30. červenec 2015

Obsah dílu

Dotace pro kraje a obce — Potíže s čerpáním dotací — Státní podpora dobrovolných hasičů — Soud s poslankyní Savčenkovou — Rozepře v řecké Syrize — Otevření tunelu Blanka — Dunajská jízda americké armády — Dopad těžby na životní prostředí — Trosky ztraceného boeingu? — Nový vůdce Talibanu — Divoká zvířata v české přírodě — Tresty v kauze soudce Havlína — Produkce mléka a masa — Stadiony pod dohledem kamer — Počasí v červenci — Zadarmo do národních parků — Oprava nebo likvidace? — Budoucnost železničních přejezdů — Aktuální zpráva o uprchlících v Bělé pod Bezdězem — Agresivita vůči uprchlíkům — Prodej bitevníků do Iráku — Spor o stěhování raků — Zemřela sopranistka Ludmila Dvořáková — Průběh zásahu protiteroristické jednotky — Čínský umělec bez víza

Části dílu

00:31
Dotace pro kraje a obce
  Obce a kraje mohou začít žádat o další desítky miliard korun z evropských, ale i státních peněz. Ministerstvo pro místní rozvoj připravilo 10 miliard na opravy silnic druhých a třetích tříd napojených na hlavní tahy.
  04:34
  Potíže s čerpáním dotací
   Hostem Událostí je ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.
   07:24
   Státní podpora dobrovolných hasičů
    Dotace mohou poskytovat třeba i české státní organizace. Povodí Moravy teď vybaví hasiče. Jednotlivé dobrovolné sbory mohou získat až šedesát tisíc korun. Například na novou techniku i na výchovu mládeže.
    09:27
    Soud s poslankyní Savčenkovou
     V Doněcku začal ostře sledovaný proces s ukrajinskou pilotkou Naďou Savčenkovou. Předběžné slyšení proběhlo bez účasti veřejnosti, zahraničních diplomatů nebo médií.
     11:34
     Rozepře v řecké Syrize
      Řecký premiér Alexis Tsipras se snaží odvrátit rozpad vládní Syrizy, jejíž radikální křídlo odmítá reformy, které jsou podmínkou nové zahraniční pomoci. Chce proto na září svolat mimořádný sjezd, který bude řešit další postup.
      11:56
      Otevření tunelu Blanka
       Kabely v tunelu Blanka jsou kompletně vyměněné. Stavba se nejspíš otevře 20. září. Termín se tedy oddálil ještě o pět dní. Rozhodčí soud také dnes uložil Praze, že má zaplatit 176 milionů firmě IDS.
       14:31
       Dunajská jízda americké armády
        Zhruba 100 obrněných vozidel a několik set amerických vojáků projede znovu Českem letos na podzim. Americké jednotky se tudy budou přesouvat do Maďarska na velké mezinárodní cvičení.
        14:54
        Dopad těžby na životní prostředí
         Živý vstup redaktorky Terezy Krumpholzové.
         16:15
         Trosky ztraceného boeingu?
          Nalezená část letadla na Reunionu patří podle malajsijského premiéra s velkou pravděpodobností Boeingu 777. Jestli jde o část ztraceného letu MH370, experti s jistotou ještě nepotvrdili.
          18:33
          Nový vůdce Talibanu
           Radikálové z hnutí Taliban si zvolili nového vůdce - Achtara Muhammada Mansúra. Do čela radikálů nastupuje poté, co afghánská vláda oznámila smrt předešlého lídra.
           18:51
           Divoká zvířata v české přírodě
            Dvě třetiny Čechů jsou pro ochranu divoké přírody, většina ale pro to nic neudělala. Vyplynulo to z výsledků průzkumu sociologů Masarykovy univerzity. Plyne z nich i to, že místa, do kterých člověk nezasahuje, by se měla rozšířit.
            21:36
            Tresty v kauze soudce Havlína
             Bývalého soudce Ondřeje Havlína dnes poslal soud na 6,5 roku do vězení. Podle obžaloby ovlivňoval soudní řízení ve prospěch pachatelů. Výměnou za úplatek.
             24:04
             Produkce mléka a masa
              Produkce masa v Česku klesá. Ve druhém čtvrtletí se meziročně snížila o 0,7 procenta. Více se naopak vyrobilo mléka. Tuzemské mlékárny ho od producentů nakoupily o zhruba 4,5 procenta víc než loni.
              24:22
              Stadiony pod dohledem kamer
               Kamerový systém jako podmínka pro získání licence - takové pravidlo bude platit pro české fotbalové kluby. Naopak registrace při vstupu na fotbalový zápas nebude povinná pro všechny - týkat se bude jen problémových návštěvníků.
               26:28
               Počasí v červenci
                28:02
                Zadarmo do národních parků
                 Česko je jednou z mála zemí, kde se neplatí za vstup do národních parků. Třeba ten Krkonošský přitom patří k nejnavštěvovanějším v Evropě. A i turisté v sousedním Polsku v Krkonoších běžně platí.
                 30:09
                 Oprava nebo likvidace?
                  Část pendolina, které minulý týden poničila tragická nehoda ve Studénce, zřejmě nepůjde opravit a bude se muset vyrobit znovu. Ukázala to komisní prohlídka nejvíc poškozeného vozu.
                  34:09
                  Budoucnost železničních přejezdů
                   Stát každý rok investuje do zvýšení bezpečnosti na přejezdech stovky milionů korun. Zároveň se SŽDC snaží co nejvíc z osmi tisíc přejezdů zrušit nebo nahradit mimoúrovňovým křížením silnice a kolejí.
                   36:37
                   Aktuální zpráva o uprchlících v Bělé pod Bezdězem
                    37:10
                    Agresivita vůči uprchlíkům
                     Zápalné lahve i střelba do oken. U našich sousedů prudce přibývá útoků na uprchlíky. Za prvních šest měsíců roku jich policie napočítala přes 170.
                     39:30
                     Prodej bitevníků do Iráku
                      Aero Vodochody už zaplatilo ministerstvu obrany většinu částky za 15 letounů L-159, které chce firma prodat do Iráku. Na účet už vojáci dostali přes 620 milionů korun z celkových 780.
                      40:26
                      Spor o stěhování raků
                       Inspekce životního prostředí ostře kritizovala snahu dobrovolníků z Nového Města nad Metují. Ti, jak už jsme v úterý informovali, přenesli z vyschlého potoka do okolních toků stovky raků říčních.
                       42:22
                       Zemřela sopranistka Ludmila Dvořáková
                        V 92 letech tragicky zemřela sopranistka Ludmila Dvořáková - jedna z nejvýznamnějších poválečných pěveckých legend. Do historie se zapsala především jako wagnerovská pěvkyně.
                        42:47
                        Průběh zásahu protiteroristické jednotky
                         V Belgii žádají ochránci lidských práv nezávislé vyšetřování lednového zásahu policejního komanda proti teroristické buňce na východě země. Belgická Liga lidských práv chce zjistit, jestli se jejich smrti nedalo předejít.
                         45:10
                         Čínský umělec bez víza
                          Velká Británie zamítla Aj Wej-Wejovi vízum na šest měsíců. Smí přijet jen na několik týdnů. Čínský umělec obvinil tamní úřady, že se tak otáčejí zády k bojovníkům za lidská práva. O vízum žádal kromě Velké Británie i Německo, kam dnes odletěl z Pekingu.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž48 minut
                          Další díl
                          31. červenec 2015

                          Přehled dílů

                          Stopáž50 minut

                          3. červen

                          Headlines — Tragická srážka vlaků v Indii — Železniční neštěstí v Indii — Nejhorší vlaková neštěstí — Obnova lesů po kůrovcové kalamitě — Těžba dřeva — Opatření na ochranu lesů — Kalamitní stav v lesích — Nedostatek protivzdušné obrany na Ukrajině — Škrty v rozpočtu a reakce odborů — Egyptský policista zastřelil tři izraelské vojáky na hranici — Turecký prezident Erdogan začal třetí mandát — V Pardubicích si připomněli 80. výročí heydrichiády — Liebiegův palác je po rekonstrukci znovu otevřen — Ruské majetky v Česku — Vládní Challenger ve Kbelích — Požár skládky na Přerovsku — Interview Speciál s Danou Kolářovou a Zdeňkem Svěrákem — Náhradní výživné — Podvody s prodejem auta — Dovoz ojetých osobních aut do ČR — Rizika nákupu aut přes internet — 70 let od měnové reformy — Obavy ze stávky v Lipsku — Kdo je nejčastější obětí komárů? — Požár pily ve Slavonicích — To nejlepší z historie železnice — Belgie a Írán si vyměnily vězně — Boj proti znečištění planety plasty — Muzeum fotografa Šumavy Josefa Seidla — Akce Nežij vteřinou — Letní hudební festivaly

                          3. 6. 2023 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          3. červen

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          3. 6. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          2. červen

                          Headlines — Hledání úspor v rozpočtu — Národní rozpočtová rada o hospodaření státu — Hospodaření státu — Škrty ve státním rozpočtu — Schůzka prezidenta Pavla s Fialou a Babišem — Kyjev čelil dalším ruským útokům — Ukrajinský útok na okupovaná území — Finanční rezervy českých domácností — Dokončení opravy mostu přes Huťskou ulici v Kladně — Jednání o balíku sankcí — Jednání o dodávkách plynu z Ázerbjadžánu — Tresty za útok na Kapitol — Návrhy na státní vyznamenání — Závěr Pražského jara tradičně s Beethovenem — Sněmovna odmítla zvýšit poplatky za komunální odpad — Dezinformace o prezidentu Pavlovi — Významný archeologický objev na výstavě v Římě — Písečná bouře nad suezským průplavem — Pokuty za poškození půdy — Česká města pohledem satelitu — Různé oči projektu Copernicus — Data družicových snímků pomáhají zemědělcům — Snímky Copernicu při požáru v Českém Švýcarsku — Zdravotní stav Joea Bidena — Schůzka ministrů obrany — Důstojník BIS vynášel informace na Hrad — Elektrifikace tratí — Nejvyšší platba daně z příjmů firem — Debata o 5. stupni příspěvku na péči o handicapované — Přípravy na turistickou sezonu — Švýcarský parlament hlasoval proti vývozu zbraní na Ukrajinu — Jordánská královská svatba — Nová podoba módního domu Ostravica — Noc kostelů — Virtuální prohlídka sovětských lágrů — Na Olomoucku se podařilo chytit nandu pampového

                          2. 6. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          2. červen

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          2. 6. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          1. červen

                          Headlines — Schodek státního rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce na schodek státního rozpočtu — Summit Evropského politického společenství v Kišiněvě — Trosky rakety v Kyjevě zabily tři lidi — Vývoj průměrných cen pohonných hmot v ČR — Debata o sporné emisní normě — Zákaz fyzického i psychického trestání dětí — Nové pobočky České pošty — Dodávky plynu z Ázerbájdžánu — Výstava Necenzurováno v Galerii Středočeského kraje GASK. — Petr Pavel na návštěvě Vídně — Krize v kroměřížské psychiatrické nemocnici — Soud v Mostě zamítl žalobu na osm lidí žalovaných za obsazení rypadla — Celníci zadrželi dodávku s migranty na D1 — Začalo léto a slunečné počasí — Nový formát registračních zanček — Registrační značky v průběhu let — Elektromobily v Česku — ČNB zmírní pravidla pro poskytování hypoték — Soutěž výsadkářů Airborne triatlon v Chrudimi — Napětí mezi USA a Čínou — Sněmovna reprezentantů schválila pozastavení dluhového stropu — Obchvat Náchoda má stavební povolení — Kouření holduje čtvrtina Čechů — Důvěra v prezidenta po nástupu Pavla značně stoupla — 130 % průměrné mzdy pro učitele — Čištění čistírny odpadních vod v Jihlavě — Začíná sezona samosběru jahod — Ve Zlíně začal filmový festival pro děti — Šerpa zachránil horolezce pod Mount Everestem

                          1. 6. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          1. červen

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          1. 6. 2023 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám