Nahrávám video

19. květen 2015

Část: Legiovlak na trati

Obsah dílu

Průtahy v jednání o evidenci tržeb — Průtahy v jednání o evidenci tržeb — Sněmovní hry o čas — Boje o Ramádí — Stoltenberg k Rusku — Zdržování v kauze Davida Ratha — Pád maďarského gripenu v Čáslavi — Odbory o platech — Potíže s dodržováním klimatických cílů — Legiovlak na trati — Spor o hymnu k oslavám Karla IV. — Hrad proti jmenování profesorů — Podvody prodejců během MS v hokeji — Sledování Radky Nečasové — Průzkum: Pro, nebo proti zákazu kouření — Pravidla podle protikuřáckého zákona — Stávka zaměstnanců Agentury pro sociální začleňování — Protipovodňová opatření v Troubkách — Nová výzbroj české armády — Charlie Hebdo bez karikaturisty — Sesuv půdy v Kolumbii — Pomoc osamělým seniorům — Náměstek ministra vnitra končí — Shledání rozdělených sester — Nejkrásnější stavby

Části dílu

00:32
Průtahy v jednání o evidenci tržeb
  Českou sněmovnu čekají brzy největší obstrukce v historii České republiky. A to kvůli zákonu o elektronické evidenci tržeb. Česká televize zjistila, že ODS a TOP 09 chtějí projednání zdržovat až do konce volebního období.
  04:00
  Průtahy v jednání o evidenci tržeb
   Hostem Událostí je poslanec Jaroslav Faltýnek /ANO/.
   07:04
   Sněmovní hry o čas
    Hladce nebude pokračovat ani 27. schůze sněmovny. Poslance čeká několik kontroverzních bodů. Mezi nimi třeba další podpora biopaliv.
    09:54
    Boje o Ramádí
     Extremisté z Islámského státu upevňují svou kontrolu nad iráckým Ramádí, které dobyli o víkendu. Podle zpráv z místa vypalují a rabují domy vládních činitelů a jejich sympatizantů.
     12:13
     Stoltenberg k Rusku
      Generální tajemník Severoatlantické aliance vyzval Rusko, aby stáhlo své vojáky z Ukrajiny. Stoltenberg si též ruskému ministru zahraničí Lavrovovi během setkání v Bruselu postěžoval na špatnou komunikaci ohledně vojenských cvičení.
      12:31
      Zdržování v kauze Davida Ratha
       Závěrečné řeči v případu David Rath přednese nový obhájce. Předseda trestního senátu ho exhejtmanovi přidělil odpoledne. O koho se jedná, ale soud neřekl.
       15:17
       Pád maďarského gripenu v Čáslavi
        Živý vstup redaktorky Anny Rackové.
        16:22
        Odbory o platech
         To, že tuzemská ekonomika roste, by se mělo promítnout i do platů, říká předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula.
         17:13
         Potíže s dodržováním klimatických cílů
          Berlínská konference o klimatu měla připravit půdu pro celosvětové setkání v Paříži. Skončila ale s rozpačitými výsledky. Problémy s dodržováním vlastních klimatických cílů má ostatně i hostitelská země – Německo.
          19:38
          Legiovlak na trati
           Legiovlak, replika soupravy československých legionářů v Rusku, vyrazil na svoji cestu po Česku.
           22:03
           Spor o hymnu k oslavám Karla IV.
            Příští rok se mají konat oslavy sedmistého výročí narození Karla IV. a už teď se objevil první spor. Diskutuje se o tom, kdo bude autorem hymny k tomuto jubileu.
            24:24
            Hrad proti jmenování profesorů
             Ani schůzka prezidenta s ministrem školství příští čtvrtek nic nezmění na záměru Miloše Zemana nejmenovat tři kandidáty na profesory.
             24:52
             Podvody prodejců během MS v hokeji
              Více než polovina prodejců kontrolovaných během hokejového šampionátu podváděla.
              25:11
              Sledování Radky Nečasové
               Soud dnes zveřejnil detaily ze sledování manželky expremiéra Nečase Radky. Podle dokumentů obžalovaní zpravodajci sami v protokolech uváděli, že jde o sledování. Dosud se přitom hájili, že jen prověřovali možné ohrožení Radky Nečasové.
               27:41
               Průzkum: Pro, nebo proti zákazu kouření
                Téměř osmdesát procent Čechů je pro zákaz kouření v restauracích – vyplývá to z aktuálního průzkumu Karlovy univerzity a agentury Ipsos.
                31:57
                Pravidla podle protikuřáckého zákona
                 Hlasy o úplném zákazu kouření v restauracích a na společenských akcích se v Česku ozývají už více než deset let – zatím neúspěšně. Tzv. protikuřácký zákon od té doby prošel řadou změn.
                 34:48
                 Stávka zaměstnanců Agentury pro sociální začleňování
                  Živý vstup redaktorky Terezy Schejbalové.
                  36:00
                  Protipovodňová opatření v Troubkách
                   Troubky na Přerovsku, symbol ničivých záplav z roku 1997, přijaly po 18 letech plán protipovodňových opatření. Ten navrhlo Povodí Moravy.
                   37:42
                   Nová výzbroj české armády
                    Česká armáda nakoupí další výzbroj. První přijdou na řadu velitelská a štábní vozidla a vrtulníky. Oznámil to ministr obrany Martin Stropnický na veletrhu bezpečnostní techniky IDET, který dnes začal v Brně.
                    38:42
                    Charlie Hebdo bez karikaturisty
                     Francouzský karikaturista Luz – jeden z pilířů satirického časopisu Charlie Hebdo, který se v lednu stal terčem teroristického atentátu, po prázdninách redakci opustí.
                     40:35
                     Sesuv půdy v Kolumbii
                      Víc než 60 lidí zemřelo při sesuvu půdy na severozápadě Kolumbie. Desítky lidí úřady pohřešují. Rozvodněná řeka strhla svah na vesnici uprostřed noci, kdy většina z osmi set obyvatel spala.
                      40:53
                      Pomoc osamělým seniorům
                       V Česku žije více než půl milionů lidí nad 65 let žije samo. A osamění považují většinou za svůj největší problém. Některá města se to teď pokoušejí změnit.
                       42:44
                       Náměstek ministra vnitra končí
                        Na ministerstvu zahraničí končí náměstek Rudolf Jindrák. Podle oficiálních informací odchází po dohodě s šéfem resortu Lubomírem Zaorálkem.
                        43:02
                        Shledání rozdělených sester
                         Zní to jako příběh z knihy nebo filmu. Náhodné setkání dvou sester, které o sobě doteď neměly ani ponětí. Matka je dala hned po narození k adopci.
                         44:38
                         Nejkrásnější stavby
                          Živý vstup redaktora Jakuba Anděla.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž48 minut
                          Další díl
                          20. květen 2015

                          Přehled dílů

                          Stopáž50 minut

                          2. říjen

                          Headlines — Povinné úspory energií — Povinné úspory elektřiny — Vývoj cen komodit — Osvobození strategického města Lyman — Průběh bojů o Lyman — Společné prohlášení devítí států k ruské anexi — Jednání senátorských klubů — Zajímavosti senátních voleb — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Plyn z Nord Streamu neuniká — Řádění hurikánu Ian — Kmotr s hlasem Oldřicha Kaisera — Nákazy covidem-19 — Testy s prodlouženou platností — Parlamentní volby v Lotyšsku — Desítky mrtvých v tlačenici — Požár rodinného domu na Berounsku — Ovzduší v okolí dálnice — Přípravy na summit EU — Témata a účastníci pražského summitu — Den s ochrannou službou policie — Tolerance alkoholu u vodáků — Služby mobilních operátorů v ČR — D5: omezení na 89.–131. km — Soud s kardinálem Zenem — Vedení senátorského klubu STAN — Zásoby a ceny medu — Výpadek vlakové dopravy na jindřichohradecké úzkokolejce — Nenávist na internetu — Usazení konstrukce mostu přes Ohři — Předvečer udílení Nobelových cen

                          2. 10. 2022 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          2. říjen

                          Ve znakovém jazyce

                          2. 10. 2022 na ČT24
                          Stopáž50 minut

                          1. říjen

                          Headlines — Nová podobě Senátu — Vítězství vládních stran — Výhra předsedy Senátu v Jihlavě — Volební úspěch vládních stran — Výsledky jednotlivých duelů — Volební zisky hnutí ANO — Senátní souboje — Počet hlasů ve 2. kole senátních voleb — Válka na Ukrajině — Nezávislá internetová televize Dožď — Vstup obránců do Lymanu — Omezení drahých energií — Dodávky plynu — Potvrzených nákaz koronavirem přibývá — Vážná nehoda dodávky s migranty — Mezinárodní den seniorů — Senioři jako ohrožená skupina — Počet seniorů v ČR — Místa v domovech pro seniory — Hurikán Ian — Bombový útok v Kábulu — Otevření Českého Švýcarska turistům — Zájem dlužníků o zbavení exekucí — Hlavní sezona houbařů — Oslavy založení komunistické strany v Číně — Noc vědců — Tisíc tváří Adiny Mandlové

                          1. 10. 2022 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          1. říjen

                          Ve znakovém jazyce

                          1. 10. 2022 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          30. září

                          Headlines — Ruská anexe čtyř ukrajinských oblastí — Ruská agrese na Ukrajině — Anektované oblasti — Postup ukrajinských obránců — Útoky na ukrajinských územích — Opatření kvůli drahým energiím — Reakce na rozhodnutí — Debaty o státním rozpočtu — Ničivý hurikán na Floridě — Škody po hurikánu Ian — Druhé kolo voleb do Senátu — Celková výše dluhů — První mince s portrétem nového panovníka — Kondice české ekonomiky — Zpřístupnění Českého Švýcarska — Lesní požáry — Vyšetřování požáru v Českém Švýcarsku — Výpovědi v kauze Čapí hnízdo — Hromadné výpovědi slovenských lékařů — Kontroly na hranicích — Složení koalice v Praze — Reakce nemocnic na nárůst počtu nakažených — Noc vědců — Obchvat Olbramovic — 80 let od od rozpuštění pravoslavné církve nacisty — Víkendové zdražení benzinu — Gregor Hildebrandt v galerii Kunsthalle

                          30. 9. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          30. září

                          Ve znakovém jazyce

                          30. 9. 2022 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám