44 minut

23. březen 2014

Obsah dílu

Rusové na Krymu — Živý vstup z Krymu — Sankce kvůli Ukrajině — Dva roky od Janouškovy nehody — Vojenské zakázky — Modernizace D1 — Zemřel Miroslav Štěpán — Sestřelená syrská stíhačka — Neklid v Madridu — Výbuch ve Vítkově — Prezidentské volby na Slovensku — Prohlídka Prahy pro nevidomé — Rowdies na utkání Baník–Sparta — Varování před sněžením na horách — Hašení před příjezdem profesionálů — České ovoce a zelenina — Trh s nemovitostmi — Krádeže Octavií — Pohledávky ČEB — Zimní plavání — Bedny plné tajných dokumentů

Části dílu

00:40
Rusové na Krymu
  Rusové mají na Krymu ve své moci bezmála 200 ukrajinských základen, včetně velitelské lodě. Moskva na poloostrově přebírá fungování státní správy.
  02:43
  Živý vstup z Krymu
   Miroslav Karas z Krymu živě.
   04:30
   Sankce kvůli Ukrajině
    Evropská unie už má připravené scénáře pro použití dalších sankcí vůči Rusku. Osmadvacítka zatím přistoupila ke dvěma fázím.
    06:54
    Dva roky od Janouškovy nehody
     Uplynuly přesně dva roky od nehody podnikatele Romana Janouška. Podle obžaloby úmyslně srazil padesátiletou ženu a z místa ujel. Soud případ vyšetřuje jako pokus o vraždu, Janouškovi hrozí až 18 let vězení.
     08:49
     Vojenské zakázky
      V letošním roce čekají českou armádu nákupy zbraní a materiálu za 8,5 miliardy korun.
      09:24
      Modernizace D1
       Modernizace dálnice D1 jedna se dostala do nejkritičtější fáze. Silničáři musí převést dopravu jen na polovinu dálnice, aby stavbaři mohli druhou půlku opravit.
       13:17
       Zemřel Miroslav Štěpán
        Ve věku 69 let dnes zemřel bývalý člen ÚV KSČ Miroslav Štěpán.
        15:59
        Sestřelená syrská stíhačka
         Turecká armáda sestřelila na hranicích syrskou stíhačku.
         16:16
         Neklid v Madridu
          Rozsáhlé nepokoje vypukly včera pozdě večer v Madridu na závěr mohutného protivládního pochodu.
          18:08
          Výbuch ve Vítkově
           Funkční vojenská munice zabila ve Vítkově na Opavsku čtyřiatřicetiletého muže a další tři lidi vážně zranila.
           19:58
           Prezidentské volby na Slovensku
            Ostrý souboj opět přinesl druhý předvolební duel prezidentských kandidátů na Slovensku Andreje Kisky a Roberta Fica.
            20:42
            Prohlídka Prahy pro nevidomé
             Nedotýkejte se exponátů - zákaz, který už na řadě míst v Praze neplatí. Novinkou je totiž okruh pro nevidomé, který začaly nabízet i běžné cestovní kanceláře.
             23:15
             Rowdies na utkání Baník–Sparta
              Řádění fanoušků na Bazalech během včerejšího utkání Baníku se Spartou se podle předsedy Fotbalové asociace Miroslava Pelty nedalo předejít.
              25:29
              Varování před sněžením na horách
               V Jizerských horách a Krkonoších by mohlo během noci a zítřka napadnout přes čtvrt metru nového sněhu.
               26:42
               Hašení před příjezdem profesionálů
                Roste počet lidí, kteří se rozhodnou hasit požár dřív, než přijede pomoc. A snižují tak i škody na polovinu.
                28:50
                České ovoce a zelenina
                 Zelenina a ovoce od českých pěstitelů je na pultech českých obchodů stále spíš vzácnost. I kvůli dotacím je zahraniční konkurence levnější a navíc dostupná bez ohledu na roční období.
                 30:51
                 Trh s nemovitostmi
                  Trh s nemovitostmi na jaře zase ožije, říkají makléři. Ceny bytů se přitom drží poměrně nízko – zvlášť u panelových domů. A zájem lidí o tohle bydlení, i kvůli příznivé ceně, neklesá.
                  36:05
                  Krádeže Octavií
                   Škoda Octavia. Vůbec nejčastěji kradené auto v posledních letech. To potvrzuje i případ dvou zlodějů ze Středočeského kraje, které se policii podařilo dopadnout.
                   37:50
                   Pohledávky ČEB
                    Pohledávky České exportní banky celkem za 10 miliard korun jsou nedobytné. Možná dostane zpátky jen 6 miliard.
                    38:15
                    Zimní plavání
                     Čeští otužilci uctili památku průkopníka zimního plavání v Československu Alfreda Nikodéma.
                     40:19
                     Bedny plné tajných dokumentů
                      Záhadu dvou beden plných dokumentů řeší pracovníci Národního archivu v Praze. Na zahradě je vykopal majitel domu v Chrudimi. Bedny od munice tam podle jeho otce ukryli na konci války nacisté.
                      Přehrát celé video
                      Stopáž48 minut
                      Další díl
                      24. březen 2014

                      Přehled dílů

                      Stopáž54 minut

                      7. červen

                      Headlines — Evakuace ze zaplavených oblastí — Reportáž ze zatopeného Chersonu — Zaplavený jih Ukrajiny — Role přehrady — Jednání Rady bezpečnosti OSN — Výjezdní zasedání vlády — Vláda jednala ve Vimperku — Spotřební daň z nafty — Nový ředitel ČT — Nominace na prezidenta — Nejnovější tvorba Lubomíra Typlta — Setkání s vojáky v Lešti — Mimořádná schůze poslaneců — Polsko nezavře hnědouhelný důl Turów — Bankroty vyhlášené v květnu 2023 — Finále Evropské konferenční ligy — Fotbaloví fanoušci v Praze — Pokles maloobchodních tržeb — České domácnosti šetří — Tržby v maloobchodě — Úspory při nakupování potravin — Na nákupy do Polska — Zaplavené domy a zahrady — Přívalové deště a silné bouřky — Prezidentský aršík — Vakcíny proti RS viru — Rozsáhlé požáry v Kanadě — Trest pro Josefa Skálu — Demonstrace v Gruzii — Řízení s Polskem — Odstraňování grafitty z vlaků — Nejdéle fungující česká družice VZLUSat 1 — Nová kanaliazce — Trénink mimořádných situací na letišti — Končí 63. ročník Zlín Film Festivalu

                      7. 6. 2023 na ČT1
                      Stopáž54 minut

                      7. červen

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      7. 6. 2023 na ČT24
                      Stopáž54 minut

                      6. červen

                      Headlines — Zničení Kachovské přehrady — Záplavy po zničení přehrady. — Chronologie zřícení přehrady — Okolnosti zničení přehrady — Rozsah škod na zaplaveném území — Reakce lídrů na zničení přehrady — Průmyslová výroba — Výstraha před silnými bouřkami — Úpravy definice znásilnění — Důvěra vůči vrcholným politikům — Výstava Pasta Onera v Liberci — Výhrady zaměstnavatelů k vládnímu balíčku — Jednání lídrů vládní koalice — Oslavy vylodění v Normandii — Výpadek elektřiny v Karlovarském kraji — Zemřel špion Robert Hanssen — Protipožární hlídky v Českém Švýcarsku — Vývoj ve stavebnictví — Developeři plánují i odkládají projekty — Ceny bytů — Útlum v budování infrastruktury — Zpětný odběr PET lahví a plechovek — Bezpečnostní strategie Česka — Požár pneuservisu u Pardubic — Italské plýtvání vodou — Přípravy na finále Evropské konferenční ligy — Transformace nemocnice v Semilech — Nový výukový jaderný reaktor v Česku — Snímek tisíců galaxií — Bezpečnost nevidomých v ulicích — Uzavřené stezky v Boubínském pralese — Dominik Hašek na Ukrajině — Divadelní léto pod plzeňským nebem

                      6. 6. 2023 na ČT1
                      Stopáž54 minut

                      6. červen

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      6. 6. 2023 na ČT24
                      Stopáž54 minut

                      5. červen

                      Headlines — Mzdy v Česku — Průměrná mzda — Nárůst mezd podle oborů — Ideální zaměstnání — Zahájení — Soud EU o Polsku — Střet vlaku s nákladním autem — Nehoda vlaku na Zlínsku — Financování dezinformačních webů — Aktivity Ruského centra v Praze — Letoun nad Washingtonem a sonický třesk — Zdražení dálničních známek na Slovensku — Proměny grafického designu — Noví členové Ústavního soudu — Zájem Gruzie o vstup do EU — Dopadení agresivního cyklisty — Omilostnění díky vědě — Soudce Valehrach mimo funkci — Rozbité silnice kvůli přetížným kamionům — Plány na ochranu životního prostředí — Průměrná roční teplota v ČR — Výsadba stromů na polích — Soud britských celebrit s bulvárním deníkem — Staroměstský jez po opravách — Volby do Evropského parlamentu za rok — Program pro vězně-otce — Kandidatura Mika Pence na prezidenta USA — Odkup opuštěného staveniště — Státní podpora zaměstnaneckých benefitů — Dopravní komplikace v Plzni kvůli opravě mostu — Zahraniční lékaři v českých ordinacích — Děti vyrazili k Baltu — Pomoc nadšenců u oslav vylodění

                      5. 6. 2023 na ČT1
                      Stopáž54 minut

                      5. červen

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      5. 6. 2023 na ČT24

                      Události na sociálních sítích

                      Napište nám