6. říjen 2014

Obsah dílu

Headlines — Podzimní volby 2014 — Podzimní volby 2014 — Podzimní volby 2014 — Čekání Věry Jourové — Nobelova cena za medicínu — Metanolové případy u soudu — Spory o volyňské Čechy — Údery na pozice islamistů — Památník Václava Morávka — Týden knihoven — Česká pošta s vlastní bankou? — Soud s Janou Nečasovou — Pátrání po zmizelém letadle MH370 — Města a obce začaly s úklidem listí — Návrat evakuovaných do Bulhar — Spory o bustu Karla Kryla — Tržby maloobchodní sítě v srpnu rostly — Klamání zákazníků cenou bez DPH — Léčba drogově závislých v Heřmani — Investice Česka do ochrany životního prostředí — Protestující v Hongkongu si dávají oddechový čas — Systém, který má pomáhat řidičům — Volby v Brazílii — Valašské frgály pod ochrannou známkou — Trojský most — Exekučních řízení v Česku ubývá — Festival dokumentárních filmů v Jihlavě — Eiffelova věž

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:46
  Podzimní volby 2014
   Týden, který rozhodne o složení obecních zastupitelstev i o finalistech duelů o horní komoru parlamentu. Hlasování odstartuje už za čtyři dny a přípravy vrcholí.
   03:28
   Podzimní volby 2014
    Komunální volby letos zlákaly historicky nejvyšší počet kandidátů. Na jejich pořádání se navíc podílí zhruba 140 tisíc lidí.
    04:47
    Podzimní volby 2014
     Dny do otevření volebních místností teď odpočítávají politici i ti, kteří kandidují jak do Senátu, tak obecních zastupitelstev.
     08:16
     Čekání Věry Jourové
      Věra Jourová dodala Evropskému parlamentu odpovědi na doplňující otázky po svém slyšení. To podle hlasů z Bruselu i odsud nevyznělo zrovna přesvědčivě.
      10:30
      Nobelova cena za medicínu
       Nobelovu cenu za fyziologii a lékařství letos získali tři neurologové: americko-britský vědec John O'Keefe a norští manželé Moserovi.
       10:58
       Metanolové případy u soudu
        Živý vstup Josefa Kvasničky.
        12:20
        Spory o volyňské Čechy
         Prezident Miloš Zeman podporuje žádost dvou set třiceti dvou krajanů z Ukrajiny o přesídlení do Česka. Jejich seznam předá ministrovi vnitra Milanu Chovancovi za dva týdny.
         13:08
         Údery na pozice islamistů
          Letecké údery na pozice islamistů podle syrských Kurdů selhaly – rozpínání Islámského státu k turecké hranici nezastavily. Jeho bojovníci obsadili východní část města Kobani.
          15:19
          Památník Václava Morávka
           Po šesti letech se památník Václava Morávka vrací k Prašnému mostu v Praze 6. Člen odbojové skupiny Tři králové tam v roce 1942 padl v přestřelce s gestapem.
           16:10
           Týden knihoven
            Živý vstup Martiny Tlachové.
            19:07
            Česká pošta s vlastní bankou?
             Zabránit rušení poboček České pošty a případné její privatizaci má podle premiéra Bohuslava Sobotky vznik státní Poštovní banky.
             21:30
             Soud s Janou Nečasovou
              Kauza, která vedla k pádu vlády, jde před soud. Líčení s Janou Nečasovou, dříve Nagyovou, obžalovanou ze zneužití Vojenského zpravodajství, začne 20. listopadu.
              22:45
              Pátrání po zmizelém letadle MH370
               V jižní části Indického oceánu začala další fáze pátrání po zmizelém malajsijském letadle MH370. Loď vybavená špičkovými sonary má poprvé k dispozici přesnější mapu dna.
               24:45
               Města a obce začaly s úklidem listí
                Města a obce začaly s úklidem listí. Ročně je přijde na statisíce. Takovou povinnost jim ale ukládá zákon. Nesou odpovědnost za úrazy a škody způsobené na neuklizených chodnících.
                26:32
                Návrat evakuovaných do Bulhar
                 Obyvatelé evakuovaní ze dvou domů v Bulharech na Břeclavsku, blízko nichž se v září po deštích uvolnila stráň, se už mohou vrátit do svých domovů.
                 26:57
                 Spory o bustu Karla Kryla
                  Ve sněmovně byla odhalena busta písničkáře Karla Kryla. Klub jeho přátel proti tomu ale protestuje.
                  29:30
                  Tržby maloobchodní sítě v srpnu rostly
                   Tržby maloobchodní sítě v srpnu rostly - sice pomaleji než v červenci, ale přesto v porovnání s minulým rokem je to více o téměř tři procenta.
                   32:48
                   Klamání zákazníků cenou bez DPH
                    Konkurence na internetu je stále větší. Někteří obchodníci tak ve snaze nalákat zákazníky porušují zákon.
                    34:49
                    Léčba drogově závislých v Heřmani
                     Nejstarší tuzemskou komunitu pro drogově závislé se podařilo zachránit. Loni totiž statek v Heřmani u Písku zničily povodně. Nakonec ho opravili i díky pacientům.
                     36:29
                     Investice Česka do ochrany životního prostředí
                      27 milionů korun loni přesáhly investice Česka do ochrany životního prostředí. Meziročně tak vzrostly o pět procent a byly nejvyšší od roku 1999.
                      36:49
                      Protestující v Hongkongu si dávají oddechový čas
                       Lidí v ulicích ubylo, ale okupace pokračuje. Středoškoláci se vrátili do škol a státní úředníci do práce.
                       38:45
                       Systém, který má pomáhat řidičům
                        Po roce pilotního provozu připraven k ostrému startu. Vysoká škola báňská v Ostravě oficiálně představila systém Rodos pro plynulejší dopravu napříč zemí.
                        40:38
                        Volby v Brazílii
                         Duel ženských uchazeček o prezidentské křeslo se v Brazílii konat nebude. Z prvního kola voleb postoupila současná levicová hlava státu Dilma Rousseffová.
                         40:59
                         Valašské frgály pod ochrannou známkou
                          Pardubický perník, Olomoucké tvarůžky nebo Valašský frgál - už 22 tuzemských potravin je pod zeměpisnou ochranou Evropské komise. Zmíněný frgál takřka přesně rok.
                          42:33
                          Trojský most
                           Po Trojském mostě v Praze se dnes poprvé rozjely auta i tramvaje. Ráno ve špičce ale i tam řidiči stáli v koloně, směr do centra se na jeho konci zužuje do jednoho pruhu.
                           42:54
                           Exekučních řízení v Česku ubývá
                            V některých krajích ve srovnání s rokem 2012 až o čtvrtinu. Může za to prevence a lepší informovanost Čechů o tom, jak se exekučnímu řízení vyhnout.
                            44:50
                            Festival dokumentárních filmů v Jihlavě
                             57 světových premiér, z toho deseti českých snímků. Za necelé tři týdny začíná mezinárodní festival dokumentárních filmů v Jihlavě.
                             45:17
                             Eiffelova věž
                              Na jaře měla jubileum, jakého se dámy obvykle nedožívají. Železná madam ale svoje 125. narozeniny oslavila v plné formě. Eiffelova věž si stále udržuje štíhlou postavu a mladistvý vzhled.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž48 minut
                              Další díl
                              7. říjen 2014

                              Přehled dílů

                              Stopáž50 minut

                              1. duben

                              Headlines — Jednání politiků o omezení vlastních platů — Základní platy ústavních činitelů — Rusko předsedá RB OSN — Útěky před válkou — Dražší české pivo — Rekonstrukce dálnice D1 mezi Vyškovem a Kroměříží — Praní špinavých peněz v Moldavsku — Po třech dnech opustil papež František nemocnici v Římě — Slabé tornádo se objevilo v okolí Letovic na Blanensku — Musoleum Davida Černého — Hospodaření obcí a krajů — Hospodaření veřejných rozpočtů — Vlna tornád ve Spojených státech — Počet úmrtí při nehodách — Požár rodinného domu v Olomouci-Chválkovicích — Otevírání památek v Česku — V Česku stále chybí některé léky — Množství léků vrácených do lékáren — Problémy se závislostí na lécích — Rekordní tání ledovců v Rakousku — Napětí uprostřed Tchajwanského průlivu — Ukliďme Česko — Příběhy zavražděných odbojářů z věznice na Cejlu — Referendum o větrných elektrárnách — Teorie Velkého třesku — Knihovna Milana Kundery — Referendum o elektrických koloběžkách v Paříži — Otevření Frantovy budovy — Nízká hladina Orlické přehrady

                              1. 4. 2023 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              1. duben

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              1. 4. 2023 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              31. březen

                              Headlines — Změny v důchodech — Hospodaření systému důchodového pojištění — Penzijní reforma — Stávkové výbory ve školství — Obvinění Donalda Trumpa z falšování účetnictví — Reakce na obvinění exprezidenta Trumpa — Kondice české ekonomiky — Finsko se stane 31. členem NATO — Podpora Ukrajiny — Rok od osvobození města Buča — Dodávky léků — Reklamy v totalitním Československu — Speciální zákon o civilní rozvědce — Plošné izolace kvůli covidu — Celková výše dluhů — David Svoboda skončí v Komisi sportovců — Otevření soutěsek v Hřensku — Seznam zrušených poboček pošty — Kde se ruší pobočky České pošty — Návrh na zrušení poboček v krajích — Ivo Vondrák ve školském výboru — Tchajwanská prezidentka v USA — Propuštění papeže z nemocnice — Trest za požár liberecké Severochemy — Turecko před volbami — Bouřky v Česku — Požár v tanečním klubu v centru Prahy — Registrace ukrajinských uprchlíků — Vladimír Kruliš nastupuje do ČNB — Provizorní tábořiště lidí bez domova — Opravova silnici mezi Břeclaví a Moravskou Novou Vsí — Příběh pilota Garyho Powerse — Noc s Andersenem

                              31. 3. 2023 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              31. březen

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              31. 3. 2023 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              30. březen

                              Vládní spor o úpravy rodičovského příspěvku — Nová Strategie rodinné politiky — Počet narozených dětí v Česku — Vývoj české ekonomiky — Přípravy na protiofenzivu — Zadržení novináře z Wall Street Journal — Prezident Pavel v Senátu — Vyšetřování kauzy Dozimetr — Vyjednávání o nové koalici v Ostravě — Odškodné za nezákonné stíhání — Josef Mánes ve Valdštejnské jízdárně — Přistoupení Finska k Severoatlantické alianci — Karel III. v Německu — Průměrné ceny pohonných hmot — Památky před otevřením — Varování před silnými bouřkami — Tragické nehody motorkářů — Léčba pacientů s mnohočetným myelomem — Rakovina v ČR — Středisko dětské paliativní péče — Peníze pro obce a kraje — Pronásledování aktivisty Olega Orlova — Nehoda vlaku v USA — Zastání Miroslava Ševčíka — Kritická místa na železnici — Jednání Senátu — Obecní budovy zničené tornádem — Zdražování letních dovolených — Vraníci se vrátili — Děčínská společnost napojená na Rusko — Údržba přírodních lezeckých stezek na Děčínsku — Cenzura ve školních knihovnách v USA — Festival Česká taneční platforma

                              30. 3. 2023 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              30. březen

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              30. 3. 2023 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám