49 minut

19. červen 2014

Obsah dílu

Vyšší platy politiků — Vyšší platy politiků — Vyšší platy politiků — Korunovace španělského krále — Korunovace španělského krále — Ústavní soud je v kompletním složení — Závod Diamond race — Nové střety na Ukrajině — Boje v Iráku — Loučení derniérou Gogolova Revizora — Zabavení Krejčířova majtetku — Nižší daň na pivo — Vyšší postih pro řidiče kamionů — Kandidáti na státní vyznamenání — Kontroly farmářských trhů — Smrt při rutinním vyšetření — Smrt při rutinním vyšetření — Polský skandál s odposlechy — Soud s únosci podnikatelů — Největší české firmy — Nebezpečné lesy na Vysočině — Nákup bojových vrtulníků — Únos izraelských mladíků — Zadržený bachař z Osvětimi — Pomoc dětem z domovů — Úspěšná záchrana speleologa

Části dílu

00:33
Vyšší platy politiků
  Platy politiků by od příštího roku měly růst méně než mzdy státních zaměstnanců, konkrétně o jedno procento.
  04:08
  Vyšší platy politiků
   Hostem Událostí je místopředseda sněmovny Vojtěch Filip /KSČM/.
   06:34
   Vyšší platy politiků
    Pro vrcholnou politiku často platí stejná pravidla jako pro tu regionální. A to i případě příjmů. Právě v této věci dnes padl u libereckého soudu průlomový verdikt.
    08:17
    Korunovace španělského krále
     Španělsko má nového krále. Po včerejší abdikaci Juana Carlose I. dnes složil královskou přísahu jeho syn Filip VI.
     10:56
     Korunovace španělského krále
      Živý vstup zpravodaje Petra Zavadila.
      12:12
      Ústavní soud je v kompletním složení
       Ústavní soud je kompletní. Prezident Miloš Zeman dnes do funkce jmenoval posledního chybějícího soudce, tím se stal Tomáš Lichovník.
       13:27
       Závod Diamond race
        Živý vstup redaktorky Barbory Lukšové.
        16:01
        Nové střety na Ukrajině
         Ani celý den netrvalo příměří na Ukrajině. Na východě země se rozpoutaly zatím nejprudší boje od začátku konfliktu. Obě strany údajně nasadily i tanky.
         17:54
         Boje v Iráku
          Irácká vláda tvrdí, že má rafinérii v Bajdží, o kterou už několik dní bojuje s radikály, plně pod kontrolou. Podle zaměstnanců se ale uvnitř komplexu stále střílí.
          18:15
          Loučení derniérou Gogolova Revizora
           Naposledy na jevišti Národního divadla vystoupila Luba Skořepová a Miloš Nesvadba. Nejstarší členové souboru se s diváky rozloučili derniérou Gogolova Revizora.
           20:46
           Zabavení Krejčířova majtetku
            Uprchlý podnikatel Radovan Krejčíř se u Nejvyššího soud snaží zbavit svých exekucí za desítky milionů korun. Tvrdí, že o nich rozhodoval soud, kterému to nenáleželo.
            23:26
            Nižší daň na pivo
             Ministr zemědělství Marian Jurečka chce snížit spotřební daň z piva. Nižší cena by měla zvýšit jeho spotřebu. Ta v posledních letech klesá, i když je pořád nejvyšší v Evropě.
             24:06
             Vyšší postih pro řidiče kamionů
              Pokuta až 20 tisíc korun a 2 body - sankce pro řidiče kamionu, kteří vjedou do zákazu vjezdu pro auta těžší než je vyznačená hmotnost. Návrh novely zákona o silničním provozu schválil Senát a poslal do sněmovny.
              26:37
              Kandidáti na státní vyznamenání
               Senát navrhl 38 osobností na státní vyznamenání. Mezi šesti kandidáty na Řád bílého lva jsou třeba váleční veteráni Vasil Hajdur nebo Ondřej Mézl.
               26:55
               Kontroly farmářských trhů
                Každý sedmý zkontrolovaný prodejce na farmářských trzích porušil předpisy. A nejde jen o administrativní chyby, nejčastěji stánkaři jídlo dost nechladí nebo nedodržují hygienická pravidla.
                28:37
                Smrt při rutinním vyšetření
                 Rutinní vyšetření na těhotenskou cukrovku skončilo smrtí. Nastávající matka z Orlové zemřela proto, že jí zdravotní sestra namísto sladkého glukózového roztoku nalila zřejmě prostředek, který se používá i jako dezinfekce.
                 31:48
                 Smrt při rutinním vyšetření
                  Nejen manipulace s léky, ale i záměna pacientů i odoperování nesprávného orgánu. I takové chyby znají české nemocnice.
                  34:34
                  Polský skandál s odposlechy
                   Vláda polského premiéra Tuska se otřásá v základech. Po sérii kompromitujících odposlechů z jeho nejbližšího okolí, které zveřejnil vlivný týdeník Wprost, teď přišel policejní zásah v jeho redakci.
                   36:40
                   Soud s únosci podnikatelů
                    Překvapivý zvrat přinesl třetí den procesu s tzv. Švábovým gangem. Pěti mužům ze sedmi hrozí výjimečné tresty.
                    38:29
                    Největší české firmy
                     Stovce největších českých firem se v loňském roce nedařilo tak jako v roce 2012. Jejich celkové tržby klesly skoro o 60 miliard korun. Nejvýznamnější společností je opět Škoda Auto.
                     39:12
                     Nebezpečné lesy na Vysočině
                      Nebezpečné jsou teď lesy na Třebíčsku a Jihlavsku. Hrozí totiž pády stromů, a to nejen kvůli nedávné vichřici, ale i suchu. Lidé by do nich neměli vůbec chodit.
                      40:57
                      Nákup bojových vrtulníků
                       Sedm ruských bojových vrtulníků Mi-24 chce Irák okamžitě koupit od Česka. O dalších 40 strojů by měl zájem v budoucnu.
                       41:32
                       Únos izraelských mladíků
                        Ani po týdnu masivní pátrací operace se Izraeli nepovedlo nalézt trojici unesených mladíků ve věku 16 až 19 let.
                        43:26
                        Zadržený bachař z Osvětimi
                         Německo žádá Spojené státy o vydání bývalého dozorce z Osvětimi. Johanna Breyera (89), kterého americké úřady zadržely v úterý, podezřívá z podílu na smrti víc než dvou set tisíc Židů.
                         43:48
                         Pomoc dětem z domovů
                          Chybějící životní zkušenosti a pozitivní mužské vzory - jeden z důvodů, proč se mladí muži z dětských domovů tak obtížně začleňují do společnosti. Několika desítkám z nich ale teď pomáhají jejich patroni.
                          45:46
                          Úspěšná záchrana speleologa
                           Obří záchranná operace v Německu je u konce. Po dvanácti dnech se podařilo dostat na povrch jeskyňáře, kterého kilometr pod zemí zasáhl padající kámen.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž49 minut
                           Další díl
                           20. červen 2014

                           Přehled dílů

                           Stopáž51 minut

                           25. únor

                           Headlines — Deficit důchodového účtu — Udržitelnost důchodového systému — Hospodaření důchodového systému — Za Ukrajinu padlo 31 tisíc vojáků — Boje na Ukrajině — Práva pro stejnopohlavní páry — Vyjednávání o situaci v Gaze — Připomínka studentského pochodu v roce 1948 — Hra Ještě chvilku v Národním divadle — Zkušenosti s investováním — Trojnásobná vražda v Hořovicích — Kočka divoká na Křivoklátsku — Konec využívání CD disků u soudů — Zásahy horské služby — Robotické operace — Zálohy na energie — Spotřeba energií — Dispečink energetické sítě — Trump vyhrál republikánské primárky v J. Karolíně — Špatný stav cyklostezek po zimě — Návrat ukradené sochy — Ostravská galerie Plato v architektonické soutěži — Negativní dopady brexitu — Lukašenko chce zůstat vůdcem Běloruska — Lyžařské areály ukončují sezonu — Oceněné snímky na Berlinale — 70 let pravidelného vysílání ČST

                           25. 2. 2024 na ČT1
                           Stopáž51 minut

                           25. únor

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           25. 2. 2024 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           24. únor

                           Západní lídři v Kyjevě — Boje na Ukrajině — Dva roky od ruské invaze na Ukrajinu — Vzkaz premiéra Fialy — Válka ve fotkách — Připomínky začátku války v ČR — Průvody v Praze a Olomouci — Urchlíci z Ukrajiny v ČR — Situace v Rusku — Mapa fronty — Dění v Dnipru — Zvýšené hladiny řek — Lepčí ratingové vyhlídky pro ČR — Debaty o legalizaci konopí v ČR — Koncert Fat Boy Slima — Protest zemědělců v Paříži — Soumrak nádražních hospod — Pád člověk ze Sněžky — Debaty o zdražení jízdného v Praze — Hromadná doprava v Praze — Ceny jízdného v regionech — Rusko vydalo tělo Navalného — Republikánské primárky v Jižní Karolině — Zájem o letní tábory — Referendum v Jáchymově — Uvedení hudební komedie Company — Únik dokumentů o čínské špionáži — Otevřený stacionář — Připomínka oběti Jana Zajíce — Pomoc Ukrajině — Akce Den za Ukrajinu

                           24. 2. 2024 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           24. únor

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           24. 2. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           23. únor

                           Miliardové investice krajů do oprav — Debaty o dělení daní — Příjmy krajů — Ruské drony zasáhly Oděsu a Dnipro — Vojenský kaplan — Setkání s uprchlíky na Hradě — Dohoda o dodávce pušek — Pomoc pro Ukrajinu — Třetí povodňová vlna roku — Reakce na zemědělské protesty — Místa útoků jako cíle turistů — Nehoda na D5 — Bill Clinton v Praze — Ocenění pro kameramana Josefa Špeldu — Rozhodnutí v kauze Sebastiana Kurze — Modul Odysseus přistál na Měsíci — Pád kabiny lanové dráhy na Ještěd — Václavské skály a příprava na ferraty — Pohřeb Alexeje Navalného — Tragický požár ve Valencii — Jak hospodařit v lesích — Lesy v Česku — Spásání rozlehlých luk — Petiční stánek před Úřadem vlády — Odblokované miliardy z EU pro Polsko — Částečná legalizace marihuany — Stížnost na kaolinové doly — Sankce proti Rusku — Průzkum o válce — Útěk před válkou ze Záporoží — Dopravní spojení v okolí Velkých Opatovic — Maďarsko koupí od Švédska čtyři stíhačky Gripen — Propojení státních peněžních ústavů — Odkaz Jana Zajíce — Zemřel Petr Moos — Pomoc od zkušených vozíčkářů

                           23. 2. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           23. únor

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           23. 2. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           22. únor

                           Protesty zemědělců — Průběh protestu v Česku — Protesty zemědělců v Evropě — Požadavky zemědělců — Požadavky protestujících zemědělců — Střelba na dálnici u Jeruzaléma — Situace v Pásmu Gazy — Penze pro naročné profese — Rekordní úspora energií — Vyšetřování manažerů Krajské zdravotní — Nejlepší český komiks loňského roku — Boje na Ukrajině — Demonstrace před hutí Liberty — Schodek na důchodovém účtu — Předpověď počasí na další dny — Případ znásilněné dívky z Brna — Redefinice znásilnění — Soud v kauze Cimický — Ochrana lodí v Rudém moři — Ostatky Alexeje Navalného — Brněnské vodojemy — Jmenování soudců — Potratová legislativa v Polsku — Biden označil Putina za šíleného hajzla — Turečtí fanoušci v Praze — Pomoc Ukrajině — Hendikepovaní Ukrajinci v ČR — Migranti v Albánii — Ochrana vystavovaných děl ve Francii — Architekt Karel Hubářek by oslavil sto let — Projekt na usmíření pachatelů s obětmi — Požár ve Valencii — Virtuální vesmírná stanice

                           22. 2. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           22. únor

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           22. 2. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           21. únor

                           Realitní trh — Rostoucí ceny nemovitostí — Ceny nemovitostí — Dostupnost bydlení — Unijní sankce proti Rusku — Předvolávání ruských velvyslanců — Jednání o reformě penzí — Jednání o důchodové reformě — Podíl obnovitelných zdrojů na výrobě elektřiny — Šet let od vraždy Kuciaka a Kušnírové — Růst německé ekonomiky — Česká studentská filharmonie pod vedením Hrůši — Německo nabízí Česku tanky — Vyšetřování korupce v Krajské zdravotní — Vyšetřování pádu domu v Kolíně — Opravy kostela sv. Jakuba v Brně — Léčba malého Martina — Kampaň proti domácímu násilí — Šíření černého kašle — Příznaky černého kašle — Chřipková epidemie — Soudní spory bývalých klientů H-Systemu — Přihlášky na střední školy — Soud o vydání Assange — Stávka čínských dělníků — Změna majitelů Smartwings — Retrogaming ve Vsetíně — Problémy ostravské huti Liberty — Angolský prezident v Praze — Izraelský parlament proti vzniku Palestiny — Spalovna komunálního odpadu na Táborsku — Rekultivace lomu ČSA — Divadelní hra o Davidu Beckhamovi — 35 let od posledního odsouzení V. Havla — Lyžařské zájezdy bez sněhu

                           21. 2. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           21. únor

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           21. 2. 2024 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám