45 minut

3. květen 2014

Obsah dílu

Propuštění pozorovatelů OBSE — Propuštění pozorovatelů OBSE — Novela služebního zákona — Novela služebního zákona — Platy politiků — Platy politiků — Prevence recidivy — Smrt policistky — Odkup nádražních budov — Boj proti prostituci — Slavnosti osvobození na Plzeňsku — Sbírka na vyhořelou chalupu Libušín — Filmový festival Finále Plzeň — Sesuv půdy v Afghánistánu — Cena Olgy Havlové — Hlídací koutky pro děti — Nedostatek praktických lékařů — Nedostatek praktických lékařů — Vůz pro Ferdinanda d'Este — Neuskutečněná zakázka století — Vědci z centra CzechGlobe — Kardinál Duka požehnal hasičům — První neuropsychiatrická klinika v ČR — Pražský hrad otevřený veřejnosti

Části dílu

00:35
Propuštění pozorovatelů OBSE
  Den po vůbec nejtvrdší bitvě ukrajinské krize propustili ruští separatisté všechny zadržované pozorovatele OBSE včetně českého podplukovníka.
  03:00
  Propuštění pozorovatelů OBSE
   Živý vstup zpravodaje Martina Jonáše z Berlína.
   06:35
   Novela služebního zákona
    Konečná podoba paragrafového znění služebního zákona se odkládá. Ale jen o několik dní. Vyjednavači z koalice se stále nedohodli na ustavování výběrových komisí.
    08:38
    Novela služebního zákona
     Hostem Událostí je Jiří Dienstbier /ČSSD/, předseda Legislativní rady vlády.
     10:00
     Platy politiků
      Platy ústavních činitelů po sedmi letech vzrostou, ale jen o symbolické jedno procento.
      12:02
      Platy politiků
       Hostem Událostí je Jiří Dienstbier /ČSSD/, předseda Legislativní rady vlády.
       13:48
       Prevence recidivy
        Prakticky dvě třetiny všech českých vězňů nejsou za mřížemi poprvé. Skoro čtyři stovky z nich mají za sebou dokonce i víc než 10 trestů.
        15:53
        Smrt policistky
         Zdrogovaný řidič v noci na Mělnicku najel do policistky. Ta odpoledne na následky zranění zemřela.
         16:42
         Odkup nádražních budov
          Sotva začala stavební sezona, Ministerstvo dopravy už chystá náhradní plán, jak využít peníze, které letos nestihne prostavět.
          18:21
          Boj proti prostituci
           Soukromou ochrankou proti prostituci. Dolní Dvořiště si za sto tisíc na měsíc najalo bezpečnostní agenturu, aby jim pomohla prosadit vyhlášku, která nabízení sexuálních služeb na veřejnosti zakazuje.
           19:12
           Slavnosti osvobození na Plzeňsku
            Vnuk generála Pattona, který velel americkým vojskům, se zúčastnil oslav osvobození západu republiky spojenci. Veteráni druhé světové války dnes navštívili města a obce na Plzeňsku.
            20:52
            Sbírka na vyhořelou chalupu Libušín
             Živý vstup redaktora Luboše Dostála.
             22:12
             Filmový festival Finále Plzeň
              Hořící keř Agnieszky Hollandové a dokument Show! o dětské kapele 5Angels Bohdana Bláhovce – tyto snímky bodovaly na 27. ročníku filmového festivalu Finále Plzeň.
              23:04
              Sesuv půdy v Afghánistánu
               Přes 2100 obětí – dosavadní bilance masivního sesuvu půdy v severovýchodním Afghánistánu. Den po neštěstí záchranáři přestávají doufat, že ještě najdou někoho živého.
               24:26
               Cena Olgy Havlové
                Lidé, kteří navzdory svému zdravotnímu handicapu pomáhají ostatním. Právě ty každoročně oceňuje Výbor dobré vůle Cenou Olgy Havlové.
                26:30
                Hlídací koutky pro děti
                 Tělocvičny, restaurace a nově třeba i vagony vlaků – všude tam v poslední době přibývá dětských koutků, míst, kde můžou rodiče nechat své potomky a věnovat se svým záležitostem.
                 28:19
                 Nedostatek praktických lékařů
                  Generace praktických lékařů v Česku stárne. Podle Sdružení praktických lékařů jde o časovanou bombu.
                  31:11
                  Nedostatek praktických lékařů
                   Právě poměrně složitá cesta ke kvalifikaci i to, že je mnohdy těžké sehnat místo u zmíněného praktika školitele – důvody, proč studenti nemají zájem o obor praktického lékařství.
                   33:39
                   Vůz pro Ferdinanda d'Este
                    Unikátní jízda salonního vozu Františka Ferdinanda d'Este. Historická lokomotiva ho zavezla z Prahy do Brandýsa nad Labem.
                    35:22
                    Neuskutečněná zakázka století
                     Němečtí zbrojaři přišli o obchod století. Vláda zablokovala vývoz až 800 tanků do Saúdské Arábie.
                     37:43
                     Vědci z centra CzechGlobe
                      Nedostatek potravin, to je podle vědců největší riziko, které hrozí kvůli přibývajícmu oxidu uhličitému v ovzduší. Změny klimatu a jejich dopady teď můžou líp sledovat vědci z centra CzechGlobe.
                      39:33
                      Kardinál Duka požehnal hasičům
                       Kardinál Dominik Duka požehnal dobrovolným hasičům z Černošic u Prahy a poděkoval jim za práci při loňských červnových povodních.
                       40:17
                       První neuropsychiatrická klinika v ČR
                        V Česku má vzniknout historicky první neuropsychiatrická klinika. Zaměřit se chce na psychické nemoci, které buď způsobují nebo jsou naopak důsledkem nemocí mozku.
                        41:39
                        Pražský hrad otevřený veřejnosti
                         Pět a půl tisíce návštěvníků si nenechalo ujít otevření Pražského hradu. Projít si mohli patnáct reprezentačních sálů, ve kterých se konají nejvýznamnější státní události.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž45 minut
                         Další díl
                         4. květen 2014

                         Přehled dílů

                         Stopáž55 minut

                         20. únor

                         Velitelské shromáždění — Priority české armády — Výdaje ČR na obranu — Boje na Ukrajině — Nákup munice pro Ukrajinu — Von der Leyenová chce opět do čela Evropské komise — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Podávání přihlášek na střední školy — Financování regionálního školství — Zásah v Krajské zdravotní — Výtvarné ztvárnění sportu — Zkrácené úvazky pro důchodce — Hlasování maďarského parlamentu o členství Švédska v NATO — Dvě stě let o pojmenování prvního dinosaura — Posouzení lanovky z Podbaby do Troji — Výbuch v Horšovském Týně — Testování Neuralinku — Pomoc lidem se závislostmi — Posilování armády — Situace v Evropě — Nové klidové lokality na Šumavě — Soud o vydání Julia Assange — Protest zemědělců v Polsku — Trest pro Jaroslava Popelku — Jednání Rady bezpečnosti o situaci v Gaze — Přísnější pravidla pro demonstrace v Británii — Zabezpečení svahu u Brandýsa nad Orlicí — Sršeň asijská — Archeologický výzkum na východě Čech — Zaměstnávání lidí z Ukrajiny — Nevhodné podmínky na ubytovnách — Tahiti proti olympijské soutěži

                         20. 2. 2024 na ČT1
                         Stopáž55 minut

                         20. únor

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         20. 2. 2024 na ČT24
                         Stopáž55 minut

                         19. únor

                         Protest zemědělců v Praze — Požadavky protestujících zemědělců — Důvody k protestu — Další chystané protesty — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Ministři zahraničí EU jednali v Bruselu — Hořící halda v Ostravě — Policejní vyšetřování v Krajské zdravotní — Ceny BAFTA — Situace v Pásmu Gazy — Dva roky protiruských sankcí — Renovace nádraží ve Františkových Lázních — Nečas neuspěl s dovoláním — Model umělé inteligence generující videa — Čínský lunární Nový rok — Pobyt rodičů s dětmi v nemocnicích — Pocta Jaromíru Jágrovi v Pittsburghu — Vyřazení dresu s číslem 68 — Projev Jágra v Pittsburghu — Dlouholetí vrcholoví sportovci — Dlouholetí čeští sportovci — Boje o Avdijivku — Boje na Ukrajině — Policie pátrá po podvodnících — Zájem o rekvalifikační kurzy — Budoucí sestava Evropské komise — Začátek semestru na Filozofické fakultě v Praze — Uzavřená Eiffelova věž — Sanace skály v Brandýse nad Orlicí — Poslední hodiny k podání přihlášky na SŠ — Situace v Liberty Ostrava — Úbytek návštěvníků hor — Sto let od narození Františka Vláčila

                         19. 2. 2024 na ČT1
                         Stopáž55 minut

                         19. únor

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         19. 2. 2024 na ČT24
                         Stopáž49 minut

                         18. únor

                         Letošní růst mezd — Komu porostou výdělky — Vývoj růstu mezd — Vojenská pomoc Ukrajině — Druhá nemocnice v Pásmu Gazy mimo provoz — Pondělní protest zemědělců v Praze — Ministr zemědělství po protestech — Pojištění bydlení a úhrady škod — Zatýkání v Rusku na pietních akcích za Navalného — Smog v Katovicích — Nový animovaný film podle Goldlamovy povídky — Debata o předčasných důchodech pro náročné profese — Vývoj kurzu české měny — Operovaný chlapec zpět v Česku — Požár autobusu s hokejisty — Předčasné teplo škodí zemědělské úrodě — Přetížené urgentní přijmy kvůli odkladným výkonům — Pohotovosti v ČR — Vytíženost pohotovostí a záchranné služby — Kritika ministra Beka od krajů — Pomoc Hřensku bez turistů — Potyčka Eritrejců v Haagu — Turecké snahy o návrácení památky — Mistrovství světa v biatlonu — Propalestinská demonstrace v Praze — Debata o zjednodušení administrativy pro lidi i firmy — Výstava orchidejí v Českých Budějovicích — Záchrana pokusných psů

                         18. 2. 2024 na ČT1
                         Stopáž49 minut

                         18. únor

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         18. 2. 2024 na ČT24
                         Stopáž49 minut

                         17. únor

                         Ztráta kontroly nad Avdijivkou — Konference v Mnichově o Ukrajině — Pozice na východní Ukrajině — Psychika vojáků po dobytí Avdijivky — Zatýkání na pietních akcích v Rusku — Úbytek klientů ve třetím důchodovém pilíří — Spoření na důchod — Hospodaření systému důchodového pojištění — Prodloužení kontrol na hranici s Českem — Prodej produktů od drobných farmářů — Ochrana dětí v Maďarsku — 30 let kapely Vypsaná fiXa — Debaty o zvýhodnění začínajících podnikatelů — Vstup Švédska do NATO — První robotická operace bypassu — Nehoda na trati u Braníka — Teplo zkrátilo sezonu na horách — Ceny vody a nealkoholických nápojů — Pitná voda v ČR — Pokuta pro Donadla Trumpa za podvody — Stávka na francouzské železnici — Omezení pro cestující po Praze — Jiří Paroubek předsedou ČSSD — Návštěvnost zámku v Českém Krumlově — Zvukové detektory pomáhají strážníkům v Plzni — Japonský vesmírný úspěch — Údržba jáchymovských pramenů po povodni — Česká premiéra na Berlinale

                         17. 2. 2024 na ČT1
                         Stopáž49 minut

                         17. únor

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         17. 2. 2024 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         16. únor

                         Smrt ruského opozičníka Alexeje Navalného — Příčina úmrtí Alexeje Navalného — Reakce lídrů na úmrtí Navalného — Pieta v Moskvě — Pietní místo a protest u ruské ambasády — Bezpečnostní konference v Mnichově — Boje na Ukrajině — Bezpečnostní dohoda mezi Francií a Ukrajinou — Forma protestu evropských zemědělců — Pondělní protest zkomplikuje dopravu — Změny ve slovenském trestním právu — Výměna hradního kancléře — Pohledávky klientů zkrachovalé Sberbank — Nabucco ve Státní opeře — Měnová politika při oslabování koruny — Počet firem v Česku — Incident z pražského metra — Rekordně teplý den — Opravy rozbitých silnic — Následky jízdy přes výmoly — Délka silniční sítě — Opravy silnic na jihu Čech — Vláda o ruském podniku spravujícím budovy v Česku — Nové uplatnění pro chátrající objekty — Stejnopohlavní sňatky v Řecku — Protesty v Maďarsku kvůli milosti — Likvidace drůbeže nakažené ptačí chřipkou — Pěstírna léčebného konopí — Otevírání FF UK po střelbě — Návrat seniorů do domova po požáru — Zatýkání islamistů v Turecku — Stavba silnice do Svitav — Skupiny pro děti zdravotníků v nemocnicích — Bobři táhnou do měst — Noc mladých vědců

                         16. 2. 2024 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         16. únor

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         16. 2. 2024 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám