Nahrávám video

3. květen 2014

Obsah dílu

Propuštění pozorovatelů OBSE — Propuštění pozorovatelů OBSE — Novela služebního zákona — Novela služebního zákona — Platy politiků — Platy politiků — Prevence recidivy — Smrt policistky — Odkup nádražních budov — Boj proti prostituci — Slavnosti osvobození na Plzeňsku — Sbírka na vyhořelou chalupu Libušín — Filmový festival Finále Plzeň — Sesuv půdy v Afghánistánu — Cena Olgy Havlové — Hlídací koutky pro děti — Nedostatek praktických lékařů — Nedostatek praktických lékařů — Vůz pro Ferdinanda d'Este — Neuskutečněná zakázka století — Vědci z centra CzechGlobe — Kardinál Duka požehnal hasičům — První neuropsychiatrická klinika v ČR — Pražský hrad otevřený veřejnosti

Části dílu

00:35
Propuštění pozorovatelů OBSE
  Den po vůbec nejtvrdší bitvě ukrajinské krize propustili ruští separatisté všechny zadržované pozorovatele OBSE včetně českého podplukovníka.
  03:00
  Propuštění pozorovatelů OBSE
   Živý vstup zpravodaje Martina Jonáše z Berlína.
   06:35
   Novela služebního zákona
    Konečná podoba paragrafového znění služebního zákona se odkládá. Ale jen o několik dní. Vyjednavači z koalice se stále nedohodli na ustavování výběrových komisí.
    08:38
    Novela služebního zákona
     Hostem Událostí je Jiří Dienstbier /ČSSD/, předseda Legislativní rady vlády.
     10:00
     Platy politiků
      Platy ústavních činitelů po sedmi letech vzrostou, ale jen o symbolické jedno procento.
      12:02
      Platy politiků
       Hostem Událostí je Jiří Dienstbier /ČSSD/, předseda Legislativní rady vlády.
       13:48
       Prevence recidivy
        Prakticky dvě třetiny všech českých vězňů nejsou za mřížemi poprvé. Skoro čtyři stovky z nich mají za sebou dokonce i víc než 10 trestů.
        15:53
        Smrt policistky
         Zdrogovaný řidič v noci na Mělnicku najel do policistky. Ta odpoledne na následky zranění zemřela.
         16:42
         Odkup nádražních budov
          Sotva začala stavební sezona, Ministerstvo dopravy už chystá náhradní plán, jak využít peníze, které letos nestihne prostavět.
          18:21
          Boj proti prostituci
           Soukromou ochrankou proti prostituci. Dolní Dvořiště si za sto tisíc na měsíc najalo bezpečnostní agenturu, aby jim pomohla prosadit vyhlášku, která nabízení sexuálních služeb na veřejnosti zakazuje.
           19:12
           Slavnosti osvobození na Plzeňsku
            Vnuk generála Pattona, který velel americkým vojskům, se zúčastnil oslav osvobození západu republiky spojenci. Veteráni druhé světové války dnes navštívili města a obce na Plzeňsku.
            20:52
            Sbírka na vyhořelou chalupu Libušín
             Živý vstup redaktora Luboše Dostála.
             22:12
             Filmový festival Finále Plzeň
              Hořící keř Agnieszky Hollandové a dokument Show! o dětské kapele 5Angels Bohdana Bláhovce – tyto snímky bodovaly na 27. ročníku filmového festivalu Finále Plzeň.
              23:04
              Sesuv půdy v Afghánistánu
               Přes 2100 obětí – dosavadní bilance masivního sesuvu půdy v severovýchodním Afghánistánu. Den po neštěstí záchranáři přestávají doufat, že ještě najdou někoho živého.
               24:26
               Cena Olgy Havlové
                Lidé, kteří navzdory svému zdravotnímu handicapu pomáhají ostatním. Právě ty každoročně oceňuje Výbor dobré vůle Cenou Olgy Havlové.
                26:30
                Hlídací koutky pro děti
                 Tělocvičny, restaurace a nově třeba i vagony vlaků – všude tam v poslední době přibývá dětských koutků, míst, kde můžou rodiče nechat své potomky a věnovat se svým záležitostem.
                 28:19
                 Nedostatek praktických lékařů
                  Generace praktických lékařů v Česku stárne. Podle Sdružení praktických lékařů jde o časovanou bombu.
                  31:11
                  Nedostatek praktických lékařů
                   Právě poměrně složitá cesta ke kvalifikaci i to, že je mnohdy těžké sehnat místo u zmíněného praktika školitele – důvody, proč studenti nemají zájem o obor praktického lékařství.
                   33:39
                   Vůz pro Ferdinanda d'Este
                    Unikátní jízda salonního vozu Františka Ferdinanda d'Este. Historická lokomotiva ho zavezla z Prahy do Brandýsa nad Labem.
                    35:22
                    Neuskutečněná zakázka století
                     Němečtí zbrojaři přišli o obchod století. Vláda zablokovala vývoz až 800 tanků do Saúdské Arábie.
                     37:43
                     Vědci z centra CzechGlobe
                      Nedostatek potravin, to je podle vědců největší riziko, které hrozí kvůli přibývajícmu oxidu uhličitému v ovzduší. Změny klimatu a jejich dopady teď můžou líp sledovat vědci z centra CzechGlobe.
                      39:33
                      Kardinál Duka požehnal hasičům
                       Kardinál Dominik Duka požehnal dobrovolným hasičům z Černošic u Prahy a poděkoval jim za práci při loňských červnových povodních.
                       40:17
                       První neuropsychiatrická klinika v ČR
                        V Česku má vzniknout historicky první neuropsychiatrická klinika. Zaměřit se chce na psychické nemoci, které buď způsobují nebo jsou naopak důsledkem nemocí mozku.
                        41:39
                        Pražský hrad otevřený veřejnosti
                         Pět a půl tisíce návštěvníků si nenechalo ujít otevření Pražského hradu. Projít si mohli patnáct reprezentačních sálů, ve kterých se konají nejvýznamnější státní události.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž44 minut
                         Další díl
                         4. květen 2014

                         Přehled dílů

                         Stopáž54 minut

                         29. září

                         Headlines — Anexe okupovaných oblastí — Ruská anexe okupovaných oblastí — Ukrajinská reakce na anexi — Poškození plynovodů Nord Stream — Kompenzace za dodávky zbraní na Ukrajinu — Jednání ČNB o sazbách — Vývoj základní úrokové sazby — Navýšení letošního rozpočtu — Opatření proti nelegální migraci — Provoz na slovenském pomezí — Kontroly na hranicích — 2. kolo senátních voleb — Povolební vyjednávání o koalicích — Požár luxusního auta — Potíže zemědělců kvůli dešti — Postup ČNB proti inflaci — Změny v rodinných výdajích — Obáváte se znehodnocení svých úspor — Jak zhodnotit úspory — Výslechy v kauze Čapí hnízdo — Řádění hurikánu na Floridě — Ceny energií v Německu — Příčina úmrtí královny Alžběty II. — Opravy Barrandovského mostu — Personální obměna na velitelství armádních sil — Hotely a restaurace na prodej — Protesty ve Francii — Zemřel Coolio — Spor Libanonu a Izraele o plynová ložiska — Lipavský v Kosovu — Buko Alice Nellis v kinech — Festival paměti národa

                         29. 9. 2022 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         29. září

                         Ve znakovém jazyce

                         29. 9. 2022 na ČT24
                         Stopáž50 minut

                         28. září

                         Headlines — Řešení energetické krize — Státní podpora velkoodběratelům energií — Příspěvky na energie — Protivládní demonstrace — Přerušené dodávky plynu z Ruska — Nezákonná referenda na okupované Ukrajině — Návrh nových sankcí proti Rusku — Policejní kontroly na hranicích se Slovenskem — Hraniční kontroly kvůli nelegální migraci — Žaloba Agrofertu na Evropský parlament — Česká filharmonie zahajuje novou sezonu — Vláda letos nepočítá s růstem minimální mzdy — Přibývá nakažených koronavirem — Požár stodoly v Království — Nový pavilon goril v pražské zoo — Příspěvky domácnostem z úsporného tarifu — Výše příspěvků na energie — Dotazky kolem úsporného tarifu — Hurikán Ian míří na Floridu — Zmenšování švýcarských ledovců — Oslavy Dne české státnosti — Nové triky nekalých prodejců — Energetické úspory v Paříži — Josef Mašín v Bruselu — Den otevřených dveří ve Strakově akademii — Pamětní medaile Senátu — Filmový festival v Plzni

                         28. 9. 2022 na ČT1
                         Stopáž50 minut

                         28. září

                         Ve znakovém jazyce

                         28. 9. 2022 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         27. září

                         Headlines — Návrh státního rozpočtu — Deficit rozpočtu: 295 miliard korun — Rozpočty ministerstev — Úniky plynu z podmořského potrubí — Válka na Ukrajině — Okupovaná území na Ukrajině — Proces v kauze Čapí hnízdo — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Japonci uctili památku bývalého premiéra Šinzóa Abeho — Divadla a drahé energie — Rozhodnutí o koalici v Ostravě — Bezvýsledné vyjednávání v Praze — Povolební vyjednávání v Brně — Koalice v Karlových Varech — Vývoj počtu nakažených — Vítr na Sněžce — Minimální teploty ve školách — Kontroly na hranicích — Česko obnoví kontroly na hranicích — Nelegální migranti zadržení v ČR — Migranti na pražském hlavním nádraží — Senátor Zdeněk Hraba odchází z hnutí STAN — Evropské politické společenství — Opravy pražského Barrandovského mostu — Národní Svatováclavská pouť — Zásah asteroidu — Ředitel nového útvaru — Nový adaptační program pro žáky a studenty z Ukrajiny — Výtržnosti na hokejovém zápase — Stavba obchvatu Rokytna a Býště — Konec ruských vrtulníků v české armádě — Ocenění bratrů Formanů

                         27. 9. 2022 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         27. září

                         Ve znakovém jazyce

                         27. 9. 2022 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám