Nahrávám video

9. srpen 2014

Obsah dílu

Koruna oslabuje — Koruna oslabuje — Postup Islamistů v Íráku — Boje v Gaze — Novela služebního zákona — Odškodnění za napadení zdravotníků — Situace na Ukrajině — Situace na východě Ukrajiny — Epidemie eboly — Poloprázdné plovárny — Poloprázdné plovárny — Smrtelné nehody motocyklistů — Registrovaná partnerství v číslech — Domácí mazlíčci s dietou — Rok jinak — Kvalita masa v českých obchodech — Rušení nočního klidu — Rušení nočního klidu — Základy československých legií — Obnova těžby grafitu — Repair café — 75 let projektu Bibliobus

Části dílu

00:33
Koruna oslabuje
  Česká měna je nejslabší za posledních 5 let. Ve směnárnách stojí euro přes 28 korun. Spolu s korunou teď oslabují i další měny ve střední Evropě.
  03:58
  Koruna oslabuje
   Hostem Událostí je prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák.
   06:27
   Postup Islamistů v Íráku
    Už druhou dávku jídla, vody a léků shodila americká letadla na irácké pohoří Sindžár, kde se před islamisty skrývá na 50 tisíc uprchlíků.
    08:47
    Boje v Gaze
     Izraelské letectvo pokračuje s nálety v Pásmu Gazy. Udeřilo i na dvě mešity, ve kterých zemřelo nejmíň pět Palestinců. Mezi nimi byl podle zdravotníků i vysoký představitel Hamasu.
     09:14
     Novela služebního zákona
      Nejpozději v pondělí by měli vládní legislativci spadající pod Jiřího Dienstbiera začít pracovat na konkrétní podobě služebního zákona.
      09:58
      Odškodnění za napadení zdravotníků
       Ministr zdravotnictví chce změnu, napadení zdravotníci by mít nárok na mimořádné odměny. U závažných útoků mohou být i ve výši statisíců.
       12:31
       Situace na Ukrajině
        Armáda na východě země pokračovala v ofenzivě proti separatistům, když zcela obklíčila Doněck.
        13:01
        Situace na východě Ukrajiny
         Živý vstup zpravodaje Miroslava Karase
         16:23
         Epidemie eboly
          Kvůli šířící se ebole zakázala Zambie vstup obyvatelům ze zemí, kde se nemoc potvrdila. Její občané do nich zároveň nesmějí cestovat. Virus zřejmě postupuje dál i do zámoří.
          16:43
          Poloprázdné plovárny
           Živý vstup redaktorky Barbory Lukšové
           17:45
           Poloprázdné plovárny
            Česko nejspíš zažívá poslední tropické dny letošního léta. Majitelé koupališť ale se sezonou příliš spokojeni nejsou. Oproti loňsku totiž klesla návštěvnost někde až o 40 %.
            20:18
            Smrtelné nehody motocyklistů
             Patnáct mrtvých motocyklistů – taková je prozatím bilance prázdnin na silnicích. I když jsou za úmrtími zčásti i řidiči aut, experti říkají, že je nejvyšší čas změnit současný výcvik v autoškolách.
             22:27
             Registrovaná partnerství v číslech
              Registrované partnerství uzavřelo v Česku za letošní první půlrok 116 párů. Za osm let je jich přes 1 800.
              22:43
              Domácí mazlíčci s dietou
               Čeští psi mají málo pohybu a zbytečně moc krmení, každý třetí je podle veterinářů tlustý. Trpí tím nejen klouby, otylá zvířata i dřív umírají.
               25:05
               Rok jinak
                Manažeři, programátoři nebo advokáti na 12 měsíců v neziskovém sektoru. Díky projektu Rok jinak nepřijdou o svůj plat a dobročinným organizacím můžou pomoct svými znalostmi a zkušenostmi z byznysu.
                27:03
                Kvalita masa v českých obchodech
                 Globální výroba masa. Podle odborníků stále horší kvalita i těžko dohledatelný původ. Právě to jsou důvody, proč se čím dál víc Čechů obrací spíš na farmáře a menší výrobu.
                 29:19
                 Rušení nočního klidu
                  Hospody se zahrádkami, diskotéky, ale i domácí večírky. Tisíce lidí si hlavně v létě stěžují na rušení nočního klidu.
                  33:14
                  Rušení nočního klidu
                   Nedodržování nočního klidu, pití alkoholu na veřejnosti, hluk a nepořádek.
                   35:12
                   Základy československých legií
                    Před 100 lety v srpnu 1914 začaly vznikat v Rusku, Srbsku a Francii české dobrovolnické oddíly, budoucí základ československých legií.
                    37:52
                    Obnova těžby grafitu
                     Soukromá firma chce nedaleko obce Hosty na Českobudějovicku obnovit těžbu grafitu. Jeho hlubinné dobývání se tam zastavilo před 50 lety.
                     38:51
                     Repair café
                      Navzájem si pomoci, ušetřit peníze i přírodu. To je motto takzvaných Repair Cafés. Lidé se v nich scházejí, aby společně vlastníma rukama opravili věci, které by jinak vyhodili.
                      41:03
                      75 let projektu Bibliobus
                       Když nemůže čtenář do knihovny, musí knihovna za ním. A proto vznikl Bibliobus. Ulicemi hlavního města nyní projíždí tři speciální vozy.
                       Přehrát celé video
                       Stopáž44 minut
                       Další díl
                       10. srpen 2014

                       Přehled dílů

                       Stopáž50 minut

                       24. září

                       Headlines — Výsledky voleb — Volby v největších městech — Volební výsledky ODS — Volební výsledky hnutí ANO — Sčítání hlasů v Praze — Volební souboj v Brně a Ostravě — Volební výsledky Pirátů — Volební výsledky KDU-ČSL — Výsledky v Českých Budějovicích a Olomouci — Volby v Plzni, Liberci a Pardubicích — Volební výsledky hnutí STAN — Volby v Ústí nad Labem a Hradci Králové — Volby v menších obcích — Volby do třetiny Senátu — Volební výsledky TOP 09 — Senátní duely v Táboře a Jihlavě — Senátní duely v Brně a Českém Krumlově — Volební výsledky SPD — Podezření na kupčení s hlasy — Válka na Ukrajině — Reakce ruské veřejnosti na mobilizaci — Předvolební kampaň v Itálii — Festival Serial Killer v Brně

                       24. 9. 2022 na ČT1
                       Stopáž50 minut

                       24. září

                       Ve znakovém jazyce

                       24. 9. 2022 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       23. září

                       Headlines — Začaly volby — Lidé vybírají obecní zastupitele a senátory — Průběh voleb v Brně a Ostravě — Volili předsedové stran a hnutí — Jak volit v komunálních volbách — Volby do třetiny Senátu — Hlas může odevzdat až 370 tisíc prvovoličů — Zajímavé volební místnosti — Volby v regionech — Počty voličů — Obce bez voleb — Organizace voleb — Volby do třetiny senátu a referenda — Referendum v Jemnici — Nezákonná referenda na Ukrajině — Protesty proti mobilizaci v Rusku — Vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině — Jednání o dalších sankcích proti Rusku — Propuštění Jaroslava Bartáka — Velký zájem o uhlí — Lepší vymahatelnost práv spotřebitelů — Předvolební kampaň v Itálii — Protesty v Íránu — Pašování vzácných rostlin a živočichů — Vývoj počítačových her v ČR — Samoobslužný výdej obědů ve škole — Žaloby firem Agrofertu k Evropskému soudu — Filmový festival Finále Plzeň — Oslavy narozenin Marty Kubišové

                       23. 9. 2022 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       23. září

                       Ve znakovém jazyce

                       23. 9. 2022 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       22. září

                       Headlines — Válka na Ukrajině — Částečná mobilizace v Rusku — Výměna zajatců — Reakce na výměnu zajatců — Protesty proti mobilizaci v Rusku — Informování o mobilizaci v Rusku — Boje na Ukrajině — Přípravy komunálních a senátních voleb — Přípravy na volby — Volby v číslech — Šíření opičích neštovic — Zvyšování úrokových sazeb — Drahá a nedostupná hnojiva — Šíření koronaviru v Číně — Volební lístky pro komunální volby — Systém voleb do obecních zastupitelstev — Volby do magistrátu větších měst — Nejčastější otázky a odpovědi — Předvolební debata s předsedy sněmovních stran — Ceny pohonných hmot — Stavba obchvatu Jaroměře — Protesty v Íránu — Inflace a ceny energií v Polsku — Podmínečné propuštění Jaroslava Bartáka — Návrat autobusů na naftu — Předpověď počasí — Sjezd historiků v Ústí nad Labem — Nová podoba Ďáblického hřbitova — Premiéra filmu BANGER.

                       22. 9. 2022 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       22. září

                       Ve znakovém jazyce

                       22. 9. 2022 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám