Události

30. červenec 2015

48 minut

30. červenec 2015

Obsah dílu

Dotace pro kraje a obce — Potíže s čerpáním dotací — Státní podpora dobrovolných hasičů — Soud s poslankyní Savčenkovou — Rozepře v řecké Syrize — Otevření tunelu Blanka — Dunajská jízda americké armády — Dopad těžby na životní prostředí — Trosky ztraceného boeingu? — Nový vůdce Talibanu — Divoká zvířata v české přírodě — Tresty v kauze soudce Havlína — Produkce mléka a masa — Stadiony pod dohledem kamer — Počasí v červenci — Zadarmo do národních parků — Oprava nebo likvidace? — Budoucnost železničních přejezdů — Aktuální zpráva o uprchlících v Bělé pod Bezdězem — Agresivita vůči uprchlíkům — Prodej bitevníků do Iráku — Spor o stěhování raků — Zemřela sopranistka Ludmila Dvořáková — Průběh zásahu protiteroristické jednotky — Čínský umělec bez víza

Části dílu

00:31
Dotace pro kraje a obce
  Obce a kraje mohou začít žádat o další desítky miliard korun z evropských, ale i státních peněz. Ministerstvo pro místní rozvoj připravilo 10 miliard na opravy silnic druhých a třetích tříd napojených na hlavní tahy.
  04:34
  Potíže s čerpáním dotací
   Hostem Událostí je ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.
   07:24
   Státní podpora dobrovolných hasičů
    Dotace mohou poskytovat třeba i české státní organizace. Povodí Moravy teď vybaví hasiče. Jednotlivé dobrovolné sbory mohou získat až šedesát tisíc korun. Například na novou techniku i na výchovu mládeže.
    09:27
    Soud s poslankyní Savčenkovou
     V Doněcku začal ostře sledovaný proces s ukrajinskou pilotkou Naďou Savčenkovou. Předběžné slyšení proběhlo bez účasti veřejnosti, zahraničních diplomatů nebo médií.
     11:34
     Rozepře v řecké Syrize
      Řecký premiér Alexis Tsipras se snaží odvrátit rozpad vládní Syrizy, jejíž radikální křídlo odmítá reformy, které jsou podmínkou nové zahraniční pomoci. Chce proto na září svolat mimořádný sjezd, který bude řešit další postup.
      11:56
      Otevření tunelu Blanka
       Kabely v tunelu Blanka jsou kompletně vyměněné. Stavba se nejspíš otevře 20. září. Termín se tedy oddálil ještě o pět dní. Rozhodčí soud také dnes uložil Praze, že má zaplatit 176 milionů firmě IDS.
       14:31
       Dunajská jízda americké armády
        Zhruba 100 obrněných vozidel a několik set amerických vojáků projede znovu Českem letos na podzim. Americké jednotky se tudy budou přesouvat do Maďarska na velké mezinárodní cvičení.
        14:54
        Dopad těžby na životní prostředí
         Živý vstup redaktorky Terezy Krumpholzové.
         16:15
         Trosky ztraceného boeingu?
          Nalezená část letadla na Reunionu patří podle malajsijského premiéra s velkou pravděpodobností Boeingu 777. Jestli jde o část ztraceného letu MH370, experti s jistotou ještě nepotvrdili.
          18:33
          Nový vůdce Talibanu
           Radikálové z hnutí Taliban si zvolili nového vůdce - Achtara Muhammada Mansúra. Do čela radikálů nastupuje poté, co afghánská vláda oznámila smrt předešlého lídra.
           18:51
           Divoká zvířata v české přírodě
            Dvě třetiny Čechů jsou pro ochranu divoké přírody, většina ale pro to nic neudělala. Vyplynulo to z výsledků průzkumu sociologů Masarykovy univerzity. Plyne z nich i to, že místa, do kterých člověk nezasahuje, by se měla rozšířit.
            21:36
            Tresty v kauze soudce Havlína
             Bývalého soudce Ondřeje Havlína dnes poslal soud na 6,5 roku do vězení. Podle obžaloby ovlivňoval soudní řízení ve prospěch pachatelů. Výměnou za úplatek.
             24:04
             Produkce mléka a masa
              Produkce masa v Česku klesá. Ve druhém čtvrtletí se meziročně snížila o 0,7 procenta. Více se naopak vyrobilo mléka. Tuzemské mlékárny ho od producentů nakoupily o zhruba 4,5 procenta víc než loni.
              24:22
              Stadiony pod dohledem kamer
               Kamerový systém jako podmínka pro získání licence - takové pravidlo bude platit pro české fotbalové kluby. Naopak registrace při vstupu na fotbalový zápas nebude povinná pro všechny - týkat se bude jen problémových návštěvníků.
               26:28
               Počasí v červenci
                28:02
                Zadarmo do národních parků
                 Česko je jednou z mála zemí, kde se neplatí za vstup do národních parků. Třeba ten Krkonošský přitom patří k nejnavštěvovanějším v Evropě. A i turisté v sousedním Polsku v Krkonoších běžně platí.
                 30:09
                 Oprava nebo likvidace?
                  Část pendolina, které minulý týden poničila tragická nehoda ve Studénce, zřejmě nepůjde opravit a bude se muset vyrobit znovu. Ukázala to komisní prohlídka nejvíc poškozeného vozu.
                  34:09
                  Budoucnost železničních přejezdů
                   Stát každý rok investuje do zvýšení bezpečnosti na přejezdech stovky milionů korun. Zároveň se SŽDC snaží co nejvíc z osmi tisíc přejezdů zrušit nebo nahradit mimoúrovňovým křížením silnice a kolejí.
                   36:37
                   Aktuální zpráva o uprchlících v Bělé pod Bezdězem
                    37:10
                    Agresivita vůči uprchlíkům
                     Zápalné lahve i střelba do oken. U našich sousedů prudce přibývá útoků na uprchlíky. Za prvních šest měsíců roku jich policie napočítala přes 170.
                     39:30
                     Prodej bitevníků do Iráku
                      Aero Vodochody už zaplatilo ministerstvu obrany většinu částky za 15 letounů L-159, které chce firma prodat do Iráku. Na účet už vojáci dostali přes 620 milionů korun z celkových 780.
                      40:26
                      Spor o stěhování raků
                       Inspekce životního prostředí ostře kritizovala snahu dobrovolníků z Nového Města nad Metují. Ti, jak už jsme v úterý informovali, přenesli z vyschlého potoka do okolních toků stovky raků říčních.
                       42:22
                       Zemřela sopranistka Ludmila Dvořáková
                        V 92 letech tragicky zemřela sopranistka Ludmila Dvořáková - jedna z nejvýznamnějších poválečných pěveckých legend. Do historie se zapsala především jako wagnerovská pěvkyně.
                        42:47
                        Průběh zásahu protiteroristické jednotky
                         V Belgii žádají ochránci lidských práv nezávislé vyšetřování lednového zásahu policejního komanda proti teroristické buňce na východě země. Belgická Liga lidských práv chce zjistit, jestli se jejich smrti nedalo předejít.
                         45:10
                         Čínský umělec bez víza
                          Velká Británie zamítla Aj Wej-Wejovi vízum na šest měsíců. Smí přijet jen na několik týdnů. Čínský umělec obvinil tamní úřady, že se tak otáčejí zády k bojovníkům za lidská práva. O vízum žádal kromě Velké Británie i Německo, kam dnes odletěl z Pekingu.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž48 minut
                          Další díl
                          31. červenec 2015

                          Přehled dílů

                          Stopáž54 minut

                          17. květen

                          Headlines — Žádost o vstup do NATO — Válka na Ukrajině — Evakuace vojáků z Azovstalu — Boje na Ukrajině — Ruské pochyby o postupu na Ukrajině — Ruská armáda znovu zaútočila na Sýrii — Sněmovna jedná o státním rozpočtu — Mimořádné jednání vlády — Uprchlíci v Praze — Stát zmrazil akcie ruského poslance v ČKD Blansko Holdingu — PPF a Home Credit oznámily dohodu o prodeji svých bankovních aktiv v Rusku — Nová koncertní síň Vltavská filharmonie — Na Ukrajině nalezli tělo českého občana — Výroba baterií pro elektromobily — Elektronický očkovací průkaz — Zemřel Herec Josef Abrhám — Vzpomínka na Josefa Abrháma — První a poslední role Josefa Abrháma — Mimořádný program ČT — RWE zahájila prodej českých zásobníků plynu — Rakouský kancléř v Česku — Vodíkové vlaky na českých železnicích — Končí příjem žádostí o covidové kompenzace — Zmírnění sankcí vůči Kubě — Dodávky německých zbraní na Ukrajinu — Tragická nehoda na D1 u Prahy — Nová větrná elektrárna u Břežan na Znojemsku — Demolice mostu v Brně — Kroužkování sokolích mláďat — 75. ročník nejslavnějšího filmového festivalu v Cannes

                          Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          17. květen

                          Ve znakovém jazyce

                          Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          16. květen

                          Headlines — Závislost ČR na plynu — Zásoby plynu — Nový sankční balík proti Rusku — Válka na Ukrajině — Boje na Donbase — Ukrajinské protiútoky — Rozšiřování NATO — Renault a McDonald pouští Rusko — Dopravní komplikace v Praze — Zadržení Štefana Harabina na Slovensku — Reakce na střelbu v americkém Buffalu — Rostoucí ceny — Nová adaptace Shakespearovy hry — Vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině — Platby za státní pojištěnce — Státní maturity — Zájem o alternativní zdroje tepla — Nedostatek policistů — Odbory chtějí růst mezd — Růst mezd v roce 2021 — Mzdy napříč regiony — Nejhůře placené profese — Jednání premiéra s prezidentem — Vyznamenání za třetí odboj — Uprchlíci z Ukrajiny v ČR — Konference Internet ve státní správě — Koronavirus v KLDR — Dopravní komplikace v Českých Budějovicích — Obvinění kvůli zakázkám — Výběh s vlky na Šumavě — Ministr Bek ve Vídni — Příprava českého předsednictví — Boris Johnson v Belfastu — Unikátní letadlo přistálo v Podhořanech — Otevírání koupališť

                          Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          16. květen

                          Ve znakovém jazyce

                          Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT24
                          Stopáž50 minut

                          15. květen

                          Headlines — Finsko žádá o členství v NATO — Představitelé NATO vítají zájem Finů o vstup — Bezpečnostní záruky NATO pro nové členy Další ruský útok u Lvova — Pomoc Židů na Ukrajině — Střelba v Bufallu má deset obětí — Masové střelby v USA — Střelba v americkém supermarketu — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Uprchlíci v pražské Troji — Ruské majetky v Karlových Varech — Očkování proti covidu-19 — Sněmovna bude jednat o zrušení EET — Část Ruska sužují požáry — Češi šetří na horší časy — Začiná rekonstrukce Barrandovského mostu — Objízdné trasy kolem Barrandovského mostu — Dohled nad opravami Barrandovského mostu — Dopravní uzavírky v Česku — Tryzna za oběti nacistů v Terezíně — Dotace za pomoc uprchlíkům z Ukrajiny — Parlamentní volby v Libanonu — Eurovize už zná svého vítěze — 3. ročník Festivalu rodiny — Plán odpadového hospodářství víc třídit odpad — Začíná období rojení včel — Zvony se z harrachovského kostela ozvou poprvé po osmdesáti letech — Svatojánské slavnosti na Vltavě — Hurvínek v Paříži

                          Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          15. květen

                          Ve znakovém jazyce

                          Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám