29. listopad 2014

Obsah dílu

Headlines — Kauce pro distributory paliv — Kauce pro distributory paliv — Mubarak bez obvinění — Návrat Sarkozyho do politiky — Pražská TOP 09 má nové vedení — Smog na Ostravsku — Konference historiků o legionářích — Úkoly pro nové starosty — Nominace ČSSD na předsedu — Francouzská loď do Ruska? — Papež v Turecku — Absolvent v Klicperově divadle — Bitva u Slavkova — Advent v Česku — Psychologové ve školách — Nadjezd D1 — Neobjasněné krádeže autodílů — Lyžařská sezona na startu — HIV v Česku — Otazníky nad posudkem v kauze Janoušek — Omezení počtu přistěhovalců ve Švýcarsku — Před 25 lety u nás skončil komunistický režim — Pohled do života rodin odsouzených — Důvěra v prezidenta — Miroslav Veverka v Hyde Park Civilizace — Houbařská sezona znovu vrcholí

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:33
  Kauce pro distributory paliv
   Stát chce návrat kaucí pro distributory pohonných hmot, které coby diskriminační zrušil Ústavní soud. Počítá s tím novela zákona, připravovaná ministerstvem financí, kterou ČT získala.
   02:50
   Kauce pro distributory paliv
    Hostem Událostí je Václav Loula z České asociace petrolejářského průmyslu.
    05:10
    Mubarak bez obvinění
     Káhirský soud zbavil bývalého egyptského prezidenta Husního Mubaraka obvinění z podílu na zabití stovek demonstrantů. Proces byl podle soudce zpolitizovaný a dál se jím nebude zabývat.
     07:00
     Návrat Sarkozyho do politiky
      Bývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy se pokouší o návrat do politiky. Prvním krokem má být zisk funkce předsedy největší pravicové strany UMP, kterého členové volí dnes.
      07:16
      Pražská TOP 09 má nové vedení
       09:27
       Smog na Ostravsku
        Živý vstup redaktorky Lucie Křížkové.
        10:55
        Konference historiků o legionářích
         Dát do souvislostí historii československých legií a vyvrátit lži, které o legionářích záměrně rozšiřovala komunistická moc. Právě takový úkol má mezinárodní konference historiků na ministerstvu kultury v Praze.
         11:55
         Úkoly pro nové starosty
          Noví starostové objevují na radnicích první problémy. Ve stovkách obcí uspěli lídři místních sdružení, kteří předtím často nebyli nikdy ani v zastupitelstvu.
          13:44
          Nominace ČSSD na předsedu
           Premiér Bohuslav Sobotka posiluje před jarním sjezdem svou vnitrostranickou pozici v ČSSD. Dnes dostal nominace na předsedu strany z prvních čtyř krajů.
           14:09
           Francouzská loď do Ruska?
            Zítra vyprší ultimátum, které Rusové dali Francouzům na vydání vojenské lodi Mistral, kterou si u nich objednali a zaplatili. Už začátkem týdne přitom Paříž oznámila, že vydání pro tuto chvíli nepřipadá v úvahu kvůli Ukrajině.
            17:22
            Papež v Turecku
             Papež František navštívil Istanbul, město, které bylo skoro tisíc let sídlem ortodoxního křesťanství. V převážně muslimském Turecku vyzval k obnovení míru na Blízkém východě.
             17:41
             Absolvent v Klicperově divadle
              Románovou předlohu Charlese Webba proslavil na konci šedesátých let film s Dustinem Hoffmanem. Po 47 letech od filmové premiéry teď tuto roli v Klicperově divadle hraje Matěj Anděl.
              19:55
              Bitva u Slavkova
               Tisíce lidí si dnes připomněly bitvu tří císařů u Slavkova u Brna. Před víc než dvěma staletími tam francouzská armáda v čele s Napoleonem porazila vojska Rakouska a Ruska.
               20:19
               Advent v Česku
                Na mnoha místech v Česku odstartovaly vánoční trhy. Advent sice oficiálně začíná až posledního listopadu, hodně stánků už ale mělo otevřeno dnes.
                22:09
                Psychologové ve školách
                 Jen do konce roku mají školy peníze na psychology. Těm přitom pořád přibývá práce, řeší poruchy chování, učení nebo šikanu.
                 24:05
                 Nadjezd D1
                  Ředitelství silnic a dálnic dnes pokračovalo v zátěžových zkouškách na jednom z mostů ostravské dálnice D1.
                  24:38
                  Neobjasněné krádeže autodílů
                   27:05
                   Lyžařská sezona na startu
                    29:57
                    HIV v Česku
                     35:31
                     Otazníky nad posudkem v kauze Janoušek
                      36:27
                      Omezení počtu přistěhovalců ve Švýcarsku
                       38:17
                       Před 25 lety u nás skončil komunistický režim
                        38:41
                        Pohled do života rodin odsouzených
                         40:55
                         Důvěra v prezidenta
                          41:31
                          Miroslav Veverka v Hyde Park Civilizace
                           41:53
                           Houbařská sezona znovu vrcholí
                            Přehrát celé video
                            Stopáž44 minut
                            Další díl
                            30. listopad 2014

                            Přehled dílů

                            Stopáž54 minut

                            29. březen

                            Headlines — ČNB o úrokových sazbách — Dopad vysokých sazeb na dlužníky a věřitele — Vývoj základní úrokové sazby — Zelenskyj pozval Si Ťin-pchinga — Mise bojových vrtulníků na Ukrajině — Napětí mezi Moskvou a Stockholmem — Dotace na sociálně znevýhodněné školáky — Zasedání vlády na Jesenicku — Protesty odborů kvůli penzím — Protiruské sankce v Moldavsku — Kritika izraelské justiční reformy — Přehlídka českého sklářství v Miláně — Změna dodavatele jaderného paliva — Přibývá státních zaměstnanců — Vyšetřování výbuchu plynovodů — Stíhání fyzioterapeuta z Hostivaře — Mrazivá noc v ovocných sadech — Omezení velkochovů i kvůli ptačí chřipce — Počty drůbeže a vajec — Vývoj cen vajec a prodeje slepic — Petr Pavel na severu Moravy — Premiér o ruských sportovcích na olympiádě — Transformace České pošty — Karel III. v Německu — Dohoda o migraci mezi USA a Kanadou — Strategie vyjednávání o nové koalici — Praskliny ve škole v Prušánkách — Dvakrát načapaný opilec za volantem — Obědy pro školky — Závěr soudu s exšéfem českého fotbalu — Olympiáda pod dohled umělé inteligence — Dražba vzáceného dřeva

                            29. 3. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            29. březen

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            29. 3. 2023 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            28. březen

                            Headlines — Vládní slib o dodržení deficitu — Opozice čeká vyšší schodek — Schodky státních rozpočtů ČR — Regulace aut se spalovacími motory — Trest za protiválečný obrázek dcery — Zánik českých značek — Očkování proti covidu-19 — Boje o Bachmut — Politická krize v Izraeli — Prezidentova návštěva Moravskoslezského kraje — Kauza vraždy muže v Praze — Divadelní hra Přípravy na všechno — Protest vysokoškolských učitelů — Platy vysokoškolských pedagogů — Přístup ke zbraním v USA — Obžaloba učiteky kvůli popírání války na Ukrajině — Hodiny čekání na zubaře — Nehody kvůli počasí — Odklízení následků havárií — Zimní údržba silnic — Předpověď počasí — Digitalizace veřejné správy — Stávka ve Francii — Zrušené stíhání Tomáše Voráče — Mrtví migranti po požáru v USA — Vyšetřování kvůli azbestu v Milovicích — Závěr soudu v kauze sportovních dotací — Dopady vyššího cholesterolu — Spory o lom u Hlinek — Návrat Sojuzu z ISS — Spor o Zámecké lázně — Česká podpora Tchaj-wanu — Pár metrů od srážky — Rozšíření D6 — Senioři jako školáci v lavicích

                            28. 3. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            28. březen

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            28. 3. 2023 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            27. březen

                            Headlines — Platby za státní pojištěnce — Veřejné zdravotní pojištění — Napětí v Izraeli — Razie kvůli azbestu v Milovicích — Jednání ministra Lipavského s generálním tajemníkem NATO — Maďarsko pro rozšíření NATO o Finsko — Platy vysokoškolských vyučujících — Zabezpečení Záporožské elektrárny — Vězení pro Tomáše Čermáka — Nové album Depeche Mode — ANO ztratilo v Ostravě většinu — Stávka v Německu — Aktuální zpráva o situaci v Izraeli — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Změny při povolování staveb — Poslední rozloučení s Emilem Bočkem — Pokuty za přetížené kamiony — Aprílové počasí v Česku — Komplikace kvůli zimě — Střídání teplého a studeného počasí — Jarní mráz ničí kvetoucí stromy — Bezpečnostní kontrola prezidentova úřadu — Nehoda nákladního auta — Česká delegace na Tchaj-wanu — Tornádo v Mississippi — Výslechy v kauze sportovních dotací — Podání daňových přiznání datovou schránkou — Demonstrant s logem Wagnerovců — NKÚ: Nedostatečná ochrana obyvatelstva — Oprava dálnice u Prahy — Spolupráce Českého rozhlasu s ukrajinskou veřejnoprávní vysílací společností — Ministr Hladík v NP České Švýcarsko — Nový skotský premiér — Operace pacientky se vzácnou nemocí — Grand festival smíchu

                            27. 3. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            27. březen

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            27. 3. 2023 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám