45 minut

9. března 2014

Obsah dílu

Headlines — Situace na Ukrajině — Situace na Ukrajině — Situace na Ukrajině — Intervence ČNB — Hledání ztraceného letadla — Ministerské audity — 70 let od zavraždění 4 tisíc českých Židů — 70 let od zavraždění 4 tisíc českých Židů — 70 let od zavraždění 4 tisíc českých Židů — Dokončení stavby tunelu Blanka — Smrt kvůli metanolu — Epidemie spalniček — Začala motorkářská sezona — Za vysokou útratu dárek — Dálniční známky — Ceny Alfreda Radoka — Spolupráce Andeje Babiše s StB — Předvolební Slovensko — Znaková řeč v telefonu — Nová jeskyně v Moravském krasu

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:44
  Situace na Ukrajině
   Ruská smyčka kolem Krymu se stahuje. Ozbrojenci kontrolují hlavní přístupové cesty na poloostrov. Místní Rusové se taky střetli s odpůrci připojení k Moskvě.
   03:20
   Situace na Ukrajině
    Živý vstup Miroslava Karase.
    06:41
    Situace na Ukrajině
     Česká republika zřejmě neuzná výsledky referenda o připojení Krymu k Rusku. Podle premiéra Bohuslava Sobotky totiž hlasování, plánované na příští neděli, odporuje platné ukrajinské ústavě.
     08:38
     Intervence ČNB
      Koruna poblíž hranice 27 korun za euro vydrží určitě do konce roku. Uvolnění kurzu je ale už teď tématem debat na půdě České národní banky. V OVM to řekl její guvernér Miroslav Singer.
      10:36
      Hledání ztraceného letadla
       Pátracím letadlům se možná podařilo objevit trosky ztraceného malajsijského letounu. O jaké předměty jde, bude možné zjistit až ráno.
       12:24
       Ministerské audity
        Noví ministři pokračují v prověřování zakázek. Šéf resortu obrany Martin Stropnický chce přezkoumat kontrakt na střežení armádních muničních skladů.
        15:49
        70 let od zavraždění 4 tisíc českých Židů
         Na památku smutného výročí byla dnes volně přístupná Pinkasova synagoga. Na jejích stěnách synagogy si lidé mohli číst skoro 80 tisíc jmen českých obětí holocaustu.
         16:20
         70 let od zavraždění 4 tisíc českých Židů
          Zřejmě jako jediní zástupci Česka uctili smutné výročí přímo v Osvětimi studenti z Hlinska. Spolu s nimi se do bývalého vyhlazovacího tábora Březinka vydalo taky několik pamětníků, kteří tamní hrůzy přežili.
          18:06
          70 let od zavraždění 4 tisíc českých Židů
           Těch, kteří masové vraždy přežili, nebylo mnoho. A dneška se jich dožila jen hrstka. Česká televize vyhledala dvě svědkyně – v Česku a Izraeli. Obě unikly smrti jen o vlásek.
           21:25
           Dokončení stavby tunelu Blanka
            Dokončení stavby tunelu Blanka se zřejmě opět posouvá. Hlavní město totiž nestihne rozhodčímu soudu předložit slíbený seznam vyčíslených prací, které je ještě nutné dokončit.
            23:06
            Smrt kvůli metanolu
             V boskovické nemocnici zemřel muž, který se před měsícem otrávil metanolem. Zdroj otravy policie zatím nezjistila. Pacient totiž nemohl vypovídat.
             23:26
             Epidemie spalniček
              Počet nemocných spalničkami v ústecké Masarykově nemocnici stoupl od včerejška na 32, dalších 38 lidí čeká na rozbor vzorků.
              25:47
              Začala motorkářská sezona
               Jarní počasí vylákalo motocyklisty k první jízdě – sezona jim tak letos začala o měsíc dřív než obvykle.
               27:47
               Za vysokou útratu dárek
                Pro obchodníky dnes téměř nutnost a způsob, jak donutit lidi přijít do prodejny a utrácet tam peníze. Nejčastěji jsou akce zaměřené na děti.
                34:35
                Dálniční známky
                 Dálniční známky by měly následující čtyři roky dál stát 1 500 korun na rok. Nový ministr dopravy Antonín Prachař jejich cenu zatím zvedat neplánuje.
                 35:03
                 Ceny Alfreda Radoka
                  Nejlepší divadelní scénou roku 2013 se stala ostravská Aréna. Ocenila ji česká divadelní kritika Cenou Alfréda Radoka.
                  36:44
                  Spolupráce Andeje Babiše s StB
                   Týdeník Euro vypátral další záznam o spolupráci ministra financí Andreje Babiše se Státní bezpečností.
                   37:12
                   Předvolební Slovensko
                    Slovensko za týden zvolí prezidenta – čtvrtého od získání samostatnosti v roce 1993. Předvolební průzkumy dávají největší šance premiérovi Robertu Ficovi a podnikateli Andreji Kiskovi.
                    39:15
                    Znaková řeč v telefonu
                     Rychlejší a jednodušší učení znakového jazyka. Díky nové mobilní aplikaci Znakujte s námi už lidé s vážnými poruchami sluchu ani jejich příbuzní nemusejí chodit do speciálních kurzů.
                     41:03
                     Nová jeskyně v Moravském krasu
                      Novou jeskyni v Moravském krasu teď zkoumají speleologové. Do Šošůveckého koridoru se dřív dostali jen potápěči, teď díky vyhloubené štole do něj jeskyňáři mohou suchou nohou.
                      Přehrát celé video
                      Stopáž49 minut
                      Další díl
                      10. března 2014

                      Přehled dílů

                      Stopáž55 minut

                      20. května

                      Headlines — Preuident Íránu po smrti — Pátrání po vrtulníku s prezidentem — Rozdělení moci v Íránu — Vliv na politickou situaci v regionu — Návrh na zatykač na lídry Hamásu a Izraele — Reakce izraelských politiků na žádost o zatykač — Ceny výrobců v zemědělství klesly, v průmyslu rostly — Boje o Vovčansk — Státní podpora dětských skupin — Zrušení schůzky lídrů slovenských stran — Britský soud o J. Assangovi — Smlouva LOM Praha a Lockheed Martin — Slovenské herecké legedy v jedné hře — Prezident o rozpočtu na příští rok — Priority pro českou ekonomiku — Šíření černého kašle — Servis kolem hokejového turnaje — Nehoda malého letadla v Milovicích — Havrani škodí na polích — Dotace na výměnu kotle — Náhrady za neekologické kotle — Čím nahradit kotel — Supercela nad Litomyšlí — Škody po bouřce — Výdělky ve zdravotnictví — Odtah havarované lodi v Baltimoru — Nový prezident Tchaj-wanu — Kampaň Spolu do eurovoleb — Nehody motocyklistů kvůli rychlosti — Dostavba pruhu na D3 u Tábora — Festival v Cannes — Protestvní koncert moravských filharmoniků — Úspěšnost maturantů — Problémy s účtováním v MHD v Hradci Králové — Český příspěvek k výzkumu mikrometeoritů — Orchestr La Scaly na Pražském jaru

                      20. 5. 2024 na ČT1
                      Stopáž55 minut

                      20. května

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      20. 5. 2024 na ČT24
                      Stopáž50 minut

                      19. května

                      Headlines — Investice do dopravy — Zapojení soukromého sektoru — Nové úseky dálnic — Pátrání po vrtulníků s prezidentem Íránu — Jednání vlády s odbory — Potíže se sociálními dávkami — Situace na Slovensku — Jednání koaličních a opozičních stran — Tryzna v Terezíně — Sochy na budově Máj v Praze — Volební model — Nové normy pro jezy na řekách — Hokejové mistrovství světa v Ostravě — Jízda králů — 35 let od propuštění V. Havla z vězení — Nový film s Jiřinou Bohdalovou — Ukázka z filmu Svatá — Filmy Jiřiny Bohdalové — Jednání o sektorové dani — Postup Izraele v Pásmu Gazy — Nehoda na Dunaji — Demolice staré haly na nádraží Brno Královo Pole — Nová sezona letních kin — Ruské útoky na Charkov — Následky prudkých lijáků v Německu a Francii — Výstraha před silnými bouřkami — Otevření zámku Vartenberk — Poslední jízda salónního vozu Ferdinanda d'Este — Nová pomoc pacientům s Parkinsonovou nemocí

                      19. 5. 2024 na ČT1
                      Stopáž50 minut

                      19. května

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      19. 5. 2024 na ČT24
                      Stopáž50 minut

                      18. května

                      Víc pravomocí pro praktiky a pediatry — Všeobecný lékař a předpis léků — Počty vybraných specialistů v Česku — Strůjce atentátu na premiéra Fica ve vazbě — Rozsah poranění Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády — Anonymní výhrůžky politikům — Volby do Evropského parlamentu — Biomasa místo uhlí — Zápas českého týmu na hokejovém MS — Vetování sporného zákona — Útoky Izraele v Pásmu Gazy — Případy vysoce infekčních spalniček — Návykové látky v dobách totality — Válka na Ukrajině — Festival Hrabalovo Kersko — Nové dílo Davida Černého — Aplikace na podporu pohybu dětí — Propady reálných výdělků — Vývoj průměrné mzdy v r. 2023 — Odměny pro zaměstnance — Transparentnost odměňování — Zadržení aktivisté — Napětí v Nové Kaledonii — Setkávání novodobých válečných veteránů — Zájem řidičů o elektromobily — Závody powerboatů — Obvinění kvůli pokácení slavného javoru — Rusko a banky — Sbírka proti rakovině — Festival Mahler - Jihlava — Nové varhany pro kostel Svatého Ducha

                      18. 5. 2024 na ČT1
                      Stopáž50 minut

                      18. května

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      18. 5. 2024 na ČT24
                      Stopáž54 minut

                      17. května

                      Zdravotní stav slovenského premiéra — Situace na Slovensku — Péče o zraněného premiéra Fica — Vyšetřování útoku na premiéra — Bezpečnostní opatření na Slovensku — Zemědělci odsouvají protest — Přesuny v rozpočtu — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Odročení soudu s podezřelým ze žhářství — Komplikace při stavbě dálnice D49 — Vývoj bojů na Ukrajině — Památník pro skauty — Festival Open House — Soudní řízení v Haagu — Situace v Gaze — Modernizace přečerpávací elektrárny Štěchovice — Hlubší vrty kvůli nedostatku vody — Předpověď počasí na další dny — Papírových účtenek ubývá — Počet účtenek — K čemu jsou účtenky — Putin na návštěvě Číny — Silná bouře v Houstonu — Nedostatek pěstounů — Inflace v EU — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Zámek Štiřín na prodej — Experiment s regulací marihuany v Nizozemsku — Zkoumání obrazu Mony Lisy — Rozšíření dálnice mezi Prahou a Berounem — Mapování podzemních krytů v Třeboni — Muzejní noc — Soutěž terénních pracovníků

                      17. 5. 2024 na ČT1
                      Stopáž54 minut

                      17. května

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      17. 5. 2024 na ČT24
                      Stopáž54 minut

                      16. května

                      Fico je dál ve vážném stavu — Lékaři premiéra operovali pět hodin — Kdo zastoupí slovenského předsedu vlády — Vyšetřování střelby a obvinění podezřelého — Otázky kolem postupu ochranné služby premiéra — Vyšetřování na místě útoku — Zdravotní péče o premiéra Fica — Postupy ochranné služby — Odboráři zrušili demonstraci — Jmenování ministra pro vědu, výzkum a inovace — Profil nového ministra Marka Ženíška — Priority nového ministra pro vědu — Vyšetřování okolností výbuchů ve Vrběticích — Obvinění padělatele vstupenek na hookejové mistrovství — Soud s podezřelým ze žhářství v Českém Švýcarsku — Národní park dva roky po požáru — Ochrana před lesními požáry — Putin na návštěvě Číny — Německý poslanec Bystroň přišel o imunitu — Investice do české energetiky — Oprava Barrandovského mostu se protáhne — Situace v Nové Kaledonii — Boje na Ukrajině — Zaměstnanci Kovosvitu podávají výpovědi — Vyšetřování kvůli splašenému koni v Pardubicích — Nález středověkých denárů — Požár v Kladně — Pomoc ohroženým dětem — Předvolební debata k evropským volbám — Barokní koncert na hladině Vltavy

                      16. 5. 2024 na ČT1
                      Stopáž54 minut

                      16. května

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      16. 5. 2024 na ČT24

                      Události na sociálních sítích

                      Napište nám