45 minut

17. května 2015

Obsah dílu

Platy ústavních činitelů — Česká pomoc v Nepálu — Islamisté mezi imigranty — Tryzna za oběti nacismu — Regulace heren a automatů — Kuba oživuje vztahy se Západem — Porušování příměří na Ukrajině — Začleňování krajanů z Ukrajiny — Komiks o teroru v Tel Avivu — Povinné plavání ve školách — Prověrka policejního zásahu — Češi bez medaile — Hokejové finále očima turistů — Záchrana podmáčených Janských Lázní — Sir Winton slaví 106. narozeniny — Podpora vodní dopravy — Efekt nových pravidel ve sběrnách — Klinické studie a experimentální léčba — Bezpečnost klinických studií — Stromy místo polí — Ostatky Jana Pavla II. na Sv. Kopečku — Světlo pro AIDS — První arabské světice — Výstava parních strojů — Čmeláci místo včel

Části dílu

00:32
Platy ústavních činitelů
  Další žaloba na platy ústavních činitelů. Nejvyšší kontrolní úřad chce ty své dorovnat až na úroveň soudců. Podle nové předlohy je základna členů NKÚ stanovená na 2,25násobek průměrné měsíční mzdy, nově žádají trojnásobek.
  03:12
  Česká pomoc v Nepálu
   Nepál se vzpamatovává ze dvou zemětřesení, která ho v posledním měsíci zasáhla. Navíc se blíží monzunová sezóna, která pomoc zkomplikuje. Na sever od Káthmándú pracuje obměněný český Traumateam.
   05:15
   Islamisté mezi imigranty
    Pašeráci lidí ve Středomoří převážejí podle libyjských představitelů do Evropy bojovníky Islámského státu. Britské BBC to řekl poradce libyjské vlády.
    06:09
    Tryzna za oběti nacismu
     Oběti nacistického vyhlazování během druhé světové války připomněla tryzna v Terezíně. Při největší pietní akci svého druhu v zemi uctili památku umučených zástupci desítek zemí.
     08:10
     Regulace heren a automatů
      Na 15 procent ze současných 20 se má snížit počet provozoven s výherními automaty. Počítá s tím soubor tří zákonů proti hazardu z dílny ministerstva financí. V pořadu Otázky Václava Moravce to řekl náměstek resortu Ondřej Závodský.
      09:36
      Kuba oživuje vztahy se Západem
       Návštěva francouzského prezidenta Hollanda na Kubě ještě pořádně neodezněla a už ho střídá prezident srbský – jakoby na důkaz toho, že se Kuba po dlouhých letech otevírá světu.
       12:05
       Porušování příměří na Ukrajině
        Členové ukrajinské armády tvrdí, že na východě země zajali dva ruské vojáky bojující na straně separatistů. Podrobnosti jejich nasazení vyšetřují. Obě strany se opět obviňovaly z desítek případů porušení příměří.
        12:24
        Začleňování krajanů z Ukrajiny
         Víc než polovina krajanů z Ukrajiny, kteří se před dvěma měsíci přestěhovali do Česka, už má práci. Podle Ministerstva vnitra, které spolu s charitou na jejich začleňování pracuje, funguje program úspěšně.
         14:30
         Komiks o teroru v Tel Avivu
          Mezi novinkami na knižním veletrhu Svět knihy, který končí v neděli, je i unikátní izraelsko-americký komiks. Zachycuje skutečný příběh lidí, kteří přežili teroristický útok na telavivské pláži.
          17:22
          Povinné plavání ve školách
           O opětovné zavedení plavání ve školách usiluje skupina poslanců společně s Asociací plaveckých škol. Povinné bylo až do roku 2005.
           19:22
           Prověrka policejního zásahu
            Postup policie Na Cibulce už nechal prověřit ministr vnitra. Zákrok podle něj přišel na čtvrt milionu korun. Se způsobem, jakým byl proveden, problém nemá.
            20:45
            Češi bez medaile
             Těsně pod stupni vítězů skončili čeští hokejisté na mistrovství světa. V zápase o bronz podlehli výběru Spojených států.
             22:57
             Hokejové finále očima turistů
              Živý vstup redaktora Marka Štětiny.
              23:54
              Záchrana podmáčených Janských Lázní
               Město má kuriózního nepřítele - potok, který protéká přímo pod dlažbou tamního náměstí. Poslední povodeň jeho skryté koryto tak poničila, až hrozilo, že se lázeňské domy i kolonáda doslova propadnou do země.
               25:40
               Sir Winton slaví 106. narozeniny
                Sir Nicholas Winton slaví stošesté narozeniny; rodinná oslava se konala právě dnes. Muž, který z Protektorátu zachránil 669 převážně židovských dětí, platí v Česku i Británii za hrdinu.
                27:15
                Podpora vodní dopravy
                 Stát uvolní 70 milionů korun pro vodní dopravu. Jde o pomoc majitelům přístavů za předloňské povodně. Dřívější vedení ministerstva dopravy slibovalo skoro čtyřnásobek peněz a chtělo přispět i provozovatelům nákladních lodí.
                 27:35
                 Efekt nových pravidel ve sběrnách
                  Zákaz výkupu surovin za hotové se za necelé dva měsíce platnosti osvědčil. Shodují se na tom instituce, které předtím nejčastěji přicházely o majetek.
                  29:16
                  Klinické studie a experimentální léčba
                   Klinických studií na vývoj nových léků v Česku ubývá. Ukázal to průzkum Asociace inovativního průmyslu i poslední čísla státního lékového ústavu.
                   32:59
                   Bezpečnost klinických studií
                    Klinické studie mají jasně daná pravidla i kontrolu. A ta by měla od příštího roku ještě posílit - Evropská unie připravuje centrální databázi studií, český lékový ústav chce taky zvýšit dohled nad hlášením nežádoucích účinků.
                    35:21
                    Stromy místo polí
                     Ministerstvo zemědělství podpoří zalesňování méně úrodných pozemků. V příštích pěti letech na to dá skoro 300 milionů.
                     37:08
                     Ostatky Jana Pavla II. na Sv. Kopečku
                      Více než tisícovka věřících se zúčastnila slavnostní bohoslužby na Sv. Kopečku u Olomouce. Ve zdejší bazilice Navštívení Panny Marie tady duchovní uložili ostatky Jana Pavla II., který toto místo právě před 20 lety navštívil.
                      38:18
                      Světlo pro AIDS
                       Živý vstup redaktora Jiřího Loučky.
                       39:37
                       První arabské světice
                        Papež František dnes prohlásil za svaté dvě arabské řádové sestry, které v devatenáctém století působily v Palestině. Jde o první katolické světice, jejichž rodnou řečí byla arabština.
                        39:58
                        Výstava parních strojů
                         Parní stroj - vynález, který v 18. století uvedl do pohybu celý svět. Na 150 unikátních exponátů je teď k vidění na výstavě v Národním technickém muzeu v Praze.
                         41:59
                         Čmeláci místo včel
                          Včely na květech střídají čmeláci z laboratoře. Veškeré letošní zásoby hnízd vychované v brněnském ústavu vykoupili zahrádkáři a zemědělci během několika týdnů.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž49 minut
                          Další díl
                          18. května 2015

                          Přehled dílů

                          Stopáž54 minut

                          20. června

                          Headlines — Vyšetřování střelby na FF UK — Informace o vyšetření útoku — Časová osa tregédie — Nejasnosti kolem případu — Bezpečnostní výbor o střelbě na FF UK — Vysoké školy po útoku — Nadační fond Univerzity Karlovy — Válka na Ukrajině — Nedostatek vody na Ukrajině — Rekonstrukce v Brně — Změny v RTVS — Zrekonstruovaný obchodní dům Máj — Problém s dodávkami léků — Devítileté dítě z Česka zemřelo při explozi auta u chorvatského města Obrovac — Průměrné ceny pohonných hmot — Škody po silných bouřkách — Začíná astronomické léto — Česká cesta do vesmíru — Cíl cesty — Vědecké experimenty — Cíle projektu — Aleš Svoboda — Jediný Čech ve vesmíru — Debaty o školních obědech — Prezident v Ústeckém kraji — Sankce proti Rusku — Ilegální migrace v Německu — Hoření heřmanické haldy — Miliardová investice firmy Onsemi — Dietrichsteinská hrobka — Znásilnění židovské dívky — Cesta ruského prezidenta po Asii — Sázky na volby — Chlém, který chrání před astmatem — Ocenění pro mladé uprchlíky — Metronome festival

                          20. 6. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          20. června

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          20. 6. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          19. června

                          Plán na obří investici — Výroba čipů v Česku — Změny v místě obří investice — Investiční projekty v ČR — Zájem o investice v Česku — Strategické partnerství Ruska a Severní Korey — Oběti pouti do Mekky — Miliardy na odklon tepláren od uhlí — Sociální výbor sněmovny o penzích — Útok nožem na pražské čerpací stanici — Imunita nové europoslankyně Nagyové — Migrace z Běloruska do Polska — Hútijové potopili loď — Osobnosti letošních filmových Varů — Noví ústavní soudci — Pamětní kámen před FF UK — Dovolání Dominika Feriho — Bezpečnost u vody — Úhrady pojišťoven lékařům — Výdaje na zdravotnictví — Léčba rakoviny prostaty — Spor v koalici o platy ve veřejn sféře — Podmíněný trest pro Romana Berbra — Důvěra obyvatel vůči ústavním institucím — Prezident v Ústeckém kraji — Posprejovaný Stonehendge — Předvolební chaos ve Francii — Bouřky v Česku — Bouřky na fotbalovém Euru — Soudy uzavřely kauzu Pitomio Tomia Okamury — Sokolové v poslaneckých lavicích — Připomínka aloise Eliáše — Slovenský kabinet a lex atentát — Složení Rady ČT — Vědecký festival Vědafest — Záchrana žirafího mláděte — Oslavy 90 let FOK na Vyšehradě

                          19. 6. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          19. června

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          19. 6. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          18. června

                          Platy státních zaměstnanců — Růst platů ve veřejné sféře — Počty státních zaměstnanců — Jednání lídrů EU o obsazení unijních funkcí — Útok na Azov — Zemědělci vítají teplé počasí — Půjčka pro zaměstnance hutí Liberty — První zápas českých fotbalistů na Euru — Výcvik ukrajinských vojáků — Výplata dividendy ČEZ — NATO o čínské podpoře ruské agrese na Ukrajině — Představení o životě Miloše Formana — Ministr Lipavský na Slovensku — Ochrana slovenských politiků — Pátrání po pohřešovaných seniorech — Míra inflace v květnu 2024 — Nehoda raftu s Čechy — Opakované povodně v Novém Dražejově — Tisíce fanoušků z Česka v Lipsku — ME ve fotbale skupina F — Zápasy na webu z různých pohledů — Tržby restaurací během šampionátu — Útraty za šampionát — Vyšetřování výbuchu v Libavé — Nová pravidla pro advokátní úschovu — Vojáci KLDR překročili demarkační linii — Vladimír Putin v KLDR — Vzpomínka na parašutisty — Ploty na Sněžce — Nový ředitel ÚVN v Praze — Kreativita českých žáků — Masivní požáry v USA a Kanadě — Česká výroba radiofarmak — Ohniví červi v moři u Černé Hory — Podpora nemocného kamaráda — Pouliční umění v Českých Budějovicích

                          18. 6. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          18. června

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          18. 6. 2024 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          17. června

                          Rekordní požadavky ministrů — Státní rozpočet — Schodek státního rozpočtu — Neformální schůzka po volbách do EP — Kandidáti hnutí STAN — Izraelský premiér rozpustil šestičlenný válečný kabinet — Tragický výbuch v areálu Libavá — Odložení případu střelby na FF UK — Ceny potravin v Česku — Pozemní bezpilotní systémy na Ukrajině — Nehoda autobusu na Islandu — Inscenace Wernisch v Národním divadle — Počty firem v Česku — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty Ostrava — Otravy muchomůrkou tygrovanou — Voda v přírodních koupalištích — Věznicím chybí personál — Věznice v ČR — Uvolnění kapacit věznic — Systém ETCS na železnici — Senátní návrhy na vyznamenání — Paříž před olympiádou — Migranti u řeckého pobřeží — Ochrana nejcennější zemědělské půdy — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Letní konzulární jednatelství — Předvolební kampaň v Británii — Vydání Nikhila Gupty — Objev nejdelší pravěké mohyly — Umělá inteligence — Nový úsek dálnice — Obnova hotelu Ještěd

                          17. 6. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          17. června

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          17. 6. 2024 na ČT24
                          Stopáž49 minut

                          16. června

                          Výběr českého eurokomisaře — Výběr portfolia pro českého eurokomisaře — Pravomoci Evropské komise — Mírový summit ve Švýcarsku — Izrael v Gaze každý den pozastaví vojenské operace — Peníze pro Vězeňskou službu — Výpovědi členů vězeňské služby ve Valdicích — Novela mysliveckého zákona — Havárie autobusu s českými turisty na Islandu — Kritika Kennedyho kandidatury na prezidenta USA — Piráti zahájili kampaň před krajskými volbami — Inscenace Bůh v Las Vegas v Divadle Na zábradlí — Novela trestní politiky — Sbírka na kyslíkový přístroj pro nemocného chlapce — Český astronaut — Začala sezona lovu dravců — Česká animace uspěla v Annency — Zájem o práci u hasičů roste — Aplikace eRecept má nově mapu lékáren — Opatření na zlepšení dostupnosti léků — Další výpadky léků — Finanční pomoc pro zaměstnance Liberty Ostrava — Útok v Hamburku — Poláci pořádají cvičení pro civilisty — Přibývá syntetických drog — Návštěvnost festivalu Rock for People — Příprava letních olympijských her v Paříži — Vrcholí festival Skupova Plzeň

                          16. 6. 2024 na ČT1
                          Stopáž49 minut

                          16. června

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          16. 6. 2024 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám