Nahrávám video

27. únor 2015

Obsah dílu

Útratami z krize — Technika a strojírenství hledá odborníky — Technika a strojírenství hledá odborníky — Uherský Brod po útoku — Mše za oběti střelby — Prodloužení pomoci Řecku — Kauzy Ivo Rittiga u soudu — Mrtví na Ukrajině — Vliv Gazpromu v Bruselu — Celostátní sněm hnutí ANO — Rozsudek nad Půčkem — Jiné vězení pro Janouška — Dotace na mediky kvůli jejich nedostatku — Biometrie kdysi a dnes — Pasy s biometrickými údaji — Nezfalšovatelný podpis — Spekulace s nemovitostmi v ohrožených obcích — Soud s dozorci — Kosovští imigranti v Maďarsku — Údajná šikana bez trestu — Památky před otevřením — Verdikt ve sporu o vyvlastnění půdy — Změny v McDonald's — Ceny ministra kultury — Fotograf Koudelka v dokumentu

Části dílu

00:31
Útratami z krize
  Česká ekonomika loni definitivně překonala dvouletou krizi. Podle zpřesněných čísel Českého statistického úřadu loni HDP vzrostl o dvě procenta. To je sice o něco méně, než analytici předpokládali, ale zároveň je to nejlepší výsledek od roku 2010.
  04:15
  Technika a strojírenství hledá odborníky
   Česko trápí nedostatek odborníků na techniku a strojírenství. V průmyslu je dlouhodobě marně hledají víc než dvě třetiny firem.
   06:26
   Technika a strojírenství hledá odborníky
    Hostem Událostí je Jaroslav Hanák - prezident Svazu průmyslu a dopravy.
    09:05
    Uherský Brod po útoku
     Živý vstup redaktora Josefa Kvasničky.
     13:15
     Mše za oběti střelby
      Za oběti uherskobrodského masakru se v pravé poledne sloužila mše v britském Liverpoolu. V kostele svatých Anežky a Pankráce ji uspořádalai tamní početná komunita krajanů.
      13:31
      Prodloužení pomoci Řecku
       Německý spolkový sněm schválil prodloužení finanční pomoci Řecku o další čtyři měsíce. Poslanci návrh odhlasovali poté, co řecká vláda tento týden předložila kompromisní plán reforem.
       15:51
       Kauzy Ivo Rittiga u soudu
        První dvě kauzy Ivo Rittiga míří soudu. Státní zastupitelství ho chce v příštích dnech obžalovat kvůli úniku tajných zpráv z BIS - spolu s někdejší šéfkou sekretariátu premiéra Janou Nečasovou.
        18:20
        Mrtví na Ukrajině
         Po dvou dnech klidu ohlásila ukrajinská armáda ztráty na životech. Při střetech na východě země zahynuli 3 vojáci. Kyjev bude navzdory porušenému příměří dál stahovat těžké zbraně z frontové linie.
         18:31
         Vliv Gazpromu v Bruselu
          Evropa se znovu ocitla v nejistotě ohledně ruského plynu. Ukrajina sice Gazpromu zaplatila 15 milionů dolarů - to ale odpovídá dodávkám maximálně za dva dny.
          21:36
          Celostátní sněm hnutí ANO
           Hnutí ANO si o nadcházejícím víkendu zvolí své vedení. O post předsedy se uchází pouze ten současný Andrej Babiš, měl by ho proto bez problémů obhájit. Jeho pravou rukou, prvním místopředsedou by se mohl stát Jaroslav Faltýnek.
           24:19
           Rozsudek nad Půčkem
            Ke konci spěje soud s řidičem, který loni v létě zabil na pražském Smíchově dívku čekající na autobus. Státní zástupkyně navrhuje pro Marka Půčka maximální osmiletý trest. Souzený svého činu lituje.
            26:18
            Jiné vězení pro Janouška
             Podnikatel Roman Janoušek by se mohl přesunout do věznice pro zdravotně postižené. Podle MFDnes mu to navrhl soud. Už dřív odmítl jeho žádost o přerušení trestu právě kvůli zdraví.
             26:36
             Dotace na mediky kvůli jejich nedostatku
              Lékařské fakulty mohou letos přijmout víc nových mediků a to až o deset procent. Náklady jim zaplatí ministerstvo školství.
              28:54
              Biometrie kdysi a dnes
               Ověřit totožnost, odsouhlasit platbu. To a mnoho dalšího umí systémy, které pracují s biometrickými údaji. A nejsou to jen otisky prstů.
               31:15
               Pasy s biometrickými údaji
                Lepší kontrolu dokladů i cizinců do Evropy přijíždějících plánuje celá evropská unie. Díky biometrickým údajům obyvatel ze třetích zemí by měla být bezpečnější a zároveň atraktivnější.
                33:00
                Nezfalšovatelný podpis
                 Většina bank a pojišťoven chce do dvou let zavést u dokumentů biometrické podpisy. Místo na papír se tak lidé podpisují na elektronickou podložku zvanou SignPad.
                 35:11
                 Spekulace s nemovitostmi v ohrožených obcích
                  V obcích, kterým hrozí zánik kvůli těžbě hnědého uhlí, dochází ke skupování nemovitostí. Realitní firmy počítají s tím, že v případě prolomení těžebních limitů budou domy v obcích skupovat těžaři.
                  37:03
                  Soud s dozorci
                   K soudu jde případ dvou strážců Vězeňské služby, kterým loni v pražské Thomayerově nemocnici utekl nebezpečný vězeň. Jan Novák se pak skoro měsíc skrýval, než ho policisti dopadli.
                   37:21
                   Kosovští imigranti v Maďarsku
                    Imigrační vlna Kosovanů, kteří ilegálně přecházejí přes srbsko-maďarskou hranici, zeslábla. Většinu běženců, kteří míří do zemí Evropské unie kvůli narůstající chudobě ve vlastní zemi, totiž zachytí srbší pohraničníci posílení německými policisty.
                    39:30
                    Údajná šikana bez trestu
                     Slovenský soud zprostil viny policisty, kteří čelili trestnímu stíhání za šikanu šestice nezletilých Romů. Na policejní stanici je měli v roce 2009 po zadržení nutit ke svlékání i vzájemnému bití.
                     39:49
                     Památky před otevřením
                      Na hradech a zámcích se uklízí ze všech sil. Hotovo musí být za měsíc. Nová sezóna startuje v dubnu - a kasteláni vzkazují, že vstupné zdražovat nebudou.
                      41:29
                      Verdikt ve sporu o vyvlastnění půdy
                       U Krajského soudu v Hradci Králové vítězí stát. 3 a půl tisíce čtverečních metrů pole, které potřeboval pro dálnici D11, vyvlastnil Lubomíru Bažantovi a jeho sestře po právu, rozhodl soud.
                       42:27
                       Změny v McDonald's
                        Největší řetězec rychlého občerstvení na světě - McDonald’s mění prezidenta kvůli chabým výsledkům v posledním roce. Po dekádě úspěchů zisky razantně spadly.
                        44:45
                        Ceny ministra kultury
                         Ministerstvo kultury pasovalo nové Dámy, Rytíře a Mecenášku české kultury. Za podporu umění ocenilo třena Martu Kubišovou nebo Olbrama Zoubka.
                         45:04
                         Fotograf Koudelka v dokumentu
                          Jeho snímky jsou celosvětově známé, při práci ho ale jen tak nikdo nevidí. Až teď. Proslulý český fotograf Josef Koudelka v pražském Doxu osobně představil dva dokumenty, které vznikly při jeho práci v terénu.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž44 minut
                          Další díl
                          28. únor 2015

                          Přehled dílů

                          Stopáž54 minut

                          6. říjen

                          Headlines — Summit Evropského politického společenství v Praze — Česko hostí státníky z evropského kontinentu — Nová platforma pro evropské politiky — Hlavní témata summitu — Bezpečnostní opatření v Praze — Summit objektivem fotografů — Dopravní omezení v Praze — Večerní dění na summitu — Do Prahy dorazily stovky novinářů z Evropy — Summit jako mimořádná přležitost pro planespottery — Summit pokračuje druhým dnem v pátek — Jednání o zdanění mimořádných zisků — Rusko ostřelovalo Záporoží — Boje na Ukrajině — Poškození plynovodů Nord Stream — Nový šéf rozvědky — Tržby maloobchodu klesly — Návrh obžaloby psychiatra Cimického — Střelec zavraždil dvě desítky dětí v Thajsku — Ceny pohonných hmot — Nobelova cena za literaturu — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Nová kampaň na podporu očkování — V řeckých vodách utonuli migranti — Americký prezident navštívil Floridu — Kauza brněnských bytů — Bezpečnostní situace na Západním břehu — Konkurz na banku Sberbank — Zákaz elektrických kol a koloběžek v Ostravě — Povolební jednání v Chomutově — Unikátní fotografie z terezínského ghetta

                          6. 10. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          6. říjen

                          Ve znakovém jazyce

                          6. 10. 2022 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          5. říjen

                          Headlines — Zastropování cen energií — Řešení energetické krize — Maximální ceny energií — Zdanění mimořádných zisků — Válka na Ukrajině — Ukrajinská protiofenziva — Povolební jednání v obcích — Nový šéf rozvědky — OPEC sníží těžbu ropy — Kauza brněnských bytů — Katarský emír v Praze — Nález vzácného šperku — Další sankce EU proti Rusku — Český sankční seznam — Vandal pomaloval ukrajinskou ambasádu — Ruská armáda ustupuje — Řidič jel po dálnici rychlostí 231 km/h — Domácí hospicová péče — Bezpečnostní opatření v ulicích Prahy — Přípravy na summity v Praze — Nasazení policie — Požadavky odborů — Následky hurikánu Ian — Jednání o severoirských protokolech — Jednání rozpočtového výboru — Nobelova cena za chemii — Kontroly na česko-slovenské hranici — Nedostatek školních psychologů — Obžaloba mužů z ochranky prezidenta — Půl století Národní frony ve Francii — Soud kvůli vlakové nehodě ve Španělsku — Letošní úroda jablek — V Praze začal Designblok

                          5. 10. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          5. říjen

                          Ve znakovém jazyce

                          5. 10. 2022 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          4. říjen

                          Headlines — Zájemci o post prezidenta — Reakce na rozhodnutí koalice Spolu — Kdo oznámil kandidaturu — Válka na Ukrajině — Osvobozování ukrajinských území — Setkání obránců Azovstalu s rodinami — Evropské peníze k energetické krizi — Strojírenský veletrh — Vládní krize na Slovensku — Následky hurikánu Ian — Výročí první hry Divadla Járy Cimrmana — Výměna ministryně životního prostředí — Jednotné nabíjecí konektory — Škodě Auto chybí důležité součástky — Zájem o služby kominíků — Ceny benzinu rostou — Rozdělování městských bytů v Brně — Žádosti o obecní byty — Městské byty v dalších městech — Polsko-německé vztahy — Trump žaluje CNN — Využití vodních elektráren — Nové složení senátorských klubů — KLDR odpálila další balistickou střelu — Těžba uhlí v dolech OKD — Prevence rakoviny prsu — Nobelova cena za fyziku — Výběr zástupce veřejného ochránce práv — Dražba autovraků — Trest za výtržnosti na hokejovém derby ve Zlíně — Zkouška sirén

                          4. 10. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          4. říjen

                          Ve znakovém jazyce

                          4. 10. 2022 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám