44 minut

14. března 2015

Obsah dílu

Sjezd ČSSD — Sjezd ČSSD — Cyklon na Vanuatu — Tendr na likvidaci ostravských kalů — Radikálové v USA — Teroristé v Bosně — Poslední šance pro studium na střední škole — Pieta k obsazení Ostravy — První Wintonovy děti — Hipoterapie hrazená pojišťovnou? — Demonstrace proti islámu — Nebezpečné sněžné skútry — Kontroly nemocenské — Padělání elektroniky na vzestupu — Opakování komunálních voleb — Opakování komunálních voleb — Co může dělat pověřený zástupce? — Pochod extremistů v Bratislavě — Projekt proti vysychání Mrtvého moře — Loupeží ubývá — 14 dní před začátkem běžné sezony otevírá zámek Hrubý Rohozec — Ukrajinci otevírají sovětské archivy — Ceny divadelní kritiky — Czech Grand Design

Části dílu

00:34
Sjezd ČSSD
  Sociální demokraté mají nové vedení. Bohuslav Sobotka, znovuzvolený šéf strany, ho označil za silné.
  05:12
  Sjezd ČSSD
   Stejně hladce jako schválila ČSSD nové předsednictvo, změnila i stanovy. Na kandidátkách tam bude muset být minimálně 40 procent žen.
   08:36
   Cyklon na Vanuatu
    Desítky mrtvých za sebou zřejmě nechala tropická bouře Pam, která zasáhla tichomořské souostroví Vanuatu. Potvrzených je zatím šest obětí.
    10:12
    Tendr na likvidaci ostravských kalů
     Kdo zlikviduje zbylé jedovaté kaly z ostravských lagun – tendr na miliardovou zakázku bude vyhlášen příští týden.
     13:14
     Radikálové v USA
      Šéf CIA John Brennan upozornil, že moderní technologie a sociální média hrozbu terorismu ve Spojených státech jen prohlubují. Brennan tím narážel na schopnosti Islámského státu oslovit v Americe radikály a využít je ke spáchání útoků.
      15:41
      Teroristé v Bosně
       Policie v Bosně a Hercegovině zadržela pět lidí kvůli podezření z terorismu. Tři z nich se snažili s výbušninou v autě vyjet ze země. Podle úřadů se chystali útočit ve Skandinávii.
       15:57
       Poslední šance pro studium na střední škole
        Už jen poslední dny zbývají uchazečům o studium na střední škole na podání přihlášky. Odevzdat nebo doručit ji škole musí do 15. března.
        17:53
        Pieta k obsazení Ostravy
         Ostravané si připomněli 76. výročí od obsazení města německým wehrmachtem. Minutou ticha uctili oběti druhé světové války z řad policie a četnictva.
         18:08
         První Wintonovy děti
          Dnes je to 76 let od chvíle Nicolas Winton poprvé vypravil svůj vlak z Prahy. Děti odjížděly z nádraží do svobodného světa jen několik hodin předtím, než k nám vtrhla německá vojska.
          21:00
          Hipoterapie hrazená pojišťovnou?
           Hipoterapie jako metoda hrazená pojišťovnami. Snaha center, která rehabilitaci jízdou na koni poskytují, má reálnější obrysy.
           23:00
           Demonstrace proti islámu
            V Českých Budějovicích demonstrovali odpůrci islámu. Na náměstí jich přišly tři stovky s transparenty a českými vlajkami. Pod Černou věží, hned vedle náměstí, se shromáždily tři desítky zastánců tolerance a náboženské svobody.
            23:16
            Nebezpečné sněžné skútry
             Horské svahy v Česku začíná porývat jarní sníh tzv. firn. Lyžařům nijak nevadí, pro řidiče skútrů, kteří se na sjezdovkách musí pohybovat, ale představuje problém.
             24:59
             Kontroly nemocenské
              Léčebný režim vloni prokazatelně porušilo 3 400 lidí. Kontroloři správy sociálního zabezpečení navštívili každého osmého nemocného. To je za 12 měsíců 170 tisíc lidí, kteří se měli zdržovat doma v době pracovní neschopnosti.
              25:18
              Padělání elektroniky na vzestupu
               Černý trh s padělky elektroniky roste. Celníci každý měsíc zabavují stále víc čínských plagiátů. Češi nakupují levné imitace i přesto, že v některých případech může být zboží nefunkční nebo i nebezpečné.
               27:38
               Opakování komunálních voleb
                Jednačtyřicet tuzemských obcí dnes otevřelo volební místnosti - kvůli opakování komunálních voleb.
                29:16
                Opakování komunálních voleb
                 Živý vstup redaktora Josefa Weinera.
                 31:04
                 Co může dělat pověřený zástupce?
                  Obce bez zvoleného zastupitelstva oficiálně zastupuje pověřený správce ministerstva vnitra. Jeho pravomoce jsou ale omezené.
                  32:49
                  Pochod extremistů v Bratislavě
                   Bratislavou pochodovala stovka pravicových extrémistů. Připomínali si 76. výročí vzniku válečného Slovenského státu a jeho prezidenta Jozefa Tisa.
                   33:21
                   Projekt proti vysychání Mrtvého moře
                    Ambiciózní projekt na záchranu Mrtvého moře - v Jordánsku se rozbíhají přípravné práce ve spojení s Izraelem. Jeho první fáze ale podle odborníků dokáže rychlé vysychání jenom nepatrně zpomalit.
                    35:46
                    Loupeží ubývá
                     Loupeží v Česku ubylo, vloni se jich stalo nejmíň za šest let. Pomáhají kamerové záznamy a víc strážníků v ulicích.
                     37:44
                     14 dní před začátkem běžné sezony otevírá zámek Hrubý Rohozec
                      Zámek ze 17. století proslavila hraběcí rodina Des Fours Walderode. Unikátní je tím, že se sem vrátil původní interiér.
                      38:27
                      Ukrajinci otevírají sovětské archivy
                       Nová vláda v Kyjevě radikálně mění přístup k archivům sovětských bezpečnostních složek. Většinu dosud přísně tajných dokumentů z dob stalinských a dalších komunistických represí zpřístupňuje badatelům i široké veřejnosti.
                       40:50
                       Ceny divadelní kritiky
                        Divadlo Na Zábradlí ovládlo Ceny divadelní kritiky - vyhrálo ve všech kategoriích a stalo se divadlem roku. Inscenace Velvet Havel získala pět cen včetně inscenace roku.
                        41:14
                        Czech Grand Design
                         Živý vstup redaktorky Petry Křížkové.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž45 minut
                         Další díl
                         15. března 2015

                         Přehled dílů

                         Stopáž55 minut

                         22. května

                         Headlines — Rychlejší oddlužení — Zkrácení doby oddlužení — Počet osobních bankrotů — Spor o uznání nezávislosti Palestiny — Britské volby — Euro pod 25 korun — Výva k nástupu Dominika Feriho do vězení — Otřesy v německé AfD — Zasedání slovenské bezpečnostní rady — Strategická komunikace Česka — Jmenování ministra Ženíška — Válka na Ukrajině — Politická debata o penzích — Tajemství na scéně Národního divadla — Jednání zemědělců s ministry — Výroba osobních aut v ČR — Vlci na Vysočině — Škody po bleskové povodni — Krádeže věcí z aut — Počty krádeží věcí z aut — Krádeže aut — Chybí policisti — Dětské skupiny jako náhrada za mateřské školy — Ovace pro hendikepovaného poslance — Pátrání v Normandii po uprchlém vězni — Stěhování hokejových týmů — Tornádo v Greenfieldu — Češi tisknou známky pro Slovensko — Skládání vlády v Nizozemsku — Příběh záchranáře Zdeňka Mikuly — Spor o zastávku v Čeladné — Lední medvědi v novém výběhu pražské zoo — Výstava absolventů Fakulta umění a designu J. E. Purkyně

                         22. 5. 2024 na ČT1
                         Stopáž55 minut

                         22. května

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         22. 5. 2024 na ČT24
                         Stopáž55 minut

                         21. května

                         Headlines — Nová jednání tripartity — Snaha o obnovení jednání tripartity — Hodnocení ekonomické situace v Česku — Nálady ve slovenské společnosti — Rozšíření tzv. Milostivého léta — Dluhy českých domácností — Návrh na obžalobu za převaděčství — Emoce kolem žádosti o zatykač — Státní smutek v Íránu — 10 let od rozsudků v kauze metanol — Pravidla EU pro umělou inteligenci — Franz Kafka v Muzeu literatury — Návrhy na státní vyznamenání — Spotřeba plynu v Česku — Skandál britského zdravotnictví — Výstraha před silnými bouřkami — Maskoti hokejového mistrovství v Česku — Stárnoucí lékaři bez nástupců — Ordinace praktických lékařů — Příběh 92letého lékaře — Nedostatek specialistů a dlouhé čekací lhůty — Drama na palubě letu do Singapuru — Výše dividendy pro akcionáře ČEZu — Útoky na německé politiky — Zapojení českých firem do výroby F-35 — Prezident v Pardubickém kraji — Zaýká v Polsku kvůli podezření ze sabotáže — Péče o městské aleje — Falešný bankéř v Brně — Zemřel Otakar Binar — Doklady pro Ukrajince v zahraničí — Pomoc EU Ukrajině — Druhé kolo přijímacích zkoušek na SŠ — Psychické potíží mladých lidí — Mistrovství světa v muškaření — Taneční projekt Sny a Svědomí

                         21. 5. 2024 na ČT1
                         Stopáž55 minut

                         21. května

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         21. 5. 2024 na ČT24
                         Stopáž55 minut

                         20. května

                         Headlines — Preuident Íránu po smrti — Pátrání po vrtulníku s prezidentem — Rozdělení moci v Íránu — Vliv na politickou situaci v regionu — Návrh na zatykač na lídry Hamásu a Izraele — Reakce izraelských politiků na žádost o zatykač — Ceny výrobců v zemědělství klesly, v průmyslu rostly — Boje o Vovčansk — Státní podpora dětských skupin — Zrušení schůzky lídrů slovenských stran — Britský soud o J. Assangovi — Smlouva LOM Praha a Lockheed Martin — Slovenské herecké legedy v jedné hře — Prezident o rozpočtu na příští rok — Priority pro českou ekonomiku — Šíření černého kašle — Servis kolem hokejového turnaje — Nehoda malého letadla v Milovicích — Havrani škodí na polích — Dotace na výměnu kotle — Náhrady za neekologické kotle — Čím nahradit kotel — Supercela nad Litomyšlí — Škody po bouřce — Výdělky ve zdravotnictví — Odtah havarované lodi v Baltimoru — Nový prezident Tchaj-wanu — Kampaň Spolu do eurovoleb — Nehody motocyklistů kvůli rychlosti — Dostavba pruhu na D3 u Tábora — Festival v Cannes — Protestvní koncert moravských filharmoniků — Úspěšnost maturantů — Problémy s účtováním v MHD v Hradci Králové — Český příspěvek k výzkumu mikrometeoritů — Orchestr La Scaly na Pražském jaru

                         20. 5. 2024 na ČT1
                         Stopáž55 minut

                         20. května

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         20. 5. 2024 na ČT24
                         Stopáž50 minut

                         19. května

                         Headlines — Investice do dopravy — Zapojení soukromého sektoru — Nové úseky dálnic — Pátrání po vrtulníků s prezidentem Íránu — Jednání vlády s odbory — Potíže se sociálními dávkami — Situace na Slovensku — Jednání koaličních a opozičních stran — Tryzna v Terezíně — Sochy na budově Máj v Praze — Volební model — Nové normy pro jezy na řekách — Hokejové mistrovství světa v Ostravě — Jízda králů — 35 let od propuštění V. Havla z vězení — Nový film s Jiřinou Bohdalovou — Ukázka z filmu Svatá — Filmy Jiřiny Bohdalové — Jednání o sektorové dani — Postup Izraele v Pásmu Gazy — Nehoda na Dunaji — Demolice staré haly na nádraží Brno Královo Pole — Nová sezona letních kin — Ruské útoky na Charkov — Následky prudkých lijáků v Německu a Francii — Výstraha před silnými bouřkami — Otevření zámku Vartenberk — Poslední jízda salónního vozu Ferdinanda d'Este — Nová pomoc pacientům s Parkinsonovou nemocí

                         19. 5. 2024 na ČT1
                         Stopáž50 minut

                         19. května

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         19. 5. 2024 na ČT24
                         Stopáž50 minut

                         18. května

                         Víc pravomocí pro praktiky a pediatry — Všeobecný lékař a předpis léků — Počty vybraných specialistů v Česku — Strůjce atentátu na premiéra Fica ve vazbě — Rozsah poranění Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády — Anonymní výhrůžky politikům — Volby do Evropského parlamentu — Biomasa místo uhlí — Zápas českého týmu na hokejovém MS — Vetování sporného zákona — Útoky Izraele v Pásmu Gazy — Případy vysoce infekčních spalniček — Návykové látky v dobách totality — Válka na Ukrajině — Festival Hrabalovo Kersko — Nové dílo Davida Černého — Aplikace na podporu pohybu dětí — Propady reálných výdělků — Vývoj průměrné mzdy v r. 2023 — Odměny pro zaměstnance — Transparentnost odměňování — Zadržení aktivisté — Napětí v Nové Kaledonii — Setkávání novodobých válečných veteránů — Zájem řidičů o elektromobily — Závody powerboatů — Obvinění kvůli pokácení slavného javoru — Rusko a banky — Sbírka proti rakovině — Festival Mahler - Jihlava — Nové varhany pro kostel Svatého Ducha

                         18. 5. 2024 na ČT1
                         Stopáž50 minut

                         18. května

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         18. 5. 2024 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám