za neekologické kotle — Čím nahradit kotel — Supercela nad Litomyšlí — Škody po bouřce — Výdělky ve zdravotnictví — Odtah havarované lodi v Baltimoru — Nový prezident Tchaj-wanu — Kampaň Spolu do eurovoleb — Nehody motocyklistů kvůli rychlosti — Dostavba pruhu na D3 u Tábora — Festival v Cannes — Protestvní koncert moravských filharmoniků — Úspěšnost maturantů — Problémy s účtováním v MHD v Hradci Králové — Český příspěvek k výzkumu mikrometeoritů — Orchestr La Scaly na Pražském jaru

                           20. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           20. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           20. 5. 2024 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           19. května

                           Headlines — Investice do dopravy — Zapojení soukromého sektoru — Nové úseky dálnic — Pátrání po vrtulníků s prezidentem Íránu — Jednání vlády s odbory — Potíže se sociálními dávkami — Situace na Slovensku — Jednání koaličních a opozičních stran — Tryzna v Terezíně — Sochy na budově Máj v Praze — Volební model — Nové normy pro jezy na řekách — Hokejové mistrovství světa v Ostravě — Jízda králů — 35 let od propuštění V. Havla z vězení — Nový film s Jiřinou Bohdalovou — Ukázka z filmu Svatá — Filmy Jiřiny Bohdalové — Jednání o sektorové dani — Postup Izraele v Pásmu Gazy — Nehoda na Dunaji — Demolice staré haly na nádraží Brno Královo Pole — Nová sezona letních kin — Ruské útoky na Charkov — Následky prudkých lijáků v Německu a Francii — Výstraha před silnými bouřkami — Otevření zámku Vartenberk — Poslední jízda salónního vozu Ferdinanda d'Este — Nová pomoc pacientům s Parkinsonovou nemocí

                           19. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           19. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           19. 5. 2024 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám