Události

14. srpen 2014

48 minut

14. srpen 2014

Obsah dílu

Ekonomické překvapení — Letní nezaměstnanost a sezonní práce — Letní nezaměstnanost a sezonní práce — Putin na Krymu — Putin na Krymu — Zvrat v kauze Lidové domky — Spory o služební zákon — Termín dostavby D8 — Uprchlíci v iráckých horách — Nepokoje v Saint Louis — Trutnoff Open Air — Peníze pro zdravotnictví — Tresty za korupci a ovlivnění zakázky — Den s pvní dámou — Nákup školních potřeb — Použití úsporných žárovek — Ruský konvoj na Ukrajině — Ruský konvoj na Ukrajině — Ruský konvoj na Ukrajině — Propaganda na sociálních sítích — Ruský konvoj na Ukrajině — Tresty pro agresivní řidiče — Následky otravy z hub — Spor o koně graduje — Izraelsko-palestinský konflikt — Čína v 1. světové válce

Části dílu

00:34
Ekonomické překvapení
  Česká ekonomika nečekaně přestala zrychlovat. Ve druhém čtvrletí zůstala na stejné úrovni jako v předchozích třech měsících. Pro analytiky je to mírné zklamání, čekali alespoň malé zlepšení.
  03:50
  Letní nezaměstnanost a sezonní práce
   Gastronomie, cestovní ruch, stavebnictví - obory, které momentálně nabízejí nejvíc míst. Část z tisíců letních zaměstnanců se ale po sezoně zase vrátí na úřady práce.
   05:59
   Letní nezaměstnanost a sezonní práce
    Hostem Událostí je ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek /ČSSD/.
    08:28
    Putin na Krymu
     Na Krymu v dohledné době vznikne nová ruská vojenská jednotka. Prezident Vladimir Putin to oznámil na mimořádném zasedání vlády, které proběhlo přímo na nedávno připojeném poloostrově.
     09:00
     Putin na Krymu
      Živý vstup zpravodaje Miroslava Karase.
      10:48
      Zvrat v kauze Lidové domky
       Pražské městské státní zastupitelství zrušilo stíhání dvou představitelů zkrachovalé stavební firmy, podezřelých, že okradli několik stovek klientů.
       13:33
       Spory o služební zákon
        Dohoda koalice s opozicí na služebním zákoně se kvůli názoru hlavy státu Zemana měnit nebude. Podle premiéra Sobotky by další vyjednávání zpozdilo čerpání peněz z Evropské unie.
        14:57
        Termín dostavby D8
         ŘSD si zpracovalo dva scénáře pro dokončení dálnice D8. Jeden počítá s rokem 2016, druhý až s rokem 2020.
         16:59
         Uprchlíci v iráckých horách
          Už milion dvě stě tisíc Iráčanů uprchlo před postupem islámských radikálů. Tisíce se jich stále ukrývají na hoře Sindžár na severu země. Spojené státy ale od plánu jejich hromadné evakuace ustupují.
          18:58
          Nepokoje v Saint Louis
           Americká policie provedla zatím nejtvrdší zásah proti nepokojům, které už čtvrtou noc zmítají předměstím Saint Louis. Demonstrany rozháněla slzným plynem nebo gumovými projektily.
           19:46
           Trutnoff Open Air
            Živý vstup redaktora Václava Svobody.
            21:02
            Peníze pro zdravotnictví
             O navýšení peněz pro příští rok začalo jednat s ministrem financí také zdravotnictví - resort, který si na nouzi stěžuje dlouhodobě. Žádá o jednu a půl miliardy víc.
             23:37
             Tresty za korupci a ovlivnění zakázky
              Byl to úplatek řediteli od firmy, od které koupil sanitku, řekl soud. Šlo o letenky a úhradu hotelu na kongresu v Dubaji v hodnotě asi 58 tisíc korun.
              24:24
              Den s pvní dámou
               Ivana Zemanová má za sebou 500 dní v roli první dámy. Za víc než rok stihla založit vlastní nadaci a po boku prezidenta se zúčastnila desítek domácích i zahraničních cest.
               26:09
               Nákup školních potřeb
                Školní potřeby podražily. Výbava pro prvňáka letos vyjde rodiče asi na 4 100 korun, to je o dvě stovky víc než loni. Podle odborníků je výhodné třeba aktovky nebo sešity nakupovat ve slevách na konci prázdnin.
                26:26
                Použití úsporných žárovek
                 Dva roky poté, co se přestaly vyrábět klasické žárovky, lidi začínají věřit těm úsporným. Pořád ale nevědí, podle čeho vybírat a nerozumí údajům na obalu.
                 28:34
                 Ruský konvoj na Ukrajině
                  Aktuální fotografie konvoje na ukrajinských hranicích.
                  33:42
                  Ruský konvoj na Ukrajině
                   Ukrajinský postoj.
                   35:02
                   Ruský konvoj na Ukrajině
                    Ruský postoj.
                    35:39
                    Propaganda na sociálních sítích
                     Je to zdroj, který sleduje čím dál víc lidí. Rychlejší než televize nebo internetové zpravodajství. V současné ukrajinské krizi téměř nepostradatelná zbraň.
                     37:25
                     Ruský konvoj na Ukrajině
                      Co se bude dít.
                      38:01
                      Tresty pro agresivní řidiče
                       Zabavování aut pirátům silnic situaci nevyřeší, myslí si nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. Žalobce proto nevyzve, aby to po soudech častěji žádali.
                       40:03
                       Následky otravy z hub
                        Naplno se už nyní rozjela houbařská sezona na Moravě. Lidé si z lesů odnášejí plné košíky a tašky hub. Lékaři však v souvislosti s tím očekávají také nárůst případů otrav houbami.
                        42:01
                        Spor o koně graduje
                         Šumavští kočí se bouří proti auditu Národního parku Šumava, který zadal nový ředitel Pavel Hubený. Chov chladnokrevných koní se podle něj parku nevyplácí, ředitelství ho ročně musí dotovat dvěma miliony korun.
                         43:49
                         Izraelsko-palestinský konflikt
                          Na prodloužení příměří o pět dní se dohodli zástupci Izraele a hnutí Hamas. Klid zbraní obě strany v noci krátce porušily, od té doby ale platí.
                          44:03
                          Čína v 1. světové válce
                           4. srpna 1917 vstoupila do první světové války Čína - proti Německu a Rakousku-Uhersku. Její muži působili na bitevních polích západní Evropy ještě o něco dřív, jako tzv. čínské pracovní sbory.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž48 minut
                           Další díl
                           15. srpen 2014

                           Přehled dílů

                           Stopáž50 minut

                           15. květen

                           Headlines — Finsko žádá o členství v NATO — Představitelé NATO vítají zájem Finů o vstup — Bezpečnostní záruky NATO pro nové členy Další ruský útok u Lvova — Pomoc Židů na Ukrajině — Střelba v Bufallu má deset obětí — Masové střelby v USA — Střelba v americkém supermarketu — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Uprchlíci v pražské Troji — Ruské majetky v Karlových Varech — Očkování proti covidu-19 — Sněmovna bude jednat o zrušení EET — Část Ruska sužují požáry — Češi šetří na horší časy — Začiná rekonstrukce Barrandovského mostu — Objízdné trasy kolem Barrandovského mostu — Dohled nad opravami Barrandovského mostu — Dopravní uzavírky v Česku — Tryzna za oběti nacistů v Terezíně — Dotace za pomoc uprchlíkům z Ukrajiny — Parlamentní volby v Libanonu — Eurovize už zná svého vítěze — 3. ročník Festivalu rodiny — Plán odpadového hospodářství víc třídit odpad — Začíná období rojení včel — Zvony se z harrachovského kostela ozvou poprvé po osmdesáti letech — Svatojánské slavnosti na Vltavě — Hurvínek v Paříži

                           Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           15. květen

                           Ve znakovém jazyce

                           Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           14. květen

                           Headlines — Válka na Ukrajině — Boje na Ukrajině — Rusové podle Kyjeva prohráli bitvu o Charkov Jednání zástupců NATO a skupiny G7 — Do stanového městečka v Troji dorazili první uprchlíci — Stanové městečko pro ukrajinské uprchlíky v pražské Troji — Dopady války na české podniky — Demonstrace za zachování práva na interupci v Americe — Slavnostní inaugurace nové maďarské prezidentky — Jednání o navýšení minimální mzdy — Oprava Barrandovského mostu začíná. Nejhorší bude prvních deset dní. — Zdražení jízdného a cen MHD — Kvůli suchu hrozí požáry, zejména v severní polovině Čech — Nelegální vykácení starých buků v Krušných horách. — Turisté se vracejí do hotelů a penzionů — České hotely a penziony lákají hosty — Zahraničních turistů v Praze dál přibývá — Zahájení letní turistické sezony na Pražském hradě — Příznaky chronického únavového syndromu — Pohřeb palestinské novinářky provázely nepokoje — Předsednictví ČR v Radě EU — Sjezd KSČM v Brně — KLDR přiznala rychlejší šíření covidu-19 — Česko hledá náhradu za ruský plyn — Slavnostní zakončení mezinárodního filmového festivalu Anifilm — Varování před pádem stromů na cyklostezky — Finále hudební soutěže Eurovize v Turíně

                           Premiéra sobota 14. 5. 2022 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           14. květen

                           Ve znakovém jazyce

                           Premiéra sobota 14. 5. 2022 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           13. květen

                           Válka na Ukrajině — Boje o Ukrajinu — Boje na Ukrajině — Jednání o evakuaci raněných z Azovstalu — Příběhy zajatých Ukrajinců — Turecká kritika rozšíření NATO — Pokuta pro Rádio Svobodná Evropa v Moskvě — Jan Graubner nástupcem Dominika Duky — Reakce na nového pražského arcibiskupa — Úroková sazba u nových hypoték — Měsíční splátka průměrné hypotéky — Očkování proti covidu-19 — Pobočky Putinovy firmy v Česku — Slovenský exministr vnitra Kaliňák propuštěný z vazby — Částečný odklad stavebního zákona — Pozastavené převzetí Twitteru — Britská královna na veřejnosti — Demolice tepelné elektrárny — Hokejový šampionát bez Rusů — Zápasy Česka v základní skupině B — Hokejové zápasy v České televizi — Česko zaplavené pylem — Nebezpečí požárů — Zanedbaná prevence rakoviny prsu — Pohřeb novinářky — Nově zformovaná koalice proti Macronovi — Pobodaní v Německu — První nákaza záškrtem po 27 letech — Ochrana takzvaných whistleblowerů — Hromadný nábor pracovníků na letišti — Česko postoupilo do finále Eurovize — Studenti slaví Majáles — Předvolební kontroverze v Turecku — Bezpečnost silničního provozu — Deset let Signal Festivalu

                           Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           13. květen

                           Ve znakovém jazyce

                           Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám