17. červenec 2015

Obsah dílu

Snižování státního dluhu — Vracení miliard za emisní povolenky — Rok od pádu letu MH17 — Vyšetřování tragického letu — Jednání o další pomoci Řecku — Tendr na nový registr vozidel — Vražda příslušníků námořní pěchoty — Střelec z premiéry Batmana vinný — Mezinárodní hudební festival v Českém Krumlově — 400 běženců do Česka — Potíže s vízy pro Afričany — Emoce kolem šibenic na demonstraci — Viníci bez trestu — Výběr spotřební daně — Ochrana před horkem — Práce mimo kancelář — Výhody pro zaměstnance — Naděje pro onkologické pacientky — Útlum těžby uhlí — Tramvaj zpět na trati — Čínská města duchů — Požár lesů u Atén — První pomoc při dětských potížích — Připomínka prvního poválečného zápasu

Části dílu

00:32
Snižování státního dluhu
  Vládě se daří snižovat státní dluh. Během prvního pololetí klesl o 665 milionů korun. Zpráva přichází v době, kdy ministerstva intenzivně vyjednávají s šéfem státní kasy o rozpočtu na rok 2016.
  04:21
  Vracení miliard za emisní povolenky
   Vláda zřejmě bude muset vracet miliardy korun, které stát získal díky speciální dani na emisní povolenky. Zavedl ji Nečasův kabinet. Nejvyšší správní soud ale teď rozhodl, že finanční úřady většinu poplatků vybírat neměly.
   06:23
   Rok od pádu letu MH17
    Rok od sestřelení boeingu malajsijských aerolinek nad východní Ukrajinou. Rok od smrti 298 lidí na palubě.
    08:50
    Vyšetřování tragického letu
     Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.
     12:41
     Jednání o další pomoci Řecku
      Německý parlament dal své vládě zelenou v jednání o detailech dalšího, třetího záchranného balíku pro Řecko. Stejně rozhodli i poslanci v Rakousku. Atény musí na základě dohody uzavřené v pondělí přijmout řadu reforem.
      13:49
      Tendr na nový registr vozidel
       Až sto milionů korun ročně by mohl stát ušetřit za provoz softwaru Centrálního registru vozidel. Vyplývá to z nabídek uchazečů v novém tendru.
       16:21
       Vražda příslušníků námořní pěchoty
        Muž podezřelý z včerejšího zabití čtyř členů americké námořní pěchoty neměl podle policie vazby na mezinárodní teroristické sítě. Policie ale jeho čin jako terorismus vyšetřuje.
        18:40
        Střelec z premiéry Batmana vinný
         Porota uznala Jamese Holmese vinným v případu střelby v kině v Denveru. Při premiéře filmu o Batmanovi tam zahynulo 12 lidí.
         18:59
         Mezinárodní hudební festival v Českém Krumlově
          Živý vstup redaktorky Veroniky Kabátové.
          21:26
          400 běženců do Česka
           Až 400 běženců, kterým chce Česko nabídnout útočiště, by mohlo přijet do konce roku. První by měli dorazit už v září. S výběrem syrských uprchlíků v táborech v Jordánsku a Kurdistánu pomohou církve.
           22:31
           Potíže s vízy pro Afričany
            Vlna imigrantů z Afriky a Asie ztěžuje přípravu festivalů i sportovních turnajů. Ambasády evropských zemí, včetně českých, se totiž bojí vydávat víza umělcům nebo sportovcům z třetího světa.
            24:30
            Emoce kolem šibenic na demonstraci
             Policie nepochybila, když nezasáhla na demonstraci proti migraci, na které byly makety šibenic. Rozhodl o tom odbor kontroly.
             24:52
             Viníci bez trestu
              Stovky řidičů unikají trestu – ministerstvo dopravy totiž nestíhá vyřizovat odvolání šoférů, kteří nesouhlasí s uděleným trestem ve správním řízení. Nejvíc žádostí je z Prahy a středních Čech.
              27:15
              Výběr spotřební daně
               Na spotřební dani z lihu se v první polovině roku vybraly téměř 3 miliardy a 700 milionů korun – to je nejvíc za posledních pět let. Naopak na dani z tabákových výrobků se podle celníků vybralo méně.
               27:32
               Ochrana před horkem
                Česko opět naplno zasáhla vlna veder. Teploty se na řadě míst dostaly i přes 35 stupňů Celsia. Nejvyšší byly na jihu Čech.
                30:07
                Práce mimo kancelář
                 Být doma a zároveň pracovat. Pro někoho ideální kombinace. Takovou možnost poskytuje v Česku vybraným zaměstnancům asi třetina firem.
                 33:33
                 Výhody pro zaměstnance
                  Firmy se ale snaží zpříjemnit svým zaměstnancům prostředí i přímo na pracovišti. Chtějí si tak udržet stávající pracovníky a zároveň přilákat nové. Mezi nejčastější benefity patří třeba relaxační zóny nebo nadstandardní výběr jídla.
                  36:08
                  Naděje pro onkologické pacientky
                   Nová naděje pro ženy s rakovinou prsu nebo vaječníku – objev mechanismu vzniku tohoto onemocnění.
                   38:22
                   Útlum těžby uhlí
                    Těžba uhlí na Karvinsku a Frýdecko-Místecku by měla být utlumena během osmi až deseti let. Při návštěvě Moravskoslezského kraje to dnes řekl ministr průmyslu Jan Mládek.
                    38:59
                    Tramvaj zpět na trati
                     Mezi Jabloncem a Libercem znovu jezdí tramvaje. Rekonstrukce trati stála více než tři sta milionů korun. Jízda tramvají by teď měla být komfortnější a hlavně bezpečnější.
                     40:43
                     Čínská města duchů
                      Světová banka se distancovala od své vlastní zprávy kritizující Čínu. Prezident banky řekl, že inkriminovaná pasáž není oficiální postoj jeho instituce. Text vyčítá čínské vládě podíl na údajném pokřivení tamního finančního systému.
                      43:05
                      Požár lesů u Atén
                       V lesích na východ od Atén zuří požár. Úřady už evakuovaly obyvatele tří vesnic, varovaly i turisty na plážích. Oheň se šíří rychleji kvůli silnému větru.
                       43:23
                       První pomoc při dětských potížích
                        Tonutí, v těchto dnech třeba přehřátí nebo vdechnutí drobného předmětu. Případy, kdy malé děti potřebují okamžitou první pomoc. Tu ale až polovina rodičů poskytnout neumí. Buď nevědí jak, nebo se bojí zasáhnout.
                        45:24
                        Připomínka prvního poválečného zápasu
                         Nedlouho po válce, v září 1945, se v Českém Krumlově hrál jeden z prvních zápasů Evropské ligy amerického fotbalu armády Spojených států. Letos v září se proti sobě postaví výběr jednotek USA a pražských Černých Panterů.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž44 minut
                         Další díl
                         18. červenec 2015

                         Přehled dílů

                         Stopáž54 minut

                         27. leden

                         Headlines — Začalo druhé kolo prezidentských voleb — Lidé vybírají mezi Petrem Pavlem a Andrejem Babišem — Hlas odevzdali Pavel i Babiš — Zájem voličů o volby — Zájem v obcích s nízkou a vysokou účastí v 1. kole — Podporovatelé obou kandidátů — Zajímavá čísla k 1. kolu voleb — Příběhy prvovoličů — Práce ve volební komisi — Zájem o volby ve Špindlerově mlýně — Volby v zahraničí — Příběhy českých voličů napříč planetou — Organizace voleb — Vzkazy prezidentských kandidátů — Válka na Ukrajině — Škody po čtvrtečních raketových útocích — BIS prověřuje únik tajných informací — Průměrný starobní důchod — Mezinárodní den památky holocaustu — Investice do JE Dukovany — Jak se daří hospodám a restauracím — Šíření ptačí chřipky — Japonská obranná strategie — Útok Izralců na výrobnu raket v Pásmu Gazy — Vědci míří na Antarktidu — Obvinění policistů z vraždy muže v Memphisu — Nástup vojáků po návratu z mise v Mali — Obnova vyhořelé chaty Tesák — Škvoreckého Smiřický v Divadle na Vinohradech

                         27. 1. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         27. leden

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         27. 1. 2023 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         26. leden

                         Headlines — Vrcholí kampaň před druhým kolem voleb — Závěr kampaně obou kandidátů — Příprava druhého kola prezidentských voleb — Volby v zahraničí — Boje u Bachmut — Situace v okolí Bachmutu — Ruské raketové útoky — Ekonomická prognóza — Jednání premiéra s guvernérem ČNB — Střet izraelské armády s Palestinci na Západním břehu — Nový velvyslanec na Slovensku — Turné brněnské filharmonie v USA — Města lákají nové obyvatele — 30 let od zvolení Václava Havla prezidentem — Nová zelená úsporám light — Předpověď počasí na další dny — Jak hlasovat v druhém kole voleb — Volební účast v prezidentských volbách — Vliv počasí na volební účast — Kdy bude jasno o výsledku — Prověřování původu peněz z Ruska — Nové letecké linky — Následky útoku ve Španělsku mačetou — Protesty proti penzijní reformě ve Francii — Jednání o novém vedení Prahy — Nová pravidla sociálních služeb — Londýnské metro slaví 160 let provozu — Dokumentární tvorba ČT — Návrat vlaků na Osoblažsko — Nové vydání Rilkeho románu

                         26. 1. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         26. leden

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         26. 1. 2023 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         25. leden

                         Vrcholí prezidentská kampaň — Program prezidentských kandidátů — Lidé v izolaci volili prezidenta — Důležité termíny v prezidentské volbě — Ukrajina dostane tanky Leopard — Boje o Soledar a Bachmut — Dodávky tanků Ukrajině — Valorizace výchovného v rámci důchodů — Export léků z ČR — Zadržení muže kvůli dopisům s výbušninami — Rekordní inflace v Maďarsku — Trest pro lékařku za ublížení na zdraví — Monodrama Všechny báječný věci — Útok nožem ve vlaku v Německu — Doplnění ústavního soudu — Uložení korunovačních klenotů do Korunní komory — Soud projedná obžalobu Tušla — Žádosti o předčasný důchod — Nová pravidla hypoték — Tanky Leopard — Tanky pro Ukrajinu — Tank Leopard 2 — Leopardy pro Česko — Ředitelství silnic a dálnic před soudem — Návrh milostivého léta na dluhy na sociálních odvodech — Britský ministr obchodu v Praze — Ruský soud zrušil Moskevskou helsinskou skupinu — Prodloužení kontrol na hranicích se Slovenskem — Zřízení datových schránek — Problémy s přípravou olympiády — Slovensko je blíž k předčasným volbám — Kreativní výuka ve školách — Obnova lesů po tornádu — Paměť národa připomene romský holokaust

                         25. 1. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         25. leden

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         25. 1. 2023 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám