Události

15. červen 2015

48 minut

15. červen 2015

Obsah dílu

Nový návrh rozpočtu — Víc peněz na platy a penze — Zadlužené Řecko — Řešení řeckých dluhů — Osud Fondu ohrožených dětí — Přímá linka Praha–Peking — Servisní centrum HTC v Brně — Exportéři Czech Top 100 — Vosková pocta V. Havlovi v Chicagu — Důkazy v kauze Savov — Ředitelka kradla ve svém muzeu — Některé dálnice bez poplatků — Požár baziliky v Nantes — Šikana seniorů v domovech — Stamiliony pro české rybáře — Kontroly čerpání dotací — Do Národního parku na kole — Požár v muničním skladu — Osvětlení Nivnice bez tendru — Spor o příspěvky na bydlení — Extremisti v ozbrojených složkách? — Nový památník Jana Husa — Vandalové ničí kontejnery — Slovenské podezření na MERS — Cvičení NATO v Polsku — Ceny Ď

Části dílu

00:33
Nový návrh rozpočtu
  Správce státní kasy odhalil další navrhovanou podobu státního rozpočtu na rok 2016. Růst mají důchody i platy. I přes to ale bude muset téměř polovina resortů šetřit a na činnost má dostat méně než před rokem.
  04:33
  Víc peněz na platy a penze
   Hostem Událostí je ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová /ČSSD/.
   08:14
   Zadlužené Řecko
    08:59
    Řešení řeckých dluhů
     Živý vstup zpravodaje Martina Jonáše.
     11:13
     Osud Fondu ohrožených dětí
      Fond ohrožených dětí, kterému hrozí exekuce a potýká se s finančními problémy, začal jednat o svém dalším osudu. Nový předseda spolku se dnes sešel se Správou sociálního zařízení, aby se domluvili, jak řešit dvacetimilionový dluh, který u instituce má.
      13:44
      Přímá linka Praha–Peking
       Dohodu o zřízení přímé letecké linky mezi Prahou a Pekingem podepsal Český Aeroholding s největšími čínskými soukromými aerolinkami Hainan Airlines.
       14:41
       Servisní centrum HTC v Brně
        Živý vstup redaktora Jakuba Ščurkeviče.
        17:28
        Exportéři Czech Top 100
         Pozici největšího tuzemského exportéra obhájila automobilka Škoda Auto. Druhá příčka patří výrobci komunikačních zařízení Foxconn.
         17:45
         Vosková pocta V. Havlovi v Chicagu
          Na radnici v americkém Chicagu odhalil tamní starosta s pražskou primátorkou voskové srdce jako vzpomínku na Václava Havla. Jde o zmenšeninu díla, které vzniklo ze svíček po Havlově smrti v roce 2011.
          20:47
          Důkazy v kauze Savov
           Předseda senátu městského soud v Praze Stanislav Králík není spokojený, jak policie vyšetřila jednu z kauz týkající se miliardáře Františka Savova.
           23:12
           Ředitelka kradla ve svém muzeu
            Přes 9 tisíc předmětů skoro za 8 milionů korun zmizelo z depozitáře muzea v Litoměřicích - včetně rukopisu středověkého zpěvníku.
            23:30
            Některé dálnice bez poplatků
             Ministerstvo dopravy chce pustit na některé dálnice v blízkosti měst i řidiče bez dálničních známek.
             25:35
             Požár baziliky v Nantes
              Rozsáhlý požár poničil baziliku Saint-Donatien ve francouzském Nantes. Střecha stavby z 19. století prakticky shořela, obrazy a další umělecké předměty se podařilo včas zachránit.
              25:54
              Šikana seniorů v domovech
               Roste počet seniorů, kteří se obrací na krizovou linku kvůli týrání. Jejich počet se zvýšil zhuba o čtvrtinu. Každý den se tak na linku obrací minimálně jeden týraný senior.
               28:23
               Stamiliony pro české rybáře
                Českému rybářství má pomoct miliardová dotace. Většina peněz půjde z evropských fondů - z operačního programu pro roky 2014 až 20. Chovatelé a zpracovatelé ryb můžou o příspěvek začít žádat koncem roku.
                31:05
                Kontroly čerpání dotací
                 Evropské dotace na projekty z programu rozvoje venkova byly čerpány i na projekty, které žádný rozvoj nepřinesly a to kvůli špatně nastaveným pravidlům ministerstva zemědělství. Uvedl NKÚ.
                 33:58
                 Do Národního parku na kole
                  Sto pět milionů korun bude stát cyklistická magistrála napříč Šumavou. Budování jednotlivých úseků se z devadesáti procent hradilo z různých evropských fondů.
                  35:59
                  Požár v muničním skladu
                   36:20
                   Osvětlení Nivnice bez tendru
                    Zakázka na nové veřejné osvětlení rozvrátila radnici v Nivnici na Slovácku. Rezignaci postupně ohlásili starostka, místostarosta a tři radní. Vesnice sice pořídila nové lampy, na zakázku za 4 miliony korun ale nevypsala výběrové řízení.
                    38:40
                    Spor o příspěvky na bydlení
                     Lidé z ubytoven v Moravskoslezském kraji dnes radnicím v Ostravě a Bohumíně předali petice se stovkami podpisů. Bojí se, že přijdou o střechu nad hlavou. Obvody jim totiž neschválily doplatky na bydlení.
                     39:30
                     Extremisti v ozbrojených složkách?
                      Nacionalistická slovenská organizace Vzdor chce infiltrovat ozbrojené složky země. Přívržence krajní pravice vyzvala, aby se stali policisty nebo vojáky.
                      41:34
                      Nový památník Jana Husa
                       Den před šestistým výročím upálení mistra Jana Husa propojí Prahu a Kostnici nová umělecká instalace. V soutěži zvítězil návrh ateliéru SAD - jednoduchá skulptura, která na stěnu Betlémské kaple vrhne stín ve tvaru nápisu "za pravdu".
                       42:50
                       Vandalové ničí kontejnery
                        Hořící kontejnery - problém snad všech větších měst v Česku. Opravy ročně stojí miliony korun. Jen v Brně to bylo loni přes půl milionu. A případů, kdy vandalové ničí popelnice, letos zase přibylo.
                        44:21
                        Slovenské podezření na MERS
                         Nový test nepotvrdil nákazu nebezpečným koronavirem MERS u Jihokorejce hospitalizovaného na Slovensku.
                         44:41
                         Cvičení NATO v Polsku
                          Na západě Polska se naplno rozbíhá vojenské cvičení Severoatlantické aliance s názvem Noble Jump. Má prověřit expediční síly v počtu několika tisíc elitních vojáků, jejichž úkolem je okamžitě reagovat na bezprostřední ohrožení členů Aliance.
                          46:50
                          Ceny Ď
                           Ve Státní opeře v Praze se už po 15. udělovaly ceny Ď. Převzali si je čeští mecenáši a dobrodinci jako symbolické poděkování za pomoc kulturním a charitativním projektům.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž48 minut
                           Další díl
                           16. červen 2015

                           Přehled dílů

                           Stopáž54 minut

                           16. květen

                           Headlines — Závislost ČR na plynu — Zásoby plynu — Nový sankční balík proti Rusku — Válka na Ukrajině — Boje na Donbase — Ukrajinské protiútoky — Rozšiřování NATO — Renault a McDonald pouští Rusko — Dopravní komplikace v Praze — Zadržení Štefana Harabina na Slovensku — Reakce na střelbu v americkém Buffalu — Rostoucí ceny — Nová adaptace Shakespearovy hry — Vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině — Platby za státní pojištěnce — Státní maturity — Zájem o alternativní zdroje tepla — Nedostatek policistů — Odbory chtějí růst mezd — Růst mezd v roce 2021 — Mzdy napříč regiony — Nejhůře placené profese — Jednání premiéra s prezidentem — Vyznamenání za třetí odboj — Uprchlíci z Ukrajiny v ČR — Konference Internet ve státní správě — Koronavirus v KLDR — Dopravní komplikace v Českých Budějovicích — Obvinění kvůli zakázkám — Výběh s vlky na Šumavě — Ministr Bek ve Vídni — Příprava českého předsednictví — Boris Johnson v Belfastu — Unikátní letadlo přistálo v Podhořanech — Otevírání koupališť

                           Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           16. květen

                           Ve znakovém jazyce

                           Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           15. květen

                           Headlines — Finsko žádá o členství v NATO — Představitelé NATO vítají zájem Finů o vstup — Bezpečnostní záruky NATO pro nové členy Další ruský útok u Lvova — Pomoc Židů na Ukrajině — Střelba v Bufallu má deset obětí — Masové střelby v USA — Střelba v americkém supermarketu — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Uprchlíci v pražské Troji — Ruské majetky v Karlových Varech — Očkování proti covidu-19 — Sněmovna bude jednat o zrušení EET — Část Ruska sužují požáry — Češi šetří na horší časy — Začiná rekonstrukce Barrandovského mostu — Objízdné trasy kolem Barrandovského mostu — Dohled nad opravami Barrandovského mostu — Dopravní uzavírky v Česku — Tryzna za oběti nacistů v Terezíně — Dotace za pomoc uprchlíkům z Ukrajiny — Parlamentní volby v Libanonu — Eurovize už zná svého vítěze — 3. ročník Festivalu rodiny — Plán odpadového hospodářství víc třídit odpad — Začíná období rojení včel — Zvony se z harrachovského kostela ozvou poprvé po osmdesáti letech — Svatojánské slavnosti na Vltavě — Hurvínek v Paříži

                           Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           15. květen

                           Ve znakovém jazyce

                           Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           14. květen

                           Headlines — Válka na Ukrajině — Boje na Ukrajině — Rusové podle Kyjeva prohráli bitvu o Charkov Jednání zástupců NATO a skupiny G7 — Do stanového městečka v Troji dorazili první uprchlíci — Stanové městečko pro ukrajinské uprchlíky v pražské Troji — Dopady války na české podniky — Demonstrace za zachování práva na interupci v Americe — Slavnostní inaugurace nové maďarské prezidentky — Jednání o navýšení minimální mzdy — Oprava Barrandovského mostu začíná. Nejhorší bude prvních deset dní. — Zdražení jízdného a cen MHD — Kvůli suchu hrozí požáry, zejména v severní polovině Čech — Nelegální vykácení starých buků v Krušných horách. — Turisté se vracejí do hotelů a penzionů — České hotely a penziony lákají hosty — Zahraničních turistů v Praze dál přibývá — Zahájení letní turistické sezony na Pražském hradě — Příznaky chronického únavového syndromu — Pohřeb palestinské novinářky provázely nepokoje — Předsednictví ČR v Radě EU — Sjezd KSČM v Brně — KLDR přiznala rychlejší šíření covidu-19 — Česko hledá náhradu za ruský plyn — Slavnostní zakončení mezinárodního filmového festivalu Anifilm — Varování před pádem stromů na cyklostezky — Finále hudební soutěže Eurovize v Turíně

                           Premiéra sobota 14. 5. 2022 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           14. květen

                           Ve znakovém jazyce

                           Premiéra sobota 14. 5. 2022 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám