Nahrávám video

21. květen 2015

Obsah dílu

Změny v penzijním systému — Změny v penzijním systému — Hlasování o nedůvěře kvůli biopalivům — Hlasování o nedůvěře vládě — Zvěrstva pod hlavičkou ISIS — Britové o imigraci — Zpožděné opravy na D1 — Jan Vylita bez prověrky — Nové vedení Svazu měst a obcí — Zákon o dětských skupinách a energetický zákon — Jednání USA - Kuba — Únik ropy do oceánu — Válečný zločinec K. H. Frank — Role advokáta Pacovského v kauze Rath — Železniční koridor Rokycany - Plzeň — Zneužívání dětí v Česku — Specialisté pomohou při neštěstích — Peníze na obnovu sakrálních staveb — Boromejky získaly pozemky — Byznys kolem církví — Posun v kauze unesené dcery — Nepál po zemětřesení — Olympijské kruhy v Rio de Janeiro — Zdraví škodlivé energetické nápoje? — Dienstbierovu sociální agenturu opouští čtrnáct zaměstnanců — Zneužívání děti elitami — Jan Hus na filmovém plátně — Eurovision Song Contest

Části dílu

00:33
Změny v penzijním systému
  Lidé by měli platit státu podle toho, kolik vychovají dětí. S revolučním nápadem dnes přišla důchodová komise. Třeba rodiče se třemi dětmi by platili na sociálním pojištění o pět procentních bodů méně než dnes.
  04:37
  Změny v penzijním systému
   Rozhovor s předsedou ODS Petrem Fialou.
   06:44
   Hlasování o nedůvěře kvůli biopalivům
    Už za pět dní čeká vládu Bohuslava Sobotky první hlasování o nedůvěře. Opozice TOP 09, ODS a hnutí Úsvit ho vyvolá kvůli včerejšímu hlasování o podpoře biopaliv.
    09:11
    Hlasování o nedůvěře vládě
     Rozhovor s předsedou ODS Petrem Fialou.
     10:43
     Zvěrstva pod hlavičkou ISIS
      Strategické město Palmýra v zeměpisném středu Sýrie padlo do rukou Islámského státu. Spolu s dobytím západoiráckého Ramádí je to další z nečekaných úspěchů po ústupu na většině front během posledních týdnů.
      13:07
      Britové o imigraci
       Británie chystá další kroky proti nelegálním přistěhovalcům. V budoucnu by jim mohla zabavovat vydělanou mzdu. Vyplývá z připravovaného zákona o imigraci.
       13:28
       Zpožděné opravy na D1
        Začala nová fáze oprav nejvytíženější české dálnice a znovu se zpožděním. Letos se měla zahájit rekonstrukce na třech úsecích.
        15:45
        Jan Vylita bez prověrky
         Národní bezpečnostní úřad potvrdil odebrání bezpečnostní prověrky bývalému generálnímu sekretáři ministerstva obrany Janu Vylitovi.
         16:30
         Nové vedení Svazu měst a obcí
          Živý vstup redaktorky Moniky Bezuchové.
          18:29
          Zákon o dětských skupinách a energetický zákon
           18:49
           Jednání USA - Kuba
            Ve Washingtonu právě vyjednávají Američani a Kubánci o znovuobnovení diplomatických vztahů - podle některých názorů by mohlo jít o klíčovou schůzku, která by historický okamžik mohla posunout mnohem blíž.
            21:02
            Únik ropy do oceánu
             Kalifornské úřady bojují s rozsáhlým unikem surové ropy do oceánu. Z prasklého ropovodu poblíž letoviska Santa Barbara se jí vylilo několik tisíc litrů. V oblasti je vyhlášen stav nouze.
             21:22
             Válečný zločinec K. H. Frank
              Hned po konci druhé světové války začal hon na válečné zločince. V případě německého státního ministra pro Čechy a Moravu Karla Hermana Franka byl úspěšný.
              24:20
              Role advokáta Pacovského v kauze Rath
               Advokát Michal Pacovský souhlasí s tím, aby jeho postup v kauze David Rath prověřila Česká advokátní komora. Tvrdí, že nepochybil, když obžalovaného exhejtmana odmítl zastupovat u soudu.
               25:02
               Železniční koridor Rokycany - Plzeň
                Stavba největšího českého železničního tunelu za 4 miliardy má za sebou prvních pět set metrů. Dvojice čtyřkilometrových tunelů je klíčovou stavbou pro nový koridor Rokycany.
                26:52
                Zneužívání dětí v Česku
                 Sexuálně zneužitých dětí v Česku přibývá. Vyplynulo to z posledních údajů Dětského krizového centra. Jen odhalených případů bylo loni přes devět set, o pět procent víc než rok předtím.
                 27:14
                 Specialisté pomohou při neštěstích
                  Pád letadla, nehoda autobusu nebo vlaku, povodně, teroristický čin - pro tyto mimořádné události má teď česká policie vycvičený speciální tzv. D-V-I tým.
                  29:58
                  Peníze na obnovu sakrálních staveb
                   Jsou snad na každém vesnickém kopci a často chátrají. Kapličky, smírčí kříže nebo boží muka - drobné sakrální stavby se v příštím roce dočkají peněz na obnovu.
                   33:05
                   Boromejky získaly pozemky
                    Lepšímu životu na venkově mohou pomoct i církevní restituce - třeba odblokováním některých pozemků. Komplikovat ale naproti tomu mohou třeba dopravní stavby.
                    33:51
                    Byznys kolem církví
                     Výroba hostií, hořčic, sirupů anebo třeba pronajímání prostor. I kvůli navracení církevního majetku a změnám v podnikání chce Asociace malých a středních podniků právě církev v jejich aktivitách podpořit.
                     36:16
                     Posun v kauze unesené dcery
                      Případ Zdeňka Hromádky, kterému před sedmi lety dceru unesla manželka do Ruska - země svého původu, má další posun. V Moskvě se o něj zajímal prezident Miloš Zeman a pověřil českého velvyslance, aby se v něm dál velvyslanectví aktivně angažovalo.
                      38:30
                      Nepál po zemětřesení
                       Z Nepálu se dnes začalo stahovat 300 amerických vojáků – končí jim mise, v rámci které pomáhali zemi zničené zemětřeseními.
                       40:44
                       Olympijské kruhy v Rio de Janeiro
                        Rio de Jainero zdobí obří olympijské kruhy. Symbol největší sportovní události světa, kterou bude brazilské město hostit v příštím roce, odhalili jeho obyvatelé při ceremoniálu v parku Madureira.
                        41:04
                        Zdraví škodlivé energetické nápoje?
                         Kardiologové varují před pitím energetických nápojů dětmi a dospívajícími. Podle lékařů mohou vyvolat nežádoucí účinky - a přehnaná konzumace dítětem s nemocným srdcem může skončit i smrtí.
                         43:03
                         Dienstbierovu sociální agenturu opouští čtrnáct zaměstnanců
                          43:15
                          Zneužívání děti elitami
                           Britská policie vyšetřuje 1 400 podezřelých ze sexuálního zneužívání dětí páchaného od 70. let. Detektivové zveřejnili znepokojivá souhrnná data.
                           45:09
                           Jan Hus na filmovém plátně
                            Třídílná historická freska Jan Hus se dnes představila v pražském kině Lucerna. Jeden z největších současných projektů České televize se na obrazovkách ČT1 objeví 29. května.
                            46:00
                            Eurovision Song Contest
                             Mezinárodní pěvecká soutěž Eurovize má před sebou druhý semifinálový večer. A poprvé se ve Vídni představí reprezentanti z Česka Marta Jandová a Václav Noid Bárta. Ze 17 soutěžících vyberou lidé svými hlasy do sobotního finále deset z nich.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž48 minut
                             Další díl
                             22. květen 2015

                             Přehled dílů

                             Stopáž54 minut

                             6. říjen

                             Headlines — Summit Evropského politického společenství v Praze — Česko hostí státníky z evropského kontinentu — Nová platforma pro evropské politiky — Hlavní témata summitu — Bezpečnostní opatření v Praze — Summit objektivem fotografů — Dopravní omezení v Praze — Večerní dění na summitu — Do Prahy dorazily stovky novinářů z Evropy — Summit jako mimořádná přležitost pro planespottery — Summit pokračuje druhým dnem v pátek — Jednání o zdanění mimořádných zisků — Rusko ostřelovalo Záporoží — Boje na Ukrajině — Poškození plynovodů Nord Stream — Nový šéf rozvědky — Tržby maloobchodu klesly — Návrh obžaloby psychiatra Cimického — Střelec zavraždil dvě desítky dětí v Thajsku — Ceny pohonných hmot — Nobelova cena za literaturu — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Nová kampaň na podporu očkování — V řeckých vodách utonuli migranti — Americký prezident navštívil Floridu — Kauza brněnských bytů — Bezpečnostní situace na Západním břehu — Konkurz na banku Sberbank — Zákaz elektrických kol a koloběžek v Ostravě — Povolební jednání v Chomutově — Unikátní fotografie z terezínského ghetta

                             6. 10. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             6. říjen

                             Ve znakovém jazyce

                             6. 10. 2022 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             5. říjen

                             Headlines — Zastropování cen energií — Řešení energetické krize — Maximální ceny energií — Zdanění mimořádných zisků — Válka na Ukrajině — Ukrajinská protiofenziva — Povolební jednání v obcích — Nový šéf rozvědky — OPEC sníží těžbu ropy — Kauza brněnských bytů — Katarský emír v Praze — Nález vzácného šperku — Další sankce EU proti Rusku — Český sankční seznam — Vandal pomaloval ukrajinskou ambasádu — Ruská armáda ustupuje — Řidič jel po dálnici rychlostí 231 km/h — Domácí hospicová péče — Bezpečnostní opatření v ulicích Prahy — Přípravy na summity v Praze — Nasazení policie — Požadavky odborů — Následky hurikánu Ian — Jednání o severoirských protokolech — Jednání rozpočtového výboru — Nobelova cena za chemii — Kontroly na česko-slovenské hranici — Nedostatek školních psychologů — Obžaloba mužů z ochranky prezidenta — Půl století Národní frony ve Francii — Soud kvůli vlakové nehodě ve Španělsku — Letošní úroda jablek — V Praze začal Designblok

                             5. 10. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             5. říjen

                             Ve znakovém jazyce

                             5. 10. 2022 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             4. říjen

                             Headlines — Zájemci o post prezidenta — Reakce na rozhodnutí koalice Spolu — Kdo oznámil kandidaturu — Válka na Ukrajině — Osvobozování ukrajinských území — Setkání obránců Azovstalu s rodinami — Evropské peníze k energetické krizi — Strojírenský veletrh — Vládní krize na Slovensku — Následky hurikánu Ian — Výročí první hry Divadla Járy Cimrmana — Výměna ministryně životního prostředí — Jednotné nabíjecí konektory — Škodě Auto chybí důležité součástky — Zájem o služby kominíků — Ceny benzinu rostou — Rozdělování městských bytů v Brně — Žádosti o obecní byty — Městské byty v dalších městech — Polsko-německé vztahy — Trump žaluje CNN — Využití vodních elektráren — Nové složení senátorských klubů — KLDR odpálila další balistickou střelu — Těžba uhlí v dolech OKD — Prevence rakoviny prsu — Nobelova cena za fyziku — Výběr zástupce veřejného ochránce práv — Dražba autovraků — Trest za výtržnosti na hokejovém derby ve Zlíně — Zkouška sirén

                             4. 10. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             4. říjen

                             Ve znakovém jazyce

                             4. 10. 2022 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám