20. prosinec 2014

Obsah dílu

Zdražení plynu kvůli pozemkům? — Ukrajině hrozí státní bankrot — Izrael zaútočil v Gaze — Silný vítr a sněhové jazyky — KDU-ČSL a ČSSD před sjezdem — Krádeže v lesích — Hackerský útok — Případ českých dětí v Norsku — Národní divadlo obsazuje soubory — Národní divadlo obsazuje soubory — Betlémské světlo — Hledači dnes našli první úlomek meteoritu, který 9.12. dopadl k Rudolci na Vysočině — České zbraně pro Kurdy — Dětské lyže z půjčovny — Zatčení uprchlého vězně — Drážní nehody — Vánoční cukroví — Ambulantní porody — Zpřísnění podmínek pro umělé oplodnění? — Česká stopa ve zbrojařství — Vražda dětí v Austrálii — Policie ve Slovenských elektrárnách — Zrušená zakázka pražského dopravního podniku — Symbolické pálení slonoviny — Komu připadne severní pól — Mše za sestřelené letadlo — 30 let alba Koleje Yesterday

Části dílu

00:31
Zdražení plynu kvůli pozemkům?
  Energetické firmy se bojí, že budou muset lidem vyplatit miliardy korun. Za to, že na cizích pozemcích mají elektrické vedení nebo plynovod starý třeba i padesát let.
  04:43
  Ukrajině hrozí státní bankrot
   06:45
   Izrael zaútočil v Gaze
    07:07
    Silný vítr a sněhové jazyky
     Živý vstup Martina Laštůvky
     08:31
     KDU-ČSL a ČSSD před sjezdem
      O křeslo šéfa lidovců by se mohlo ucházet více kandidátů. Funkci chce obhajovat dosavadní předseda Pavel Bělobrádek. Jeho vyzyvatelem by se pak mohl stát současný první místopředseda Marian Jurečka.
      09:28
      Krádeže v lesích
       Krádeže dřeva a vánočních stromků přidělávají práci policistům a lesním správcům. Obce i soukromé společnosti mluví o škodách za desetitisíce korun.
       11:09
       Hackerský útok
        Severokorejský režim nabízí Spojeným Státům společné prošetření hackerského útoku. Podle FBI za útokem na počítače společnosti Sony Pictures stojí právě Pchjongchjang.
        11:30
        Případ českých dětí v Norsku
         Čtvrté Vánoce stráví David a Denis Michalákovi v norských pěstounských rodinách. Sociální služba je odebrala kvůli podezření na sexuální zneužívání.
         13:35
         Národní divadlo obsazuje soubory
          Odborná komise dnes v uzavřeném výběrovém řízení vybrala a doporučila řediteli Národního divadla Janu Burianovi nové umělecké vedení činohry a baletu.
          14:05
          Národní divadlo obsazuje soubory
           Hostem Událostí je Jan Burian, ředitel Národního divadla.
           15:47
           Betlémské světlo
            Skauti po republice rozváželi Betlémské světlo už po pětadvacáté. Plamínek zapálený v betlémské jeskyni, ve které se podle tradice narodil Ježíš Kristus.
            18:40
            Hledači dnes našli první úlomek meteoritu, který 9.12. dopadl k Rudolci na Vysočině
             Podle Astronomického ústavu Akademie věd ČR jde o unikátní objev a dá se počítat s dalšími nálezy.
             20:44
             České zbraně pro Kurdy
              Česko poslalo další zásilku munice Kurdům, kteří bojují proti Islámskému státu. Americké armádní letadlo dnes převezlo do Iráku 5 tisíc nábojů pro pancéřové pěsti.
              21:06
              Dětské lyže z půjčovny
               Nával v půjčovnách lyží. Většina Čechů lyžařské vybavení pro děti raději půjčuje. Je to totiž výhodnější.
               23:05
               Zatčení uprchlého vězně
                Policie si pochvaluje spolupráci lidí při vyšetřování zločinů a hledání pachatelů. Cenná svědectví získává hlavně potom, když veřejnost o informace požádá v médiích.
                25:18
                Drážní nehody
                 Drážní inspekce hlásí rekordní počty střetů vlaků s lidmi mimo železniční přejezdy. Letos jich eviduje 297.
                 25:51
                 Vánoční cukroví
                  V pekárnách a cukrárnách teď finišují přípravy na Vánoce. Někde musí být v práci nepřetržitě i v noci. Jinde už teď jen rozváží objednané cukroví.
                  27:55
                  Ambulantní porody
                   Porodit a po pár hodinách i s potomkem opustit nemocnici. Možnost, kterou už skoro rok oficiálně umožňuje ministerstvo zdravotnictví.
                   30:37
                   Zpřísnění podmínek pro umělé oplodnění?
                    Podmínky pro umělé oplodnění by se měly zpřísnit v případech, kdy dárce zárodečných buněk zůstává v anonymitě.
                    32:52
                    Česká stopa ve zbrojařství
                     Další česká stopa ve zbrojním průmyslu. Odborníci na munici tady vyvinuli speciální neinvazní náboje pro policejní zásahové jednotky nebo neviditelné svítící střelivo pro armádu.
                     34:55
                     Vražda dětí v Austrálii
                      Matku ubodaných dětí v australském Cairnsu zadržela policie. Sedmatřicetiletou ženu podezírá z mnohonásobné vraždy svých potomků a neteře.
                      35:13
                      Policie ve Slovenských elektrárnách
                       Policie opět zasahovala v ústředí Slovenských elektráren. Podle dostupných informací muži zákona hledali dokumenty související s prodejem 66 procent společnosti do rukou italského Enelu v roce 2006.
                       37:13
                       Zrušená zakázka pražského dopravního podniku
                        Pražský dopravní podnik zrušil čtyřletou zakázku na nákup stovky osobních a užitkových vozidel skoro za 43 milionů korun.
                        37:30
                        Symbolické pálení slonoviny
                         V Jaroměři symbolicky pálili slonovinu. V záchranné stanici pro zraněné živočichy chtěli upozornit na nesmyslné vybíjení slonů kvůli klům, se kterými se obchoduje na černém trhu.
                         39:21
                         Komu připadne severní pól
                          Dánsko si dělá nároky na severní pól. Tvrdí, že dlouhý podmořský hřbet, který pod ním probíhá, patří ke grónskému pevninského šelfu.
                          40:39
                          Mše za sestřelené letadlo
                           70 let od největší letecké bitvy nad tehdejším Protektorátem Čechy a Morava.
                           41:19
                           30 let alba Koleje Yesterday
                            K jubileu nachystal Michal Prokop s kapelou Framus Five speciální reedici. Vánoční koncert v pražském divadle Archa.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž44 minut
                            Další díl
                            21. prosinec 2014

                            Přehled dílů

                            Stopáž54 minut

                            27. březen

                            Headlines — Platby za státní pojištěnce — Veřejné zdravotní pojištění — Napětí v Izraeli — Razie kvůli azbestu v Milovicích — Jednání ministra Lipavského s generálním tajemníkem NATO — Maďarsko pro rozšíření NATO o Finsko — Platy vysokoškolských vyučujících — Zabezpečení Záporožské elektrárny — Vězení pro Tomáše Čermáka — Nové album Depeche Mode — ANO ztratilo v Ostravě většinu — Stávka v Německu — Aktuální zpráva o situaci v Izraeli — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Změny při povolování staveb — Poslední rozloučení s Emilem Bočkem — Pokuty za přetížené kamiony — Aprílové počasí v Česku — Komplikace kvůli zimě — Střídání teplého a studeného počasí — Jarní mráz ničí kvetoucí stromy — Bezpečnostní kontrola prezidentova úřadu — Nehoda nákladního auta — Česká delegace na Tchaj-wanu — Tornádo v Mississippi — Výslechy v kauze sportovních dotací — Podání daňových přiznání datovou schránkou — Demonstrant s logem Wagnerovců — NKÚ: Nedostatečná ochrana obyvatelstva — Oprava dálnice u Prahy — Spolupráce Českého rozhlasu s ukrajinskou veřejnoprávní vysílací společností — Ministr Hladík v NP České Švýcarsko — Nový skotský premiér — Operace pacientky se vzácnou nemocí — Grand festival smíchu

                            27. 3. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            27. březen

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            27. 3. 2023 na ČT24
                            Stopáž50 minut

                            26. březen

                            Headlines — Do důchodu později — Pozdější odchod do důchodu — Hlavní zásady důchodové reformy — Moskva rozmístí jaderné zbraně v Bělorusku — České vrtulníky na Ukrajině — Tisíce nejasných pozemků — Příklady nedostatečně identifikovaných vlastníků — Utonulí migranti u pobřeží Tuniska — Česká delegace na Tchaj-wanu — Výstraha před silným větrem — Muzikál The Bodyguard — Národní plán obnovy — Změny v Národním plánu obnovy — Náhradní volby v obcích — Rekonstrukce Wenkeova domu v Jaroměři — Česko-polská příhraniční spolupráce — Obětí tornád v USA je nejméně 26 — Změny ve stavebním spoření — Využití stavebního spoření — Na co lze použít stavební spoření? — Ostravské ANO opuštějí členové. — Roste počet peněžitých trestů. — Referendum o klimatické neutralitě — Situace na bankovním trhu — Do Nuslí se vrátí socha sokola — Policie má po incidentech u Národního muzea v hledáčku sedm lidí — Stávka na mnichovském letišti — Napětí mezi Izraelem a Palestinou — Začal tradiční jarní úklid v Česku — Smrtná neděle

                            26. 3. 2023 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            26. březen

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            26. 3. 2023 na ČT24
                            Stopáž50 minut

                            25. březen

                            Headlines — Schodek státního rozpočtu — Vládní spor o změny DPH — Příjmy státního rozpočtu z DPH — Vývoj bojů o Bachmut — Česká delegace na Tchaj-wanu — Kontrola zadání veřejných zakázek — Na britských univerzitách klesá počet evropských studentů — Blíží se sezona hradů a zámků — Dohoda o spalovacích motorech — Roste počet krádeží v obchodech — Karlovarský kraj zůstane bez zubní pohotovosti — V americké Mississippi udeřilo tornádo — Zemřel válečný veterán Emil Boček — Příběh válečného veterána Emila Bočka — Osobnost Emila Bočka — Boček v oblacích — Neobvyklý dárek pro Emila Bočka — Vysoká cena za kritiku války na Ukrajině — Světový den vody na přehradách — Pražská zoo zahájila sezonu — Nové umělecké obory na Základních školách — Muž proslavený filmem Hotel Rwanda byl propuštěn z vězení — Program na boj s bezdomovectvím — Česko-ukrajinský snímek Fresh Memories: The Look — Stovky lidí vyrazili do Kunovic umývat letadla

                            25. 3. 2023 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            25. březen

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            25. 3. 2023 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám