15. červen 2015

Obsah dílu

Nový návrh rozpočtu — Víc peněz na platy a penze — Zadlužené Řecko — Řešení řeckých dluhů — Osud Fondu ohrožených dětí — Přímá linka Praha–Peking — Servisní centrum HTC v Brně — Exportéři Czech Top 100 — Vosková pocta V. Havlovi v Chicagu — Důkazy v kauze Savov — Ředitelka kradla ve svém muzeu — Některé dálnice bez poplatků — Požár baziliky v Nantes — Šikana seniorů v domovech — Stamiliony pro české rybáře — Kontroly čerpání dotací — Do Národního parku na kole — Požár v muničním skladu — Osvětlení Nivnice bez tendru — Spor o příspěvky na bydlení — Extremisti v ozbrojených složkách? — Nový památník Jana Husa — Vandalové ničí kontejnery — Slovenské podezření na MERS — Cvičení NATO v Polsku — Ceny Ď

Části dílu

00:33
Nový návrh rozpočtu
  Správce státní kasy odhalil další navrhovanou podobu státního rozpočtu na rok 2016. Růst mají důchody i platy. I přes to ale bude muset téměř polovina resortů šetřit a na činnost má dostat méně než před rokem.
  04:33
  Víc peněz na platy a penze
   Hostem Událostí je ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová /ČSSD/.
   08:14
   Zadlužené Řecko
    08:59
    Řešení řeckých dluhů
     Živý vstup zpravodaje Martina Jonáše.
     11:13
     Osud Fondu ohrožených dětí
      Fond ohrožených dětí, kterému hrozí exekuce a potýká se s finančními problémy, začal jednat o svém dalším osudu. Nový předseda spolku se dnes sešel se Správou sociálního zařízení, aby se domluvili, jak řešit dvacetimilionový dluh, který u instituce má.
      13:44
      Přímá linka Praha–Peking
       Dohodu o zřízení přímé letecké linky mezi Prahou a Pekingem podepsal Český Aeroholding s největšími čínskými soukromými aerolinkami Hainan Airlines.
       14:41
       Servisní centrum HTC v Brně
        Živý vstup redaktora Jakuba Ščurkeviče.
        17:28
        Exportéři Czech Top 100
         Pozici největšího tuzemského exportéra obhájila automobilka Škoda Auto. Druhá příčka patří výrobci komunikačních zařízení Foxconn.
         17:45
         Vosková pocta V. Havlovi v Chicagu
          Na radnici v americkém Chicagu odhalil tamní starosta s pražskou primátorkou voskové srdce jako vzpomínku na Václava Havla. Jde o zmenšeninu díla, které vzniklo ze svíček po Havlově smrti v roce 2011.
          20:47
          Důkazy v kauze Savov
           Předseda senátu městského soud v Praze Stanislav Králík není spokojený, jak policie vyšetřila jednu z kauz týkající se miliardáře Františka Savova.
           23:12
           Ředitelka kradla ve svém muzeu
            Přes 9 tisíc předmětů skoro za 8 milionů korun zmizelo z depozitáře muzea v Litoměřicích - včetně rukopisu středověkého zpěvníku.
            23:30
            Některé dálnice bez poplatků
             Ministerstvo dopravy chce pustit na některé dálnice v blízkosti měst i řidiče bez dálničních známek.
             25:35
             Požár baziliky v Nantes
              Rozsáhlý požár poničil baziliku Saint-Donatien ve francouzském Nantes. Střecha stavby z 19. století prakticky shořela, obrazy a další umělecké předměty se podařilo včas zachránit.
              25:54
              Šikana seniorů v domovech
               Roste počet seniorů, kteří se obrací na krizovou linku kvůli týrání. Jejich počet se zvýšil zhuba o čtvrtinu. Každý den se tak na linku obrací minimálně jeden týraný senior.
               28:23
               Stamiliony pro české rybáře
                Českému rybářství má pomoct miliardová dotace. Většina peněz půjde z evropských fondů - z operačního programu pro roky 2014 až 20. Chovatelé a zpracovatelé ryb můžou o příspěvek začít žádat koncem roku.
                31:05
                Kontroly čerpání dotací
                 Evropské dotace na projekty z programu rozvoje venkova byly čerpány i na projekty, které žádný rozvoj nepřinesly a to kvůli špatně nastaveným pravidlům ministerstva zemědělství. Uvedl NKÚ.
                 33:58
                 Do Národního parku na kole
                  Sto pět milionů korun bude stát cyklistická magistrála napříč Šumavou. Budování jednotlivých úseků se z devadesáti procent hradilo z různých evropských fondů.
                  35:59
                  Požár v muničním skladu
                   36:20
                   Osvětlení Nivnice bez tendru
                    Zakázka na nové veřejné osvětlení rozvrátila radnici v Nivnici na Slovácku. Rezignaci postupně ohlásili starostka, místostarosta a tři radní. Vesnice sice pořídila nové lampy, na zakázku za 4 miliony korun ale nevypsala výběrové řízení.
                    38:40
                    Spor o příspěvky na bydlení
                     Lidé z ubytoven v Moravskoslezském kraji dnes radnicím v Ostravě a Bohumíně předali petice se stovkami podpisů. Bojí se, že přijdou o střechu nad hlavou. Obvody jim totiž neschválily doplatky na bydlení.
                     39:30
                     Extremisti v ozbrojených složkách?
                      Nacionalistická slovenská organizace Vzdor chce infiltrovat ozbrojené složky země. Přívržence krajní pravice vyzvala, aby se stali policisty nebo vojáky.
                      41:34
                      Nový památník Jana Husa
                       Den před šestistým výročím upálení mistra Jana Husa propojí Prahu a Kostnici nová umělecká instalace. V soutěži zvítězil návrh ateliéru SAD - jednoduchá skulptura, která na stěnu Betlémské kaple vrhne stín ve tvaru nápisu "za pravdu".
                       42:50
                       Vandalové ničí kontejnery
                        Hořící kontejnery - problém snad všech větších měst v Česku. Opravy ročně stojí miliony korun. Jen v Brně to bylo loni přes půl milionu. A případů, kdy vandalové ničí popelnice, letos zase přibylo.
                        44:21
                        Slovenské podezření na MERS
                         Nový test nepotvrdil nákazu nebezpečným koronavirem MERS u Jihokorejce hospitalizovaného na Slovensku.
                         44:41
                         Cvičení NATO v Polsku
                          Na západě Polska se naplno rozbíhá vojenské cvičení Severoatlantické aliance s názvem Noble Jump. Má prověřit expediční síly v počtu několika tisíc elitních vojáků, jejichž úkolem je okamžitě reagovat na bezprostřední ohrožení členů Aliance.
                          46:50
                          Ceny Ď
                           Ve Státní opeře v Praze se už po 15. udělovaly ceny Ď. Převzali si je čeští mecenáši a dobrodinci jako symbolické poděkování za pomoc kulturním a charitativním projektům.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž48 minut
                           Další díl
                           16. červen 2015

                           Přehled dílů

                           Stopáž54 minut

                           31. květen

                           Headlines — Senát schválil kandidáty na ústavní soudce — Budoucí ústavní soudci — Role Ústavního soudu — Schvalování ústavních soudců — Výměna ústavních soudců — Schvalování nových ústavních soudců — Skončila konference Globsec — Návrh zákona o dluhovém stropu — Zájem o dovoz jídla zůstává vysoký — Nový šéf Hospodářské komory — Psychiatrická nemocnice v Kroměříži v personální krizi. — Ostřelování Bělgorodské oblasti — Neúspěšný pokus KLDR o vyslání špionážní družice do vesmíru — Premiéra Amberville v Divadle v Dlouhé — Výdaje na obranu — Přírodu na Sněžce opět chrání sítě — V zoo Ostrava se poprvé rozmnožily krajty zelené — Péče o nevyléčitelně nemocné — Zásah policie a stráže při incidentu u soudu — Příznivci Peterkové přerušili soudní jednání — Pořádková pokuta — Soud potvrdil exposlanci Volnému dvouletou podmínku — Českého vojenského lékaře v Koreji obžalovali — Provoz největšího překladiště zásilek v Česku — Sněmovna podpořila novelu liniového zákona — V Británii klesá počet Evropanů — Berlín Rusku nařídil uzavřít čtyři konzuláty — Odškodnění za nepřítomnost otce u porodu — Oprava obchodního domu Breda v Opavě — V Trutnově začal Cirk-UFF — Nový lék na nemoc motýlích křídel — Pštros plachý na Olomoucku — Dvouletá podmínka pro vedoucího dětského tábora — Dopady války na ukrajinský hotel

                           31. 5. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           31. květen

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           31. 5. 2023 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           30. květen

                           Headlines — Ekonomika stagnuje — Očekávaný vývoj české ekonomiky — Hrubý domácí produkt — Vývoj HDP v 1. čtvrtletí 2023 — Exploze v Kyjevě a Moskvě — Ukrajina je připravena na protiofenzivu — Ubývá venkovských prodejen — Česko prohrálo spor o nájem za ruské pozemky — Muž viněný ze smrti dítěte v Mostě jde do vazby — Ceny plynu dál padají — Střet jednotek KFOR a Srbů na severu Kosova — Poslanec Bašta je v nemocnici — Fotovoltaických elektráren v Česku přibývá — Soud potvrdil Peterkové podmínku — O hlavní cenu karlovarského festivalu se utkají i dvě české novinky — Německo bojuje s ilegální migrací — Výbor doporučil schválit kandidáty do ÚS — Požár autobusu na Lounsku — Účinnější léčba roztroušené sklerózy — Oprava pražského orloje — Staroměstský orloj — Návrat turistů do centra Prahy — Na jezeře Lago Maggiore zemřeli příslušníci italských tajných služeb — Opravy silnic na jihu Moravy — Moskva vydala zatykač na amerického senátora — Zvýšení rodičovského příspěvku — Kulturní dům Slavie v Českých Budějovicích projde opravou — Odbory zřídily stávkový výbor — Týmy duševního zdraví pro školáky — Předražené služby podomních zámečníků — Opravený Sněmovní sál opět září zlatem — K čínské vesmírné stanici odstartovala loď — Oprava sousoší husitů v lese u Bořitova — Koncert Iron Maiden v Praze

                           30. 5. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           30. květen

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           30. 5. 2023 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           29. květen

                           Headlines — Končí lhůta pro připomínky k vládnímu balíčku — Reakce na úsporný balíček — Vládní úsporný balíček — Připomínky k úspornému balíčku — Ukrajina má za sebou další sérii útoků — Ztráty ukrajinské armády — Japonsko pohrozilo KLDR sestřelením jakékoliv její rakety — Kompenzace za covid splnily svůj účel — Zlínský soud začal projednávat vynášení informací z Celní správy lihové mafii — Brno chce být vytápěné z Dukovan — Erdogan obhájil mandát — Zvýšení dluhového stropu USA — Kvalita vody v rybníku Rosnička — Obchvat Nové Paky — Nejkrásnější české knihy roku — Bezpečnostní konference Globsec v Bratislavě — BIS varuje před ruskými tajnými službami — Nehoda na D2 — Dražba autovraků v Českých Budějovicích — Posun důchodového věku nad 65 let — Výpočet věku odchodu do důchodu — Počet pracujících na jeden starobní důchod — Silný ročník 1974 — TOP5 ve finanční gramotnosti — Bezpečně k vodě — Předčasné parlamentní volby ve Španělsku — Napětí na severu Kosova — Modernizace železniční trati v Kladně — Likvidace obchodů u nádraží v Brně — Úřady vyšetřují podivně zářící barvu vody v Benátkách — Maturitní zkouška z českého jazyka — Závady po rekonstrukci Mlýnské kolonády — Další úspěch českého fotografa Horálka — Cenu Olgy Havlové obdržel architekt Filip Pšenčík

                           29. 5. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           29. květen

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           29. 5. 2023 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám