Události

23. březen 2015

48 minut

23. březen 2015

Obsah dílu

Hospodaření stran — Hospodaření stran — Budoucnost Řecka — Kauza Berka znovu u soudu — Výkupné za unesené v Libyi — Nové opravy na D1 — Opravy lokálních silnic — Spory na Literární akademii — Rozvoj zóny v Kvasinách — Ukrajina ruší odběr ruského plynu — Areál Kuks po rekonstrukci — Schůzka Bezpečnostní rady státu — Soud o metanolu — Případy spící tuberkulózy — Smrtelná neštěstí na železnici — Spotřební daň na naftu — Cesta vojenského konvoje — Víc přistěhovalců i novorozeňat — Nová práce díky rekvalifikaci — Úspěšná protonová léčba? — Evakuace kvůli nevybuchlé munici — Příprava výstavby R11 — ChemChina kupuje Pirelli — Silný smog v Paříži — Bezpečnost autobusů — Sporné garáže pod Bratislavským hradem

Části dílu

00:34
Hospodaření stran
  Poslední dny mají politické strany na to, aby daly dohromady informace o svém hospodaření. Zprávy musí odevzdat do poslanecké sněmovny do 1. dubna.
  04:27
  Hospodaření stran
   Hostem Událostí je předeseda Legislativní rady vlády Jiří Dienstbier /ČSSD/.
   07:46
   Budoucnost Řecka
    Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala z Bruselu.
    09:40
    Kauza Berka znovu u soudu
     Údajný gang okolo ústeckého soudce Jiřího Berky se po pěti letech vrací před soud. Krajský soud v Táboře už dostal rozhodnutí Nejvyššího soudu o zrušení amnestie a chce nařídit jednání na konec května.
     12:04
     Výkupné za unesené v Libyi
      Únosci rakouského občana v Libyi za něj podle deníku Kronen Zeitung žádají v přepočtu 12 a půl milionu korun. List se odvolává na tajné služby, rakouské ministerstvo zahraničí ale zprávu popřelo.
      12:26
      Nové opravy na D1
       Dálnice D1 se po zimní pauze zase promění ve staveniště. Stavbaři kopnou do země příští týden. Přípravné práce ale už dnes brzdily provoz mezi Jihlavou a Větrným Jeníkovem.
       14:10
       Opravy lokálních silnic
        Živý vstup redaktorky Pavly Mrkvičkové.
        15:18
        Spory na Literární akademii
         Studenti soukromé Literární akademie stávkovali – na protest proti jednateli soukromé školy. Miroslav Doležal ráno odvolal rektora školy. V reakci na to odstoupili i všichni tři prorektoři školy.
         16:20
         Rozvoj zóny v Kvasinách
          Oprava železničních tratí a silnic, stavba obchvatů i bytů. To vše čeká obce na Rychnovsku v souvislosti s rozvojem tamní automobilky Škoda v Kvasinách.
          18:07
          Ukrajina ruší odběr ruského plynu
           Ukrajina oznámila, že od dubna přestane odebírat ruský plyn. Podle ministra energetiky stoupla kapacita zpětných dodávek z Evropské unie natolik, že se země bez ruského plynu obejde.
           18:24
           Areál Kuks po rekonstrukci
            Bezmála půl miliardy korun, stovky stavebních dělníků a skoro dva roky práce – jedinečný barokní areál v Kuksu prošel asi největší rekonstrukcí za tři sta let své existence.
            20:59
            Schůzka Bezpečnostní rady státu
             Živý vstup redaktora Vladimíra Keblúška.
             22:25
             Soud o metanolu
              Krajský soud ve Zlíně dokončil dokazování v tzv. ostravské větvi metanolové kauzy. Sedm mužů má podle obžaloby na svědomí osm lidských životů včetně prvních obětí z Havířova.
              22:46
              Případy spící tuberkulózy
               Tuberkulóza je v Česku pod kontrolou. Ročně v Česku lékaři diagnostikují zhruba 500 nových případů. Stále častěji se teď zaměřují u pacientů i na její latentní, tedy spící formu.
               24:46
               Smrtelná neštěstí na železnici
                I letos umírá na kolejích v Česku nezvykle mnoho lidí – jen za první dva měsíce roku jich bylo 40. To je skoro stejně jako vloni, kdy padl nelichotivý rekord.
                26:51
                Spotřební daň na naftu
                 Spotřební daň na naftu je v Česku nižší než v 17 státech Evropské unie. Platí se v přepočtu necelých 10 700 korun na tisíc litrů. V poslední době Česko pomyslným žebříčkem zemí klesá.
                 27:10
                 Cesta vojenského konvoje
                  Část amerického vojenského konvoje opustila Pobaltí a přejela do Polska. Do Česka by měla dorazit koncem týdne. Zatímco u nás se konvoj stal předmětem intenzivní debaty, v ostatních zemích, kterými projíždí, takové vášně nebudí.
                  29:18
                  Víc přistěhovalců i novorozeňat
                   Česko se loni rozrostlo. Po předloňském poklesu u nás přibylo 26 tisíc obyvatel – a žilo jich tady celkem přes 10 a půl milionu.
                   32:57
                   Nová práce díky rekvalifikaci
                    Neochota cestovat nebo vzdělání, které na trhu neuplatní. Čím dál víc Čechů se proto hlásí na rekvalifikační kurzy. Chtějí tak zvýšit svou šanci na získání zaměstnání.
                    35:00
                    Úspěšná protonová léčba?
                     Pětiletý britský chlapec, který se s nádorem mozku léčil v protonovém centru v Praze, je podle rodičů už bez rakoviny. V rozhovoru pro deník The Sun to řekl jeho otec s odkazem na kontrolní vyšetření.
                     37:13
                     Evakuace kvůli nevybuchlé munici
                      Živý vstup redaktorky Ivy Piskalové.
                      38:35
                      Příprava výstavby R11
                       Stát chce urychlit přípravu výstavby rychlostní silnice R11 – hlavně mezi Trutnovem a hranicí s Polskem. Řekl to premiér Bohuslav Sobotka po setkání se zástupci kraje a starosty v Kuksu na Trutnovsku.
                       39:32
                       ChemChina kupuje Pirelli
                        Symbol italského průmyslu – výrobce pneumatik Pirelli bude v čínských rukou. Společnost ChemChina se dohodla na převzetí podniku, a zaplatí za něj přes 7 miliard eur.
                        42:21
                        Silný smog v Paříži
                         Kvůli silnému smogu vyhlásila Paříž střídavou automobilovou dopravu, vyjet směly jen vozy s lichými koncovkami značek. Hromadné prostředky jezdí už od pátku zadarmo.
                         42:38
                         Bezpečnost autobusů
                          V nemocnici zůstává poslední filharmonik z autobusu, který včera havaroval u rakouského Mistelbachu. Hráč na bicí si při nehodě rozbil hlavu. Všechny ostatní včetně řidiče už lékaři propustili.
                          44:44
                          Sporné garáže pod Bratislavským hradem
                           Keltsko-římské památky na Bratislavském hradě budou přístupné veřejnosti. Slovenský parlament, který v jejich těsné blízkosti staví podzemní garáže, po měsících protestů ustoupil tlaku aktivistů a části památkářů.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž48 minut
                           Další díl
                           24. březen 2015

                           Přehled dílů

                           Stopáž50 minut

                           22. květen

                           Premiéra neděle 22. 5. 2022 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           22. květen

                           Ve znakovém jazyce

                           Premiéra neděle 22. 5. 2022 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           21. květen

                           Korespondenční volba — Korespondenční volba v Evropě — Válka na Ukrajině — Boje na Donbase — Ztráta ukrajinských pozic v Azovstalu — Vojenská pomoc od USA — Lidé posílají charitám méně peněz — Tornáda v Německu — Následky silných bouřek — Jednání v Lánech — Festival Open House — Obce šetří — Soud kvůli nelegální migraci v Itálii — Biden v Jižní Koreji — Nové návštěvnické centrum ČNB — Šíření opičích neštovic — Ceny dřeva — Alkohol na veřejnosti v Praze — Omezení v dalších městech — Návrat zahraničních turistů do Prahy — Nové technologie pro armádu — Připomínka takzvaných babických procesů — Usazování mostu — Ukončení dodávek plynu do Finska — Problémy ruských lodí — Relikviář svatého Maura — Oprava staré stodoly v Moravských Kopanicích — Start lodi Starliner — Velký zájem o sazenice

                           Premiéra sobota 21. 5. 2022 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           21. květen

                           Ve znakovém jazyce

                           Premiéra sobota 21. 5. 2022 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           20. květen

                           Obránci Azovstalu dostali příkaz zastavit boje — Vývoj války na Ukrajině — Situace na východě Ukrajiny — Ruské tresty za podporu Ukrajiny — Válka na Ukrajině — Schröder opouští ruskou firmu Rosněfť — Vklady lidí u bank klesly — Inflace v Británii opět stoupla — Konec vyšetřování kauzy o úniku policejních informací — Hrozba potravinové krize — Kybernetický útok na ŘSD — 75. ročník festivalu v Cannes — Česko dostane z fondů EU 680 milionů korun — Německo hlásí první případ opičích neštovic — Auto z r. 1955 za rekordních 135 mil. eur — První tropický den v Česku — Výstraha před bouřkami — Žádosti o příspěvky na bydlení — Roste zájem o příspěvky na bydlení — Finanční situace seniorů — Gazprom od zítřka přeruší vývoz plynu do Finska — Rozšíření NATO o Švédsko a Finsko — Festival muzejních nocí — Korupční kauza Dušana Kováčika — Loď Starliner odstartovala k ISS — Policie odhalila padělatele peněz — Nová vláda ve Francii — Joe Biden na návštěvě Jižní Koreje — Ubytovna pro uprchlíky v Kramolíně — Dotace na obecní nemovistosti — Falešný hrob sv. Metoděje — Poslední album Mira Žbirky

                           Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           20. květen

                           Ve znakovém jazyce

                           Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám