44 minut

22. prosinec 2013

Obsah dílu

Jednání o vládě — Zadržení Jany Nagyové — Prezident Miloš Zeman podepsal státní rozpočet — Michail Chodorkovskij se nechystá do politiky ani byznysu — Ukrajinská opozice pokračuje v demonstracích — Změny v příspěvcích — Adventní koncert — 25 let od Lockerbie — Zásah proti squatterům v Hamburgu — Děti závislé na drogách — Doplňky stravy — Svátky českých vojáků — Zeman podpořil ředitele hradního protokolu Forejta — Jak vyplnit záznam o nehodě — Zlatá neděle — Zlatá neděle — Účet za Vánoce — Je jim půl roku a už jsou zadlužení na celý život — Kuba chce zlepšit vztahy s dlouholetým nepřítelem — Plné kostely na Vánoce — Šumavou na saních

Části dílu

00:36
Jednání o vládě
  V nové vládě bude 17 ministrů - osm křesel obsadí ČSSD, šest hnutí ANO a tři připadnou lidovcům. Definitivní seznam chce mít budoucí premiér Bohuslav Sobotka hotový do 6. ledna.
  04:19
  Zadržení Jany Nagyové
   Zadržení Jany Nagyové - nyní Nečasové, bylo profesionální a standardní - v Otázkách Václava Moravce to řekl, ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta.
   07:40
   Prezident Miloš Zeman podepsal státní rozpočet
    Prezident Miloš Zeman podepsal státní rozpočet na příští rok. Ve čtvrtek ho schválila sněmovna a počítá se schodkem 112 miliard.
    07:59
    Michail Chodorkovskij se nechystá do politiky ani byznysu
     A financovat opozici – jako to před tím dělala jeho společnost Jukos – nebude. Omilostněný ruský oligarcha to dnes potvrdil v Berlíně.
     10:46
     Ukrajinská opozice pokračuje v demonstracích
      Ukrajinská opozice pokračuje v demonstracích proti režimu, účast je ale menší - odhadem 50 tisíc lidí.
      11:06
      Změny v příspěvcích
       Zhruba půl miliardy ročně ušetřil stát na snížení nebo odebrání příspěvků na péči zdravotně postiženým. Ministr práce a sociálních věcí v demisi v září slíbil, že sporné případy bez prodlení posoudí komise a zařídí nápravu.
       13:33
       Adventní koncert
        Před necelou hodinou skončil v katedrále svatého Víta letošní poslední adventní koncert, který také tradičně přenášela Česká televize.
        15:59
        25 let od Lockerbie
         Spojené státy, Británie a Libye chtějí společně znovu vyšetřit výbuch v letadle nad skotským Lockerbie. Přesně před 25 lety při něm zahynulo 270 lidí, z toho 189 Američanů.
         18:38
         Zásah proti squatterům v Hamburgu
          Na 120 policistů bylo zraněno při zásahu proti squatterům v německém Hamburgu. Víc než 7 tisíc lidí tam protestovalo proti vyklízení kulturního centra, kde se setkávají levicoví aktivisté.
          18:57
          Děti závislé na drogách
           V Česku existuje jen jedno detoxikační centrum zaměřené právě na děti a mladé lidi. Od roku 2004 funguje v Praze.
           20:57
           Doplňky stravy
            Za doplňky stravy letos Češi utratili podle odhadů až 7 miliard korun, stejně jako třeba ve Spojených státech je v tuzemsku užívá každý druhý člověk.
            23:17
            Svátky českých vojáků
             Na vánoční svátky nebude doma více než 350 českých vojáků, kteří jsou na zahraničních misí. Dnes jim poslal vánoční vzkaz prezident Zeman.
             25:36
             Zeman podpořil ředitele hradního protokolu Forejta
              Některá média upozornila, že v životopise uváděl vysokoškolské vzdělání, kterým nedisponuje.
              25:55
              Jak vyplnit záznam o nehodě
               Čeští řidiči pořád nevědí, jak správně vyplnit záznam o nehodě. Dokládají to i zkušenosti pojišťoven. Tzv. euroformulář se vyplňuje po drobné kolizi, kdy není potřeba volat policii.
               28:59
               Zlatá neděle
                Zlatou nedělí vrcholí nákupní horečka. Prodejny zaplňují lidé, kteří shánějí vánoční překvapení na poslední chvíli nebo jen nakupují zásoby jídla na svátky.
                31:24
                Zlatá neděle
                 Živý vstup Ondřeje Schneidera.
                 33:15
                 Účet za Vánoce
                  V průměru letos Češi plánují nakoupit dárky za necelých šest tisíc korun. Daší stovky až tisíce utratí za věci, které ke Štědrému dni neodmyslitelně patří.
                  35:34
                  Je jim půl roku a už jsou zadlužení na celý život
                   Chlapci dvojčata budou platit za péči během jejich komplikovaném narození. Jejich rodiče jsou totiž Mongolové. A přestože v Česku dlouhodobě žijí, mají práci, jejich zdravotní pojištění se podle zákona na děti nevztahuje.
                   37:23
                   Kuba chce zlepšit vztahy s dlouholetým nepřítelem
                    Kuba chce zlepšit vztahy s dlouholetým nepřítelem - se Spojenými státy. Nezvykle veřejně to vyhlásil tamní vůdce Raúl Castro.
                    39:32
                    Plné kostely na Vánoce
                     V kostelech vrcholí přípravy na Vánoce a slavnostní mše. Farníci uklízejí, instalují betlémy, strojí stromky a faráři téměř nepřetržitě zpovídají.
                     41:54
                     Šumavou na saních
                      Národní park Šumava má zimní novinku - výlety na sněžných saních tažených koňmi. Poprvé ve své historii nabízí organizované vyjížďky, a to i do míst, kam se návštěvníci běžně nedostanou.
                      Přehrát celé video
                      Stopáž48 minut
                      Další díl
                      23. prosinec 2013

                      Přehled dílů

                      Stopáž50 minut

                      3. prosinec

                      Headlines — Navýšení minimální mzdy — Debaty o růstu minimální mzdy — Jednání tripartity — Bojové operace v Gaze — Sněžení na východě Česka — Odklízení sněhu ze střech — Dozvuky kalamity na jihu Čech — Výstraha před silným mrazem — Válečné zločiny na Ukrajině — Nemovitosti bez jasného majitele — Srážka vlaků v České Třebové — 60 let od premiéry Zahradní slavnosti — Zájem o elektrická auta v Německu — Dotace na bezemisní auta — Útok v centru Paříže — Příspěvek na penzijní spoření — Změny v penzijním spoření — Další změny — Český rekord v otužování — První adventní neděle — Rozsvícený dům v Libišanech — Plánované útraty Čechů za Vánoce — Dárky z druhé ruky — Přípravy na pohřeb Karla Schwarzenberga — Dohoda s lékaři — Blokáda kamionů z Ukrajiny — Nárůst počtu sebevražd v USA — Důchody pro disidenty a komunisty — Zátěžová zkouška mostu — Léčba zraněného bojovníka od Bachmutu — Let s Aerem 145 — Poslední klapka snímku Konec světa

                      3. 12. 2023 na ČT1
                      Stopáž50 minut

                      3. prosinec

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      3. 12. 2023 na ČT24
                      Stopáž50 minut

                      2. prosinec

                      Česko zasypal sníh — Kalamita na jihu Čech — Problémy kvůli sněhu na Vysočině — Komplikovaný provoz na dálnici D1 — Fotografie z dnešního dne — Výstraha před silným sněžením — Předpověď na další dny — Sníh v okolních zemích — Pomoc energeticky náročným firmám — Ceny energií v Německu — Válka v Pásmu Gazy — LouTkáček ve Stavovském divadle — Změna vedení v pravoslavné církvi — Hrozí zřícení středověké věže v Bologni — Klimatický summit v Dubaji — Provoz v nemocnicích o víkendu — Sníh na horách — Horská střediska zahájila sezonu — Náklady na dovolenou na horách — Zimní sezona na Šumavě — Varování záchranářů — Mobilizace v Rusku a na Ukrajině — Přístupový proces Ukrajiny do EU — Dražší voda na východě Čech — Spory kvůli možné rekonstrukci Hlávního nádraží — Kandidáti SPD do evropských voleb — Návrh na zákaz anglických výrazů v ruském jazyce — Rekonstrukce bitvy tří císařů — Rok s novými produkty umělé inteligence — Veřejné osvětlení v Jičíně

                      2. 12. 2023 na ČT1
                      Stopáž50 minut

                      2. prosinec

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      2. 12. 2023 na ČT24
                      Stopáž54 minut

                      1. prosinec

                      Fungování nemocnic — Protest lékařů proti přesčasům — Situace v regionáních nemocnicích — Peníze na platy lékařů — Příměří v Pásmu Gazy skončilo — Kondice české ekonomiky — Výstrahy meteorologů před silným sněžením — Sníh na horách — Boje na Ukrajině — Blokáda řidičů kamionů na ukrajinské hranici — Rozsvěcení vánočního stromu v Praze — Komunální energetika — Výsledek hospodaření státu — Problematická cesta na vrch Šerlich — Změny v povinném ručení — Prezidentské milosti — Klimatický summit v Dubaji — Extrémy počasí v roce 2023 — Sbírání dat pro sledování změn klimatu — Měření v Česku — Předpovědi na základě dat — Stavba nové linky metra D — Dočasná ochrana pro uprchlíky z Ukrajiny — Vyloučení George Santose z Kongresu — Vstupenky na letní olympiádu v Paříži — Přípravy rekonstrukce bitvy u Slavkova — Odvolání ředitele společnosti VOP CZ — Narozeniný válečného veterána Ervína Hoidy — Jednání školských odborů s ministrem — Nová šéfka českých center — Opuštěné hrobky sudetských Němců — Zabezpečení českých železnic — Objev vzácného savce — Nejposlouchanější umělci v ČR

                      1. 12. 2023 na ČT1
                      Stopáž54 minut

                      1. prosinec

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      1. 12. 2023 na ČT24
                      Stopáž54 minut

                      30. listopad

                      Dohoda premiéra s lékaři — Lékaři jsou připraveni odvolat protest — Podrobnosti dohody premiéra s lékaři — Příměří v Pásmu Gazy — Růst cen energií — Regulovaná složka energií zdraží — Jak se to projeví na konečné ceně — Z čeho se skládají ceny energií — Mimořádná schůze sněmovny k cenám energií — Zemřel Henry Kissinger — Vztah Kissingera k Československu — Státní rozpočet na příští rok — Demografický vývoj ČR — Některá města dál trápí velké množství sněhu — Předpověď počasí na další dny — Chystané změny v pražské Zlaté uličce — Jak teď vypadá Zlatá ulička — Zlatá ulička — Boje na Ukrajině — Počítačový útok na Lázně Běloves — Slovenský ministr obrany v ČR — Příprava stavby další části Pražského okruhu — Přípravy pohřbu Karla Schwarzenberga — Tisíce lidí na Karlovarsku bez tepla — Přípravy klimatického summitu — Spolupráce oblastí v česko-německém pomezí — Výdělky komunálních politiků — Benefiční aukce na pomoc hospicu — Ruský soud označill LGBT za extremismus — Varování NÚKIB — Rada ČT je kompletní — Nový trolejbus v Praze — Nový film Tancuj Matyldo

                      30. 11. 2023 na ČT1
                      Stopáž54 minut

                      30. listopad

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      30. 11. 2023 na ČT24
                      Stopáž54 minut

                      29. listopad

                      Jednání o státním rozpočtu — Vláda obhajovala státní rozpočet — Prezident k rozpočtu — Priority rozpočtu na příští rok — Pokračuje jednání sněmovny — Příměří v Pásmu Gazy — Zmírnění pravidel pro hypotéky — Protest lékařů — Situace v nemocnicích — Občanský průkaz v mobilním telefonu — Regionální železniční doprava — Rozsáhlý drogový případ — Ceny Národního památkového ústavu — NATO a Ukrajina — Vývoz obilí z Ukrajiny — Probuzení japonské sopky — Přísedící z řad veřejnosti u soudů — Sbírka pro Centrum Paraple — Problémy firmy Liberty — Následky kalamity v Karlovarském kraji — Nehody kvůli počasí — Vážná nehoda zablokovala D1 u Humpolce — Transplantace ledvin — Čekací listina na transplantaci — Náročná koordinace transplantací — Pokroky v transplantaci orgánů — Zvýšení rodičovského příspěvku v Senátu — Přihlášky na střední školy — Spor Kladna se Středočeským krajem — Zřícení amerického vojenského letounu u Japonska — Financování umělého oplodnění v Polsku — Zdražení tepla v Karlovarském kraji — Trest pro sbormistra farního sboru — Obavy z čínského respiračního onemocnění — Chřipková sezona — Jednání Sněmovny o rozpočtu — Soud s prodemokratickými aktivisty v Hongkongu — Kondice britské ekonomiky — Prezident Pavel na návštěvě Itálie — Volba nových členů Rady ČT — Ocenění dobrovolníků pomáhajících Ukrajině

                      29. 11. 2023 na ČT1
                      Stopáž54 minut

                      29. listopad

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      29. 11. 2023 na ČT24

                      Události na sociálních sítích

                      Napište nám