45 minut

17. května 2015

Obsah dílu

Platy ústavních činitelů — Česká pomoc v Nepálu — Islamisté mezi imigranty — Tryzna za oběti nacismu — Regulace heren a automatů — Kuba oživuje vztahy se Západem — Porušování příměří na Ukrajině — Začleňování krajanů z Ukrajiny — Komiks o teroru v Tel Avivu — Povinné plavání ve školách — Prověrka policejního zásahu — Češi bez medaile — Hokejové finále očima turistů — Záchrana podmáčených Janských Lázní — Sir Winton slaví 106. narozeniny — Podpora vodní dopravy — Efekt nových pravidel ve sběrnách — Klinické studie a experimentální léčba — Bezpečnost klinických studií — Stromy místo polí — Ostatky Jana Pavla II. na Sv. Kopečku — Světlo pro AIDS — První arabské světice — Výstava parních strojů — Čmeláci místo včel

Části dílu

00:32
Platy ústavních činitelů
  Další žaloba na platy ústavních činitelů. Nejvyšší kontrolní úřad chce ty své dorovnat až na úroveň soudců. Podle nové předlohy je základna členů NKÚ stanovená na 2,25násobek průměrné měsíční mzdy, nově žádají trojnásobek.
  03:12
  Česká pomoc v Nepálu
   Nepál se vzpamatovává ze dvou zemětřesení, která ho v posledním měsíci zasáhla. Navíc se blíží monzunová sezóna, která pomoc zkomplikuje. Na sever od Káthmándú pracuje obměněný český Traumateam.
   05:15
   Islamisté mezi imigranty
    Pašeráci lidí ve Středomoří převážejí podle libyjských představitelů do Evropy bojovníky Islámského státu. Britské BBC to řekl poradce libyjské vlády.
    06:09
    Tryzna za oběti nacismu
     Oběti nacistického vyhlazování během druhé světové války připomněla tryzna v Terezíně. Při největší pietní akci svého druhu v zemi uctili památku umučených zástupci desítek zemí.
     08:10
     Regulace heren a automatů
      Na 15 procent ze současných 20 se má snížit počet provozoven s výherními automaty. Počítá s tím soubor tří zákonů proti hazardu z dílny ministerstva financí. V pořadu Otázky Václava Moravce to řekl náměstek resortu Ondřej Závodský.
      09:36
      Kuba oživuje vztahy se Západem
       Návštěva francouzského prezidenta Hollanda na Kubě ještě pořádně neodezněla a už ho střídá prezident srbský – jakoby na důkaz toho, že se Kuba po dlouhých letech otevírá světu.
       12:05
       Porušování příměří na Ukrajině
        Členové ukrajinské armády tvrdí, že na východě země zajali dva ruské vojáky bojující na straně separatistů. Podrobnosti jejich nasazení vyšetřují. Obě strany se opět obviňovaly z desítek případů porušení příměří.
        12:24
        Začleňování krajanů z Ukrajiny
         Víc než polovina krajanů z Ukrajiny, kteří se před dvěma měsíci přestěhovali do Česka, už má práci. Podle Ministerstva vnitra, které spolu s charitou na jejich začleňování pracuje, funguje program úspěšně.
         14:30
         Komiks o teroru v Tel Avivu
          Mezi novinkami na knižním veletrhu Svět knihy, který končí v neděli, je i unikátní izraelsko-americký komiks. Zachycuje skutečný příběh lidí, kteří přežili teroristický útok na telavivské pláži.
          17:22
          Povinné plavání ve školách
           O opětovné zavedení plavání ve školách usiluje skupina poslanců společně s Asociací plaveckých škol. Povinné bylo až do roku 2005.
           19:22
           Prověrka policejního zásahu
            Postup policie Na Cibulce už nechal prověřit ministr vnitra. Zákrok podle něj přišel na čtvrt milionu korun. Se způsobem, jakým byl proveden, problém nemá.
            20:45
            Češi bez medaile
             Těsně pod stupni vítězů skončili čeští hokejisté na mistrovství světa. V zápase o bronz podlehli výběru Spojených států.
             22:57
             Hokejové finále očima turistů
              Živý vstup redaktora Marka Štětiny.
              23:54
              Záchrana podmáčených Janských Lázní
               Město má kuriózního nepřítele - potok, který protéká přímo pod dlažbou tamního náměstí. Poslední povodeň jeho skryté koryto tak poničila, až hrozilo, že se lázeňské domy i kolonáda doslova propadnou do země.
               25:40
               Sir Winton slaví 106. narozeniny
                Sir Nicholas Winton slaví stošesté narozeniny; rodinná oslava se konala právě dnes. Muž, který z Protektorátu zachránil 669 převážně židovských dětí, platí v Česku i Británii za hrdinu.
                27:15
                Podpora vodní dopravy
                 Stát uvolní 70 milionů korun pro vodní dopravu. Jde o pomoc majitelům přístavů za předloňské povodně. Dřívější vedení ministerstva dopravy slibovalo skoro čtyřnásobek peněz a chtělo přispět i provozovatelům nákladních lodí.
                 27:35
                 Efekt nových pravidel ve sběrnách
                  Zákaz výkupu surovin za hotové se za necelé dva měsíce platnosti osvědčil. Shodují se na tom instituce, které předtím nejčastěji přicházely o majetek.
                  29:16
                  Klinické studie a experimentální léčba
                   Klinických studií na vývoj nových léků v Česku ubývá. Ukázal to průzkum Asociace inovativního průmyslu i poslední čísla státního lékového ústavu.
                   32:59
                   Bezpečnost klinických studií
                    Klinické studie mají jasně daná pravidla i kontrolu. A ta by měla od příštího roku ještě posílit - Evropská unie připravuje centrální databázi studií, český lékový ústav chce taky zvýšit dohled nad hlášením nežádoucích účinků.
                    35:21
                    Stromy místo polí
                     Ministerstvo zemědělství podpoří zalesňování méně úrodných pozemků. V příštích pěti letech na to dá skoro 300 milionů.
                     37:08
                     Ostatky Jana Pavla II. na Sv. Kopečku
                      Více než tisícovka věřících se zúčastnila slavnostní bohoslužby na Sv. Kopečku u Olomouce. Ve zdejší bazilice Navštívení Panny Marie tady duchovní uložili ostatky Jana Pavla II., který toto místo právě před 20 lety navštívil.
                      38:18
                      Světlo pro AIDS
                       Živý vstup redaktora Jiřího Loučky.
                       39:37
                       První arabské světice
                        Papež František dnes prohlásil za svaté dvě arabské řádové sestry, které v devatenáctém století působily v Palestině. Jde o první katolické světice, jejichž rodnou řečí byla arabština.
                        39:58
                        Výstava parních strojů
                         Parní stroj - vynález, který v 18. století uvedl do pohybu celý svět. Na 150 unikátních exponátů je teď k vidění na výstavě v Národním technickém muzeu v Praze.
                         41:59
                         Čmeláci místo včel
                          Včely na květech střídají čmeláci z laboratoře. Veškeré letošní zásoby hnízd vychované v brněnském ústavu vykoupili zahrádkáři a zemědělci během několika týdnů.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž49 minut
                          Další díl
                          18. května 2015

                          Přehled dílů

                          Stopáž54 minut

                          11. dubna

                          Pronájem gripenů — Pronájem švédských gripenů — Gripeny ve světě — Summit Trojmoří — Výzva k odvolání Peipera — Obchodní centra střídají nákupní parky — Propojení sociální a zdravotní péče — Vazba pro dva obviněné — Průměrné ceny pohonných hmot — Česko a ropa z Ruska — Revize trhů s elektřinou a plynem — Trest smrti pro vietnamskou realitní magnátku — Nejlépe opravené památky loňského roku — Hádky poslanců během mimořádné schůze — Hrozba další miliardové arbitráže — Zemřel O. J. Simpson — Podvodné výzvy k přeplatkům na dani — Hospodaření České pošty — Pobočková síť — Pošta hledá zaměstnance — Zájem o mobilní poštu — Shody na úpravě korespondenční volby — Jednání vlád Slovenska a Ukrajiny — Fresky v Pompejích — Trest za shození turisty z hradeb — Modernější zázemí pro pražskou říční policii — Fond pro oběti komunistického režimu — Problémy s pitnou vodou v Malém Hradisku — Pád laviny v rakouském Ötztalu — Rizikový úsek u Karlových Varů — Speciální hasební deky — Miloš Vystrčil v Zambii — 80. výročí vylodění spojenců v Normandii — Speciální zdicí robot — Výstava Knihy do rukou lidu — Filmový festival Jeden svět

                          11. 4. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          11. dubna

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          11. 4. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          10. dubna

                          Vývoj inflace v březnu — Zboží skoro nezdražuje, služby ano — Míra inflace spotřebitelský cen — Odhad vývoje inflace — Reforma migrační politiky v Evropské unii — Útoky na Ukrajině — Jednání o osudu hutí Liberty — Debata o reformě penzí — Zásahy proti týrání zvířat — Verdikt v kauze výroků vůči SPD — Eskalace napětí mezí Izraelem a Íránem — Vyšetřování ve společnosti Boeing — Koprodukční snímek o českém podvodníkovi — Nová definice znásilnění — Spotřeba tepla v r. 2023 — Policejní kontroly na železnici — Vraky v ulicích českých měst — Dříve probuzená příroda — Předpověď počasí na další dny — Ochrana zahrádek proti mrazíkům — Obvinění v souvislosti s policejní razií na libereckém magistrátu — Poslanecké ne lex ČEZ — Záplavy v Rusku — Vztahy Číny a Tchajwanu — Sněmovna o hromadných žalobách — Nový hasičský člun na jezeře Medard — Stavba mostu nad Orlickou přehradou — Ochrana Romů proti diskriminaci — Pátrání po pohřešované s parukou — Pohled do vesmíru opraveným dalekohledem — Kontroly České obchodní inspekce — Novela vodního zákona — Dětský ombudsman — Klon ikonického stromu — Nalaďte se v metru

                          10. 4. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          10. dubna

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          10. 4. 2024 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          9. dubna

                          Pravomoce obcí při rozhodování o národních parcích — Vliv obcí na chod národních parků — Národní parku v Česku — Přípravy Izraele na ofenzivu do Rafahu — Obavy z útoků před zápasy Ligy mistrů — Mírný pokles nezaměstnansoti — Definice trestného činu znásilnění — Obvinění podnikatele Světlíka za krácení daně — Ruské útoky na Ukrajině — Válkou zničená sportoviště na Ukrajině — Odhad pro volby do Evropského parlamentu — Výběr z tvorby Míly Fürstové — Setrvání Cyrila Svobody v KDU-ČSL — Nové vlaky na české železnici — Razie NCOZ na libereckém magistrátu — Nehoda s větším počtem zraněných — Rekordně teplý březen — Požáry v krajině — Spotřeba soli v Česku — Vliv přesolování na zdraví — Aplikace eDoklad — Provoz sociálních služeb v regionech — Exploze vodní elektrárny v Itálii — Ochrana klimatu ve Švýcarsku — Narůstající kriminalita v Německu — Zemědělské dotace — Spor o miliony v hradecké nemocnici — Předseda Senátu v Zambii — Domácí chov exotických zvířat — Zatmění Slunce ve fotograficích — Úplné zatmění Slunce — Likvidace budovy Carimexu v Plzni — Odchov sovy ketupy Pelovy — Závěr generální opravy letohrádku Bellarie

                          9. 4. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          9. dubna

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          9. 4. 2024 na ČT24
                          Stopáž53 minut

                          8. dubna

                          Financování zbrojního průmyslu — Podpora zbrojního průmyslu — Posílení obranného průmyslu — Český průmysl roste — Nápojářský průmysl — Dronový útok na záporožskou elektrárnu — Pellegrini se vzdá členství ve straně Hlas — Šíření černého kašle — Jednání o příměří v Pásmu Gazy — Schůzka premiéra s prezidentem — Blokáda mostu Legií v Praze — Polské místní volby vyhrálo Právo a spravedlnost — Unikátní přehlídky v Londýně — Nová deska Jany Kirschner — Zemřel Jaroslav Bašta — Změny dodavatele energií — Ve Vokovicích unikl ze stadionu čpavek — Nezvykle teplé počasí — Přípravy na mistrovství světa v ledním hokeji — Náklady na hokejový šampionát — Dostupné vstupenky na MS v hokeji — Podniky se připravují na hokejové fanoušky — Stavebnictví se daří — Vývoj kauzy Čapí hnízdo — Škody po povodních v Rusku — Násilné útoky na školách ve Francii — Poslanec Bystroň má podporu AfD — Dopravnímu letounu upadl kryt motorou — Oprava plavební komory na Vltavě — Úplné zatmění Slunce — Úplné zatmění slunce — Vlaky na úzkokolejce by mohly jezdit od června — V Terezíně se zřítila další část Žižkových kasáren — Mezinárodní den Romů

                          8. 4. 2024 na ČT1
                          Stopáž53 minut

                          8. dubna

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          8. 4. 2024 na ČT24
                          Stopáž51 minut

                          7. dubna

                          Pellegrini vyhrál prezidentské volby — Výsledky prezidentských voleb na Slovensku — Výsledky 2. kola slovenských voleb — Výsledky 2. kola slovenských voleb — Volební účast na Slovensku — Vládní reakce na vítězství Petra Pellegriniho — Reakce opozice na vítězství Petra Pellegriniho — Plány vítěze voleb Petera Pellegriniho — Růst průměrných penzí — Izrael stáhl pozemní jednotky z Pásma Gazy — Agrární komora hrozí dalším protestem — Dejvické divadlo znovu v kinech — Ruské ostřelování Ukrajiny — Problémy s digitalizací stavebního řízení — Mobilní systém pro včasné varování — První tropický den — Teplé počasí na horách — Teplotní rekordy v Česku — Dřívější ovocná úroda — Návrhy na státní vyznamenání — Místní volby v Polsku — Rwanda si připomněla výročí genocidy — Program Poslanecké sněmovny — Kratší parkování na letišti — Vojenský újezd Boletice omezuje vstup pro turisty — Koncert k Mezinárodnímu dni Romů — Bourání mostu na dálnici D35 — Hladík navrhne vyloučení Svobody — Roste zájem o bitcoiny — Další cesta cestovatele Dana Přibáně

                          7. 4. 2024 na ČT1
                          Stopáž51 minut

                          7. dubna

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          7. 4. 2024 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám