3. červen 2014

Obsah dílu

Jednání o Ukrajině v Polsku — Jednání o Ukrajině v Polsku — Poplatky za pobyt v nemocnicích — Vládní změny — Opravy dálnice D1 nabírají další zpoždění — Výměna na Ministerstvu spravedlnosti — Prezidentské volby v Sýrii — Záhadný zvuk z Indického oceánu — Karlovarský filmový festival — Soud s Ivo Rittigem — Bohuslav Sobotka v Rakousku — ČSA propouští stevardy — Další inovace pro lidi s nemocným srdcem — Rajčata z Maroka jsou v pořádku — Zboží v obchodních řetězcích — Vysílání ČT :D — Vysílání ČT :D — Vysílání ČT :D — Co se změnilo rok po povodních — Projekt Opencard — Spořitelna zdražuje — 25 let od masakru na náměstí Nebeského klidu v Pekingu — Íránským Teheránem se prohnala písečná bouře — Zkoušky na učilištích

Části dílu

00:31
Jednání o Ukrajině v Polsku
  Barack Obama ujišťuje Evropu: bezpečnost spojenců na starém kontinentě je pro Američany nedotknutelná. Kvůli krizi na Ukrajině mění šéf Bílého domu bezpečnostní strategii a pošle víc svých vojáků do členských zemí aliance.
  03:14
  Jednání o Ukrajině v Polsku
   Živý vstup Josefa Pazderky.
   06:28
   Poplatky za pobyt v nemocnicích
    Ministr financí Andrej Babiš změnil názor na poplatky za pobyt v nemocnicích. V pořadu Události, komentáře prohlásil, že by je chtěl vrátit do hry.
    07:01
    Vládní změny
     Tyto změny by si vyžádaly revizi koaliční smlouvy. A to odmítají vládní partneři – ČSSD a lidovci. Taky podle prezidenta častá změna názorů kabinetu škodí.
     10:41
     Opravy dálnice D1 nabírají další zpoždění
      Živý vstup Radovana Daňka.
      14:13
      Výměna na Ministerstvu spravedlnosti
       Výměna na Ministerstvu spravedlnosti je hotová. Ministryně Helena Válková představila náhradu za první náměstkyni Hanu Marvanovou.
       15:22
       Prezidentské volby v Sýrii
        Uprostřed krvavé občanské války volí Syřané prezidenta. Nikdo nepochybuje, že i následujících sedm let bude v stát čele Bašár Asad.
        17:37
        Záhadný zvuk z Indického oceánu
         Záhadný zvuk z Indického oceánu možná pomůže najít zmizelý malajsijský boeing. Nahrály ho dva podvodní přístroje krátce po posledním zachycení letadla britskými satelity.
         18:02
         Karlovarský filmový festival
          Rekordních šest českých filmů bude letos soutěžit v Karlových Varech. Mezinárodní filmový festival kromě toho přiveze řadu snímků ze zemí bývalého východního bloku.
          20:41
          Soud s Ivo Rittigem
           Případ možného zneužití Vojenského zpravodajství, v němž figuruje Jana Nečasová, dřív Nagyová, může jít k soudu.
           23:06
           Bohuslav Sobotka v Rakousku
            Český premiér Bohuslav Sobotka chce zahraniční politiku států Visegradské čtyřky nově koordinovat i s Rakouskem. Vídeň totiž podobně jako země V4 třeba odmítá uvalovat další ekonomické sankce na Rusko.
            23:37
            ČSA propouští stevardy
             Další vlna propouštění. České aerolinie opustí stevardi i lidé z kanceláří.
             25:37
             Další inovace pro lidi s nemocným srdcem
              Do Česka přichází nový defibrilátor, který umožňuje vyšetření celého těla pomocí magnetické rezonance. Přístroj potřebuje 3 000 lidí ročně.
              27:23
              Rajčata z Maroka jsou v pořádku
               Cherry rajčata z Maroka lidem nezpůsobila zažívací potíže – potvrdily to laboratorní testy potravinářské inspekce.
               27:41
               Zboží v obchodních řetězcích
                Nižší marže a větší podíl českých potravin – cíl ministra zemědělství Mariana Jurečky. Dnes o něm jednal se zástupci největších českých obchodníků.
                31:23
                Vysílání ČT :D
                 Není to ani rok, co vysílá ČT :D. A s úspěchy. Po devíti měsících si drží pozici lídra na trhu, Déčko je nejsledovanější dětskou stanicí v Evropě.
                 33:33
                 Vysílání ČT :D
                  Rozhovor s generálním ředitelem Petrem Dvořákem.
                  35:35
                  Vysílání ČT :D
                   Česká televize vlastně jako první televize ve střední Evropě začala vysílat zpravodajství určené výhradně dětem.
                   38:00
                   Co se změnilo rok po povodních
                    Rok od povodní, které zasáhly Čechy. Voda se loni na počátku června rozlila nejen z Vltavy, Berounky nebo Labe – velké povodně prošly i po menších tocích, poškodily i rybníky.
                    40:17
                    Projekt Opencard
                     Nejistá budoucnost pro kartu, kterou využívá skoro milion lidí. Projekt Opencard by mohli pomáhat zajišťovat soukromí investoři. Nabídla to společnost EMS, která vlastní práva k systému. Praha návrh zváží.
                     42:06
                     Spořitelna zdražuje
                      Česká spořitelna bude mít nový ceník služeb – začne platit 15. srpna. Banka mění asi 40 položek. Většinu poplatků zdražuje, některé i na víc než dvojnásobek.
                      42:29
                      25 let od masakru na náměstí Nebeského klidu v Pekingu
                       Před čtvrtstoletím čínská armáda násilím potlačila protesty za demokratické změny na náměstí Nebeského klidu v Pekingu. Při masakru zemřely až tři tisíce lidí.
                       44:43
                       Íránským Teheránem se prohnala písečná bouře
                        Zabila nejméně 4 lidi a 30 dalších zranila. Vichr dosahoval rychlosti až 130 kilometrů v hodině.
                        45:07
                        Zkoušky na učilištích
                         Po maturantech začaly zkoušky i pro učně. Letos naposledy si mohly školy vybrat, jestli si je připraví samy nebo je budou jejich studenti skládat podle jednotného zadání.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž48 minut
                         Další díl
                         4. červen 2014

                         Přehled dílů

                         Stopáž54 minut

                         3. únor

                         Headlines — Summit EU–Ukrajina — Unijní lídři v Kyjevě — Bojkot olympijských her v Paříži — Reakce českých politiků — Týden schůzek Petra Pavla — Výpovědi na Hradě — Slevy na zkrácené úvazky — Koaliční smlouva v Praze — Čínský balón v USA — Špionážní metody — Minisérie ČT Docent — Abolice prezidenta Zemana — Odškodnění za kauzu Opencard — Zisk bank v ČR — Problémy s datovými schránkami — Počasí v Česku — Vítr a sníh na hřebenech hor — Začínají jarní prázdniny — Doporučená zimní výbava — Lyžování v Alpách a Dolomitech — Schůzka lídrů V4 — Zatýkání členů militantních skupin — Schodek veřejných financí — Nárůst onkologických pacientů — Vodíkový pohon letadel a tedy nulové emise — Práce pro migranty ve Francii — Varování před lavinami — Prevence tragických následků požárů — Zahraniční cesty papeže — Regalece volně dostupného kratomu — Požár nákupního centra — Stojanovo srdce ve Velehradské kapli

                         3. 2. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         3. únor

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         3. 2. 2023 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         2. únor

                         Headlines — Výhled české ekonomiky — Ekonomický výhled pro tenhle rok — Vývoj základní úrokové sazby — Prognózy české ekonomiky — Boje na východní frontě — Výcvik ukrajinských vojáků — Jednání o vstupu do NATO — Schůzky Petra Pavla — Odchody z týmu hnutí ANO — Korupční kauza v Bruselu — Trendy v českých knihovnách — Cesta na Tchaj-wan — Kauza sportovních dotací — Počet cestující Českých drah — Incident v Brně — Zimní počasí v Česku — Silná námraza na Jesenicku — Dopad zdražování na české domácnosti — Jak Češi vycházejí se svým příjmem — Domácnosti ohrožené příjmovou chudobou — Vyjednávání o pražské koalici — Pátrání po agresorovi — Přístup USA k základnám — Blokáda silnice do Náhorního Karabachu — Zdražování potravin — Konec respirátorů v Německu — Výtěžek Tříkrálové sbírky — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Obchvat Lišova — Škodlivost plynových ploten — Mládě luskouna krátkoocasého — 1983: první úspěšná transplantace jater — Ďábelský lazebník z Fleet Street

                         2. 2. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         2. únor

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         2. 2. 2023 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         1. únor

                         Schůzka Petra Pavla s nejvyššími ústavními činiteli — Jednání Petra Pavla s ústavními činiteli — Vzájemná očekávání vlády a Petra Pavla — Program Petra Pavla — Vojenská pomoc Ukrajině — Gesto ČNB pro Ukrajinu — Proměna České pošty — Vládní ano jednodenním volbám — Podpora zelených firem — Konec kontrol na hranicích se Slovenskem — Ocenění snímků z válečné zóny — Výsledek hospodaření Česka — Verdikt nad Petrem Nečasem — Závěry z všetřování případu náboje v obálce pro Moniku Babišovou — Lavinové nebezpečí v Krkonoších — Varování před toulavým medvědem — Přípravy na inauguraci nového prezidenta — Kancelář prezidenta republiky — Ochrana Petra Pavla před inaugurací — Výdaje za strop energií — Utajované dokumenty u exprezidentů USA — Stávky ve Velké Británii — Soud s Josefem Skálou — Marek Prchal končí u Andreje Babiše — Nález ztracené radioaktivní kapsle — Pokračování stávky zaměstnanců firmy Nexen — Skandál na Západočeské univerzitě — Test prvního chytrého přejezdu — Plánované změny ve výuce školáků — 20 let od tragédie raketoplánu Columbus — Rozpadlý kostel v Dubu na Moravou — Únor bez alkoholu — Nový fotbalový stadion v Pardubicích

                         1. 2. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         1. únor

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         1. 2. 2023 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám