45 minut

10. května 2014

Obsah dílu

Zvýšení platů — Den před referendem na východě Ukrajiny — Den před referendem na východě Ukrajiny — Pochod za legalizaci marihuany — Uctění památky obětí romského holocaustu — Děti v pěstounské péči — Pátrání po unesených nigerijských školačkách — Skandál v britské armádě — Ceny Anifilmu — Vyřazení Kláry Samkové z kandidátky do eurovoleb — Neprůstřelné policejní vesty — Lesníci čelí nájezdům zlodějů tzv. kárkařů — Amazon v Brně — Pražský maraton — Záhadný bezdomovec — Sprejeři ničí fasády — Koloběžky v kurzu — Den matek — Den matek a byznys — Obce bez čističek — Vzpomínka na oběti komunismu — Ukrajina v médiích — Krupobití v Japonsku — Férová snídaně — Francouzské oslavy konce 1. světové války

Části dílu

00:31
Zvýšení platů
  Spory o podobu státního rozpočtu pokračují - a nepomohl ani nový štědřejší návrh ministra financí. Andrej Babiš sice navrhl od příštího roku zvýšení průměrných platů většiny státních zaměstnanců o osm procent.
  04:27
  Den před referendem na východě Ukrajiny
   Ukrajina s napětím čeká na zítřejší plebiscit o nezávislosti svého východu. Separatisti v Doněcku a Luhansku ho neodvolali ani na přímou výzvu ruského prezidenta Putina.
   06:40
   Den před referendem na východě Ukrajiny
    Živý vstup zpravodaje Josefa Pazderky z Doněcku
    08:26
    Pochod za legalizaci marihuany
     Zhruba osm tisíc zastánců legalizace marihuany se prošlo centrem Prahy. Letošní už sedmnátý ročník pochodu Million Marihuana March probíhal v duchu protestů proti podzimní policejní razii v growshopech.
     10:42
     Uctění památky obětí romského holocaustu
      U památníku obětí romského holocaustu v Letech u Písku dnes uctili ldé památku všech Romů a Sintů, kteří zahynuli během 2. světové války.
      11:47
      Děti v pěstounské péči
       V Česku přibývá rodin, které se rozhodly vzít si dítě do pěstounské péče. Jen za poslední dva roky jich přibylo téměř šest set.
       13:41
       Pátrání po unesených nigerijských školačkách
        Nigerijská armáda vyčlenila dvě divize, aby pátraly po stovkách unesených školaček. Akci teroristů odsoudila Rada bezpečnosti OSN a teď i první dáma USA.
        15:57
        Skandál v britské armádě
         Úřady v Británii vyšetřují fotografii, na které britský voják se vztyčeným palcem pózuje vedle zabitého bojovníka Talibanu. Považují ho za nevhodný a nepřijatelný.
         16:19
         Ceny Anifilmu
          Živý vstup redaktorky Kristiny Vrkočové
          18:02
          Vyřazení Kláry Samkové z kandidátky do eurovoleb
           Advokátka Klára Samková nepovede Úsvit ve volbách do Evropského parlamentu. K odstoupení ji vyzvalo předsednictvo hnutí.
           20:12
           Neprůstřelné policejní vesty
            Policisti dostanou nové neprůstřelné vesty. Ministerstvo vnitra vypsalo soutěž na obměnu výstroje za 110 milionů korun. Pro policii nakoupí 7 500 vest a k nim i 1 500 přileb.
            21:06
            Lesníci čelí nájezdům zlodějů tzv. kárkařů
             Správci lesů na Pardubicku nebo Chrudimsku čelí nájezdům zlodějů dřeva. Ukradené dřevo často patří lidem, kteří za něj lesníkům poctivě zaplatili a nestačili ho z lesa odvézt.
             22:55
             Amazon v Brně
              Budování brněnského skladu pro americký internetový obchod Amazon opět ve hře. Developer CTP se stavby hodlá znovu ujmout. Teď čeká na posudek o vlivu na životní prostředí.
              23:36
              Pražský maraton
               Událost roku pro běžce, složité manévry pro Pražany a turisty. Řeč je o maratonu, který zítra zasáhne provoz ve velké části hlavního města.
               25:10
               Záhadný bezdomovec
                Miluje oheň a horký popel. A patří k nejzáhadnějším bezdomovcům v Česku. Žije v ruinách za Novým Bydžovem.
                26:57
                Sprejeři ničí fasády
                 Městům v Česku dál rostou náklady kvůli sprejerům. Třeba Brno teď na čištění pomalovaných objektů vyčlenilo tři miliony korun.
                 27:14
                 Koloběžky v kurzu
                  Teplé počasí láká nejen do cyklistických sedel. Čím dál víc Čechů přesedá na koloběžky. Od nového roku se těch u nás vyrobených prodalo přes deset tisíc, což je dvakrát víc než loni za celý rok.
                  29:04
                  Den matek
                   Česko zítra oslaví den matek. Pohyblivý svátek připadá vždy na druhou květnovou neděli. Tradice se drží v různé dny i na mnoha dalších místech po celém světě. V Československu ho na dlouhá desetiletí zastínil Mezinárodní den žen.
                   32:20
                   Den matek a byznys
                    Na Den matek se každoročně připravují i obchodníci. Zásobují se hlavně květinami. Stálicí jsou také bonboniéry. I když se prodejci snaží, březnové tržby ale pravděpodobně nepřekonají.
                    34:13
                    Obce bez čističek
                     Na tři a půl tisíce malých obcí stále nemá napojení na čističky odpadních vod. Stavba a hlavně provoz klasických zařízení jsou totiž pro jejich rozpočty příliš drahé.
                     36:01
                     Vzpomínka na oběti komunismu
                      Památku obětí komunismu lidé uctili v areálu Krematoria v pražském Motole. Politici i pamětníci vyzvali k tomu, aby se na příkoří totalitní doby nezapomínalo.
                      37:05
                      Ukrajina v médiích
                       Ukrajinská krize je taky válkou informací. Kromě tradičních proruských a proukrajinských médií jde i o souboj názorů na internetu.
                       38:49
                       Krupobití v Japonsku
                        Východ a sever Japonska v pátek zasáhlo krupobití a prudké lijáky. V severojaponském městě Ucunomija z nebe padaly téměř centimetrové kroupy. Nad městem Maebaši na východě země zase vítr zvedl obří oblak písku.
                        39:11
                        Férová snídaně
                         Akce s názvem Férová snídaně upozorňuje na možnost účinně podpořit farmáře v rozvojových zemích.
                         41:16
                         Francouzské oslavy konce 1. světové války
                          Francie letos ve velkém slaví sto let od začátku první světové války. Řady francouzských vojáků tehdy posílili i tisíce československých dobrovolníků, kteří měli základnu ve východofrancouzském Darney.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž45 minut
                          Další díl
                          11. května 2014

                          Přehled dílů

                          8323 dostupných
                          Stopáž49 minut

                          20. července

                          Headlines — Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhové pride v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Závěr Colours of Ostrava — Násilnosti v Bangladéši — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                          20. 7. 2024 na ČT1
                          Stopáž49 minut

                          20. července

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          20. 7. 2024 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          19. července

                          Headlines — Globální výpadek IT služeb — Problémy na letištích, v bankách i maloobchodech po celém světě — Výpadky IT systémů v ČR — Vadná aktualizace — Situace na pražském letišti — Oficiální kandidatura Donalda Trumpa — Od spolustraníků sklidil Trump bouřlivé ovace — Další fáze prezidentské kampaně — Stav prezidenta Bidena — Státní dluh — Nehoda mikrobusu — Nevystavené fotografie Josefa Sudka — Dostupnost léků — Zdanění tichého vína — Trest pro novináře deníku Wall Street Journal — Exploze bezpilotního letounu — Týden do začátku olympijských her v Paříži — LOH Paříž — Nehody motorkářů — Nehody s účastí motocyklu — Úrazy na elektrických koloběžkách — Odboráři ostravské huti Liberty — Hygienická pravidla na trzích — Nebe nad Brnem jako astronomický snímek dne — Kvalita vody na koupalištích — Výzkum dřevěných ukrajinských kostelů — Stavba ostravského koncertního sálu — Odškodnění nezákonně sterilizovaných žen — Požár vzrostlého pole u Terezína na Hodonínsku — Colours of Ostrava všemi smysly — Stížnosti na obyvatele domu — Začaly Horňácké slavnosti — Z přírody mizí motýli

                          19. 7. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          19. července

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          19. 7. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          18. července

                          Volba předsedkyně Evropské komise — Europoslanci zvolili Ursulu von der Leyenovou — Plány na další funkční období — Dostavba jaderné elektrárny Dukovany — Zapojení českých firem — Přípravy stavby jaderných bloků — Jednání o platech ve zdravotnictví — Finanční rezervy nemocnic — Nefunkční humanitární molo v Gaze — Animovaný film V hlavě 2 — Summit Evropského politického společenství — Obranná dohoda — Zadržení pašeráků drog do věznic — Ceny benzinu — Riziko vysokých teplot — Dlouhodobý výhled počasí — Trendy v dovolených — Platné zákazy pro turisty — Vývoz vzácných rostlin a živočichů — Transplantace pěti orgánů najednou — Sjezd čínské komunistické strany — Sjezd amerických republikánů — Dohoda Ministerstva obrany s Tatrou — Letiště v Mošnově — Regulace krátkodobých ubytování — Požár české ambasády v Paříži — Prodej kompletní kostry dinosaurra — Proukrajinští aktivisté podezřelí z vandalismu — Uschlé stromy na Šumavě — Zobrazení povrchové struktury chromozomu — Výroba osobních aut — Znečištěná hladina přehradní nádrže Seč — České šampionky z Wimbledonu u prezidenta

                          18. 7. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          18. července

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          18. 7. 2024 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          17. července

                          Dostavba jaderných bloků v Česku — Tendr na dostavbu jaderných bloků — Jaderné elektrárny v Česku — Reakce opozice na průběh a výsledek tendru — Model financování dostavby Dukovan — Okolnosti tendru na dostavbu Dukovan — Firmy o výsledku tendru — Nikki Haleyová na sjezdu republikánů — Pokles cen u zemědělců — Sporný německý rozpočet — Starostka Paříže plavala v Seině — Výstava děl Jana Zrzavého v Humpolci — První zasedání nového britského parlamentu — Fronty na doklady na poslední chvíli — Předčasný konec tábora kvůli nákaze — Hasiči a vrtulníky do Bulharska — Letní omezení provozu nemocnic — Omezený provoz nemocnic — Záchranáři jako pacienti — Sklizeň a cena okurek — Požár na českém velvyslanectví v Paříži — Rezoluce o trvalé podpoře Ukrajině — Munice pro vrtulníky — Češi jako první na vrcholu Muchu Chhisch — Vyšetřování úmrtí Vientnamců v Bangkoku — Film o pokořitelce La Manche — 10 let od sestřelení letu MH17 — Oprava menších silnic — Ochrana ohroženého tetřeva hlušce — Zpvačka zkazila hymnu — Záplavy v Torontu — První den Colours of Ostrava — Prezidentův dík za rozvoj regionů

                          17. 7. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          17. července

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          17. 7. 2024 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          16. července

                          Společné jednání vlád Česka a Ukrajiny — Podpora napadené země — Memoranda o spolupráci ČR s Ukrajinou — Vývoz z Česka na Ukrajinu — Nominační sjezd Republikánů v Milwaukee — Trumpův výběr viceprezidenta — Kdo je J. D. Vance — Zájem o fotovoltaiku — Stávková pohotovost pracovníků letiště — Konec tištěných Lidových novin — Ustavující schůze Evropského parlamentu — Vrtulníky do Bulharska — Debata o růstu platů ve veřejné sféře — Závěry jednání tripartity — Střelba na Sokolovsku — Výdej léků na předpis v zahraničí — Výročí přistání na Měsíci — Čím se letí k Měsíci — Přistávací moduly — Detaily mise Apollo 11 — Vzpomínky astronauta Charlieho Duka — Mýty kolem přistání na Měsíci — Návrat na Měsíc — Demise francouzské vlády — Zpoždění na železnici — Soudní rehabilitace zastřeleného rybáře — Odsouzený senátor — Nedostupnost domácí péče — Letní slavnosti staré hudby — Konec lhůty pro kandidátní listiny do krajských voleb — Nebezpečné jezy — Rudí skřítci na nebi — Kroužkování ptáků — Nový seriál ČT — Kolekce oblečení pro české olympioniky — Aktualita ze Štrasburku

                          16. 7. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          16. července

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          16. 7. 2024 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám