Nahrávám video

10. květen 2014

Obsah dílu

Zvýšení platů — Den před referendem na východě Ukrajiny — Den před referendem na východě Ukrajiny — Pochod za legalizaci marihuany — Uctění památky obětí romského holocaustu — Děti v pěstounské péči — Pátrání po unesených nigerijských školačkách — Skandál v britské armádě — Ceny Anifilmu — Vyřazení Kláry Samkové z kandidátky do eurovoleb — Neprůstřelné policejní vesty — Lesníci čelí nájezdům zlodějů tzv. kárkařů — Amazon v Brně — Pražský maraton — Záhadný bezdomovec — Sprejeři ničí fasády — Koloběžky v kurzu — Den matek — Den matek a byznys — Obce bez čističek — Vzpomínka na oběti komunismu — Ukrajina v médiích — Krupobití v Japonsku — Férová snídaně — Francouzské oslavy konce 1. světové války

Části dílu

00:31
Zvýšení platů
  Spory o podobu státního rozpočtu pokračují - a nepomohl ani nový štědřejší návrh ministra financí. Andrej Babiš sice navrhl od příštího roku zvýšení průměrných platů většiny státních zaměstnanců o osm procent.
  04:27
  Den před referendem na východě Ukrajiny
   Ukrajina s napětím čeká na zítřejší plebiscit o nezávislosti svého východu. Separatisti v Doněcku a Luhansku ho neodvolali ani na přímou výzvu ruského prezidenta Putina.
   06:40
   Den před referendem na východě Ukrajiny
    Živý vstup zpravodaje Josefa Pazderky z Doněcku
    08:26
    Pochod za legalizaci marihuany
     Zhruba osm tisíc zastánců legalizace marihuany se prošlo centrem Prahy. Letošní už sedmnátý ročník pochodu Million Marihuana March probíhal v duchu protestů proti podzimní policejní razii v growshopech.
     10:42
     Uctění památky obětí romského holocaustu
      U památníku obětí romského holocaustu v Letech u Písku dnes uctili ldé památku všech Romů a Sintů, kteří zahynuli během 2. světové války.
      11:47
      Děti v pěstounské péči
       V Česku přibývá rodin, které se rozhodly vzít si dítě do pěstounské péče. Jen za poslední dva roky jich přibylo téměř šest set.
       13:41
       Pátrání po unesených nigerijských školačkách
        Nigerijská armáda vyčlenila dvě divize, aby pátraly po stovkách unesených školaček. Akci teroristů odsoudila Rada bezpečnosti OSN a teď i první dáma USA.
        15:57
        Skandál v britské armádě
         Úřady v Británii vyšetřují fotografii, na které britský voják se vztyčeným palcem pózuje vedle zabitého bojovníka Talibanu. Považují ho za nevhodný a nepřijatelný.
         16:19
         Ceny Anifilmu
          Živý vstup redaktorky Kristiny Vrkočové
          18:02
          Vyřazení Kláry Samkové z kandidátky do eurovoleb
           Advokátka Klára Samková nepovede Úsvit ve volbách do Evropského parlamentu. K odstoupení ji vyzvalo předsednictvo hnutí.
           20:12
           Neprůstřelné policejní vesty
            Policisti dostanou nové neprůstřelné vesty. Ministerstvo vnitra vypsalo soutěž na obměnu výstroje za 110 milionů korun. Pro policii nakoupí 7 500 vest a k nim i 1 500 přileb.
            21:06
            Lesníci čelí nájezdům zlodějů tzv. kárkařů
             Správci lesů na Pardubicku nebo Chrudimsku čelí nájezdům zlodějů dřeva. Ukradené dřevo často patří lidem, kteří za něj lesníkům poctivě zaplatili a nestačili ho z lesa odvézt.
             22:55
             Amazon v Brně
              Budování brněnského skladu pro americký internetový obchod Amazon opět ve hře. Developer CTP se stavby hodlá znovu ujmout. Teď čeká na posudek o vlivu na životní prostředí.
              23:36
              Pražský maraton
               Událost roku pro běžce, složité manévry pro Pražany a turisty. Řeč je o maratonu, který zítra zasáhne provoz ve velké části hlavního města.
               25:10
               Záhadný bezdomovec
                Miluje oheň a horký popel. A patří k nejzáhadnějším bezdomovcům v Česku. Žije v ruinách za Novým Bydžovem.
                26:57
                Sprejeři ničí fasády
                 Městům v Česku dál rostou náklady kvůli sprejerům. Třeba Brno teď na čištění pomalovaných objektů vyčlenilo tři miliony korun.
                 27:14
                 Koloběžky v kurzu
                  Teplé počasí láká nejen do cyklistických sedel. Čím dál víc Čechů přesedá na koloběžky. Od nového roku se těch u nás vyrobených prodalo přes deset tisíc, což je dvakrát víc než loni za celý rok.
                  29:04
                  Den matek
                   Česko zítra oslaví den matek. Pohyblivý svátek připadá vždy na druhou květnovou neděli. Tradice se drží v různé dny i na mnoha dalších místech po celém světě. V Československu ho na dlouhá desetiletí zastínil Mezinárodní den žen.
                   32:20
                   Den matek a byznys
                    Na Den matek se každoročně připravují i obchodníci. Zásobují se hlavně květinami. Stálicí jsou také bonboniéry. I když se prodejci snaží, březnové tržby ale pravděpodobně nepřekonají.
                    34:13
                    Obce bez čističek
                     Na tři a půl tisíce malých obcí stále nemá napojení na čističky odpadních vod. Stavba a hlavně provoz klasických zařízení jsou totiž pro jejich rozpočty příliš drahé.
                     36:01
                     Vzpomínka na oběti komunismu
                      Památku obětí komunismu lidé uctili v areálu Krematoria v pražském Motole. Politici i pamětníci vyzvali k tomu, aby se na příkoří totalitní doby nezapomínalo.
                      37:05
                      Ukrajina v médiích
                       Ukrajinská krize je taky válkou informací. Kromě tradičních proruských a proukrajinských médií jde i o souboj názorů na internetu.
                       38:49
                       Krupobití v Japonsku
                        Východ a sever Japonska v pátek zasáhlo krupobití a prudké lijáky. V severojaponském městě Ucunomija z nebe padaly téměř centimetrové kroupy. Nad městem Maebaši na východě země zase vítr zvedl obří oblak písku.
                        39:11
                        Férová snídaně
                         Akce s názvem Férová snídaně upozorňuje na možnost účinně podpořit farmáře v rozvojových zemích.
                         41:16
                         Francouzské oslavy konce 1. světové války
                          Francie letos ve velkém slaví sto let od začátku první světové války. Řady francouzských vojáků tehdy posílili i tisíce československých dobrovolníků, kteří měli základnu ve východofrancouzském Darney.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž44 minut
                          Další díl
                          11. květen 2014

                          Přehled dílů

                          Stopáž54 minut

                          6. říjen

                          Headlines — Summit Evropského politického společenství v Praze — Česko hostí státníky z evropského kontinentu — Nová platforma pro evropské politiky — Hlavní témata summitu — Bezpečnostní opatření v Praze — Summit objektivem fotografů — Dopravní omezení v Praze — Večerní dění na summitu — Do Prahy dorazily stovky novinářů z Evropy — Summit jako mimořádná přležitost pro planespottery — Summit pokračuje druhým dnem v pátek — Jednání o zdanění mimořádných zisků — Rusko ostřelovalo Záporoží — Boje na Ukrajině — Poškození plynovodů Nord Stream — Nový šéf rozvědky — Tržby maloobchodu klesly — Návrh obžaloby psychiatra Cimického — Střelec zavraždil dvě desítky dětí v Thajsku — Ceny pohonných hmot — Nobelova cena za literaturu — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Nová kampaň na podporu očkování — V řeckých vodách utonuli migranti — Americký prezident navštívil Floridu — Kauza brněnských bytů — Bezpečnostní situace na Západním břehu — Konkurz na banku Sberbank — Zákaz elektrických kol a koloběžek v Ostravě — Povolební jednání v Chomutově — Unikátní fotografie z terezínského ghetta

                          6. 10. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          6. říjen

                          Ve znakovém jazyce

                          6. 10. 2022 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          5. říjen

                          Headlines — Zastropování cen energií — Řešení energetické krize — Maximální ceny energií — Zdanění mimořádných zisků — Válka na Ukrajině — Ukrajinská protiofenziva — Povolební jednání v obcích — Nový šéf rozvědky — OPEC sníží těžbu ropy — Kauza brněnských bytů — Katarský emír v Praze — Nález vzácného šperku — Další sankce EU proti Rusku — Český sankční seznam — Vandal pomaloval ukrajinskou ambasádu — Ruská armáda ustupuje — Řidič jel po dálnici rychlostí 231 km/h — Domácí hospicová péče — Bezpečnostní opatření v ulicích Prahy — Přípravy na summity v Praze — Nasazení policie — Požadavky odborů — Následky hurikánu Ian — Jednání o severoirských protokolech — Jednání rozpočtového výboru — Nobelova cena za chemii — Kontroly na česko-slovenské hranici — Nedostatek školních psychologů — Obžaloba mužů z ochranky prezidenta — Půl století Národní frony ve Francii — Soud kvůli vlakové nehodě ve Španělsku — Letošní úroda jablek — V Praze začal Designblok

                          5. 10. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          5. říjen

                          Ve znakovém jazyce

                          5. 10. 2022 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          4. říjen

                          Headlines — Zájemci o post prezidenta — Reakce na rozhodnutí koalice Spolu — Kdo oznámil kandidaturu — Válka na Ukrajině — Osvobozování ukrajinských území — Setkání obránců Azovstalu s rodinami — Evropské peníze k energetické krizi — Strojírenský veletrh — Vládní krize na Slovensku — Následky hurikánu Ian — Výročí první hry Divadla Járy Cimrmana — Výměna ministryně životního prostředí — Jednotné nabíjecí konektory — Škodě Auto chybí důležité součástky — Zájem o služby kominíků — Ceny benzinu rostou — Rozdělování městských bytů v Brně — Žádosti o obecní byty — Městské byty v dalších městech — Polsko-německé vztahy — Trump žaluje CNN — Využití vodních elektráren — Nové složení senátorských klubů — KLDR odpálila další balistickou střelu — Těžba uhlí v dolech OKD — Prevence rakoviny prsu — Nobelova cena za fyziku — Výběr zástupce veřejného ochránce práv — Dražba autovraků — Trest za výtržnosti na hokejovém derby ve Zlíně — Zkouška sirén

                          4. 10. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          4. říjen

                          Ve znakovém jazyce

                          4. 10. 2022 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám