48 minut

17. února 2015

Obsah dílu

Česká zahraniční politika — Česká zahraniční politika — Napětí na Ukrajině — Napětí na Ukrajině — Schůzka Putin-Orbán — Volby v Brně — Schůzka ekonomických ministrů — Nelegální munice ve Slatině — Úbytek cestujících ČSA — Polsko musí zaplatit odškodnění mužům, které CIA držela na jeho území — Budoucnost Řecka v EU — Filmové novinky: Kobry a Užovky — Zlevnění jízdenek na MHD — Za vraždu Jiřího Vrby do vězení nikdo nepůjde — Bezpilotní letouny české armády — Trest pro vybržďujícícho řidiče — Bez práce kvůli bolestem zad — Dva roky od frenštátské tragédie — Dva roky od frenštátské tragédie — Dva roky od frenštátské tragédie — Pozice islamistů v Libyi — Kauza Davida Ratha — CHKO Brdy — Odškodnění za sKarty — Vykolejený vlak s ropou — Prodej alkoholu dětem — Dobrovolníci v Národním muzeu

Části dílu

00:29
Česká zahraniční politika
  První společná schůzka ústavních činitelů - politici se shodli, že je potřeba pravidelně koordinovat své kroky.
  03:55
  Česká zahraniční politika
   Hostem Událostí je předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček /ČSSD/.
   06:16
   Napětí na Ukrajině
    I třetí den po začátku příměří se na Ukrajině zostra bojovalo, hlavně o strategické Debalceve. Separatisti tvrdí, že část města kontrolují - včetně železniční stanice.
    08:23
    Napětí na Ukrajině
     Živý vstup zpravodajů Miroslava Karase z Doněcka a Martina Řezníčka z Washingtonu.
     11:35
     Schůzka Putin-Orbán
      A o dění na Ukrajině jednali i Vladimir Putin a maďarský premiér Viktor Orbán. Ten platí za jednoho z největších zastánců současného ruského vedení a netají se obdivem k jeho politice.
      13:29
      Volby v Brně
       Živý vstup redaktora Michala Cagaly.
       15:05
       Schůzka ekonomických ministrů
        Na poradě ekonomických ministrů se probíralo plnění závazků akčního plánu na podporu hospodářského růstu a zaměstnanosti.
        16:06
        Nelegální munice ve Slatině
         Případ muničního skladu ve Slatině u Vysokého Mýta nově policie vyšetřuje jako obecné ohrožení. Už od pátku trestní řízení vede kromě toho také jako nedovolené ozbrojování.
         17:56
         Úbytek cestujících ČSA
          O pětinu míň cestujících na pravidelných linkách - taková je bilance loňského roku Českých aerolinií. Největší úbytek cestujích zaznamenalo ČSA na linkách do ruských regionů a na Ukrajinu.
          18:26
          Polsko musí zaplatit odškodnění mužům, které CIA držela na jeho území
           18:46
           Budoucnost Řecka v EU
            Obavy, že Řecko zkrachuje a bude se muset vzdát společné měny, sílí. Pondělní summit ministrů financí eurozóny skončil obviňováním a ještě větší nedůvěrou.
            21:39
            Filmové novinky: Kobry a Užovky
             Dva filmoví bratři, ale zároveň bratři i ve skutečnosti. Matěj a Kryštof Hádkovi se poprvé společně sešli před filmovou kamerou. Zahráli si hlavní role ve filmu režiséra Jana Prušinovského Kobry a užovky.
             23:59
             Zlevnění jízdenek na MHD
              Praha zlevní celoroční jízdenku na MHD. Od července bude stát skoro o čtvrtinu míň než doteď. Magistrát věří, že přiláká víc cestujících, a pokryje tak výpadek na vybraném jízdném. Opozice nesouhlasí.
              25:37
              Za vraždu Jiřího Vrby do vězení nikdo nepůjde
               25:57
               Bezpilotní letouny české armády
                Ministerstvo obrany chce, aby armáda víc pracovala s bezpilotními letouny. Momentálně má několik kusů, během příštích let se jich ve výzbroji mají objevit desítky.
                27:33
                Trest pro vybržďujícícho řidiče
                 Šest let stráví ve vězení Bulhar Christo Klisurov. Vrchní soud v Olomouci ho potrestal za to, že přede dvěma roky na D1 ohrožoval jiné auto. To havarovalo a řidička se zranila.
                 28:10
                 Bez práce kvůli bolestem zad
                  Bolesti zad - druhá nejčastější příčina pracovní neschopnosti - hned po nemocech dýchacích cest a chřipce. Podle fyzioterapeutů mají potíže hlavně ti, kdo dlouhodobě sedí u počítače.
                  30:06
                  Dva roky od frenštátské tragédie
                   Přesně přede dvěma roky rozmetal výbuch panelový dům ve Frenštátu pod Radhoštěm. Záhy vyšlo najevo, že tragédii nezpůsobila technická závada, ale člověk, který se chtěl sousedům zřejmě pomstít za dlouholeté neshody.
                   32:07
                   Dva roky od frenštátské tragédie
                    S následky zranění bojuje dodnes mnoho z těch, kdo tragédii přežili. A i když už bydlí v nových domovech, na dva roky staré události moc veřejně vzpomínat nechtějí.
                    33:16
                    Dva roky od frenštátské tragédie
                     Živý vstup redaktorky Ivy Piskalové.
                     37:02
                     Pozice islamistů v Libyi
                      Egypt vyzval Radu bezpečnosti, aby pověřila mezinárodní koalici zásahem v Libyi. Zdůvodnil to čím dál silnější pozicí, kterou tam zaujímá Islámský stát.
                      39:10
                      Kauza Davida Ratha
                       Soudce vyloučil Davida Ratha z projednávání jeho případu - kauza se bude řešit samostatně. Podle Lidových novin tak reagoval na další žádost o odklad, kterou bývalý hejtman podal.
                       39:27
                       CHKO Brdy
                        Vytvoření Chráněné krajinné oblasti Brdy už nic nebrání. Shodli se na tom zástupci armády a ministerstev životního prostředí a obrany. V souvislosti s rušením újezdu dnes jednali také se zástupci armády se starosty okolních obcí.
                        42:05
                        Odškodnění za sKarty
                         Za zrušení sKaret nedostane Česká spořitelna žádnou náhradu. Náklady vyčíslila na 200 milionů. Podle ministerstva práce a sociálních nevedlo bezmála roční jednání o případném odškodnění k žádnému výsledku.
                         42:51
                         Vykolejený vlak s ropou
                          V Západní Virginii na východě Spojených států vykolejil v noci vlak s ropou. Nejmíň 14 vagónů začalo hořet, jeden vjel do řeky a další narazil do domu.
                          43:08
                          Prodej alkoholu dětem
                           Kauza prodeje alkoholu dětem před soudem ve Žďáru nad Sázavou - stíhání dvacetiletého mladíka nakonec podmínečně zastavil - přestože mu hrozil až rok vězení.
                           44:54
                           Dobrovolníci v Národním muzeu
                            Dobrovolníci v Národním muzeu - nový program je zapojuje do chodu největší tuzemské instituce svého druhu. Kurátoři vítají každého, od studentů hledajících praxi až po seniory, kteří chtějí smysluplně využít čas.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž49 minut
                            Další díl
                            18. února 2015

                            Přehled dílů

                            8325 dostupných
                            Stopáž49 minut

                            21. července

                            Headlines — Poslední jednání vlády před prázdninami — Spor o reformu penzí — Harmonogram schůzí parlamentu a vlády — Donald Trump v Michiganu — Zlaté rezervy ČNB — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Dozvuky globálního výpadků systémů — Lékárny taky v provozu — Útok na Jemen — Branná povinnost pro Charedim — Kdo bude český eurokomisař — Výstava děl Zdeňka Němečka — Požár haldy pneumatik a okolních budov — Tropické teploty v Česku — Přípravy ukrajinských olympioniků — Počet mýtných přestupků — Nákazy klíšťovou encefalitidou — Potravinová chudoba v Česku — Nejčastěji kupované potraviny s končící expirací — Jak uspořit a předcházet plýtvání — Bangladéšské kvóty pro zaměstnání — Nízká kapacita vlaků ve Středočeském kraji — Úklid po skončení festivalu Colours of Ostrava — Zákazníci závislí na dodávkách elektřiny — Přemnožení sumečka černého u Telče — Válečné hroby Čechů — Nocování v kasematech — Slabá úroda borůvek

                            21. 7. 2024 na ČT1
                            Stopáž49 minut

                            21. července

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            21. 7. 2024 na ČT24
                            Stopáž49 minut

                            20. července

                            Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhovém Pridu v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Násilnosti v Bangladéši — Závěr Colours of Ostrava — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                            20. 7. 2024 na ČT1
                            Stopáž49 minut

                            20. července

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            20. 7. 2024 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            19. července

                            Globální výpadek IT služeb — Problémy na letištích, v bankách i maloobchodech po celém světě — Výpadky IT systémů v ČR — Vadná aktualizace — Situace na pražském letišti — Oficiální kandidatura Donalda Trumpa — Od spolustraníků sklidil Trump bouřlivé ovace — Další fáze prezidentské kampaně — Stav prezidenta Bidena — Státní dluh — Nehoda mikrobusu — Nevystavené fotografie Josefa Sudka — Dostupnost léků — Zdanění tichého vína — Trest pro novináře deníku Wall Street Journal — Trest smrti pro Němce v Bělorusku — Exploze bezpilotního letounu — Týden do začátku olympijských her v Paříži — LOH Paříž — Nehody motorkářů — Nehody s účastí motocyklu — Úrazy na elektrických koloběžkách — Odboráři ostravské huti Liberty — Hygienická pravidla na trzích — Nebe nad Brnem jako astronomický snímek dne — Kvalita vody na koupalištích — Výzkum dřevěných ukrajinských kostelů — Stavba ostravského koncertního sálu — Odškodnění nezákonně sterilizovaných žen — Požár vzrostlého pole u Terezína na Hodonínsku — Colours of Ostrava všemi smysly — Stížnosti na obyvatele domu — Začaly Horňácké slavnosti — Z přírody mizí motýli

                            19. 7. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            19. července

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            19. 7. 2024 na ČT24
                            Stopáž55 minut

                            18. července

                            Volba předsedkyně Evropské komise — Europoslanci zvolili Ursulu von der Leyenovou — Plány na další funkční období — Dostavba jaderné elektrárny Dukovany — Zapojení českých firem — Přípravy stavby jaderných bloků — Jednání o platech ve zdravotnictví — Finanční rezervy nemocnic — Nefunkční humanitární molo v Gaze — Animovaný film V hlavě 2 — Summit Evropského politického společenství — Obranná dohoda — Zadržení pašeráků drog do věznic — Ceny benzinu — Riziko vysokých teplot — Dlouhodobý výhled počasí — Trendy v dovolených — Platné zákazy pro turisty — Vývoz vzácných rostlin a živočichů — Transplantace pěti orgánů najednou — Sjezd čínské komunistické strany — Sjezd amerických republikánů — Dohoda Ministerstva obrany s Tatrou — Letiště v Mošnově — Regulace krátkodobých ubytování — Požár české ambasády v Paříži — Prodej kompletní kostry dinosaurra — Proukrajinští aktivisté podezřelí z vandalismu — Uschlé stromy na Šumavě — Zobrazení povrchové struktury chromozomu — Výroba osobních aut — Znečištěná hladina přehradní nádrže Seč — České šampionky z Wimbledonu u prezidenta

                            18. 7. 2024 na ČT1
                            Stopáž55 minut

                            18. července

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            18. 7. 2024 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            17. července

                            Dostavba jaderných bloků v Česku — Tendr na dostavbu jaderných bloků — Jaderné elektrárny v Česku — Reakce opozice na průběh a výsledek tendru — Model financování dostavby Dukovan — Okolnosti tendru na dostavbu Dukovan — Firmy o výsledku tendru — Nikki Haleyová na sjezdu republikánů — Pokles cen u zemědělců — Sporný německý rozpočet — Starostka Paříže plavala v Seině — Výstava děl Jana Zrzavého v Humpolci — První zasedání nového britského parlamentu — Fronty na doklady na poslední chvíli — Předčasný konec tábora kvůli nákaze — Hasiči a vrtulníky do Bulharska — Letní omezení provozu nemocnic — Omezený provoz nemocnic — Záchranáři jako pacienti — Sklizeň a cena okurek — Požár na českém velvyslanectví v Paříži — Rezoluce o trvalé podpoře Ukrajině — Munice pro vrtulníky — Češi jako první na vrcholu Muchu Chhisch — Vyšetřování úmrtí Vientnamců v Bangkoku — Film o pokořitelce La Manche — 10 let od sestřelení letu MH17 — Oprava menších silnic — Ochrana ohroženého tetřeva hlušce — Zpvačka zkazila hymnu — Záplavy v Torontu — První den Colours of Ostrava — Prezidentův dík za rozvoj regionů

                            17. 7. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            17. července

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            17. 7. 2024 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám