49 minut

30. července 2015

Obsah dílu

Dotace pro kraje a obce — Potíže s čerpáním dotací — Státní podpora dobrovolných hasičů — Soud s poslankyní Savčenkovou — Rozepře v řecké Syrize — Otevření tunelu Blanka — Dunajská jízda americké armády — Dopad těžby na životní prostředí — Trosky ztraceného boeingu? — Nový vůdce Talibanu — Divoká zvířata v české přírodě — Tresty v kauze soudce Havlína — Produkce mléka a masa — Stadiony pod dohledem kamer — Počasí v červenci — Zadarmo do národních parků — Oprava nebo likvidace? — Budoucnost železničních přejezdů — Aktuální zpráva o uprchlících v Bělé pod Bezdězem — Agresivita vůči uprchlíkům — Prodej bitevníků do Iráku — Spor o stěhování raků — Zemřela sopranistka Ludmila Dvořáková — Průběh zásahu protiteroristické jednotky — Čínský umělec bez víza

Části dílu

00:31
Dotace pro kraje a obce
  Obce a kraje mohou začít žádat o další desítky miliard korun z evropských, ale i státních peněz. Ministerstvo pro místní rozvoj připravilo 10 miliard na opravy silnic druhých a třetích tříd napojených na hlavní tahy.
  04:34
  Potíže s čerpáním dotací
   Hostem Událostí je ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.
   07:24
   Státní podpora dobrovolných hasičů
    Dotace mohou poskytovat třeba i české státní organizace. Povodí Moravy teď vybaví hasiče. Jednotlivé dobrovolné sbory mohou získat až šedesát tisíc korun. Například na novou techniku i na výchovu mládeže.
    09:27
    Soud s poslankyní Savčenkovou
     V Doněcku začal ostře sledovaný proces s ukrajinskou pilotkou Naďou Savčenkovou. Předběžné slyšení proběhlo bez účasti veřejnosti, zahraničních diplomatů nebo médií.
     11:34
     Rozepře v řecké Syrize
      Řecký premiér Alexis Tsipras se snaží odvrátit rozpad vládní Syrizy, jejíž radikální křídlo odmítá reformy, které jsou podmínkou nové zahraniční pomoci. Chce proto na září svolat mimořádný sjezd, který bude řešit další postup.
      11:56
      Otevření tunelu Blanka
       Kabely v tunelu Blanka jsou kompletně vyměněné. Stavba se nejspíš otevře 20. září. Termín se tedy oddálil ještě o pět dní. Rozhodčí soud také dnes uložil Praze, že má zaplatit 176 milionů firmě IDS.
       14:31
       Dunajská jízda americké armády
        Zhruba 100 obrněných vozidel a několik set amerických vojáků projede znovu Českem letos na podzim. Americké jednotky se tudy budou přesouvat do Maďarska na velké mezinárodní cvičení.
        14:54
        Dopad těžby na životní prostředí
         Živý vstup redaktorky Terezy Krumpholzové.
         16:15
         Trosky ztraceného boeingu?
          Nalezená část letadla na Reunionu patří podle malajsijského premiéra s velkou pravděpodobností Boeingu 777. Jestli jde o část ztraceného letu MH370, experti s jistotou ještě nepotvrdili.
          18:33
          Nový vůdce Talibanu
           Radikálové z hnutí Taliban si zvolili nového vůdce - Achtara Muhammada Mansúra. Do čela radikálů nastupuje poté, co afghánská vláda oznámila smrt předešlého lídra.
           18:51
           Divoká zvířata v české přírodě
            Dvě třetiny Čechů jsou pro ochranu divoké přírody, většina ale pro to nic neudělala. Vyplynulo to z výsledků průzkumu sociologů Masarykovy univerzity. Plyne z nich i to, že místa, do kterých člověk nezasahuje, by se měla rozšířit.
            21:36
            Tresty v kauze soudce Havlína
             Bývalého soudce Ondřeje Havlína dnes poslal soud na 6,5 roku do vězení. Podle obžaloby ovlivňoval soudní řízení ve prospěch pachatelů. Výměnou za úplatek.
             24:04
             Produkce mléka a masa
              Produkce masa v Česku klesá. Ve druhém čtvrtletí se meziročně snížila o 0,7 procenta. Více se naopak vyrobilo mléka. Tuzemské mlékárny ho od producentů nakoupily o zhruba 4,5 procenta víc než loni.
              24:22
              Stadiony pod dohledem kamer
               Kamerový systém jako podmínka pro získání licence - takové pravidlo bude platit pro české fotbalové kluby. Naopak registrace při vstupu na fotbalový zápas nebude povinná pro všechny - týkat se bude jen problémových návštěvníků.
               26:28
               Počasí v červenci
                28:02
                Zadarmo do národních parků
                 Česko je jednou z mála zemí, kde se neplatí za vstup do národních parků. Třeba ten Krkonošský přitom patří k nejnavštěvovanějším v Evropě. A i turisté v sousedním Polsku v Krkonoších běžně platí.
                 30:09
                 Oprava nebo likvidace?
                  Část pendolina, které minulý týden poničila tragická nehoda ve Studénce, zřejmě nepůjde opravit a bude se muset vyrobit znovu. Ukázala to komisní prohlídka nejvíc poškozeného vozu.
                  34:09
                  Budoucnost železničních přejezdů
                   Stát každý rok investuje do zvýšení bezpečnosti na přejezdech stovky milionů korun. Zároveň se SŽDC snaží co nejvíc z osmi tisíc přejezdů zrušit nebo nahradit mimoúrovňovým křížením silnice a kolejí.
                   36:37
                   Aktuální zpráva o uprchlících v Bělé pod Bezdězem
                    37:10
                    Agresivita vůči uprchlíkům
                     Zápalné lahve i střelba do oken. U našich sousedů prudce přibývá útoků na uprchlíky. Za prvních šest měsíců roku jich policie napočítala přes 170.
                     39:30
                     Prodej bitevníků do Iráku
                      Aero Vodochody už zaplatilo ministerstvu obrany většinu částky za 15 letounů L-159, které chce firma prodat do Iráku. Na účet už vojáci dostali přes 620 milionů korun z celkových 780.
                      40:26
                      Spor o stěhování raků
                       Inspekce životního prostředí ostře kritizovala snahu dobrovolníků z Nového Města nad Metují. Ti, jak už jsme v úterý informovali, přenesli z vyschlého potoka do okolních toků stovky raků říčních.
                       42:22
                       Zemřela sopranistka Ludmila Dvořáková
                        V 92 letech tragicky zemřela sopranistka Ludmila Dvořáková - jedna z nejvýznamnějších poválečných pěveckých legend. Do historie se zapsala především jako wagnerovská pěvkyně.
                        42:47
                        Průběh zásahu protiteroristické jednotky
                         V Belgii žádají ochránci lidských práv nezávislé vyšetřování lednového zásahu policejního komanda proti teroristické buňce na východě země. Belgická Liga lidských práv chce zjistit, jestli se jejich smrti nedalo předejít.
                         45:10
                         Čínský umělec bez víza
                          Velká Británie zamítla Aj Wej-Wejovi vízum na šest měsíců. Smí přijet jen na několik týdnů. Čínský umělec obvinil tamní úřady, že se tak otáčejí zády k bojovníkům za lidská práva. O vízum žádal kromě Velké Británie i Německo, kam dnes odletěl z Pekingu.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž49 minut
                          Další díl
                          31. července 2015

                          Přehled dílů

                          Stopáž54 minut

                          20. června

                          Headlines — Vyšetřování střelby na FF UK — Informace o vyšetření útoku — Časová osa tregédie — Nejasnosti kolem případu — Bezpečnostní výbor o střelbě na FF UK — Vysoké školy po útoku — Nadační fond Univerzity Karlovy — Válka na Ukrajině — Nedostatek vody na Ukrajině — Rekonstrukce v Brně — Změny v RTVS — Zrekonstruovaný obchodní dům Máj — Problém s dodávkami léků — Devítileté dítě z Česka zemřelo při explozi auta u chorvatského města Obrovac — Průměrné ceny pohonných hmot — Škody po silných bouřkách — Začíná astronomické léto — Česká cesta do vesmíru — Cíl cesty — Vědecké experimenty — Cíle projektu — Aleš Svoboda — Jediný Čech ve vesmíru — Debaty o školních obědech — Prezident v Ústeckém kraji — Sankce proti Rusku — Ilegální migrace v Německu — Hoření heřmanické haldy — Miliardová investice firmy Onsemi — Dietrichsteinská hrobka — Znásilnění židovské dívky — Cesta ruského prezidenta po Asii — Sázky na volby — Chlém, který chrání před astmatem — Ocenění pro mladé uprchlíky — Metronome festival

                          20. 6. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          20. června

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          20. 6. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          19. června

                          Plán na obří investici — Výroba čipů v Česku — Změny v místě obří investice — Investiční projekty v ČR — Zájem o investice v Česku — Strategické partnerství Ruska a Severní Korey — Oběti pouti do Mekky — Miliardy na odklon tepláren od uhlí — Sociální výbor sněmovny o penzích — Útok nožem na pražské čerpací stanici — Imunita nové europoslankyně Nagyové — Migrace z Běloruska do Polska — Hútijové potopili loď — Osobnosti letošních filmových Varů — Noví ústavní soudci — Pamětní kámen před FF UK — Dovolání Dominika Feriho — Bezpečnost u vody — Úhrady pojišťoven lékařům — Výdaje na zdravotnictví — Léčba rakoviny prostaty — Spor v koalici o platy ve veřejn sféře — Podmíněný trest pro Romana Berbra — Důvěra obyvatel vůči ústavním institucím — Prezident v Ústeckém kraji — Posprejovaný Stonehendge — Předvolební chaos ve Francii — Bouřky v Česku — Bouřky na fotbalovém Euru — Soudy uzavřely kauzu Pitomio Tomia Okamury — Sokolové v poslaneckých lavicích — Připomínka aloise Eliáše — Slovenský kabinet a lex atentát — Složení Rady ČT — Vědecký festival Vědafest — Záchrana žirafího mláděte — Oslavy 90 let FOK na Vyšehradě

                          19. 6. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          19. června

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          19. 6. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          18. června

                          Platy státních zaměstnanců — Růst platů ve veřejné sféře — Počty státních zaměstnanců — Jednání lídrů EU o obsazení unijních funkcí — Útok na Azov — Zemědělci vítají teplé počasí — Půjčka pro zaměstnance hutí Liberty — První zápas českých fotbalistů na Euru — Výcvik ukrajinských vojáků — Výplata dividendy ČEZ — NATO o čínské podpoře ruské agrese na Ukrajině — Představení o životě Miloše Formana — Ministr Lipavský na Slovensku — Ochrana slovenských politiků — Pátrání po pohřešovaných seniorech — Míra inflace v květnu 2024 — Nehoda raftu s Čechy — Opakované povodně v Novém Dražejově — Tisíce fanoušků z Česka v Lipsku — ME ve fotbale skupina F — Zápasy na webu z různých pohledů — Tržby restaurací během šampionátu — Útraty za šampionát — Vyšetřování výbuchu v Libavé — Nová pravidla pro advokátní úschovu — Vojáci KLDR překročili demarkační linii — Vladimír Putin v KLDR — Vzpomínka na parašutisty — Ploty na Sněžce — Nový ředitel ÚVN v Praze — Kreativita českých žáků — Masivní požáry v USA a Kanadě — Česká výroba radiofarmak — Ohniví červi v moři u Černé Hory — Podpora nemocného kamaráda — Pouliční umění v Českých Budějovicích

                          18. 6. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          18. června

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          18. 6. 2024 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          17. června

                          Rekordní požadavky ministrů — Státní rozpočet — Schodek státního rozpočtu — Neformální schůzka po volbách do EP — Kandidáti hnutí STAN — Izraelský premiér rozpustil šestičlenný válečný kabinet — Tragický výbuch v areálu Libavá — Odložení případu střelby na FF UK — Ceny potravin v Česku — Pozemní bezpilotní systémy na Ukrajině — Nehoda autobusu na Islandu — Inscenace Wernisch v Národním divadle — Počty firem v Česku — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty Ostrava — Otravy muchomůrkou tygrovanou — Voda v přírodních koupalištích — Věznicím chybí personál — Věznice v ČR — Uvolnění kapacit věznic — Systém ETCS na železnici — Senátní návrhy na vyznamenání — Paříž před olympiádou — Migranti u řeckého pobřeží — Ochrana nejcennější zemědělské půdy — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Letní konzulární jednatelství — Předvolební kampaň v Británii — Vydání Nikhila Gupty — Objev nejdelší pravěké mohyly — Umělá inteligence — Nový úsek dálnice — Obnova hotelu Ještěd

                          17. 6. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          17. června

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          17. 6. 2024 na ČT24
                          Stopáž49 minut

                          16. června

                          Výběr českého eurokomisaře — Výběr portfolia pro českého eurokomisaře — Pravomoci Evropské komise — Mírový summit ve Švýcarsku — Izrael v Gaze každý den pozastaví vojenské operace — Peníze pro Vězeňskou službu — Výpovědi členů vězeňské služby ve Valdicích — Novela mysliveckého zákona — Havárie autobusu s českými turisty na Islandu — Kritika Kennedyho kandidatury na prezidenta USA — Piráti zahájili kampaň před krajskými volbami — Inscenace Bůh v Las Vegas v Divadle Na zábradlí — Novela trestní politiky — Sbírka na kyslíkový přístroj pro nemocného chlapce — Český astronaut — Začala sezona lovu dravců — Česká animace uspěla v Annency — Zájem o práci u hasičů roste — Aplikace eRecept má nově mapu lékáren — Opatření na zlepšení dostupnosti léků — Další výpadky léků — Finanční pomoc pro zaměstnance Liberty Ostrava — Útok v Hamburku — Poláci pořádají cvičení pro civilisty — Přibývá syntetických drog — Návštěvnost festivalu Rock for People — Příprava letních olympijských her v Paříži — Vrcholí festival Skupova Plzeň

                          16. 6. 2024 na ČT1
                          Stopáž49 minut

                          16. června

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          16. 6. 2024 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám