45 minut

20. prosince 2014

Obsah dílu

Zdražení plynu kvůli pozemkům? — Ukrajině hrozí státní bankrot — Izrael zaútočil v Gaze — Silný vítr a sněhové jazyky — KDU-ČSL a ČSSD před sjezdem — Krádeže v lesích — Hackerský útok — Případ českých dětí v Norsku — Národní divadlo obsazuje soubory — Národní divadlo obsazuje soubory — Betlémské světlo — Hledači dnes našli první úlomek meteoritu, který 9.12. dopadl k Rudolci na Vysočině — České zbraně pro Kurdy — Dětské lyže z půjčovny — Zatčení uprchlého vězně — Drážní nehody — Vánoční cukroví — Ambulantní porody — Zpřísnění podmínek pro umělé oplodnění? — Česká stopa ve zbrojařství — Vražda dětí v Austrálii — Policie ve Slovenských elektrárnách — Zrušená zakázka pražského dopravního podniku — Symbolické pálení slonoviny — Komu připadne severní pól — Mše za sestřelené letadlo — 30 let alba Koleje Yesterday

Části dílu

00:31
Zdražení plynu kvůli pozemkům?
  Energetické firmy se bojí, že budou muset lidem vyplatit miliardy korun. Za to, že na cizích pozemcích mají elektrické vedení nebo plynovod starý třeba i padesát let.
  04:43
  Ukrajině hrozí státní bankrot
   06:45
   Izrael zaútočil v Gaze
    07:07
    Silný vítr a sněhové jazyky
     Živý vstup Martina Laštůvky
     08:31
     KDU-ČSL a ČSSD před sjezdem
      O křeslo šéfa lidovců by se mohlo ucházet více kandidátů. Funkci chce obhajovat dosavadní předseda Pavel Bělobrádek. Jeho vyzyvatelem by se pak mohl stát současný první místopředseda Marian Jurečka.
      09:28
      Krádeže v lesích
       Krádeže dřeva a vánočních stromků přidělávají práci policistům a lesním správcům. Obce i soukromé společnosti mluví o škodách za desetitisíce korun.
       11:09
       Hackerský útok
        Severokorejský režim nabízí Spojeným Státům společné prošetření hackerského útoku. Podle FBI za útokem na počítače společnosti Sony Pictures stojí právě Pchjongchjang.
        11:30
        Případ českých dětí v Norsku
         Čtvrté Vánoce stráví David a Denis Michalákovi v norských pěstounských rodinách. Sociální služba je odebrala kvůli podezření na sexuální zneužívání.
         13:35
         Národní divadlo obsazuje soubory
          Odborná komise dnes v uzavřeném výběrovém řízení vybrala a doporučila řediteli Národního divadla Janu Burianovi nové umělecké vedení činohry a baletu.
          14:05
          Národní divadlo obsazuje soubory
           Hostem Událostí je Jan Burian, ředitel Národního divadla.
           15:47
           Betlémské světlo
            Skauti po republice rozváželi Betlémské světlo už po pětadvacáté. Plamínek zapálený v betlémské jeskyni, ve které se podle tradice narodil Ježíš Kristus.
            18:40
            Hledači dnes našli první úlomek meteoritu, který 9.12. dopadl k Rudolci na Vysočině
             Podle Astronomického ústavu Akademie věd ČR jde o unikátní objev a dá se počítat s dalšími nálezy.
             20:44
             České zbraně pro Kurdy
              Česko poslalo další zásilku munice Kurdům, kteří bojují proti Islámskému státu. Americké armádní letadlo dnes převezlo do Iráku 5 tisíc nábojů pro pancéřové pěsti.
              21:06
              Dětské lyže z půjčovny
               Nával v půjčovnách lyží. Většina Čechů lyžařské vybavení pro děti raději půjčuje. Je to totiž výhodnější.
               23:05
               Zatčení uprchlého vězně
                Policie si pochvaluje spolupráci lidí při vyšetřování zločinů a hledání pachatelů. Cenná svědectví získává hlavně potom, když veřejnost o informace požádá v médiích.
                25:18
                Drážní nehody
                 Drážní inspekce hlásí rekordní počty střetů vlaků s lidmi mimo železniční přejezdy. Letos jich eviduje 297.
                 25:51
                 Vánoční cukroví
                  V pekárnách a cukrárnách teď finišují přípravy na Vánoce. Někde musí být v práci nepřetržitě i v noci. Jinde už teď jen rozváží objednané cukroví.
                  27:55
                  Ambulantní porody
                   Porodit a po pár hodinách i s potomkem opustit nemocnici. Možnost, kterou už skoro rok oficiálně umožňuje ministerstvo zdravotnictví.
                   30:37
                   Zpřísnění podmínek pro umělé oplodnění?
                    Podmínky pro umělé oplodnění by se měly zpřísnit v případech, kdy dárce zárodečných buněk zůstává v anonymitě.
                    32:52
                    Česká stopa ve zbrojařství
                     Další česká stopa ve zbrojním průmyslu. Odborníci na munici tady vyvinuli speciální neinvazní náboje pro policejní zásahové jednotky nebo neviditelné svítící střelivo pro armádu.
                     34:55
                     Vražda dětí v Austrálii
                      Matku ubodaných dětí v australském Cairnsu zadržela policie. Sedmatřicetiletou ženu podezírá z mnohonásobné vraždy svých potomků a neteře.
                      35:13
                      Policie ve Slovenských elektrárnách
                       Policie opět zasahovala v ústředí Slovenských elektráren. Podle dostupných informací muži zákona hledali dokumenty související s prodejem 66 procent společnosti do rukou italského Enelu v roce 2006.
                       37:13
                       Zrušená zakázka pražského dopravního podniku
                        Pražský dopravní podnik zrušil čtyřletou zakázku na nákup stovky osobních a užitkových vozidel skoro za 43 milionů korun.
                        37:30
                        Symbolické pálení slonoviny
                         V Jaroměři symbolicky pálili slonovinu. V záchranné stanici pro zraněné živočichy chtěli upozornit na nesmyslné vybíjení slonů kvůli klům, se kterými se obchoduje na černém trhu.
                         39:21
                         Komu připadne severní pól
                          Dánsko si dělá nároky na severní pól. Tvrdí, že dlouhý podmořský hřbet, který pod ním probíhá, patří ke grónskému pevninského šelfu.
                          40:39
                          Mše za sestřelené letadlo
                           70 let od největší letecké bitvy nad tehdejším Protektorátem Čechy a Morava.
                           41:19
                           30 let alba Koleje Yesterday
                            K jubileu nachystal Michal Prokop s kapelou Framus Five speciální reedici. Vánoční koncert v pražském divadle Archa.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž44 minut
                            Další díl
                            21. prosince 2014

                            Přehled dílů

                            Stopáž56 minut

                            18. dubna

                            Headlines — Akutní péče v ČR — Snížení poštu akutních lůžek — Průměrná délka hospitalixace — Dostupnost zdravotní péče — Výsledky summitu EU — Situace na Blízkém východě — Zdražování pohonných hmot — Migrační politika EU — Kritika migračního zákona v Británii — Protesty v Gruzii — Herec Hofmann dabuje sám sebe — Novinky v Portálu občana — Následky povodní v Dubaji — Úspory díky fotovoltaice a tepelným čerpadlům — Tendr na automatizované soupravy metra — Zastávky na znamení v Praze — Po teplém počasí přišlo ochlazení — Výhled na další dny — Vliv prudkých změn počasí na zdraví — Žatec je historickým městem roku — Policejní cvičení před hokejovým šampionátem — Koncert v Teplicích — Hlasování o pomoci Ukrajině a Izraeli v USA — Slovenská veřejnost přispívá na nákup munice pro Ukrajinu — Zadržení Rusů podezřelých ze sabotáže — Problémy společnosti Kovosvit — Zákon o lobbingu — Zájem o startovací byty v Pardubicích — Trest za týrání zvířat na jatkách v Hraběticích — Vítězný snímek World Press Photo — Připomínka českých vězňů z Buchenwaldu — Zborcení fasády historické burzy v Kodani — Oprava silnice u Bečova nad Teplou — Vyhlášení cen Magnesia litera

                            18. 4. 2024 na ČT1
                            Stopáž56 minut

                            18. dubna

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            18. 4. 2024 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            17. dubna

                            Dodávky zbraní Ukrajině — Česká iniciativa ke koupi munice — Dělostřelecká munice pro Ukrajinu — Mimořádný summit EU — Senát o sňatcích homosexuálních párů — Partnerství pro stejnopohlavní páry — Problémy společnosti Kovosvit — Příplatky pro policisty — Ceny výrobců — Uložiště jaderného odpadu — Filmová turistika — Prezident ve Zlínském kraji — Záplavy v Dubaji — Účastníci StarDance — Nové varhany pro katedrálu sv. Víta — Omluva Zemana Šarapatkovi — Pěstování jahod — Obezita v Česku — Jednání sněmovny — Zájem o pomoc lidem bez domova — Ruské ztráty ve válce na Ukrajině — Emigrace lidí z Ruska — Hašení požáru burzy v Kodani — Lanovka na Ještěd — Trest za vraždu — Více praxe pro studenty učitelství — Prodej Hanáckých kasáren — Praha 6 hledá náhradu za sochu maršála Koněva — Nárok na opakování přijímacích zkoušek — Rekvalifikace ukrajinských uprchlíků — Vzpomínka na Petra Hapku

                            17. 4. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            17. dubna

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            17. 4. 2024 na ČT24
                            Stopáž55 minut

                            16. dubna

                            Schůzka premiéra Fialy s Bidenem — Vojenská pomoc Ukrajině a Izraeli — Setkání s krajany a návštěva utkání NHL — Jednání poslanecké sněmovny — Ceny řezaných květin — Provoz Liberty Ostrava — Kniha připomíná dílo a život Vladimíra Boudníka — Izraelská odveta za útok Íránu — Slovenský premiér odmítl evropský migrační pakt — Vyšetřování útoku v Sydney — Soud s psychiatrem Cimickým — Podpora biodiverzity v české krajině — Autobusy v Praze by od léta mohly zastavovat pouze na znamení — Do hor se vrátila zima — Změny v zákoníku práce — Vývoj nezaměstnanosti — Návrat do práce po rodičovské dovolené — Jednání o zdanění tichého vína — Přijímací zkoušky na gymnázia — Konference konzervativců a nacionalistů v Bruselu — Vztahy Číny a Německa — Prezident ve Zlínském kraji — Návštěva prezidenta Pavla ve Zlínském kraji — Podvodné vstupenky na MS v hokeji — Požár burzy v Kodani — Nedostatek kapitánů pro přívozy — Spory o nová kasína v Chrášťaněch u Prahy — Rozpad liberecké koalice — Začala rybářská sezona

                            16. 4. 2024 na ČT1
                            Stopáž55 minut

                            16. dubna

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            16. 4. 2024 na ČT24
                            Stopáž55 minut

                            15. dubna

                            Premiéra Fialu čeká jednání v Bílém domě — Ekonomická spolupráce USA a ČR — Schůzka Bidena s Fialou — Dar pro prezidenta Bidena — Odbory chystají protesty proti vládě — Rozdíly v příjmech mezi ženami a muži — Rezignace libereckého náměstka — Inscenace Štíři z února — Následky íránského útoku na Izrael — Dopady útoku — Tenisový svaz má vrátit dotace — Přípravy nového ročníku StarDance — Šíření černého kašle — Výhrady Evropské komise ke krokům slovenské vlády — Péče o lidi s poruchou autistického spektra — Plán na stavbu kasina v Chráštanech — Občané chtějí referendum o kasinu — Hazard v Česku — Soud s americkým exprezidentem Trumpem — Stížnosti na dristribuci léků — Výuka autoškoly ve virtuální realitě — Oprava historické kašny v Táboře — Vloupání do domů — Lužní lesy pod ochranou CHKO — Rvačka v gruzínském parlamentu — Pět let od požáru katedrály Notre-Dame — Koncert Collegia 1704

                            15. 4. 2024 na ČT1
                            Stopáž55 minut

                            15. dubna

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            15. 4. 2024 na ČT24
                            Stopáž49 minut

                            14. dubna

                            Krize na Blízkém východě — Íránský útok na Izrael — Eskalace napětí — Reakce z Blízkého východu a USA — Situace Čechů v Izraeli — Íránský útok odsoudili i čeští politici — Reakce premiéra Fialy — Petr Fiala na cestě do USA — Program cesty — Očekávání od návštěvy premiéra v USA — Fialova návštěva v Bílém domě — Vrácené peníze za léky — Ochranný limit na doplatky za léky — ANO a SPD — Volební model — Dva muže zranil na Slovensku medvěd — Nadprůměrně teplý víkend — Počasí a úspory na vytápění — Agresivita a fyzické napadání na ulicích — Agresivní chování — Výtržnictví — Agresivita v nemocnicích — Základní sleva na poplatníka — Útoky na Ukrajině — Mezinárodní legie na Ukrajině — Jarní potravinová sbírka — Candáti v Lipně bojují o přežití — Etický kodex ve sportu — Muzeum ve Studenci na Třebíčsku — Digitalizované sbírky Národní knihovny

                            14. 4. 2024 na ČT1
                            Stopáž49 minut

                            14. dubna

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            14. 4. 2024 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám