15. březen 2014

Obsah dílu

Headlines — Krym před referendem — Krym před referendem — Krym před referendem — Pravomoci prezidenta a referendum — Česko zasáhne silný vítr — Počasí v Krkonoších — Slováci volí prezidenta — Protiraketová obrana USA se nezmění — Samizdatová knihovna na seznamu UNESCO — Reforma ČSSD podle předsedy — Kontroly zubařů — Pátrání po letadle — První trest za genocidu ve Rwandě — Špatná morálka středoškoláků — Dálniční známky příští rok nezdraží — Falšování vína — Městská doprava v Česku — Zdarma od obcí — Nové pomůcky pro handicapované — Čech pašoval kokain — Konec mlékomatů — Den otevřených dvěří v Národní knihovně v Hostivaři — Záchrana havířovského nádraží

Části dílu

00:07
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:43
  Krym před referendem
   Moskva vetovala návrh rezoluce Rady bezpečnosti o neplatnosti krymského referenda. Ukrajinské ministerstvo zahraničí dnes obvinilo Rusko z vojenské invaze na jihovýchodě Ukrajiny.
   03:01
   Krym před referendem
    Živý vstup Adriany Dergam a Josefa Pazderky.
    08:05
    Krym před referendem
     Proti ruské invazi na Krym na mnoha místech v Česku demonstrovaly přibližně tři stovky lidí.
     09:58
     Pravomoci prezidenta a referendum
      Vládě Bohuslava Sobotky se zřejmě podaří prosadit obecné referendum a zpřesnit pravomoci prezidenta. Přestože pro schválení ústavních zákonů potřebuje trojkoalice ve sněmovně o devět hlasů víc než má, najít je by neměl být problém.
      14:03
      Česko zasáhne silný vítr
       Živý vstup redaktorky Lucie Pokorné
       15:19
       Počasí v Krkonoších
        Silný vítr zasáhl Krkonoše a zastavil většinu lanovek ve Špindlerově Mlýně.
        16:36
        Slováci volí prezidenta
         Slovenští voliči vybírali v prvním kole ze 14 kandidátů nového prezidenta. Současná hlava státu Ivan Gašparovič končí druhé volební období a už se nemůže o funkci znovu ucházet.
         18:50
         Protiraketová obrana USA se nezmění
          Americké ministerstvo zahraničí potvrdilo, že nebude měnit protiraketovou obranu podle návrhu Bushovy administravy, který podporovali někteří republikáni. Prezident Obama projekt v rámci zlepšování vztahu s Ruskem zrušil.
          19:12
          Samizdatová knihovna na seznamu UNESCO
           Libri prohibiti, největší tuzemská knihovna samizdatové a exilové literatury, je na seznamu UNESCO. Certifikát o zápisu předal v týdnu jejímu řediteli ministr kultury.
           21:32
           Reforma ČSSD podle předsedy
            Předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka chce reformovat stranu. Měla by nově přitáhnout například i mladé voliče a střední třídu. Řekl to na reformní konferenci ČSSD.
            23:40
            Kontroly zubařů
             Všeobecná zdravotní pojišťovna zatím zkontrolovala 30 zubařů z 90, které podezřívala z fiktivního účtování zubních výplní.
             23:54
             Pátrání po letadle
              Ztracenému malajsijskému letadlu někdo úmyslně vypnul komunikační zařízení. Radary ho tak nemohly přesně identifikovat. S palivem ale mohl stroj uletět tisíce kilometrů.
              26:27
              První trest za genocidu ve Rwandě
               Na 25 let do vězení poslal francouzský soud prvního obviněného kvůli genocidě ve Rwandě v roce 1994. Bývalý šéf rwandské tajné služby poskytl zbraně radikálním milicím kmene Hutů, i když věděl, že je použijí k masakru menšinových Tutsiů.
               26:47
               Špatná morálka středoškoláků
                Chování studentů na středních školách se zhoršuje. Podle inspektorů roste počet případů agresivního chování vůči učitelům i mezi samotnými studenty. Stále oblíbenější je i do školy vůbec nechodit.
                28:43
                Dálniční známky příští rok nezdraží
                 V rozhovoru pro Právo to potvrdil ministr dopravy Antonín Prachař.
                 28:59
                 Falšování vína
                  Zájem o víno i jeho spotřeba v Česku roste. Kromě poctivých prodejců na tom profitují i podvodníci. Z vín, která loni prověřila státní inspekce, bylo totiž 40 procent šizených či falšovaných.
                  31:06
                  Městská doprava v Česku
                   Město s 25 tisíci obyvateli bude mít hromadnou dopravu zdarma. Přesně to bude už za rok platit ve Valašském Meziříčí.
                   33:38
                   Zdarma od obcí
                    Bezplatná MHD je u nás jen výjimkou, řada obcí a měst se ale snaží dát svým občanům něco zdarma. A mohou to být různé věci.
                    36:09
                    Nové pomůcky pro handicapované
                     Skrze ni ovládají počítače nebo domácí spotřebiče. Nové technologie s originálními nápady pro ně vymýšlí řada tuzemských firem. Představily je na konferenci INSPO.
                     38:12
                     Čech pašoval kokain
                      Českého pašeráka kokainu zatkla španělská policie na letišti v Bilbau – skoro tři čtvrtě kilogramu drogy vezl z Brazílie v lahvičkách od šamponu. Třiapadesátiletý muž je ve vazbě a čeká ho soud.
                      38:25
                      Konec mlékomatů
                       Automatů na mléko ubývá. Zatímco před čtyřmi lety zažívaly boom, teď zájem o čerstvé mléko od zemědělců klesá. Od roku 2010 jich skončily tři desítky.
                       40:20
                       Den otevřených dvěří v Národní knihovně v Hostivaři
                        Pro veřejnost se otevřely prostory nové budovy Národní knihovny v pražské Hostivaři. Návštěvníci se s průvodcem mohli podívat do míst, kam čtenáři běžně nemají přístup.
                        40:36
                        Záchrana havířovského nádraží
                         Zachraňují sochu a rádi by zachovali i celé havířovské nádraží. Významným českým architektům se nelíbí plán na zbourání nádražní a přestavbu na moderní terminál.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž44 minut
                         Další díl
                         16. březen 2014

                         Přehled dílů

                         Stopáž54 minut

                         2. červen

                         Headlines — Hledání úspor v rozpočtu — Národní rozpočtová rada o hospodaření státu — Hospodaření státu — Škrty ve státním rozpočtu — Schůzka prezidenta Pavla s Fialou a Babišem — Kyjev čelil dalším ruským útokům — Ukrajinský útok na okupovaná území — Finanční rezervy českých domácností — Dokončení opravy mostu přes Huťskou ulici v Kladně — Jednání o balíku sankcí — Jednání o dodávkách plynu z Ázerbjadžánu — Tresty za útok na Kapitol — Návrhy na státní vyznamenání — Závěr Pražského jara tradičně s Beethovenem — Sněmovna odmítla zvýšit poplatky za komunální odpad — Dezinformace o prezidentu Pavlovi — Významný archeologický objev na výstavě v Římě — Písečná bouře nad suezským průplavem — Pokuty za poškození půdy — Česká města pohledem satelitu — Různé oči projektu Copernicus — Data družicových snímků pomáhají zemědělcům — Snímky Copernicu při požáru v Českém Švýcarsku — Zdravotní stav Joea Bidena — Schůzka ministrů obrany — Důstojník BIS vynášel informace na Hrad — Elektrifikace tratí — Nejvyšší platba daně z příjmů firem — Debata o 5. stupni příspěvku na péči o handicapované — Přípravy na turistickou sezonu — Švýcarský parlament hlasoval proti vývozu zbraní na Ukrajinu — Jordánská královská svatba — Nová podoba módního domu Ostravica — Noc kostelů — Virtuální prohlídka sovětských lágrů — Na Olomoucku se podařilo chytit nandu pampového

                         2. 6. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         2. červen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         2. 6. 2023 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         1. červen

                         Headlines — Schodek státního rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce na schodek státního rozpočtu — Summit Evropského politického společenství v Kišiněvě — Trosky rakety v Kyjevě zabily tři lidi — Vývoj průměrných cen pohonných hmot v ČR — Debata o sporné emisní normě — Zákaz fyzického i psychického trestání dětí — Nové pobočky České pošty — Dodávky plynu z Ázerbájdžánu — Výstava Necenzurováno v Galerii Středočeského kraje GASK. — Petr Pavel na návštěvě Vídně — Krize v kroměřížské psychiatrické nemocnici — Soud v Mostě zamítl žalobu na osm lidí žalovaných za obsazení rypadla — Celníci zadrželi dodávku s migranty na D1 — Začalo léto a slunečné počasí — Nový formát registračních zanček — Registrační značky v průběhu let — Elektromobily v Česku — ČNB zmírní pravidla pro poskytování hypoték — Soutěž výsadkářů Airborne triatlon v Chrudimi — Napětí mezi USA a Čínou — Sněmovna reprezentantů schválila pozastavení dluhového stropu — Obchvat Náchoda má stavební povolení — Kouření holduje čtvrtina Čechů — Důvěra v prezidenta po nástupu Pavla značně stoupla — 130 % průměrné mzdy pro učitele — Čištění čistírny odpadních vod v Jihlavě — Začíná sezona samosběru jahod — Ve Zlíně začal filmový festival pro děti — Šerpa zachránil horolezce pod Mount Everestem

                         1. 6. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         1. červen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         1. 6. 2023 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         31. květen

                         Headlines — Senát schválil kandidáty na ústavní soudce — Budoucí ústavní soudci — Role Ústavního soudu — Schvalování ústavních soudců — Výměna ústavních soudců — Schvalování nových ústavních soudců — Skončila konference Globsec — Návrh zákona o dluhovém stropu — Zájem o dovoz jídla zůstává vysoký — Nový šéf Hospodářské komory — Psychiatrická nemocnice v Kroměříži v personální krizi. — Ostřelování Bělgorodské oblasti — Neúspěšný pokus KLDR o vyslání špionážní družice do vesmíru — Premiéra Amberville v Divadle v Dlouhé — Výdaje na obranu — Přírodu na Sněžce opět chrání sítě — V zoo Ostrava se poprvé rozmnožily krajty zelené — Péče o nevyléčitelně nemocné — Zásah policie a stráže při incidentu u soudu — Příznivci Peterkové přerušili soudní jednání — Pořádková pokuta — Soud potvrdil exposlanci Volnému dvouletou podmínku — Českého vojenského lékaře v Koreji obžalovali — Provoz největšího překladiště zásilek v Česku — Sněmovna podpořila novelu liniového zákona — V Británii klesá počet Evropanů — Berlín Rusku nařídil uzavřít čtyři konzuláty — Odškodnění za nepřítomnost otce u porodu — Oprava obchodního domu Breda v Opavě — V Trutnově začal Cirk-UFF — Nový lék na nemoc motýlích křídel — Pštros plachý na Olomoucku — Dvouletá podmínka pro vedoucího dětského tábora — Dopady války na ukrajinský hotel

                         31. 5. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         31. květen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         31. 5. 2023 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám