49 minut

7. říjen 2014

Obsah dílu

Headlines — Věra Jourová bude eurokomisařkou — Věra Jourová bude eurokomisařkou — Změny v nemocenské — Dávky v nemocenské — Návrat majetku Františku Chvalovskému — Rusové na Ukrajině — David Uhlíř ústavním soudcem? — Heřmanická halda — Speciální tým Kobra opět v akci — Ebola v Evropě — Radikálové z Islámského státu — Pilot Josef František — Podzimní volby 2014 — Škody po deštích na jihomoravských polích — Nebezpečné zboží v obchodech — Prostituce podle pravidel podnikání — Nehody na přejezdech — Češi ohrožení chudobou — Změny v exekucích — Adopce páry stejného pohlaví — Odkrývání skandálů Bundeswehru — Český průmysl — 10 let za znásilňování žen na seminářích — Účinky anabolik — Nobelova cena za fyziku — Designblok

Části dílu

00:07
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:38
  Věra Jourová bude eurokomisařkou
   Věra Jourová bude eurokomisařkou. Své ano jí řekly čtyři evropské výbory, které ji minulý týden grilovaly v Evropském parlamentu.
   03:44
   Věra Jourová bude eurokomisařkou
    Rozhovor s Pavlem Svobodou.
    05:48
    Změny v nemocenské
     Placená nemocenská i v prvních třech dnech nemoci, navrhují odbory. O citlivém tématu chtějí jednat s vládou a zástupci zaměstnavatelů.
     08:18
     Dávky v nemocenské
      Za dávky nemocenského pojištění vyplácí český stát miliardy ročně.
      09:06
      Návrat majetku Františku Chvalovskému
       Někdejší fotbalový boss František Chvalovský dostane zpátky svůj zablokovaný majetek. Dnes o tom rozhodl pražský městský soud.
       11:39
       Rusové na Ukrajině
        12 lidí zemřelo jen za posledních 24 hodin na východní Ukrajině. A to i přes příměří, které Kyjev uzavřel s proruskými separatisty na začátku září.
        13:42
        David Uhlíř ústavním soudcem?
         Místopředseda České advokátní komory David Uhlíř by se mohl stát ústavním soudcem. Do funkce ho navrhuje Miloš Zeman a rozhodne Senát.
         14:02
         Heřmanická halda
          Živý vstup Pavly Daňkové.
          15:22
          Speciální tým Kobra opět v akci
           Členové protikorupční policie, finanční a celní správy zasahují asi na 30 místech po celé republice – tentokrát kvůli nezdaněnému tabáku.
           16:09
           Ebola v Evropě
            Další tři lidé jsou kvůli podezření z nákazy ebolou v karanténě ve španělském Madridu. Onemocnění nebezpečným virem už úřady včera potvrdily u zdravotní sestry, která se starala o infikovaného duchovního.
            18:16
            Radikálové z Islámského státu
             Radikálové z Islámského státu dobývají severosyrské město Kobani – útočí na něj ze všech stran.
             18:49
             Pilot Josef František
              Sté narozeniny by dnes oslavil československý bojový pilot Josef František, legenda bitvy o Británii. Během jediného měsíce sestřelil celkem 17 německých letounů.
              20:59
              Podzimní volby 2014
               Za tři dny se v Česku otevřou volební místnosti – lidé vyberou obecní zastupitele a v části země i finalisty duelů o křesla v Senátu.
               23:13
               Škody po deštích na jihomoravských polích
                Škody za desítky milionů korun. Nedávné deště jihomoravským zemědělcům rozmáčely pole. Farmáři se tak na ně s technikou vůbec nedostanou.
                25:05
                Nebezpečné zboží v obchodech
                 České obchody jsou přímo zaplavené nebezpečnými hračkami a textilem, upozorňují inspektoři. V rámci Evropské unie hlásí třetí nejhorší čísla.
                 25:23
                 Prostituce podle pravidel podnikání
                  Prostituce jako podnikání podle zákona. O její regulaci dnes ve sněmovně debatovali politici s odborníky.
                  27:18
                  Nehody na přejezdech
                   Počet mrtvých na železničních přejezdech stoupá, nejhorší situace je na jižní Moravě. Zatímco předchozí dva roky tu na přejezdech nezemřel jediný člověk, letos už je tragických případů sedm.
                   29:15
                   Češi ohrožení chudobou
                    Až jeden a půl milionu Čechů žije v chudobě. Jsou to případy, kdy i celá rodina má k dispozici jenom kolem deseti tisíc na celý měsíc. Luxus je pro ně třeba bydlení nebo to, že dítě chodí do školky.
                    33:21
                    Změny v exekucích
                     Počet těch, kdo balancují na prahu nouze, ovlivňují také exekuce. Loni jich začalo 714 tisíc. Momentálně představují i politické téma.
                     36:25
                     Adopce páry stejného pohlaví
                      Vláda zítra projedná zákon umožňující homosexuálům osvojení dítěte druhým z páru.
                      38:46
                      Odkrývání skandálů Bundeswehru
                       Německo by mělo potíže splnit své závazky vůči Severoatlantické alianci. Důvod? Obrovské množství poruch vojenské techniky, chyby v armádních zakázkách a nedostatek technického personálu.
                       41:09
                       Český průmysl
                        Ve druhé polovině léta se český průmysl propadl do minusu – oproti loňsku o více než 5 %. Podle statistiků ale nejde o negativní obrat.
                        42:55
                        10 let za znásilňování žen na seminářích
                         Lákali ženy na ozdravné semináře, během kterých je znásilňovali. Jaroslava Dobeše alias Guru Járu za to zlínský krajský soud poslal na deset let za mříže.
                         44:00
                         Účinky anabolik
                          Dopingové látky mohou v tělech sportovců zůstávat a fungovat ještě dlouho po zákazu závodění. To, co sportovní svět jen tušil, teď potvrzují závěry norských vědců.
                          46:13
                          Nobelova cena za fyziku
                           Nobelovu cenu za fyziku udělila Královská švédská akademie trojici japonských vědců za objev ekologických diod vyzařujících bílé světlo.
                           46:34
                           Designblok
                            Začal Designblok – největší přehlídka svého druhu ve střední Evropě.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž48 minut
                            Další díl
                            8. říjen 2014

                            Přehled dílů

                            Stopáž50 minut

                            24. únor

                            Headlines — Západní lídři v Kyjevě — Boje na Ukrajině — Dva roky od ruské invaze na Ukrajinu — Vzkaz premiéra Fialy — Válka ve fotkách — Připomínky začátku války v ČR — Průvody v Praze a Olomouci — Urchlíci z Ukrajiny v ČR — Situace v Rusku — Mapa fronty — Dění v Dnipru — Zvýšené hladiny řek — Lepčí ratingové vyhlídky pro ČR — Debaty o legalizaci konopí v ČR — Koncert Fat Boy Slim — Protest zemědělců v Paříži — Soumrak nádražních hospod — Pád člověk ze Sněžky — Debaty o zdražení jízdného v Praze — Hromadná doprava v Praze — Ceny jízdného v regionech — Rusko vydalo tělo Navalného — Republikánské primárky v jižní Karolině — Zájem o letní tábory — Referendum v Jáchymově — Uvedení hudební komedie Company — Únik dokumentů o čínské špionáži — Otevřený stacionář — Připomínka oběti Jana Zajíce — Akce Den za Ukrajinu

                            24. 2. 2024 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            24. únor

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            24. 2. 2024 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            23. únor

                            Headlines — Miliardové investice krajů do oprav — Debaty o dělení daní — Příjmy krajů — Ruské drony zasáhly Oděsu a Dnipro — Vojenský kaplan — Setkání s uprchlíky na Hradě — Dohoda o dodávce pušek — Pomoc pro Ukrajinu — Třetí povodňová vlna roku — Reakce na zemědělské protesty — Místa útoků jako cíle turistů — Nehoda na D5 — Bill Clinton v Praze — Ocenění pro kameramana Josefa Špeldu — Rozhodnutí v kauze Sebastiana Kurze — Modul Odysseus přistál na Měsíc — Pád kabiny lanové dráhy na Ještěd — Václavské skály a příprava na ferraty — Pohřeb Alexeje Navalného — Tragický požár ve Valencii — Jak hospodařit v lesích — Lesy v Česku — Spásání rozlehlých luk — Petiční stánek před Úřadem vlády — Odblokované miliardy z EU pro Polsko — Částečná legalizace marihuany — Stížnost na kaolinové doly — Sankce proti Rusku — Průzkum o válce — Útěk před válkou ze Záporoží — Dopravní spojení v okolí Velkých Opatovic — Maďarsko koupí od Švédska čtyři stíhačky Gripen — Propojení státních peněžních ústavů — Odkaz Jana Zajíce — Zemřel Petr Moos — Pomoc od zkušených vozíčkářů

                            23. 2. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            23. únor

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            23. 2. 2024 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            22. únor

                            Headlines — Protesty zemědělců — Průběh protestu v Česku — Protesty zemědělců v Evropě — Požadavky zemědělců — Požadavky protestujících zemědělců — Střelba na dálnici u Jeruzaléma — Situace v Pásmu Gazy — Penze pro naročné profese — Rekordní úspora energií — Vyšetřování manažerů Krajské zdravotní — Nejlepší český komiks loňského roku — Boje na Ukrajině — Demonstrace před hutí Liberty — Schodek na důchodovém účtu — Předpověď počasí na další dny — Případ znásilněné dívky z Brna — Redefinice znásilnění — Soud v kauze Cimický — Ochrana lodí v Rudém moři — Ostatky Alexeje Navalného — Brněnské vodojemy — Jmenování soudců — Potratová legislativa v Polsku — Biden označil Putina za šíleného hajzla — Turečtí fanoušci v Praze — Pomoc Ukrajině — Hendikepovaní Ukrajinci v ČR — Migranti v Albánii — Ochrana vystavovaných děl ve Francii — Architekt Karel Hubářek by oslavil sto let — Projekt na usmíření pachatelů s obětmi — Virtuální vesmírná stanice

                            22. 2. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            22. únor

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            22. 2. 2024 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            21. únor

                            Realitní trh — Rostoucí ceny nemovitostí — Ceny nemovitostí — Dostupnost bydlení — Unijní sankce proti Rusku — Předvolávání ruských velvyslanců — Jednání o reformě penzí — Jednání o důchodové reformě — Podíl obnovitelných zdrojů na výrobě elektřiny — Šet let od vraždy Kuciaka a Kušnírové — Růst německé ekonomiky — Česká studentská filharmonie pod vedením Hrůši — Německo nabízí Česku tanky — Vyšetřování korupce v Krajské zdravotní — Vyšetřování pádu domu v Kolíně — Opravy kostela sv. Jakuba v Brně — Léčba malého Martina — Kampaň proti domácímu násilí — Šíření černého kašle — Příznaky černého kašle — Chřipková epidemie — Soudní spory bývalých klientů H-Systemu — Přihlášky na střední školy — Soud o vydání Assange — Stávka čínských dělníků — Změna majitelů Smartwings — Retrogaming ve Vsetíně — Problémy ostravské huti Liberty — Angolský prezident v Praze — Izraelský parlament proti vzniku Palestiny — Spalovna komunálního odpadu na Táborsku — Rekultivace lomu ČSA — Divadelní hra o Davidu Beckhamovi — 35 let od posledního odsouzení V. Havla — Lyžařské zájezdy bez sněhu

                            21. 2. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            21. únor

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            21. 2. 2024 na ČT24
                            Stopáž55 minut

                            20. únor

                            Velitelské shromáždění — Priority české armády — Výdaje ČR na obranu — Boje na Ukrajině — Nákup munice pro Ukrajinu — Von der Leyenová chce opět do čela Evropské komise — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Podávání přihlášek na střední školy — Financování regionálního školství — Zásah v Krajské zdravotní — Výtvarné ztvárnění sportu — Zkrácené úvazky pro důchodce — Hlasování maďarského parlamentu o členství Švédska v NATO — Dvě stě let o pojmenování prvního dinosaura — Posouzení lanovky z Podbaby do Troji — Výbuch v Horšovském Týně — Testování Neuralinku — Pomoc lidem se závislostmi — Posilování armády — Situace v Evropě — Nové klidové lokality na Šumavě — Soud o vydání Julia Assange — Protest zemědělců v Polsku — Trest pro Jaroslava Popelku — Jednání Rady bezpečnosti o situaci v Gaze — Přísnější pravidla pro demonstrace v Británii — Zabezpečení svahu u Brandýsa nad Orlicí — Sršeň asijská — Archeologický výzkum na východě Čech — Zaměstnávání lidí z Ukrajiny — Nevhodné podmínky na ubytovnách — Tahiti proti olympijské soutěži

                            20. 2. 2024 na ČT1
                            Stopáž55 minut

                            20. únor

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            20. 2. 2024 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám