49 minut

14. dubna 2014

Obsah dílu

Headlines — Konec ultimáta na Ukrajině — Situace na Ukrajině — Ukrajinská krize a pohled prezidenta Zemana — Platy státních zaměstnanců — Pátrání po zmizelém malajsijském letadle — Soud v kauze Babiš a StB — Nový svazek v kauze Babiš a StB — Prioity nového policejního prezidenta — Problémy výchovných ústavů — Čech nalezený v Norsku — Poruchy srážlivosti krve — Protonové centrum vs. VZP — Hledání pachatele plošným zkoumáním DNA — Požár v Chile — Chemické látky v oblečení — Češi a zmrzlina — Odškodnění za zničené zdraví — Odškodné podle nových výpočtů — Odškodnění lidí po nehodě ve Studénce — Vyšetřování vraždy dvou taxikářů — Nový šéf Lesů ČR — Křesťanské Velikonoce uprostřed válečné Sýrie — Audit na MPSV — Univerzity chtějí žalovat Ministerstvo školství — Legenda mezi fotografy

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv
  00:37
  Konec ultimáta na Ukrajině
   Proruským separatistům na východě Ukrajiny vypršelo další ultimátum. Obsazené státní budovy neopustily. Slibovaný tvrdý zásah ukrajinské armády ale nepřišel.
   03:06
   Situace na Ukrajině
    Živý vstup Josefa Pazderky a Miroslava Karase
    08:30
    Ukrajinská krize a pohled prezidenta Zemana
     Pokud ruská armáda vstoupí na ukrajinské území, nelze už jen vydávat politická prohlášení, vzkázal prezident Miloš Zeman.
     08:59
     Platy státních zaměstnanců
      Učitelé zatím stále marně čekají na slibované zvýšení platů o dvě procenta.
      11:07
      Pátrání po zmizelém malajsijském letadle
       Po ztraceném malajsijském letadle začne pátrat i speciální robotická ponorka.
       11:24
       Soud v kauze Babiš a StB
        Bývalý důstojník StB Július Šuman před soudem popřel, že na začátku osmdesátých let získal ke spolupráci Andreje Babiše. Výpověď může mít rozhodující váhu.
        13:30
        Nový svazek v kauze Babiš a StB
         Co přesně se objevuje v onom novém svazku, zjišťoval zpravodaj David Miřejovský.
         14:32
         Prioity nového policejního prezidenta
          Tomáš Tuhý se ujal funkce policejního prezidenta. Veřejnosti slibuje nesmlouvavý boj s pouliční kriminalitou, fotbalovými výtržníky a extremisty.
          16:58
          Problémy výchovných ústavů
           Ministr Chládek chce přísnější tresty za napadení učitelů ve výchovných ústavech. Živý vstup Erika Knajfla.
           19:45
           Čech nalezený v Norsku
            Čech nalezený v norském Oslu skutečně pracoval na Ministerstvu vnitra, a to v letech 1999–2002 v oddělení informačních technologií.
            20:05
            Poruchy srážlivosti krve
             Banální zranění, tekoucí krev ale nejde zastavit – problém víc než tisíce tuzemských hemofiliků.
             22:01
             Protonové centrum vs. VZP
              Pražské protonové centrum by mohlo být pro pacienty dostupnější. Pokud stáhne žaloby na VZP, nebude už největší zdravotní pojišťovna omezovat počet léčených.
              23:34
              Hledání pachatele plošným zkoumáním DNA
               Ve Francii neobvyklý krok podnikli policisti v La Rochelle – prověřují DNA všech žáků i učitelů soukromého gymnázia. Jednu ze studentek loni v září znásilnil zatím nedopadený pachatel.
               25:30
               Požár v Chile
                Nejmíň 12 lidí uhořelo při obrovském lesním požáru v chilském pobřežním městě Valparaiso. Přes 10 tisíc dalších úřady evakuovaly.
                26:16
                Chemické látky v oblečení
                 Polyester, akryl, polyamid – příklady materiálů, které stále častěji používají výrobci oblečení. Může za to hlavně nedostatek bavlny na trhu a s tím související její vyšší cena. A tak výrobci často volí jiné a levnější varianty.
                 28:37
                 Češi a zmrzlina
                  Tři litry zmrzliny za rok. Podle statistik v Česku průměrná porce na jednoho člověka. Celkem se loni prodalo 34 milionů litrů – a nejvíc červené.
                  30:30
                  Odškodnění za zničené zdraví
                   Milionová odškodnění za poškozené zdraví už nebudou výjimkou. S novým občanským zákoníkem určil Nejvyšší soud ČR i přesnější pravidla pro vyplácení za újmu na zdraví.
                   33:24
                   Odškodné podle nových výpočtů
                    Příklad z praxe, u kterého je změna výše odškodnění po zavedení nových pravidel znát.
                    35:51
                    Odškodnění lidí po nehodě ve Studénce
                     Bez ohledu na změny se ale samotné vymáhání náhrad škody může někdy táhnout i roky. Třeba v případě jedné z největších železničních tragédiií v Česku – nehody vlaku ve Studénce.
                     37:57
                     Vyšetřování vraždy dvou taxikářů
                      Krajní opatrnost – to hlavní, k čemu policie i dispečinky nabádají pražské taxikáře. Obavy vyvolala vražda dvou řidičů z minulého týdne.
                      39:37
                      Nový šéf Lesů ČR
                       Daniel Szorád je novým generálním ředitelem Lesů ČR.
                       40:58
                       Křesťanské Velikonoce uprostřed válečné Sýrie
                        Už počtvrté uprostřed války – tak se křesťani v Sýrii chystají na nadcházející Velikonoce.
                        43:14
                        Audit na MPSV
                         Audit na Ministerstvu práce a sociálních věcí odhalil záasadní nedostatky v objednávkách a provozu služeb výpočetní techniky.
                         43:33
                         Univerzity chtějí žalovat Ministerstvo školství
                          Univerzity chtějí dát Ministerstvo školství k soudu. Stěžují si, že jim svévolně snižuje evropské dotace na investice a neprůhledně mění pravidla pro jejich čerpání.
                          45:13
                          Legenda mezi fotografy
                           V šestnácti si fotografováním vydělával na studia. Dnes je sám v učebnicích fotožurnalistiky. 77letý Thomas Hoepker.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž48 minut
                           Další díl
                           15. dubna 2014

                           Přehled dílů

                           Stopáž56 minut

                           18. dubna

                           Headlines — Akutní péče v ČR — Snížení poštu akutních lůžek — Průměrná délka hospitalixace — Dostupnost zdravotní péče — Výsledky summitu EU — Situace na Blízkém východě — Zdražování pohonných hmot — Migrační politika EU — Kritika migračního zákona v Británii — Protesty v Gruzii — Herec Hofmann dabuje sám sebe — Novinky v Portálu občana — Následky povodní v Dubaji — Úspory díky fotovoltaice a tepelným čerpadlům — Tendr na automatizované soupravy metra — Zastávky na znamení v Praze — Po teplém počasí přišlo ochlazení — Výhled na další dny — Vliv prudkých změn počasí na zdraví — Žatec je historickým městem roku — Policejní cvičení před hokejovým šampionátem — Koncert v Teplicích — Hlasování o pomoci Ukrajině a Izraeli v USA — Slovenská veřejnost přispívá na nákup munice pro Ukrajinu — Zadržení Rusů podezřelých ze sabotáže — Problémy společnosti Kovosvit — Zákon o lobbingu — Zájem o startovací byty v Pardubicích — Trest za týrání zvířat na jatkách v Hraběticích — Vítězný snímek World Press Photo — Připomínka českých vězňů z Buchenwaldu — Zborcení fasády historické burzy v Kodani — Oprava silnice u Bečova nad Teplou — Vyhlášení cen Magnesia litera

                           18. 4. 2024 na ČT1
                           Stopáž56 minut

                           18. dubna

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           18. 4. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           17. dubna

                           Dodávky zbraní Ukrajině — Česká iniciativa ke koupi munice — Dělostřelecká munice pro Ukrajinu — Mimořádný summit EU — Senát o sňatcích homosexuálních párů — Partnerství pro stejnopohlavní páry — Problémy společnosti Kovosvit — Příplatky pro policisty — Ceny výrobců — Uložiště jaderného odpadu — Filmová turistika — Prezident ve Zlínském kraji — Záplavy v Dubaji — Účastníci StarDance — Nové varhany pro katedrálu sv. Víta — Omluva Zemana Šarapatkovi — Pěstování jahod — Obezita v Česku — Jednání sněmovny — Zájem o pomoc lidem bez domova — Ruské ztráty ve válce na Ukrajině — Emigrace lidí z Ruska — Hašení požáru burzy v Kodani — Lanovka na Ještěd — Trest za vraždu — Více praxe pro studenty učitelství — Prodej Hanáckých kasáren — Praha 6 hledá náhradu za sochu maršála Koněva — Nárok na opakování přijímacích zkoušek — Rekvalifikace ukrajinských uprchlíků — Vzpomínka na Petra Hapku

                           17. 4. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           17. dubna

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           17. 4. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           16. dubna

                           Schůzka premiéra Fialy s Bidenem — Vojenská pomoc Ukrajině a Izraeli — Setkání s krajany a návštěva utkání NHL — Jednání poslanecké sněmovny — Ceny řezaných květin — Provoz Liberty Ostrava — Kniha připomíná dílo a život Vladimíra Boudníka — Izraelská odveta za útok Íránu — Slovenský premiér odmítl evropský migrační pakt — Vyšetřování útoku v Sydney — Soud s psychiatrem Cimickým — Podpora biodiverzity v české krajině — Autobusy v Praze by od léta mohly zastavovat pouze na znamení — Do hor se vrátila zima — Změny v zákoníku práce — Vývoj nezaměstnanosti — Návrat do práce po rodičovské dovolené — Jednání o zdanění tichého vína — Přijímací zkoušky na gymnázia — Konference konzervativců a nacionalistů v Bruselu — Vztahy Číny a Německa — Prezident ve Zlínském kraji — Návštěva prezidenta Pavla ve Zlínském kraji — Podvodné vstupenky na MS v hokeji — Požár burzy v Kodani — Nedostatek kapitánů pro přívozy — Spory o nová kasína v Chrášťaněch u Prahy — Rozpad liberecké koalice — Začala rybářská sezona

                           16. 4. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           16. dubna

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           16. 4. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           15. dubna

                           Premiéra Fialu čeká jednání v Bílém domě — Ekonomická spolupráce USA a ČR — Schůzka Bidena s Fialou — Dar pro prezidenta Bidena — Odbory chystají protesty proti vládě — Rozdíly v příjmech mezi ženami a muži — Rezignace libereckého náměstka — Inscenace Štíři z února — Následky íránského útoku na Izrael — Dopady útoku — Tenisový svaz má vrátit dotace — Přípravy nového ročníku StarDance — Šíření černého kašle — Výhrady Evropské komise ke krokům slovenské vlády — Péče o lidi s poruchou autistického spektra — Plán na stavbu kasina v Chráštanech — Občané chtějí referendum o kasinu — Hazard v Česku — Soud s americkým exprezidentem Trumpem — Stížnosti na dristribuci léků — Výuka autoškoly ve virtuální realitě — Oprava historické kašny v Táboře — Vloupání do domů — Lužní lesy pod ochranou CHKO — Rvačka v gruzínském parlamentu — Pět let od požáru katedrály Notre-Dame — Koncert Collegia 1704

                           15. 4. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           15. dubna

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           15. 4. 2024 na ČT24
                           Stopáž49 minut

                           14. dubna

                           Krize na Blízkém východě — Íránský útok na Izrael — Eskalace napětí — Reakce z Blízkého východu a USA — Situace Čechů v Izraeli — Íránský útok odsoudili i čeští politici — Reakce premiéra Fialy — Petr Fiala na cestě do USA — Program cesty — Očekávání od návštěvy premiéra v USA — Fialova návštěva v Bílém domě — Vrácené peníze za léky — Ochranný limit na doplatky za léky — ANO a SPD — Volební model — Dva muže zranil na Slovensku medvěd — Nadprůměrně teplý víkend — Počasí a úspory na vytápění — Agresivita a fyzické napadání na ulicích — Agresivní chování — Výtržnictví — Agresivita v nemocnicích — Základní sleva na poplatníka — Útoky na Ukrajině — Mezinárodní legie na Ukrajině — Jarní potravinová sbírka — Candáti v Lipně bojují o přežití — Etický kodex ve sportu — Muzeum ve Studenci na Třebíčsku — Digitalizované sbírky Národní knihovny

                           14. 4. 2024 na ČT1
                           Stopáž49 minut

                           14. dubna

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           14. 4. 2024 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám