47 minut

20. květen 2014

Obsah dílu

Podoba registru smluv — Rekonstrukce státu — Změny jen tak platit nezačnou — Polsko-ukrajinský skandál — Protest proti separatistům — Amazon v Brně — Amazon v Dobrovízi — Velký test voleb — ÚS o penezích společnosti Bezreklamky — Strach ze zanesených koryt řek — Slovenská kauza Žáková-Malinová — Na divadelní jeviště se znovu postaví herci ze zavřeného Činoherního studia — Jednání předsednictva bezpečnostní rady — Počet padělků vzrostl — Teplé počasí v ČR — CK CONTI končí — Druhý názor od lékaře — Změny v exekucích — Nezaviněné exekuce — Dotace pro soudy — Nabídka letounů a vojáků — Sir Nicholas Winton slaví — Pomoc syrským běžencům — Šéf Nejvyššího soudu SR — Češi nerecyklují baterie — Výbuch v Cerhenicích — Můj děda by mě zastřelil

Části dílu

00:36
Podoba registru smluv
  Politici se dohodli na tom, jak má vypadat registr smluv. Norma, která ukládá úřadům zveřejňovat veškeré smlouvy na internetu, by měla platit jen pro obce s rozšířenou působností.
  03:25
  Rekonstrukce státu
   Seznam protikorupčních zákonů, které se zavázala pod pojmem Rekostrukce státu prosadit většina poslanců, má celkem devět položek.
   04:24
   Změny jen tak platit nezačnou
    Senátoři se totiž nechali slyšet, že novelu zatím nepodpoří. A i k větším pravomocím Nejvyššího kontrolního úřadu mají znovu výhrady obce.
    06:33
    Polsko-ukrajinský skandál
     Velký skandál zažívá v souvislosti s Ukrajinou bývalý polský prezident Aleksander Kwaśniewski. Společně s irským politikem Patem Coxem v Kyjevě nedávno vyjednával za Evropský parlament smír mezi opozicí a tehdejší vládou prezidenta Viktora Janukovyče.
     08:48
     Protest proti separatistům
      Doněck na východě Ukrajiny ovládl mírový protest proti separatistům. Statisíce zaměstnanců k akci vyzval tamní nejbohatší podnikatel Rinat Achmetov.
      09:21
      Amazon v Brně
       Brno definitivně podpořilo projekt Amazonu. Zastupitelé tam dnes schválili změnu územního plánu, která umožňuje výstavbu logistického centra.
       11:19
       Amazon v Dobrovízi
        Živý vstup Zuzany Smieškové.
        12:25
        Velký test voleb
         Český statistický úřad dnes prošel poslední zátěžovou zkouškou a hlásí, že na sčítání hlasů je připraven.
         14:18
         ÚS o penezích společnosti Bezreklamky
          Ústavní soud se zastal klientů společnosti Bezreklamky, která po nich soudně vymáhala peníze.
          15:21
          Strach ze zanesených koryt řek
           Lidé z Podkrušnohoří, ale i části Chebska mají strach ze zanesených koryt řek. Bojí se povodní. Na některých místech voda v posledních letech naplavila písek a kamení až do výšky přes půl metru.
           17:14
           Slovenská kauza Žáková-Malinová
            Na Slovensku míří do finále jedna z nejspornějších kauz. Případ Hedvigy Žákové-Malinové.
            19:24
            Na divadelní jeviště se znovu postaví herci ze zavřeného Činoherního studia
             Živý vstup Petry Tachecí.
             21:17
             Jednání předsednictva bezpečnostní rady
              Živý vstup Kateřiny Polákové.
              23:14
              Počet padělků vzrostl
               V Česku roste počet padělaných mincí a bankovek. Ke konci března jich Česká národní banka zachytila 756, což je o 9 procent víc než za toto období loni.
               23:31
               Teplé počasí v ČR
                Dnešek je druhým dnem s letními teplotami přes 25 stupňů Celsia. Pro řadu provozovatelů koupališť a kempů ale letošní letní sezona začíná oproti loňsku se zpožděním.
                25:43
                CK CONTI končí
                 Končí letos první cestovní kancelář, pražská CK CONTI, na sebe sama podala návrh na insolvenci.
                 26:00
                 Druhý názor od lékaře
                  Dva roky mají pacienti nárok na takzvaný druhý názor, tedy konzultaci zdravotního stavu s jiným než ošetřujícím lékařem. Zájem o službu podle Ministerstva zdravotnictví sice stále roste, řada lidí ale pořád o této možnosti vůbec neví a nevyužívá ji.
                  28:16
                  Změny v exekucích
                   S koncem roku možná skončí i údajná šikana některých dlužníků exekutory. Kromě běžného oblečení nebo obuvi už totiž exekutoři nebudou smět zabavit ani nábytek, kuchyňské spotřebiče, nebo věci v hodnotě do tisíce korun.
                   32:13
                   Nezaviněné exekuce
                    Obyvatelé mosteckého domu nic nedluží, ale exekuce může postihnout i je. Vedená je proti majitelům domu, ve kterém žijí.
                    34:04
                    Dotace pro soudy
                     Ministryně spravedlnosti získá 33 milionů z EU na personální posílení 13 vybraných soudů. Peníze půjdou na mzdy vyšších soudních úředníků nebo asistentů.
                     36:07
                     Nabídka letounů a vojáků
                      Severoatlantická aliance zatím nevyužila nabídku Česka, aby tuzemské stíhací letouny posílily ochranu vzdušného prostoru NATO na hranicích s Ruskem.
                      38:04
                      Sir Nicholas Winton slaví
                       Pražské kino Lucerna zaplnili studenti, aby na dálku popřáli siru Nicholasi Wintonovi k jeho 105. narozeninám.
                       39:10
                       Pomoc syrským běžencům
                        Mezinárodní červený kříž oznámil rekordní rozpočet na pomoc syrským běžencům. V přepočtu skoro 4,5 miliardy korun.
                        41:32
                        Šéf Nejvyššího soudu SR
                         Kritizovaný šéf Nejvyššího soudu SR Štefan Harabin neobhájil svůj post. Ve funkci skončí v červnu.
                         41:49
                         Češi nerecyklují baterie
                          Pět tun přenosných baterií – tolik jich v českých domácnostech napočítali školáci během projektu Ukliďme si svět. A zjistili, že víc než polovina lidí je hází do popelnice, kam nepatří.
                          43:35
                          Výbuch v Cerhenicích
                           Noční výbuch plynu úplně zdemoloval rodinný dům v Cerhenicích u Kolína.
                           43:50
                           Můj děda by mě zastřelil
                            Titul knihy německé spisovatelky Jennifer Teegeové. Ta teprve nedávno zjistila, že je vnučka Amona Götha – sadistického velitele koncentračního tábora.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž49 minut
                            Další díl
                            21. květen 2014

                            Přehled dílů

                            Stopáž54 minut

                            23. únor

                            Headlines — Miliardové investice krajů do oprav — Debaty o dělení daní — Příjmy krajů — Ruské drony zasáhly Oděsu a Dnipro — Vojenský kaplan — Setkání s uprchlíky na Hradě — Dohoda o dodávce pušek — Pomoc pro Ukrajinu — Třetí povodňová vlna roku — Reakce na zemědělské protesty — Místa útoků jako cíle turistů — Nehoda na D5 — Bill Clinton v Praze — Ocenění pro kameramana Josefa Špeldu — Rozhodnutí v kauze Sebastiana Kurze — Modul Odysseus přistál na Měsíc — Pád kabiny lanové dráhy na Ještěd — Václavské skály a příprava na ferraty — Pohřeb Alexeje Navalného — Tragický požár ve Valencii — Jak hospodařit v lesích — Lesy v Česku — Spásání rozlehlých luk — Petiční stánek před Úřadem vlády — Odblokované miliardy z EU pro Polsko — Částečná legalizace marihuany — Stížnost na kaolinové doly — Sankce proti Rusku — Průzkum o válce — Útěk před válkou ze Záporoží — Dopravní spojení v okolí Velkých Opatovic — Maďarsko koupí od Švédska čtyři stíhačky Gripen — Propojení státních peněžních ústavů — Odkaz Jana Zajíce — Zemřel Petr Moos — Pomoc od zkušených vozíčkářů

                            23. 2. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            23. únor

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            23. 2. 2024 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            22. únor

                            Headlines — Protesty zemědělců — Průběh protestu v Česku — Protesty zemědělců v Evropě — Požadavky zemědělců — Požadavky protestujících zemědělců — Střelba na dálnici u Jeruzaléma — Situace v Pásmu Gazy — Penze pro naročné profese — Rekordní úspora energií — Vyšetřování manažerů Krajské zdravotní — Nejlepší český komiks loňského roku — Boje na Ukrajině — Demonstrace před hutí Liberty — Schodek na důchodovém účtu — Předpověď počasí na další dny — Případ znásilněné dívky z Brna — Redefinice znásilnění — Soud v kauze Cimický — Ochrana lodí v Rudém moři — Ostatky Alexeje Navalného — Brněnské vodojemy — Jmenování soudců — Potratová legislativa v Polsku — Biden označil Putina za šíleného hajzla — Turečtí fanoušci v Praze — Pomoc Ukrajině — Hendikepovaní Ukrajinci v ČR — Migranti v Albánii — Ochrana vystavovaných děl ve Francii — Architekt Karel Hubářek by oslavil sto let — Projekt na usmíření pachatelů s obětmi — Virtuální vesmírná stanice

                            22. 2. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            22. únor

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            22. 2. 2024 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            21. únor

                            Realitní trh — Rostoucí ceny nemovitostí — Ceny nemovitostí — Dostupnost bydlení — Unijní sankce proti Rusku — Předvolávání ruských velvyslanců — Jednání o reformě penzí — Jednání o důchodové reformě — Podíl obnovitelných zdrojů na výrobě elektřiny — Šet let od vraždy Kuciaka a Kušnírové — Růst německé ekonomiky — Česká studentská filharmonie pod vedením Hrůši — Německo nabízí Česku tanky — Vyšetřování korupce v Krajské zdravotní — Vyšetřování pádu domu v Kolíně — Opravy kostela sv. Jakuba v Brně — Léčba malého Martina — Kampaň proti domácímu násilí — Šíření černého kašle — Příznaky černého kašle — Chřipková epidemie — Soudní spory bývalých klientů H-Systemu — Přihlášky na střední školy — Soud o vydání Assange — Stávka čínských dělníků — Změna majitelů Smartwings — Retrogaming ve Vsetíně — Problémy ostravské huti Liberty — Angolský prezident v Praze — Izraelský parlament proti vzniku Palestiny — Spalovna komunálního odpadu na Táborsku — Rekultivace lomu ČSA — Divadelní hra o Davidu Beckhamovi — 35 let od posledního odsouzení V. Havla — Lyžařské zájezdy bez sněhu

                            21. 2. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            21. únor

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            21. 2. 2024 na ČT24
                            Stopáž55 minut

                            20. únor

                            Velitelské shromáždění — Priority české armády — Výdaje ČR na obranu — Boje na Ukrajině — Nákup munice pro Ukrajinu — Von der Leyenová chce opět do čela Evropské komise — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Podávání přihlášek na střední školy — Financování regionálního školství — Zásah v Krajské zdravotní — Výtvarné ztvárnění sportu — Zkrácené úvazky pro důchodce — Hlasování maďarského parlamentu o členství Švédska v NATO — Dvě stě let o pojmenování prvního dinosaura — Posouzení lanovky z Podbaby do Troji — Výbuch v Horšovském Týně — Testování Neuralinku — Pomoc lidem se závislostmi — Posilování armády — Situace v Evropě — Nové klidové lokality na Šumavě — Soud o vydání Julia Assange — Protest zemědělců v Polsku — Trest pro Jaroslava Popelku — Jednání Rady bezpečnosti o situaci v Gaze — Přísnější pravidla pro demonstrace v Británii — Zabezpečení svahu u Brandýsa nad Orlicí — Sršeň asijská — Archeologický výzkum na východě Čech — Zaměstnávání lidí z Ukrajiny — Nevhodné podmínky na ubytovnách — Tahiti proti olympijské soutěži

                            20. 2. 2024 na ČT1
                            Stopáž55 minut

                            20. únor

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            20. 2. 2024 na ČT24
                            Stopáž55 minut

                            19. únor

                            Protest zemědělců v Praze — Požadavky protestujících zemědělců — Důvody k protestu — Další chystané protesty — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Ministři zahraničí EU jednali v Bruselu — Hořící halda v Ostravě — Policejní vyšetřování v Krajské zdravotní — Ceny BAFTA — Situace v Pásmu Gazy — Dva roky protiruských sankcí — Renovace nádraží ve Františkových Lázních — Nečas neuspěl s dovoláním — Model umělé inteligence generující videa — Čínský lunární Nový rok — Pobyt rodičů s dětmi v nemocnicích — Pocta Jaromíru Jágrovi v Pittsburghu — Vyřazení dresu s číslem 68 — Projev Jágra v Pittsburghu — Dlouholetí vrcholoví sportovci — Dlouholetí čeští sportovci — Boje o Avdijivku — Boje na Ukrajině — Policie pátrá po podvodnících — Zájem o rekvalifikační kurzy — Budoucí sestava Evropské komise — Začátek semestru na Filozofické fakultě v Praze — Uzavřená Eiffelova věž — Sanace skály v Brandýse nad Orlicí — Poslední hodiny k podání přihlášky na SŠ — Situace v Liberty Ostrava — Úbytek návštěvníků hor — Sto let od narození Františka Vláčila

                            19. 2. 2024 na ČT1
                            Stopáž55 minut

                            19. únor

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            19. 2. 2024 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám