Události

3. červen 2015

48 minut

3. červen 2015

Obsah dílu

Vláda pro zákaz kouření v restauracích — Vláda pro zákaz kouření v restauracích — Dražší cigarety — Vláda pro elektronickou evidenci tržeb — Problémy polského letadla — Další boje na Ukrajině — Podezřelé transakce u výběrčích daní — Prezident v jižních Čechách — Nečekaný odchod Seppa Blattera — Josef Bečvář v Afghánistánu — Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež — Přípravy na stavbu nových jaderných bloků — Řecko-turecké spory o uprchlíky — Nákup nových aut — Riskování se zdravím kvůli popularitě — Krize na trhu s mlékem? — Nadbytek mléčných výrobků — Čerstvé mléko z automatu — Reforma české psychiatrie — Finanční problémy Klokánků — Čeští zbrojaři v Izraeli — Finanční pomoc Řecku — Kontaminovaná voda v Dejvicích — Málo míst v domovech pro seniory — Nehoda výletní lodi v Číně — Nejcennější známky světa — Pražské jaro končí

Části dílu

00:33
Vláda pro zákaz kouření v restauracích
  Restaurace v Česku by měly být od ledna zcela nekuřácké. Vláda schválila návrh, podle kterého si lidé od nového roku nezapálí ani na koncertech, v barech a dalších místech.
  03:52
  Vláda pro zákaz kouření v restauracích
   Rozhovor s ministrem zdravotnictví Němečkem.
   06:21
   Dražší cigarety
    Vláda dnes taky rozhodla o dalším zdražení cigaret. Novela o spotřební dani zvedne příští rok cenu krabičky o tři až čtyři koruny.
    07:26
    Vláda pro elektronickou evidenci tržeb
     Právě vyšší výnos z daní je také hlavním cílem dlouho diskutované elektronické evidence tržeb. A i tuto novinku dnes po několika odkladech vláda schválila.
     10:01
     Problémy polského letadla
      Polské vládní letadlo s celým vedením dolní sněmovny, včetně maršálka Radoslawa Sikorského, se při ranním startu z varšavského letiště jen těsně vyhnulo havárii.
      11:59
      Další boje na Ukrajině
       Až sedmnáct lidí zemřelo během bojů na východě Ukrajiny.
       12:17
       Podezřelé transakce u výběrčích daní
        Podezření na nezákonné machinace u výběrčích daní. Až sto milionů korun mělo v minulých letech neoprávněně odplynout z účtů Generálního finančního ředitelství.
        14:51
        Prezident v jižních Čechách
         Třetí – poslední den návštěvy jižních Čech strávil prezident Miloš Zeman návštěvou Tábora a strojírenské společnosti MAS Kovosvit v sousedním Sezimově Ústí.
         16:16
         Nečekaný odchod Seppa Blattera
          Většina fotbalového světa vítá rezignaci šéfa FIFA Seppa Blattera. Spokojeni jsou i sponzoři. Zklamání zavládlo naopak v Rusku.
          18:51
          Josef Bečvář v Afghánistánu
           Nový náčelník generálního štábu Josef Bečvář poprvé ve funkci navštívil české vojáky v Afghánistánu.
           19:09
           Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež
            Živý vstup Blanky Kovandové.
            21:25
            Přípravy na stavbu nových jaderných bloků
             Česko musí začít připravovat výstavbu nových atomových bloků. Takzvaný Národní akční plán rozvoje jaderné energetiky dnes schválila vláda.
             23:41
             Řecko-turecké spory o uprchlíky
              Vlna migrace ve Středozemním moři vzbudila spory mezi Tureckem a Řeckem. To viní prvně jmenovanou zemi, že zavírá oči před běženci mířícími na ostrovy v Egejském moři. Ankara to odmítá.
              26:19
              Nákup nových aut
               Češi si letos měsíčně v průměru koupili 18 a půl tisíce nových aut. Prodej tak meziročně vzrostl o pětinu.
               26:40
               Riskování se zdravím kvůli popularitě
                Riskují život kvůli popularitě na internetu. Před novým trendem mezi dětmi varují odborníci. Mladí se záměrně vystavují nebezpečným situacím, nahrávají se a video umisťují na sítě.
                28:39
                Krize na trhu s mlékem?
                 Výkupní ceny mléka v červnu propadly pod hranici 8 korun za litr, mlékárnám se hromadí zásoby neprodaných výrobků a začíná se mluvit o krizi na trhu s mlékem.
                 31:41
                 Nadbytek mléčných výrobků
                  Možná východiska, která navrhne Agrární komora Ministerstvu zemědělství po dnešním jednání se zpracovateli.
                  32:38
                  Čerstvé mléko z automatu
                   Dostat mléko do přímého prodeje pomáhají zemědělcům mlékomaty. Jejich počet v tuzemsku roste.
                   34:57
                   Reforma české psychiatrie
                    Protesty zaměstnanců i odborníků proti odvolání ředitele psychiatrické nemocnice v Dobřanech. Z ní byl propuštěn pacient, který minulý týden na Plzeňsku zavraždil ženu.
                    37:02
                    Finanční problémy Klokánků
                     Prezident Zeman se zastal Klokánků, které teď čelí exekuci. Fond ohrožených dětí, který zařízení provozuje, dluží jen na sociálním pojištění 22 milionů korun.
                     38:24
                     Čeští zbrojaři v Izraeli
                      Kvůli sankcím a omezením na Ukrajině a v Rusku se čeští zbrojaři ohlížejí po dalších trzích. Mimo jiné i na Blízkém východě.
                      40:43
                      Finanční pomoc Řecku
                       Klíčová schůzka, která ale definitivní dohodu o finanční pomoci Řecku nejspíš nepřinese – tak se mluví o večerním setkání řeckého premiéra Tsiprase s šéfem Evropské komise Junckerem.
                       41:06
                       Kontaminovaná voda v Dejvicích
                        Lidem z pražských Dejvic, kteří se napili kontaminované vody, hrozí žloutenka. Dnes na to upozornili hygienici.
                        41:28
                        Málo míst v domovech pro seniory
                         Počet míst ve státních domovech pro seniory nestačí. Stále častěji proto vznikají zařízení, která staví soukromé firmy.
                         43:27
                         Nehoda výletní lodi v Číně
                          Čínští záchranáři se stále nemohou dostat do převrácené výletní lodi. Od pondělní noci se pohřešuje přes 450 jejích pasažérů, kteří zůstali uvnitř.
                          43:46
                          Nejcennější známky světa
                           Modrý Mauricius, jedna z nejproslulejších známek světa. Už menší slávu si vydobyla její červená varianta. Největší hodnotu mají ale jen dohromady a v původním nepoužitém stavu.
                           45:30
                           Pražské jaro končí
                            Už za pár minut rozezní Smetanovu síň Obecního domu poslední tóny Pražského jara. Přehlídku světových umělců, symfonických orchestrů a komorních těles hostila letos Praha už po 70.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž48 minut
                            Další díl
                            4. červen 2015

                            Přehled dílů

                            Stopáž54 minut

                            19. květen

                            Headlines — Válka na Ukrajině — Evakuace z Azovstalu pokračuje — Proces s ruským vojákem — Obránci Azovstalu — G7 schválila další finanční pomoc Ukrajině — Prodloužení nouzového stavu — Česko dostane z fondů EU 680 milionů korun — Rozšíření NATO o Švédsko a Finsko — Soud potvrdil osvobození exministra Bárty — Útok na škole v německém Bremerhavenu — Nedostatek kojenecké výživy v USA — Janáčkova filharmonie se loučí s domovskou scénou — Cena Wernera von Siemense — Pokuty za lockdownové večírky v Downing Street — Práce pro ukrajinské uprchlíky v Česku — Pracovní místa pro uprchlíky z Ukrajiny — Zemřel hudební skladatel Vangelis — Ochranné ploty v Národním parku České Švýcarsko — Česko očekávají silné bouřky — Tromby na východě Čech — Benzin v Česku opět zdražuje — Ceny PHM dle krajů — Alternativní paliva zdražují na ceně — Soud s bývalým elitním prokurátorem Kováčikem — Přezkum prominutí DPH — Policie dopadla organizovanou skupinu zlodějů dřeva — V Chrastavě chystají záložní způsob vytápění — Zadávání veřejných zakázek a kontrola dodavatelů — Opičí neštovice se šíří v Evropě i Americe — Policie nezahájí vyšetřování smrti reportérky — Sberbank jde k likvidaci — EK žaluje Česko kvůli pravidlům o obsahu audiovizuálních médií — Půdní injektáž na záchranu stromů v Brně — Konec uzavírky mostu v Tetčicích — Náhrady za nevyužité monoklonální protilátky — Pohřeb Medy Mládkové — Česká filharmonie na Pražském jaru

                            Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            19. květen

                            Ve znakovém jazyce

                            Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            18. květen

                            Vývoj války na Ukrajině — Osud obránců z Azovstalu — Válka na Ukrajině — Obránci Mariupolu v zajetí ruských separatistů — Moskva oznámila vyhoštění desítek francouzských a italských diplomatů — Změny schválené Senátem — Podány žádosti o vstup do NATO — Technika a výzbroj Armády ČR — Vyvlastnění pozemků u Tábora — Příspěvek 5000 korun na dítě — Mezinárodní den muzeí — Vláda schválila návrh na další milostivé léto — EU chce omezit závislost na ruském plynu — Možnosti dodávek ropy do ČR — Policie obvinila ředitele SÚRAO — Na Labi rostou nová přístaviště — Kampaň pro mladé řidiče — Inflace v EU vystoupila na rekordních 8,1 % — Volně prodejné léky zdražují — Pomoc lidem prchajícím před válkou — Novinky v dávkách pro uprchlíky — Ukrajinští uprchlíci na hlavním nádraží v Praze — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Prodeje a výroba osobních aut — Dopady války na tuzemské podnikatele — Útočník s lukem a šípy se přiznal k vraždě pěti lidí — Stranické primárky v USA — Zrušení postu odborných náměstků na ministerstvech — Zpráva o stavu klimatu — Cenu Arnošta Lustiga převzal Šimon Pánek — Klesá zájem o tradiční řemesla — Jan Kočka obviněn z vydírání — Bourání nájezdu na Barrandovský most — Příběh Hany Sternlichtové

                            Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            18. květen

                            Ve znakovém jazyce

                            Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            17. květen

                            Žádost o vstup do NATO — Válka na Ukrajině — Evakuace vojáků z Azovstalu — Boje na Ukrajině — Ruské pochyby o postupu na Ukrajině — Ruská armáda znovu zaútočila na Sýrii — Sněmovna jedná o státním rozpočtu — Mimořádné jednání vlády — Uprchlíci v Praze — Stát zmrazil akcie ruského poslance v ČKD Blansko Holdingu — PPF a Home Credit oznámily dohodu o prodeji svých bankovních aktiv v Rusku — Nová koncertní síň Vltavská filharmonie — Na Ukrajině nalezli tělo českého občana — Výroba baterií pro elektromobily — Elektronický očkovací průkaz — Zemřel Herec Josef Abrhám — Vzpomínka na Josefa Abrháma — První a poslední role Josefa Abrháma — Mimořádný program ČT — RWE zahájila prodej českých zásobníků plynu — Rakouský kancléř v Česku — Vodíkové vlaky na českých železnicích — Končí příjem žádostí o covidové kompenzace — Zmírnění sankcí vůči Kubě — Dodávky německých zbraní na Ukrajinu — Tragická nehoda na D1 u Prahy — Nová větrná elektrárna u Břežan na Znojemsku — Demolice mostu v Brně — Kroužkování sokolích mláďat — 75. ročník nejslavnějšího filmového festivalu v Cannes

                            Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            17. květen

                            Ve znakovém jazyce

                            Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám